O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.03.2011 Jakie prawa ma pacjent u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Osoba ubezpieczona w NFZ ma prawo wyboru lekarza rodzinnego. W tym celu musi wypełnić specjalną deklarację. Jeżeli pacjent nie jest zadowolony z poziomu świadczeń udzielanych przez lekarza, może go zmienić
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Gdzie warto wziąć kredyt na samochód

Eksperci spodziewali się, że w 2010 r. wzrośnie sprzedaż kredytów samochodowych, ale odbicie było minimalne.  Getin Bank pozostał liderem rynku. Drugi był Santander Consumer Bank.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Decydująca faza przetragu na samoloty dla polskiej armii

Największy od lat przetarg w polskich siłach zbrojnych wchodzi w decydującą fazę. W finale ma być co najmniej dwóch producentów
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 BOŚ (prawie) ekologiczny - kupił elektryczne samochody

Bank Ochrony Środowiska odebrał wczoraj dwa auta mitsubishi i-MiEV – pierwsze dostępne na polskim rynku pełnowartościowe osobowe samochody elektryczne. Mają ich używać pracownicy centrali banku.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Tylko do północy można ustawić się w kolejce po bilety na Euro 2012

To ostatnia szansa na zakup biletów na Euro 2012. Termin aplikowania o wejściówki na oficjalnej stronie UEFA mija dziś o północy. Zainteresowanie kibiców jest ogromne – w sumie zarejestrowano ponad 2 mln zgłoszeń. Jak twierdzi rzecznik Euro 2012 Juliusz Głuski, już w pierwszym dniu rejestracji pojaw...
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Unia Europejska zabroni używać reklamówek

Unijny zakaz używania jednorazowych toreb na zakupy oznacza nie tylko kłopoty 230 przedsiębiorców je produkujących i ich 20 tys. pracowników. Wzrosną ceny zbóż używanych do produkcji toreb ekologicznych, a wraz z nimi całej żywności.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Koleje Śląskie szukają maszynistów

Spółka założona przez śląski samorząd rozpoczęła rekrutację 100-osobowej załogi. Koleje Śląskie poszukują maszynistów, konduktorów i kierowników pociągów.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Ranking pożyczek hipotecznych. W którym banku jest najtaniej?

Pożyczka hipoteczna to najtańszy sposób finansowania kupna samochodu, wyposażenia domu czy nawet wakacyjnego wyjazdu. Tańszy jest tylko kredyt hipoteczny, ale ten można przeznaczyć tylko na kupno lub remont nieruchomości. Wspólnie z Home Broker przygotowaliśmy ranking pożyczek hipotecznych.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Światowy biznes polubił polskie usługi

Polska jest liderem regionu pod względem liczby centrów usług. Kolejnych 36 takich inwestycji negocjuje PAIiIZ.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Epoka diesla właśnie się skończyła

Przyszłoroczna podwyżka akcyzy na olej napędowy sprawi, że jego ceny na stałe zrównają się z ceną benzyny. W przypadku niektórych modeli samochodów inwestycja w silnik Diesla zwróci się po 700 tys. kilometrów. Czyli nigdy.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Będzie lepiej. Polskie długi wreszcie przestaną rosnąć

Deficyt sektora finansów publicznych ma błyskawicznie maleć. W 2012 roku spełnimy rygorystyczne kryteria z Maastricht, co otwiera nam drogę do euro. Według rządu nie ma już zagrożenia, że nasze zadłużenie przekroczy 55 proc. w stosunku do PKB.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Przez Czechy i Ukrainę szkoły nauki jazdy w Polsce straciły nawet 40 proc. klientów

Niż demograficzny oraz błyskawiczne szkolenie i dużo łatwiejszy egzamin na prawo jazdy w Czechach i na Ukrainie spowodowały drastyczny spadek kursantów w polskich szkołach nauki jazdy.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Telekomunikacja na zakręcie, czyli rok wielkiego przełomu

Czekają nas przełomowe wydarzenia w branży telekomunikacyjnej. Na czele UKE stanie nowy prezes. Czy będzie nim znowu Anna Streżyńska? Polkomtel zostanie sprzedany, a markę Era zastąpi T-Mobile. To wpłynie na zaostrzenie konkurencji i nowe oferty operatorów.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Rząd zajmie się prywatyzacją dopiero po wyborach

Do wypełnienia budżetowego planu prywatyzacji wystarczy sprzedaż akcji PKO BP i kilka mniejszych transakcji. Kłopotliwe rząd odłoży na później.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Neste obcina ceny paliw o 10 groszy

Akcja promocyjna fińskiego koncernu to próba przyciągnięcia nowych klientów. Neste ruszyło z nią w lutym i miało zakończyć w marcu, ale postanowiło, że operacja zostanie przedłużona o miesiąc.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2011 Światło dla gminy

Ponad 100 samorządów z siedmiu województw zrzeszonych w „Porozumieniu Ciechanowskim” rozpoczęło walkę z monopolem firm energetycznych. Chcemy mieć wpływ na koszty oświetlenia miast – mówi Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz Kowala. Zdaniem burmistrza obecne przepisy stawiają samorządy w nierównej ...
www.samorzad.pap.pl
31.03.2011 Rewizyjne obowiązki

Komisja rewizyjna ma nowe obowiązki związane z absolutorium – przypomina RIO w Bydgoszczy. Przepisy mają zastosowanie po raz pierwszy do ubiegłorocznych budżetów
www.samorzad.pap.pl
30.03.2011 Nie będzie ulg podatkowych na polisy zdrowotne

Polacy nie zaczną masowo kupować polis zdrowotnych, bo nie będą mieć z tego tytułu ulgi w PIT. Jak dowiedział się „DGP”, propozycji Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie sprzeciwił się resort finansów.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Nowe wydziały w urzędach, czyli jak rząd walczy z powodziami urzędnikami

Nowa ustawa o zapobieganiu powodziom zakłada powstanie dziewięciu nowych wydziałów w urzędach wojewódzkich. Ich utworzenie pochłonie ok. 240 mln zł. W dodatku, zdaniem hydrologów, te rozwiązania nie zwiększą bezpieczeństwa na terenach zalewowych.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Nie wolno reklamować w telewizji leków na receptę

Reklama produktu leczniczego nie może wprowadzać w błąd i nie wolno jej kierować do dzieci. W reklamie nie mogą występować lekarze i farmaceuci
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Jakość benzyny się pogorszyła. W których województwach najbardziej?

W 2010 roku nieznacznie pogorszyła się jakość paliw ciekłych. Największe odstępstwa od norm stwierdzono w województwach: łódzkim, opolskim, podlaskim, wielkopolskim i małopolskim.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Coraz więcej skazanych chce odbyć karę pozbawienia wolności w domu

Ponad 50 osób z regionu łódzkiego zostało objętych systemem dozoru elektronicznego. Na początku lutego bransoletę nosiło tam zaledwie ośmiu skazanych.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Pozwolenia na obrót produktami leczniczymi nie wyda już minister

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych skorzysta nie tylko z pomocy sześciu specjalistycznych komisji, ale też wiedzy dodatkowych ekspertów, gdy pojawi się poważny problem z lekami.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Obywatel broniący porządku publicznego będzie chroniony jak policjant

Osoby broniące porządku publicznego są chronione jak policjanci. Oznacza to, że nawet za ich uderzenie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Zwiększone sankcje dla napastników nie zachęcą obywateli do interwencji
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Trzeba zrezygnować z odraczania wyroków TK

Zakres skargi konstytucyjnej powinien zostać poszerzony. Kontroli TK należy poddać nie tylko akty normatywne, ale także orzeczenia sądowe.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 'Na banknoty w reklamie potrzebna zgoda NBP'

Aleksander Proksa: Prawa autorskie do wzorów polskich banknotów należy powierzyć NBP. Ochrona znaków pieniężnych w Polsce nie może być mniejsza niż w krajach strefy euro
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Kto i w jakim zakresie odpowiada za źle wydany lek w aptece

Pacjent może dostać odszkodowanie za przeterminowany lek. Odpowiedzialności związanej ze źle wydanym lekiem może podlegać zarówno apteka, jak i sam farmaceuta, który dany lek wydał pacjentowi. Odpowiedzialność apteki opiera się na zasadzie ryzyka, tak jak odpowiedzialność pracodawcy za szkodę wyrząd...
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Repatriantami będą osoby z byłego ZSRR

Osoby polskiego pochodzenia, które zamieszkały np. w Stanach Zjednoczonych i mają dobrze płatną pracę, nie powinny mieć możliwości powrotu do Polski w drodze repatriacji. Sejmowa podkomisja ustaliła więc, że przepisy obejmą tylko te osoby polskiego pochodzenia, które zamieszkiwały ZSRR przed grudnie...
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Dodatki mieszkaniowe tylko dla najuboższych

Koniec z pomocą finansową dla właścicieli mieszkań oraz osób, którzy mają mieszkania własnościowe – zapowiada Ministerstwo Infrastruktury. Pieniądze na dodatki mieszkaniowe mają trafiać do najuboższych.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Rząd nie chce obniżyć cen paliw

Rząd mógłby obniżyć ceny na stacjach paliwowych. Wystarczyłoby jedno rozporządzenie ministra finansów, aby benzyna staniała o 30 gr, a olej napędowy o 13 gr. Jednak politycy idą w zaparte.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Rodzina na swoim. W apartamencie

Choć rząd planuje ograniczyć program dopłat do kredytów mieszkaniowych, w tym roku może wydać na niego więcej. Rosną limity określające, ile maksymalnie może kosztować mkw. mieszkania w ramach „Rodziny na swoim”.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Gminy będą likwidować szkoły

Rząd chce, aby samorządy mogły bez ograniczeń przekazywać szkoły stowarzyszeniom rodziców. W efekcie szkoły będą jednak likwidowane, bo ci mogą nie zdążyć z ich założeniem i przystąpieniem do przetargu.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2011 Bieg po zdrowie

Treningi biegowe, zajęcia z nordic walking i letniego biathlonu, a wszystko w malowniczych plenerach Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Rusza cykl bezpłatnych zajęć sportowych
www.slaskie.pl
30.03.2011 Końcówka deficytu

W przyszłym tygodniu będzie gotowy projekt założeń ustawy ograniczającej deficyty samorządów – zapowiadziała w rozmowie z naszym serwisem wiceminister finansów Hanna Majszczyk
www.samorzad.pap.pl
30.03.2011 Proszą o podwyżki

Urzędnicy i strażnicy miejscy z Katowic proszą prezydenta miasta chociaż o symboliczne podwyżki. Nie wykluczają strajku włoskiego w magistracie - informuje "Gazeta Wyborcza"
www.samorzad.pap.pl
29.03.2011 Jak zakwestionować opinię biegłego w procesie sądowym

Sąd zasięga opinii biegłego, jeżeli do rozstrzygnięcia sprawy niezbędne są wiadomości specjalne. Opinia powinna być zwięzła, jasna i zrozumiała. Gdy nie spełnia tych cech, można ją kwestionować.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Aplikanci mogą pracować jako asystenci sędziów

Prezes sądu nie może zwolnić asystenta ani sekretarza tylko dlatego, że dostał się na aplikację adwokacką lub radcowską. Nie powinien z góry zakładać konfliktu interesów.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Nawet 10 tys. zł za nieprawidłowy przewóz towarów niebezpiecznych

Planowany przewóz towarów niebezpiecznych trzeba będzie zgłosić przynajmniej pięć dni wcześniej.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Internetowe głosowanie w wyborach wymusza zmianę konstytucji

Ustawa zasadnicza w zakresie, w jakim reguluje prawo wyborcze, wymaga zmian. Powinny w niej zostać zapisane m.in. zasady funkcjonowania oraz skład Państwowej Komisji Wyborczej, a także możliwość głosowania przez pełnomocnika.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Jak strona może podważyć wyrok po uprawomocnieniu

Aby zmienić prawomocny wyrok, strona może wnieść od niego skargę o stwierdzenie niezgodności z prawem albo skargę kasacyjną. Pisma musi sporządzić profesjonalny pełnomocnik
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Korzystnie jest zastrzec zadatek w umowie

Prawo zatrzymania zadatku lub żądania zapłaty podwójnego zadatku jest niezależne od tego, czy uprawniony poniósł szkodę, czy też szkoda nie nastąpiła
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Palestra nie może się reklamować

Umieszczanie na stronach internetowych informacji o pomocy prawnej świadczonej przez adwokata jest zgodne z kodeksem etyki adwokackiej.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Biuro podróży odpowie za urlopowy szok

Katalog dóbr osobistych zawarty w kodeksie cywilnym jest przykładowy i ciągle ulega rozszerzeniu. Stąd można mówić o prawie do wypoczynku w godziwych warunkach. Rodzi to odpowiedzialność zarówno majątkową, jak i niemajątkową.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Zabużanie nadal bez rekompensat

Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do ministra skarbu państwa w sprawie nadmiernej przewlekłości postępowań reprywatyzacyjnych. Do biura RPO nadal bowiem wpływają skargi w tej sprawie.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Wspólna waluta? Nie, bardzo dziękujemy. Euro nie chce 60 proc. Polaków

Spada poparcie Polaków dla wspólnej waluty. To efekt rosnącej inflacji i utrzymującego się bezrobocia. Boimy się, że po wprowadzeniu euro będzie nam jeszcze gorzej.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Kolejna odsłona wojny na konta. Na pole bitwy wchodzi Eurobank

Eurobank proponuje klientom nowe rachunki osobiste. Tym samym włącza się do wojny na konta, która ostatnio rozgorzała między instytucjami finansowymi. W ostatnim czasie z ofertą nowych rachunków wystartowały PKO BP, Millennium, BPH i BGŻ.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Śląsk w centrum uwagi przedsiębiorców z całej Europy

Przez trzy majowe dni Katowice zamienią się w centrum biznesowe Europy. Trzeci Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się na miesiąc przed objęciem przez Polskę unijnej prezydencji.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Nowi reklamodawcy YouTube’a. Rośnie konkurencja dla TVN, Polsatu i TVP?

Należący do Google’a serwis YouTube przyciąga coraz większe budżety i coraz więcej firm będących na co dzień klientami telewizji. TVN, POLSATOWI I TVP wyrasta konkurencja w walce o budżety na marketing.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Zima łagodna dla ubezpieczycieli: 80 proc. mniej wniosków o odszkodowanie

Mniejsze opady śniegu oznaczały spadek liczby wypadków i kraks samochodowych. Do firm ubezpieczeniowych wpłynęło mniej wniosków o odszkodowanie niż rok temu. I to nawet o 80 proc. – twierdzi lider rynku PZU.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2011 Sprzedaż BZ WBK na finiszu

Hiszpanie ogłosili wezwanie na 100 proc. akcji BZ WBK ze względu na wymogi polskiego prawa. Zapisy rozpoczęły się 24 lutego, zaś zakończyły w ubiegły piątek.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys