O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.07.2011 Silne trzęsienie ziemi w północnej Japonii

Trzęsienie ziemi o sile 6,4, które wystąpiło w Japonii w niedzielę nad ranem, o godzinie 3.54 czasu lokalnego (20.54 w sobotę czasu polskiego), odczuli mieszkańcy w 47 prowincjach, w tym również w Tokio.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2011 Kolejny protest na Manhattanie przeciw 'polskim obozom'

Przed siedzibą News Corp. na Manhattanie odbyła się w sobotę kolejna demonstracja społeczności polonijnej przeciw stosowaniu w amerykańskich mediach określenia 'polskie obozy koncentracyjne'. Uczestniczyło w niej blisko 80 osób.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2011 Jednomandatowe okręgi wyborcze - czyli małe jest piękne

System jednomandatowych okręgów wyborczych to panaceum na wiele niedostatków prawa wyborczego i życia politycznego w Polsce
www.gazetaprawna.pl
30.07.2011 Finanse: Amerykański sen przeradza się w koszmar

Nawet jeśli Ameryka uniknie w sierpniu niewypłacalności, widmo bankructwa Waszyngtonu nie zniknie. Konieczne są trudne reformy, tylko nikt nie ma odwagi ich przeprowadzić
www.gazetaprawna.pl
30.07.2011 Łódka napędzana słońcem na ryby i spacer po jeziorze

Inżynierowie gdyńskiego Fiten Solar Team we współpracy z Cree Yacht i Squall zaprojektowali jedną z pierwszych na świecie łódkę zasilaną energią słoneczną. Zabierze na pokład sześć osób. Będzie mogła pływać po wszystkich wodach śródlądowych
www.gazetaprawna.pl
30.07.2011 Zobacz czym kuszą klientów deweloperzy

Budując dom czy kupując już gotowy chcemy, aby był on nowoczesny, oszczędny oraz maksymalnie funkcjonalny. Znając potrzeby klientów, wielu deweloperów wyszło naprzeciw ich oczekiwaniom dodając do swojej oferty dodatkowe pakiety.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2011 Zobacz jak pokonać korporacje

Mieli szansę na karierę w jednym z największych przedsiębiorstw konsultingowych na świecie. Nie czekając na awanse, zaczęli pracować na własny rachunek, rzucając wyzwanie wielkiej czwórce firm doradczych.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2011 Prezydent spotkał się z premierem i marszałkiem Sejmu

W piątek wieczorem przez ponad dwie godziny prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem i marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2011 Wybuch gazu w bloku w Pruszkowie

Mieszkańcy jednego z bloków w podwarszawskim Pruszkowie zostali ewakuowani po tym, jak w budynku doszło do wybuchu - poinformował w piątek wieczorem PAP rzecznik straży pożarnej Paweł Frątczak. Według policji był to wybuch gazu.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Kto ma prawo do zachowku, jak go obliczyć i dochodzić

Dziedziczenie - Prawo spadkowe chroni krewnych. Służy temu instytucja nazywana zachowkiem. Daje ona pominiętym w testamencie członkom najbliższej rodziny prawo do żądania pieniędzy od osób, które odziedziczyły majątek. Mogą oni dochodzić kwoty w wysokości równowartości połowy udziału spadkowego, jak...
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Weteran korespondent i wolontaruiusz

Pracownicy m.in. Polskiego Czerwonego Krzyża i Polskiej Akcji Humanitarnej, którzy brali udział w pokojowych misjach, mają uzyskać status weterana.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Kryszkiewicz: Policyjna izba demoralizacji

Już niedługo policyjne izby dziecka będą miały nowych gości. Do nieletnich przestępców dołączą m.in. dzieci upośledzone umysłowo, których największą przewiną będzie samowolne oddalenie się z ośrodka wychowawczego.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Paralizatory groźne jak broń palna

Znane są przypadki – w tym głośna sprawa Roberta Dziekańskiego – które zakończyły się śmiercią osoby potraktowanej paralizatorem. Raport komisji sędziego Thomasa Braidwooda, który dotyczył użycia paralizatorów przez Kanadyjską Królewską Policję Konną, wykazał, że użycie paralizatora elektrycznego ni...
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Kodeks wyborczy: Niepełnosprawni łatwiej zagłosują

Państwowa Komisja Wyborcza powinna zamieścić w internecie informacje o uprawnieniach przysługujących niepełnosprawnym wyborcom.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Zmiany w kodeksach etycznych prawników: Adwokat dostanie 30 procent kwoty wygranej przed sądem

Zmienią się zasady wynagradzania członków palestry. Obecnie niedopuszczalne jest zawieranie przez adwokata umowy z klientem, która przewidywałaby obowiązek zapłaty honorarium za prowadzenie sprawy uzależnionej wyłącznie od jej ostatecznego wyniku. Adwokat może jednak umówić się na dodatkowe honorari...
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Petycję będzie można wysłać mejlem

Ustawę o petycjach trzeba niezwłocznie uchwalić. Jej brak ogranicza gwarantowane w konstytucji prawa obywateli do składania skarg i wniosków.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Prawo autorskie: Dzieła osierocone trafią do sieci

Powieści nieznanych pisarzy powinny otrzymać status dzieł osieroconych i zostać przeniesione do domeny publicznej.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Państwo się zbroi przed obywatelem

Polskie instytucje są uzbrojone po zęby. Teraz rząd chce dać prawo do noszenia paralizatorów kolejnym służbom: Straży Ochrony Kolei, strażnikom leśnym, nawet straży rybackiej i łowieckiej. Po cichu następuje paraliż praw obywatelskich
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Kontrola skarbowa może legitymować i zatrzymywać podatników

Inspektor lub pracownik kontroli skarbowej może wylegitymować podatnika, po to by ustalić jego tożsamość. Urzędnicy ci mogą też zatrzymywać osoby i pojazdy, a także dokonywać przeszukań. Takie regulacje zawiera rozporządzenie ministra finansów z 8 lipca 2011 w sprawie warunków, sposobu i szczegółowe...
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 PIT: Imienne bilety PKP pozwolą zwiększyć koszty

Pracownik, który dojeżdża pociągiem do pracy, może w rocznym PIT ująć wydatki na te przejazdy w kosztach podatkowych. Musi tylko mieć imienne bilety PKP.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Pacjent w szpitalu rehabilitacyjnym bez opłaty uzdrowiskowej

Od pacjenta za pobyt w szpitalu położonym na terenie uzdrowiska nie można pobierać opłaty uzdrowiskowej. Nieważny jest rodzaj placówki – szpital zamknięty czy uzdrowiskowy.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Fiskus ma jeszcze cztery dni na zwrot PIT

We wtorek 2 sierpnia podatnicy, którzy złożyli PIT za 2010 rok 2 maja 2011 r. i wykazali w nim nadpłatę podatku, muszą otrzymać pieniądze od fiskusa. Urząd skarbowy na ten zwrot ma trzy miesiące od momentu złożenia zeznania przez podatnika. W związku z tym, że 30 kwietnia wypadł w tym roku w sobotę,...
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Rachunek z e-maila przechowujemy przez pięć lat

Przesyłany przez internet rachunek może być dowodem księgowym. Co ważne, firma może przechowywać go w formie elektronicznej, a nie papierowej.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Brak umowy o opiekę pozbawi ulgi mieszkaniowej w podatku od spadków

Podatnik, który sprawował przez ponad dwa lata opiekę nad spadkodawcą, ale nie zawarł umowy o opiekę, nie może skorzystać z ulgi mieszkaniowej w podatku od spadków.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2011 Sierpień pełen atrakcji filmowych

Niezwykłą gratkę dla miłośników kina przygotowało w sierpniu katowickie kino „Kosmos'. Filmowe cykle: azjatyckie weekendy, filmowe podróże i czwartki w oparach zmysłów, to propozycje dla kinomanów w różnym wieku i o różnych, filmowych gustach.
www.slaskie.pl
29.07.2011 Baza adresów

MSWiA opublikowało na swojej stronie internetowej aktualną bazę teleadresową wszystkich jst. Dane resort udostępnia bezpłatnie także na wniosek zainteresowanych.Baza zawierająca aktualne zestawienie adresów urzędów, numery telefonów, adresy mailowe oraz nazwisko szefa jednostki jest dostępna na ...
www.samorzad.pap.pl
29.07.2011 Dokumenty ławników

Kandydaci na ławników zgłoszeni na podstawie starych przepisów będą musieli uzupełnić niektóre dokumenty - poinformował wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Wrona
www.samorzad.pap.pl
28.07.2011 Kontrola upraw kontra rosyjskie embargo

Ministerstwo Rolnictwa chce zmienić system eksportu warzyw i owoców na Wschód.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Piasecki: Dobra jakość to sposób na przetrwanie małych sklepów

To nieprawda, że wielkie sieci przez swą ekspansywność zabijają rodzimy handel. Jeśli w sklepie za rogiem będą świeże warzywa i dobre pieczywo, klienci kupią je właśnie tam. A w dyskoncie – resztę.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 BZ WBK idzie w consumer finance

Po pierwszym kwartale pod rządami Santandera BZ WBK poprawia wyniki i zapowiada sprzedaż nowych produktów.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Piasecki: Po piętrach absurdu kominowej ustawy

Zarobki prezesa Enei w zwykłych okolicznościach nie stanowiłyby łakomego kąska dla dziennikarzy. Ani one najwyższe na tle menedżmentu dużych firm w Polsce, ani specjalnie kontrowersyjne, skoro zgodziła się na nie rada nadzorcza, a akcjonariusze nie protestują.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Reklamodawcy chętniej płacą, gdy pada deszcz

Co wspólnego mają ze sobą zła pogoda i aktywność reklamodawców? Gdy pada, reklamodawcy wydają w internecie więcej.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Nieruchomościowy gigant szykowany na giełdę

Powstaje największy podmiot na rynku nieruchomości w naszej części Europy.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Nordea: Nie wycofujemy się z polisolokat

Łopalewski: Wzrosty sprzedaży są większe, niż zakładaliśmy. Dyskusja o emeryturach i zmianach w OFE wpłynęła na świadomość klientów. To powoduje, że coraz chętniej sięgają po produkty umożliwiające systematyczne oszczędzanie.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Cypr podąża śladem Grecji

Następny kraj południa Europy ma problemy. Agencja ratingowa Moody’s obniżyła wczoraj ocenę wiarygodności kredytowej Cypru o dwa stopnie – z A2 do Baa1, a perspektywę gospodarczą tego kraju zmieniła na negatywną, co oznacza możliwość dalszego spadku ratingu.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Gospodarkę ciągną inwestycje publiczne

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce, w lipcu 2011 roku wzrósł zaledwie o 1 punkt w stosunku do ubiegłego miesiąca i osiągnął 144 punkty – podał instytut BIEC.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Giełda (na razie) tylko dla odważnych

Nerwowa sytuacja na rynkach nie zachęca do inwestycji w akcje. Lepiej przeczekać bessę, a oszczędności zabezpieczyć tylko przed inflacją.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Banki zarobią na biogazowniach

Instytucje finansowe liczą na kokosy, które zarobią dzięki modzie na produkcję gazu ekologicznego. Kredytami na to interesuje się wielu właścicieli gospodarstw rolnych. Oczekują jednak wsparcia publicznego.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Będzie taniej. Ale tylko do jesieni

Po półroczu widocznych podwyżek  konsumenci mogą wreszcie odetchnąć – w lipcu i sierpniu ceny się ustabilizują, a w przypadku części produktów nawet spadną. Niestety, jesienią nadejdzie druga fala wzrostów.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Amerykanie kupują „New York Times” w sieci

Na efekty tego eksperymentu czekał cały dziennikarski i wydawniczy świat. Po czterech miesiącach od zamknięcia przez dziennik „New York Times” treści w internecie wydawca przekonał do płacenia za nie 224 tys. czytelników. To sukces, ale tylko połowiczny.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Godzina zero dla USA: 2, 10 czy 15 sierpnia

Jeśli politycy nie uzgodnią planu walki z deficytem, Stany Zjednoczone zbankrutują. Eksperci nie wiedzą tylko, kiedy do tego dojdzie
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 PolskiBus.com przewiózł już 100 tys. pasażerów

Nowa firma autobusowa bije rekordy popularności. W ciągu miesiąca działania przewiozła już blisko 100 tys. osób.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2011 Karty w grze

Kolejne metropolie kodują bilety komunikacyjne na plastiku. Dodają także inne funkcje, jak choćby możliwość płacenia za parking - informuje "Dziennik Gazeta Prawna"
www.samorzad.pap.pl
28.07.2011 Rekordowa ilość zgłoszeń do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego

55 realizacji z naszego regionu znalazło się w gronie przedsięwzięć aspirujących do miana najlepszych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych
www.slaskie.pl
28.07.2011 Stadion Śląski: rusza operacja opuszczania konstrukcji linowej

Komunikat Mostostalu Zabrze Holding S.A.
www.slaskie.pl
28.07.2011 Śląskie w rytmie folkloru

W sobotę 30 lipca rusza Tydzień Kultury Beskidzkiej
www.slaskie.pl
28.07.2011 Nominowani do nagrody Marka - Śląskie

Druga edycja nagrody promującej to, co najlepsze w Województwie Śląskim
www.slaskie.pl
27.07.2011 Jakie skutki podatkowe wiążą się z ustanowieniem hipoteki

Stawki podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki zależą od rodzaju zabezpieczonej wierzytelności. Gdy hipoteka zabezpiecza wierzytelności istniejące, podatek wyniesie 0,1 proc. ich wartości. Jeśli hipoteka dotyczy wierzytelności o wysokości nieustalonej, podatnik powinien zastoso...
www.gazetaprawna.pl
27.07.2011 Składki od umowy-zlecenia zawartej z inną firmą można odliczyć od pensji pracowników

Pracodawca zobowiązany do poboru składek ZUS od umowy-zlecenia zawartej przez jego pracowników z firmą zewnętrzną może odliczyć je od wynagrodzenia wypłacanego swoim podwładnym.
www.gazetaprawna.pl
27.07.2011 Ulga meldunkowa: Można odzyskać PIT od sprzedanego gruntu

Osoby, które sprzedają mieszkania lub domy kupione w latach 2007 – 2008, mają powody do zadowolenia. Wczorajszy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego pozwala im w pełni wykorzystać ulgę meldunkową. Do tej pory fiskus zgadzał się na niepłacenie PIT tylko od dochodu uzyskanego ze zbycia mieszkania i...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys