O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.10.2011 Rostowski: Strefa euro wciąż nie jest bezpieczna, by do niej przystąpić

Pomimo porozumienia zawartego na unijnym szczycie w celu wyhamowania kryzysu zadłużeniowego strefa euro wciąż nie jest na tyle bezpieczna, aby Polska mogła do niej przystąpić – powiedział minister finansów Jacek Rostowski, cytowany przez agencję Reuters.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Zatrzymanie akcji kredytowej byłoby nieracjonalne

Sytuacja polskich banków w perspektywie najbliższego roku, nawet jeśli gospodarka wejdzie w fazę spowolniania, nie powinna się gwałtownie pogorszyć. Nie ma obaw, że sytuacja poszczególnych spółek będzie na tyle zła, że trzeba będzie je ratować przed bankructwem za pieniądze polskich podatników
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 GIODO nie będzie już 'sam'. Wesprze go rada ekspertów

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zamierza powołać stałą Radę Naukową, której członkowie będą go wspierać przy opracowywaniu strategii działania. Taką możliwość daje mu zatwierdzony niedawno przez prezydenta nowy statut Biura GIODO.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Zerwanie łączy w telefonach Blackberry może kosztować RIM nawet 25 mln dolarów

Użytkownicy telefonu Blackberry w USA i Kanadzie pozwali jego producenta, firmę Research in Motion z powodu ostatnich przypadków całkowitego załamania się połączeń, kiedy miliony ludzi pozbawionych było dostępu do poczty elektronicznej i Internetu.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 GPW wprowadza nowe kontrakty na akcje

Obroty instrumentami pochodnymi w tym roku są rekordowo wysokie. Giełda Papierów Wartościowych od 2 listopada poszerza ofertę kontraktów terminowych na akcje pojedynczych firm.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Fenomen Caina - nietypowego kandydata do nominacji prezydenckiej

Komentatorów w USA coraz bardziej fascynuje niezwykła popularność kandydata do nominacji prezydenckiej w Partii Republikańskiej (GOP), czarnoskórego biznesmana Hermana Caina - chociaż żaden z ekspertów politycznych nie daje mu szans na wygraną.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Koncerny wydobywcze rywalizują o kolejne koncesje łupkowe

PGNiG wzięło na cel nowe, niezajęte jeszcze przez konkurentów obszary, na których chce poszukiwać gazu łupkowego.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 BRE integruje swoją bankowość detaliczną

Przedstawiciele BRE Banku twierdzą, że na razie nie ma mowy o połączeniu wszystkich detalicznych części biznesu. Ale sprawa wygląda zupełnie inaczej, kiedy przyjrzeć się działaniom BRE.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Banki Żywności: w 2012 r. nawet 800 tys. osób może zostać bez pomocy

Federacja Polskich Banków Żywności alarmuje, że z powodu zmniejszenia środków na realizację Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD) w przyszłym roku blisko 800 tys. podopiecznych organizacji, otrzymujących żywność z Banków, może zostać bez pomocy.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Rosja gotowa pomóc strefie euro poprzez instrumenty MFW

Główny doradca ekonomiczny Kremla Arkadij Dworkowicz poinformował w poniedziałek, że Moskwa gotowa jest podjąć rozmowy dwustronne z członkami grupy euro i dostarczyć im pomoc finansową poprzez MFW.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Czy należy oskładkować umowy o dzieło

Czy w Polsce od umów o dzieło powinny być płacone składki na ubezpieczenia społeczne bez względu na rodzaj wykonywanej pracy?
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Będą nowe wzory wniosków o zaległe wynagrodzenia

Zbiorczy wykaz niezaspokojonych roszczeń pracowniczych trzeba będzie sporządzić w trzech egzemplarzach i przekazać go do marszałka województwa. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie wykazów, wniosków i wypłat świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Sąd pracy może zmniejszyć odszkodowanie pracownika

Pakiety socjalne zawierają zazwyczaj gwarancje zatrudnienia dla pracowników. W niektórych sektorach gospodarki te gwarancje dochodzą do 10 lat. Czy takie zapisy umowy społecznej są ważne?
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Amerykanie obchodzą dziś Halloween

Miliony Amerykanów obchodzą w poniedziałek święto Halloween na paradach, maskaradach i prywatnych przyjęciach. Barack Obama gościł już z tej okazji dzieci ze szkół w rejonie Waszyngtonu. Na ulice wyjdą też demonstranci z Wall Street protestujący przeciwko wielkim korporacjom.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 ZUS nie zabierze emerytury kobiecie opiekującej się synem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie może domagać się od sądu, żeby ten pozbawił ubezpieczonego prawa do emerytury, powołując się na okoliczność, którą znał, podejmując decyzję o nieprzyznaniu świadczenia.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2011 Ile euro dla gmin

Co czeka samorządy w nowej perspektywie budżetowej UE na lata 2014-2020? Na jakie dotacje mogą liczyć gminy? W środę czat z europosłem Janem Olbrychtem, sprawozdawcą EFRR
www.samorzad.pap.pl
31.10.2011 Podatek za dodatek

Dodatki za spis powszechny wypłacone pracownikom samorządowym nie stanowią przychodu ze stosunku pracy. Urząd powinien potrącić ZUS i zastosować 20 proc. koszty uzyskania przychodu
www.samorzad.pap.pl
31.10.2011 Zaduszki jazzowe w Filharmonii Śląskiej

W przyszłą sobotę zagra Michał Urbaniak & UrbSymphony
www.slaskie.pl
30.10.2011 Kardynał Ravasi: Krzyż to w Europie znak wierzących i niewierzących

Krzyż to symbol całej tradycji europejskiej, dla wierzących i niewierzących - podkreślił w sobotę kard. Gianfranco Ravasi, watykański przewodniczący Papieskiej Rady Kultury. Według niego wieszanie przy krzyżu innych symboli byłoby kryzysem europejskiej tożsamości.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2011 Socjolog: internet to dobre miejsce, by upamiętniać zmarłych

Ludzie mają potrzebę upamiętania tych, którzy nie żyją, a internet się do tego dobrze nadaje - uważa zajmujący się internetem socjolog dr Dominik Batorski z Uniwersytetu Warszawskiego.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2011 Dawał tysiąc złotych za prawo jazdy - teraz może trafić do więzienia

Kara do 10 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie), który w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy proponował egzaminatorowi z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) tysiąc zł.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2011 Strajk australijskich linii lotniczych Qantas zaskoczył 17 szefów rządów Commonwealthu

Bezterminowy strajk ogłoszony w sobotę przez flagowe linie lotnicze Australii Qantas zaskoczył siedemnastu szefów rządów Wspólnoty Narodów uczestniczących w szczycie Commonwealthu w Perth, którzy zarezerwowali bilety powrotne na samoloty tych linii.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 UTK przypomina: za spóźnienie niektórych pociągów jest odszkodowanie

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Krzysztof Jaroszyński uważa, że pasażerowie nie wiedzą, że za przekraczające godzinę spóźnienie ekspresu albo pociągu międzynarodowego podróżnemu przysługuje odszkodowanie. Taka możliwość istnieje od 1 lipca br.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu zimowego

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 25 marca 2012 roku.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Eksperci: nowe regulacje dla europejskich banków nie zachwieją rynkiem kredytów

Zdaniem ekspertów bankowych i ekonomicznych wprowadzenie ustaleń ze szczytu w Brukseli dotyczących podniesienia współczynnika kapitałowego dla banków nie wpłynie negatywnie na dostępność kredytów dla statystycznego Kowalskiego.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Zaczął się długi weekend. W piątek na drogach zginęło 17 osób, w tym aż 10 pieszych

17 osób w tym aż 10 pieszych zginęło w 110 wypadkach, do których doszło w piątek - pierwszego dnia wydłużonego weekendu świątecznego - na polskich drogach. Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Kolejna tragedia w kopalni: 47-letni górnik zmarł po wypadku w kopalni Pniówek

Pracownik zewnętrznej firmy zmarł w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w kopalni Pniówek; górnik miał 47 lat - podał Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach (WUG).
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Berlusconi koryguje wypowiedź na temat euro - tą, że 'nikogo nie przekonało'

Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył w piątek, że euro jest atakowane, ponieważ jako waluta 'nikogo nie przekonało'. Niemal natychmiast sprecyzował jednak swoje słowa i zapewnił, że wspólna waluta jest 'sztandarem' Włoch.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Na polskim rynku trwa wysyp złych długów

Spółka Kredyt Inkaso kupiła od banku PKO BP pakiet wierzytelności o wartości nominalnej ponad 1 mld zł. 'Parkiet' twierdzi, że zaoferowała za nie ponad 120 mln zł. Na rynku odbywa się obecnie jeszcze ok. 30 przetargów na złe długi.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Tajlandia po powodzi: Opada woda na północ od stolicy

Plan przepompowania przez kanały w Bangkoku części napierającej na stolicę wody z północy przynosi oczekiwane skutki: woda w tym rejonie powoli opada, zmniejszając zagrożenie dla 12-milionowej metropolii.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Na wiosnę 2012 przepisy o rozsypywaniu ludzkich prochów i zatapianiu zwłok w morzu

Uregulowanie kwestii rozsypywania prochów, zakaz przekazywania zwłok na wystawy ludzkich ciał oraz powołanie urzędu koronera - to niektóre założenia ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. GIS zapowiada, że projekt nowych przepisów ma być gotowy wiosną 2012 r.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Były prezes ZUS: pieniądze na emerytury należy pozyskać z VAT i akcyzy

Zamiast opodatkowywać pracę, czyli pobierać składki z naszych wynagrodzeń, pieniądze na emerytury należałoby pozyskać z VAT i akcyzy, powiedział 'Gazecie Polskiej codziennie' były prezes ZUS-u Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Wykpiwany za autopromocję izraelski premier Netanjahu odpowiada autoironią

Premier Izraela przygląda się sobie podczas wystąpienia na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ - taki autoironiczny fotomontaż Benjamin Netanjahu zamieścił na Facebooku w odpowiedzi na falę podobnych obrazków, które wykpiwają jego pociąg do autopromocji.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Ziobro: PiS jest moją partią i nigdzie się nie wybieram

Wyborcy oczekują od nas, byśmy wygrywali. PiS jest moją partią i nigdzie się nie wybieram - mówi 'Dziennikowi Polskiemu' europoseł, wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Wanda Nowicka: kobiety dały sobie wmówić poczucie winy z powodu aborcji

Kobiety dały sobie wmówić poczucie winy z powodu aborcji; jednak gdy przytrafia im się niechciana ciąża, przyznają sobie prawo do decyzji - przekonuje Wanda Nowicka, szefowa Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, podsumowując 20-letnią działalność organizacji.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Świadek doktora Murraya: Michael Jackson sam podał sobie śmiertelną dawkę środka znieczulającego

Doktor Paul White, kluczowy świadek obrony w procesie doktora Conrada Murraya, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Michaela Jacksona, oświadczył w piątek w sądzie w Los Angeles, że jego zdaniem gwiazdor sam podał sobie śmiertelną dawkę środka znieczulającego.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2011 Zmiana czasu: Czy to korzystne dla gospodarki?

W nocy z soboty na niedzielę dzięki zmianie czasu będziemy spali godzinę dłużej - wskazówki zegarów cofniemy z godz. 3 na godz. 2. W teorii zmiana czasu ma być korzystna dla gospodarki. W rzeczywistości opinie co do tych korzyści są podzielone.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Staniszewski: Negocjacyjna niemoc wicepremiera

Rok po podpisaniu umowy gazowej z Rosją dokładnie widać, że trafne były argumenty jej przeciwników.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 W kolebce arabskiej wiosny protestują przeciwko wynikom wyborów

W tunezyjskim mieście Sidi Buzid, które jest kolebką arabskiej wiosny, policja użyła w czwartek wieczorem gazu łzawiącego, by rozpędzić tłum, protestujący przeciwko ogłoszonym wcześniej wynikom niedzielnych wyborów do konstytuanty.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Berlusconi: opozycja może tylko 'śnić' o przedterminowych wyborach

Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył w piątek, że nie bierze pod uwagę możliwości rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych w przyszłym roku. Zapewnił też o trwałości swojej koalicji.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Sprzęt do budowy sieci dla Solorza przyjdzie z Chin

Chińczycy dostarczą sprzęt i oprogramowanie dla pierwszej ogólnopolskiej sieci telekomunikacyjnej w technologii LTE  czyli szybkiego internetu.  Grupa NFI Midas, której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, podpisała list intencyjny ze spółką Huawei Polska, należącą do wielkiego koncernu H...
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Obama przed szczytem G20 o potrzebie globalnej współpracy

Nawiązując do szczytu G20 w przyszłym tygodniu we Francji, prezydent USA Barack Obama pisze na łamach piątkowego 'Financial Timesa' o potrzebie współpracy w celu ożywienia gospodarki światowej.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Dowgielewicz: Polska będzie za zmianami w traktatach europejskich

Jeśli zmiany w traktatach europejskich będą konieczne, Polska będzie je zapewne popierać - powiedział w piątek minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz. Według niego, decyzja o ewentualnych zmianach traktatowych zapadnie najwcześniej w grudniu.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Zatory płatnicze dobijają firmy. Dramatycznie rośnie liczba nieregulowanych faktur

Aż dwie trzecie przedsiębiorców deklaruje, że ogranicza inwestycje. Powodem są zatory płatnicze: dramatycznie rośnie liczba faktur nieregulowanych w terminie powyżej 120 dni.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Już 570 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Turcji

Do 570 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które nawiedziło w niedzielę wschodnią Turcję - poinformowały w piątek tureckie służby antykryzysowe. Rannych zostało 2555 ludzi, a 187 osób udało wydobyć się spod gruzów.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Firmy muszą ujawniać wyniki finansowe, bo stracą kontrahentów

Aż 98 tys. firm złożyło w tym roku sprawozdania finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego. To o 21 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Dzieje się tek, ponieważ firmy, które nie publikują danych, coraz częściej tracą klientów i kontrahentów.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Chińczycy inwestują w Polsce, polskie firmy mile widziane w Chinach

Nasi inwestorzy są mile widziani w Azji. A duże chińskie inwestycje w Polsce właśnie się rozpoczynają.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Administrator forum musiał udostępnić IP pomawiającego

Osoba pokrzywdzona pomawiającym wpisem na forum internetowym mogła uzyskać dane jego autora, gdy chciały wytoczyć przeciwko niemu pozew.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Parafianowicz: Kompromitacja premiera Tuska czy propaganda sukcesu Merkozy’ego?

Bruksela, środa wieczór, Donald Tusk: „Czy dziś w nocy usłyszymy szczegóły (porozumienia – red.)? Ja jestem ostrożny, żeby nie powiedzieć – sceptyczny”. Zdaniem szefa rządu państwa, które przewodzi pracom UE, wciąż brakuje kropki nad i.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2011 Pogrzeb na kredyt

Decyzja rządu by zmniejszyć zasiłki pogrzebowe uruchomiła nowy biznes. Coraz więcej firm pogrzebowych oferuje klientom kredyty na pokrycie kosztów pochówku, bo 4 tys. zł z ZUS to za mało - pisze dziennik Metro.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys