O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.11.2011 W Niemczech spadło bezrobocie w listopadzie

Stopa bezrobocia w Niemczech w listopadzie br., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła nieoczekiwanie 6,9 proc., wobec 7,0 proc. w październiku - poinformował w środę Federalny Urząd Pracy w komunikacie.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Wielka Brytania: Rozpoczął się największy od dziesięcioleci strajk

Pracownicy sektora publicznego w Wielkiej Brytanii rozpoczęli w środę 24-godzinny strajk przeciwko zmianom w systemie emerytalnym. Oczekuje się, że do akcji strajkowej mogą przyłączyć się nawet 2 miliony ludzi.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 GUS: PKB wzrósł w III kwartale o 4,2 proc. licząc rok do roku

GUS podał, że PKB wzrósł w III kwartale o 4,2 proc. licząc rok do roku.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Ziobro do Kaczyńskiego: emocje nie mogą brać góry nad interesem Polski

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o wskazanie kompromisowego kandydata na wiceszefa PE. Według niego, 'emocje nie mogą brać góry' nad korzyścią dla Polski. Niezdolni do kompromisu często tracą wszystko - zaznaczył.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Wybieramy karty przedpłacone zamiast prezentów. Czy warto?

Przed zbliżającymi się świętami rośnie sprzedaż płatniczych prepaidów. Można nimi płacić w sklepie i wybierać pieniądze z bankomatu, ale tylko do kwoty, jaką zasililiśmy kartę
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Włoskie media zaciskają pasa. Zaoszczędzą na 'Tańcu z gwiazdami'?

Zarząd publicznej włoskiej telewizji RAI przyjął program antykryzysowy, który ma przynieść 85 milionów euro oszczędności. W ostatnich latach telewizja ta była krytykowana za rozrzutność i gwiazdorskie kontrakty sięgające kilku milionów euro rocznie.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Król: Święte krowy oraz inne instytucje niepodległe demokracji

Od co najmniej kilkunastu lat toczą się w życiu publicznym i w filozofii politycznej debaty na temat roli, uprawnień i sensu istnienia instytucji niepodlegających bezpośrednio demokratycznej decyzji.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Autostrada A2. Wszystko poszło zgodnie z planem

Partnerstwo publiczno-prywatne może pomóc wypełnić inwestycyjną lukę. Z autostradą A@ się udało.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Nie każdy pacjent dostanie 100 tys. zł odszkodowania za błędy lekarskie

Przy ustalaniu wysokości odszkodowania dla pacjenta, który ucierpiał w wyniku leczenia szpitalnego, ubezpieczyciel weźmie pod uwagę stopień pogorszenia zdrowia i życia oraz uciążliwość dalszego leczenia.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Brytyjczycy ewakuowali część personelu dyplomatycznego z Teheranu

Wielka Brytania potwierdziła w środę, że wycofała z Teheranu część personelu dyplomatycznego po wtorkowym ataku demonstrantów na ambasadę Wielkiej Brytanii w irańskiej stolicy.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Emeryt otrzyma zasiłek na żywność

Potrzebujący opieki senior może mieć zapewnione usługi opiekuńcze w swoim miejscu zamieszkania lub gdy wymaga tego jego sytuacja zdrowotna – w domu pomocy społecznej. Do kosztów pobytu dopłaci rodzina lub gmina.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Prawo, rock i książki, czyli sylwetka prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta

Ze względu na jego zawodowe doświadczenie i temperament walka o fotel szefa Prokuratury Generalnej musiała stanowić nie lada wyzwanie. Andrzej Seremet nie kojarzył się z żadnym środowiskiem, dla świata polityki stanowił wielką zagadkę, nikt za nim nie stał i pewnie dlatego wygrał. Półtora roku temu ...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Program nauczania na studiach musi zawierać opis efektów kształcenia

Uczelnie powinny tak określić plany nauczania na poszczególnych kierunkach studiów, aby ich realizacja prowadziła do osiągnięcia odpowiednich efektów kształcenia, a nie tylko do przekazania wiedzy. Takie m.in. zmiany przewiduje rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 5 października 20...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Sędziowie i prokuratorzy stanu spoczynku bez walki nie oddadzą

Brak podwyżek w 2012 roku to niejedyne rozczarowanie, z jakim będą musieli pogodzić się sędziowie i prokuratorzy. Rządowe reformy mogą mieć dla nich znacznie bardziej dotkliwe skutki – premier chce im odebrać prawo do przechodzenia w stan spoczynku. Zainteresowani jednak zapowiadają, że nie oddadzą ...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Na Euro 2012 hotele podniosą ceny nawet dziesięciokrotnie

Ceny za nocleg w czasie Euro 2012 będą nawet dziesięciokrotnie wyższe od dzisiejszych. Dotyczy hoteli i prywatnych apartamentów - informuje 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2011 Jak obniżać koszty energii w gminnych obiektach?

Konferencja „Wdrażanie programów efektywności energetycznej w gminie w warunkach ograniczonych możliwości finansowania'
www.slaskie.pl
30.11.2011 Kompetencje na receptę

Rada powiatu nie może zobowiązać apteki do zapewnienia we własnym zakresie zastępstwa w przypadku niemożności pełnienia dyżuru – stwierdził wojewoda lubelski
www.samorzad.pap.pl
30.11.2011 Listy obecności jawne

Listy obecności z zebrań wiejskich są jawne, łącznie z danymi osobowymi mieszkańców – orzekło Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie
www.samorzad.pap.pl
29.11.2011 Kudrycka: w budżecie resortu nauki na 2012 rok ponad 15 mld zł

W budżecie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na 2012 rok ma znaleźć się ponad 15 mld zł - poinformowała we wtorek w radiowej Trójce szefowa resortu Barbara Kudrycka.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Kolejne zatrzymanie w sprawie neonazistowskich terrorystów

Kolejnego domniemanego neonazistowskiego terrorystę zatrzymano we wtorek rano w Niemczech. Jest podejrzany o wspieranie grupy Narodowosocjalistyczne Podziemie (NSU) - poinformowała niemiecka prokuratura federalna.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 'NG': Komorowski przywiózł ostatnie ostrzeżenie UE dla Janukowycza

Komentując wizytę Bronisława Komorowskiego w Kijowie, 'Niezawisimaja Gazieta' pisze, że polski przywódca przywiózł Janukowyczowi 'ostatnie ostrzeżenie UE' - że integracja Ukrainy z UE będzie bezpośrednio zależeć od losów przywódczyni opozycji Julii Tymoszenko.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Gdzie można zjeść najbezpieczniej

424 lokale gastronomiczne sprawdzili w zeszłym roku kontrolerzy Inspekcji Handlowej. W blisko 80 proc. placówek stwierdzili nieprawidłowości. Najmniej uwag inspektorzy mieli do barów mlecznych i fast foodów.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Trybunał broni równości kobiet i mężczyzn w ubezpieczeniach

Zasada równych składek i świadczeń ubezpieczeniowych musi działać we Wspólnocie bez odstępstw i wyjątków od 21 grudnia 2012 r. – wynika z orzeczenia luksemburskiego Trybunału Sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Morgan Stanley obniżył prognozę PKB dla Polski do 2,5 proc. za 2012 r.

Morgan Stanley obniżył prognozę PKB dla Polski za 2012 r. do 2,5 proc. z wcześniejszych 3,2 proc., wobec 4,2-proc. wzrostu spodziewanego w br. Zaznaczył zarazem, że polska gospodarka, mimo niższej dynamiki wzrostu, i tak będzie 'gwiazdą regionu'.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Wstępny raport ws. awaryjnego lądowania na Okęciu: Piloci nie popełnili błędu

W czwartek zostanie opublikowany wstępny raport komisji badającej awaryjne lądowanie Boeinga 767 na warszawskim Okęciu. Z informacji tvn24.pl wynika, że piloci samolotu nie popełnili błędu.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Po ostatnich wichurach strażacy interweniowali ok. 2230 razy

Tysiące powalonych drzew, kilkadziesiąt uszkodzonych lub zerwanych dachów domów, zniszczone auta, zerwane linie energetyczne - to najnowszy bilans wichur, które przeszły w niedzielę i w poniedziałek nad Polską. Strażacy interweniowali ok. 2230 razy.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Ipsos: Polacy coraz bardziej niechętni euro

Badania przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Ministerstwa Finansów pokazują, że odsetek osób o negatywnym stosunku do wprowadzenia w Polsce euro wzrósł o 6 pkt proc. do 53 proc., podczas gdy zwolenników spadł o 9 pkt proc. do 29 proc.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Krupniok śląski może być chroniony przepisami unijnymi

Krupniok śląski - jeden ze sztandarowych produktów kuchni regionalnej - może być chroniony przepisami unijnymi. Wszystko w rękach producentów, którzy powinni złożyć stosowny wniosek - podkreśla Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Bazy eksploatacyjne unijnym utrapieniem transportowców

Firmy transportowe biją na alarm. Od 4 grudnia wchodzą w życie nowe regulacje prawne, nałożone przez Brukselę. Uderzą one zwłaszcza w małe przedsiębiorstwa (zatrudniające dziewięć i mniej osób), które stanowią aż 97 proc. rynku, a pracuje w nich w sumie 100 tys. osób.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Student powinien wnioskować o pomoc stypendialną

W art. 175 i 176 znowelizowanej ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym (PSW) wykreślono dotychczas istniejącą możliwość przyznawania stypendium za wyniki w nauce lub sporcie z urzędu, bez wniosku studenta. Zmiana ta – mimo jej krytykowania – ma zaletę porządkującą.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Fitch utrzymał rating obligacji USA, ale obniżył ich perspektywę

Agencja ratingowa Fitch utrzymała w poniedziałek dotychczasową ocenę długookresowych obligacji amerykańskich na najwyższym poziomie AAA, ale obniżyła ich perspektywę do negatywnej.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Zagraniczne stypendia dla licealistów - ruszył nabór chętnych

Ruszył nabór kandydatów na stypendia szkolne m.in. do Włoch, Norwegii, Holandii, Hong Kongu, Wielkiej Brytanii i Austrii. Stypendia przyznawane są przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata, pokrywają od 50 do 100 proc. kosztów nauki, zakwaterowania oraz wyżywienia.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 Policjant emeryt może ubiegać się o rentę z ZUS

Sąd musi stosować prawo obowiązujące w dniu, w którym wydaje wyrok, a nie to, jakie działało w momencie, kiedy ZUS wydał decyzję, od której odwołał się ubezpieczony. Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał policjantowi emeryturę od lutego 1999 r. Do jej wyl...
www.gazetaprawna.pl
29.11.2011 77 nowych nazw

Od przyszłego roku swoją nazwę zmieni 77 miejscowości. Dziewięć wsi otrzyma je po raz pierwszy. Nazwy kolejnych 70 zostaną zniesione. Za ministerstwem administracji i cyfryzacji publikujemy nowe urzędowe nazwy miejscowości.Wszystkie ujęte w projekcie rozporządzenia zmiany nazw poddane zostały kon...
www.samorzad.pap.pl
29.11.2011 Tereny do cywila

Od 28 listopada wojewódzkie i narodowy fundusz ochrony środowiska przyjmują wnioski o dotacje m.in. na rekultywację terenów powojskowych i zdegradowanych. W puli jest 50 mln zł.
www.samorzad.pap.pl
29.11.2011 Więcej z PIT

Związek Miast Polskich postuluje zmianę ustawy o dochodach JST. Zwiększenie wielkości udziałów w PIT ma rekompensować samorządom utracone dochody
www.samorzad.pap.pl
29.11.2011 Rekompensata za TIR-y

Starosta bocheński chce wprowadzić opłaty za zniszczenia dróg lokalnych ruchem pojazdów ciężkich. Inne samorządy z Małopolski myślą o tym samym
www.samorzad.pap.pl
29.11.2011 Ubierz z nami żyrafę

Najbardziej znana parkowa rzeźba jest już odrestaurowana. Ale niebawem nadejdą pierwsze mrozy, dlatego żyrafę... trzeba ubrać.
www.slaskie.pl
29.11.2011 Nowy sposób wsparcia transportu publicznego

Zarząd Województwa Śląskiego będzie organizować komunikację na określonych liniach autobusowych
www.slaskie.pl
28.11.2011 Euroliderzy po raz czwarty

Czwarta edycja konkursu Eurolider ruszy jeszcze w tym tygodniu - poinformowała Aneta Cesarek z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
www.samorzad.pap.pl
28.11.2011 Rozpoczęła się konferencja klimatyczna ONZ w Durbanie

W poniedziałek w Durbanie na wschodzie RPA rozpoczęła się 17. konferencja klimatyczna ONZ. Przez 12 dni największe gospodarki będą m.in. prowadzić negocjacje na temat przyszłości Protokołu z Kioto. Pierwszy okres jego obowiązywania wygasa z końcem 2012 r.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 Kolejni świadkowie zeznają w procesie Ryszarda Cyby, oskarżonego o zbrodnię w biurze PiS

14 kolejnych świadków ma w poniedziałek przesłuchać sąd w procesie 63-letniego Ryszarda Cyby, który w październiku ubiegłego roku w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika - Pawła Kowalskiego.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 Giełdy w Chinach, Turcji, Meksyku, Brazylii i Indi dadzą zarobić inwestorom

Ekonomiści spodziewają się mocnych wzrostów na giełdach Chin, Indii, Rosji oraz Turcji, Meksyku i Brazylii. W Polsce są dostępne instrumenty, dzięki którym na tym trendzie można będzie zyskać.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 Uruchomienie ropociągu BTS-2, omijającego rurociąg 'Przyjaźń', przeniesione na 2012 rok

Uruchomienie rurociągu naftowego BTS-2 zostało przeniesione na I kwartał 2012 r. - informuje w poniedziałek dziennik 'Wiedomosti', powołując się na uczestników nadzwyczajnej narady, zwołanej w tej sprawie w piątek przez rosyjskiego wicepremiera Igora Sieczina.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 SKOK-i: Spółdzielcza alternatywa dla bankowej oferty

Pod względem konstrukcji oraz ceny produktów finansowych oferta kas oszczędnościowo-kredytowych nie odbiega od tego, co proponują banki uniwersalne czy spółdzielcze, a w wielu przypadkach jest nawet bardziej atrakcyjna. SKOK-i proponują atrakcyjne produkty na trochę innych zasadach.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 To nie koniec wichur nad Polską. Silny wiatr jeszcze przez dwa dni

Przez najbliższe dwa dni na terenie całego kraju spodziewany jest silny wiatr; najsilniejszy na północy - tam prędkość wiatru w poniedziałek może dochodzić do 90 km/h; na Bałtyku sztorm - informuje IMGW. We wtorek porywy wiatru mają być słabsze - do 55 km/h.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 Akcja Greenpeace się nie powiodła: niemiecki transport odpadów radioaktywnych jest już w stacji przeładunkowej

Jadący przez Niemcy pociąg z transportem odpadów radioaktywnych dotarł w nocy z niedzieli na poniedziałek do stacji przeładunkowej w Dannenbergu w Dolnej Saksonii. Tam pojemniki Castor zostaną załadowane na ciężarówki i przewiezione do magazynu w Gorleben.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 RPD interweniuje ws. telewizyjnych zapowiedzi filmów dla dorosłych

Zapowiedzi filmów dla dorosłych nie powinny być nadawane w sąsiedztwie programów dla dzieci - uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który zwrócił się w tej sprawie do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 Zarząd spółdzielni odpowiada za jej długi inaczej niż w spółce

Były członek zarządu spółdzielni musi spłacić za nią zaległe składki tylko wtedy, gdy nie zwołał na czas zgromadzenia wspólników, mającego zastanowić się nad jej upadłością - stwierdził Sąd Najwyższy. Podkreślił, że inaczej jest z odpowiedzialnością w spółce.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2011 Prawdziwe pieniądze na wirtualne e-zbroje

Co czwarty polski internauta płaci za granie w sieci. A spośród nich jeden na pięciu tak wciąga się w rozrywkę, że decyduje się inwestować pieniądze w kupowanie swoim postaciom dodatkowych umiejętności czy gadżetów. – To już jedno z głównych źródeł zarobków polskiej branży gier – wynika z raportu „R...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys