O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.10.2012 Nie płacisz? Musisz poczekać na odliczenie VAT-u z faktury VAT-MP

Mali podatnicy, stosujący metodę kasową wystawiają faktury VAT-MP. Warto przy tym pamiętać, że oznaczenie to wskazuje jednoznacznie, na konieczność zastosowania szczególnych zasad odliczenia podatku naliczonego wskazanego na fakturze również przez nabywcę.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Kiedy przedsiębiorców nie obowiązuje zakaz konkurencji?

Przewidziany przez ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2007 r. nr 50, poz. 331 – dalej: u.o.k.i.k.) zakaz zawierania antykonkurencyjnych porozumień nie ma charakteru bezwzględnego. Prawo ochrony konkurencji przewiduje bowiem sytuacje, w których zawarcie porozumienia mającego potencj...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Informacje o trotylu zapchnęły relacje między rządem a opozycją na rekordowo niski poziom

Publikacja o wykryciu śladów materiałów wybuchowych w szczątkach polskiego Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem, otworzyła stare rany i zepchnęła relacje między rządem a opozycją na rekordowo niski poziom - pisze w środę zachodnia prasa.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Inteligentny licznik energii rozliczy ile faktycznie zużyliśmy prądu

Prąd do odbiorców w gospodarstwach domowych i ciepło do odbiorców końcowych będą dostarczane na postawie umów kompleksowych. Odbiorcy otrzymają więc tylko jedną fakturę i będą zawierali jedynie umowę sprzedaży. Natomiast umowę o świadczenie usług przesyłania i dystrybucji w ich imieniu i na ich rzec...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Czy będzie śledztwo w sprawie ekranów przy drogach? Prokuratura to bada

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza, czy wszcząć śledztwo w sprawie ekranów akustycznych stawianych przy autostradach m.in. tam, gdzie prawdopodobnie nie były potrzebne. O sprawie mówił premier Donald Tusk w swoim 'drugim expose'.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Staniszkis: Doniesienia o trotylu na wraku Tu154-m mogły mieć na celu sprowokowanie Jarosława Kaczyńskiego

Doniesienia o materiałach wybuchowych we wraku Tu-154M mogły mieć na celu sprowokowanie Jarosława Kaczyńskiego lub - wprost przeciwnie - być wymierzone w premiera Donalda Tuska - stwierdziła w RMF FM Jadwiga Staniszkis.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Od usług szkoleniowych w wielu przypadkach nie ma podatku

Szkolenia do 31 grudnia 2010 r. były zwolnione z VAT, a jednocześnie podatnikom przysługiwało prawo do odliczenia podatku od towarów i usług - mówi Dorota Pokrop, doradca podatkowy, starszy menedżer w Ernst & Young.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 'Sueddeutsche Zeitung': Zwiększanie budżetu UE podczas kryzysu to absurd

Zdaniem niemieckiego dziennika 'Sueddeutsche Zeitung' Unia Europejska ma do dyspozycji zupełnie wystarczające środki finansowe, a zwiększanie unijnego budżetu podczas kryzysu byłoby decyzją absurdalną.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Przetargi: Odrzucenie oferty Alpine było niezgodne z prawem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie miała prawa wykluczyć z udziału w przetargu na podstawie głośnego lex Alpine właśnie tego koncernu – zdecydował warszawski sąd okręgowy.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Oddział spółki nie prowadzi własnej działalności

To spółka-matka ma obowiązek wskazać w zgłoszeniu aktualizacyjnym NIP-2 i NIP-B numery kont bankowych swoich oddziałów.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 HSBC: wskaźnik PMI dla Polski rośnie, ale nadal poniżej 50 pkt

Wskaźnik PMI dla Polski w październiku tego roku wyniósł 47,3 pkt wobec 47,0 pkt we wrześniu - wynika ze środowych danych HSBC. Oznacza to pogorszenie warunków w polskim sektorze przemysłowym.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Fiat rewiduje prognozy. W 2014 r. sprzeda o 2 miliony aut mniej niż zakładał

Włoski koncern motoryzacyjny Fiat SpA zrewidował w dół prognozy i plany na najbliższe 2 lata w obliczu kryzysu w Europie - poinformował szef koncernu Sergio Marchionne.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Merkel i szefowie światowej gospodarki apelują o kontynuowanie reform

Kanclerz Niemiec Angele Merkel i szefowie światowych organizacji ekonomicznych i finansowych zaapelowali we wtorek w Berlinie o kontynuowanie reform bowiem sytuacja gospodarcza świata jest nadal bardzo poważna.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Niekompletnej skargi sąd nie może automatycznie odrzucać

Ustawodawca nie może określać, że niekompletne skargi będą przez sądy pozostawiane bez rozpoznania, nie dając szansy na ich uzupełnienie – orzekł wczoraj Trybunał Konstytucyjny.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2012 Andrysiak: Udajemy, że chodzi o prawdę, gdy gra toczy się o wyższość

Rano był trotyl, po południu nie było. Gdyby sprawa dotyczyła czegokolwiek innego niż katastrofy smoleńskiej, wieczorem byśmy o niej nie pamiętali. „Rzeczpospolita” opublikowała nieprawdziwy materiał, prokuratura jej rewelacje sprostowała i tyle (czy gazeta nie dochowała należytej staranności, czy d...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Kształcenie do naprawy

Jedna trzecia nauczycieli nie podnosi swoich kompetencji, mimo że mają na to zapewnione środki finansowe. Nie bez winy są też gminy - informuje NIK
www.samorzad.pap.pl
30.10.2012 Zemke za wznowieniem komisji Millera, jeśli na wraku Tu-154M był trotyl

Informacje 'Rzeczpospolitej' o znalezieniu przez biegłych śladów trotylu na wraku TU-154M w Smoleńsku są bardzo zaskakujące; jeśli się potwierdzą, komisja Jerzego Millera powinna wznowić prace - uważa eurodeputowany SLD Janusz Zemke.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Jerzy Miller: Wyniki badań komisji są w rękach prokuratury, proszę ją pytać o trotyl na Tu-154M

Jerzy Miller, który kierował komisją wyjaśniającą przyczyny katastrofy smoleńskiej, powiedział we wtorek, że wszystkie wyniki badań komisji są w rękach prokuratury. W ten sposób odniósł się do informacji 'Rz' o znalezieniu przez biegłych śladów trotylu na wraku TU-154M.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 B. członek komisji Miller: Komisja badająca katastrofę smoleńską powinna wznowić prace

Komisja badająca katastrofę smoleńską powinna albo wznowić prace, albo należy powołać nową komisję - uważa ekspert prawa lotniczego prof. Marek Żylicz, b. członek komisji Millera. Jego zdaniem badaniem katastrof lotniczych nie powinna zajmować się prokuratura.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Wybory na Ukrainie: Po przeliczeniu 87 proc. głosów zwycięska Partia Regionów Janukowycza nieco traci

Po przeliczeniu 87 proc. głosów oddanych w wyborach parlamentarnych na Ukrainie prowadząca w nich rządząca Partia Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza nieco straciła; jej obecny wynik to 31,82 proc. Poprzedni wynosił 33,86 proc. Zyskuje opozycja.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 BOR: Tu-154M przed wylotem do Smoleńska był dokładnie sprawdzony

Samolot Tu-154M przed wylotem z Warszawy do Smoleńska był bardzo dokładnie sprawdzony; nie zostały wykryte żadne niebezpieczne substancje - poinformował we wtorek PAP rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Petru: Sceptycyzm wobec euro? Wobec obecności w UE też był

Wokół wspólnej waluty narosło w ostatnim okresie wiele mitów. Najpowszechniejszym z nich jest obarczanie euro winą za wszelkie problemy krajów Południa według zasady: gdyby nie było euro, nie byłoby kryzysu.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Nergal obraził uczucia religijne tylko przy okazji

Obrazić uczucia religijne można nie tylko z premedytacją. Wystarczy, że godziliśmy się z myślą, że ktoś może poczuć się urażony. Tak orzekł wczoraj Sąd Najwyższy, rozpoznając zagadnienie prawne, z którym wystąpił gdyński sąd okręgowy. To przed nim toczy się proces Adama „Nergala” Darskiego, lidera z...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Bitner: Cięcie wydatków – jak to zrobić? To wybór ideowy

We Włoszech prawie 30 tysięcy osób podpisało się pod postulatami ruchu Powstrzymać Upadek. Domagają się ograniczenia wydatków publicznych w relacji do PKB o 6 pkt proc. Czy o czymś podobnym warto pomyśleć i w Polsce?
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Jeszcze niedawno Seremet mówił, że w Smoleńsku na pewno nie było wybuchu. Co powiedziałby dzisiaj?

-Dysponujemy opiniami pirotechnicznymi, które poprzez badanie odzieży oraz szczątków wykluczyły działania jakichkolwiek substancji chemicznych – powiedział Andrzej Seremet 27 czerwca w audycji „Gość Radia ZET” Moniki Olejnik. -Dysponujemy również nagraniami z kabiny, które do końca relacjonują sposó...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Niewykonanie prac społecznych kończy się więzieniem

Opinią publiczną wstrząsnęła historia matki, której dzieci umieszczono w rodzinie zastępczej, a ją samą w areszcie za to, że nie zapłaciła grzywny za błędnie wystawioną fakturę. Choć była osobą samotnie wychowującą dzieci, sąd nie mógł postąpić inaczej. Wszystko przez nietrafioną nowelizację znosząc...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Przetargi coraz częściej są ustawiane pod konkretny produkt

Ochrona uczciwej konkurencji przy udzielaniu zamówień publicznych wymaga wzmocnienia. Najefektywniejszym sposobem byłoby wprowadzenie nowej podstawy wniesienia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Artykuł 180 ust. 2 prawa zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. z...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 W Rosji o śmierci członka załogi Jaka-40: Czy komuś może zależeć na usunięciu świadków katastrofy smoleńskiej?

Informując o tragicznej śmierci technika pokładowego Jaka-40 Remigiusza Musia, prasa w Rosji podkreśla we wtorek, że był on jednym z najważniejszych świadków w śledztwie w sprawie katastrofy polskiego Tu-154 pod Smoleńskiem.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Wspólnoty mieszkaniowe: Nie chcesz iść na zebranie? Zagłosuj e-mailem

Droga elektroniczna jest dozwolonym sposobem zbierania podpisów pod uchwałami wspólnot mieszkaniowych – twierdzą prawnicy. To może być remedium na niechęć mieszkańców do zebrań.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Krauze walczy o dostęp do morza

Spółka miliardera Ryszarda Krauzego chce odszkodowań od prezydenta Gdyni i państwa oraz zwrotu cennych nieruchomości w mieście - ujawnia 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 South Stream uratuje polską hutę

Bez wsparcia rosyjsko-ukraińskiego właściciela Huta Częstochowa by nie przetrwała. Światełkiem w tunelu jest budowa South Stream - donosi 'Puls Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2012 Pamięci tych, którzy odeszli

Przed Wszystkimi Świętymi hołd zasłużonym zmarłym złożyli członkowie Zarządu Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
29.10.2012 Pracowity piątek

Więcej spraw meldunkowych, wniosków o dowód, a nawet załatwiania formalności związanych ze ślubem. Niektóre samorządy w piątek 2 listopada szykują się do wzmożonej pracy
www.samorzad.pap.pl
29.10.2012 Problem eksmisji dłużników z lokalu jest wciąż nieuregulowany

Czy po nowelizacji przepisów w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego (wyrok z 8 kwietnia 2010 r., sygn. P1/08) ustawodawcy udało się wreszcie właściwie uregulować problem eksmisji? Odpowiedzi udziela Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Wydawanie czasopisma bez rejestracji nie będzie przestępstwem

Przygotowany przez Senat projekt nowelizacji ustawy – Prawo prasowe ma dostosować przepisy do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. W wyroku z 14 grudnia 2011 r. (sygn. akt SK 42/09) stwierdził on, że sankcja przewidziana za wydawanie czasopisma bez rejestracji jest niezgodna z konstytucją. Groziła ...
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Pozew mogą wnieść strony z różnych krajów

Sprawy o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego lub prawa wytoczone, by sąd mógł stwierdzić, że powód nie ponosi odpowiedzialności z tytułu czynu niedozwolonego, mogą być prowadzone przed sądem miejsca, gdzie nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Cichocki o śmierci technika z Jaka-40: Nie ma śladów udziału osób trzecich

Prokuratura i policja nie odnalazł do tej pory żadnych śladów, które by wskazywały na działanie osób trzecich w śmierci technika pokładowego Jaka-40 - powiedział w programie 'Jeden na jeden' w TVN 24 szef MSW Jacek Cichocki. Remigiusz M., który wylądował na smoleńskim lotnisku godzinę przed katast...
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Niemieccy seniorzy przyjeżdzają do Polski. Ponad 1 tys. euro nie wystarczy na godną starość w Niemczech

Wysokie koszty opieki w niemieckich domach spokojnej starości skłaniają tamtejszych seniorów do przeprowadzki za granicę. Niemcy chętnie wybierają polskie ośrodki - informuje 'Gazeta Polska Codziennie'.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Nie każde ogrodzenie przy ulicy wymaga zgłoszenia

Ulica mająca jeden wjazd nie jest miejscem publicznym, a więc budowa przy niej ogrodzenia niższego niż 2,2 m nie wymaga zgłoszenia – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Sądy kopiują opinie zamiast oceniać dowody

Prokuratura Generalna ma wątpliwości, czy rodzinne ośrodki diagnostyczno-konsultacyjne powinny wydawać opinie, na których sądy często opierają swe rozstrzygnięcia w sprawach rozwodowych i decydują np. o tym, do którego z rodziców trafi dziecko. 
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Mucha zwalnia szefa NCS Roberta Wojtasia za utopiony Stadion Narodowy

Robert Wojtaś 29 października przestanie być prezesem Narodowego Centrum Sportu - zapowiedziała na antenie radiowej Trójki minister sportu Joanna Mucha.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Kiedy nie można zatrzymać wadium przedsiębiorcy?

Jeśli firma nie mogła uzupełnić urzędowych dokumentów z powodów obiektywnych, to nie można zatrzymać jej pieniędzy – przypomniała Krajowa Izba Odwoławcza.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Ułatwienia dla małych organizacji pożytku publicznego są niewystarczające

Z początkiem przyszłego roku wejdą w życie znowelizowane przepisy ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2010 r. nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), które umożliwią organizacjom pożytku publicznego (OPP) o przychodzie do 100 tys. zł rocznie składa...
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Zmiany w VAT: Od nowego roku podatnicy wystawią faktury uproszczone

W przypadku gdy należność na fakturze nie przekroczy 450 zł i będzie opodatkowana jedną stawką VAT, podatnicy będą mogli umieścić na dokumencie sprzedaży jedynie nazwę towaru lub usługi, łączną kwotę podatku oraz kwotę należności.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Gminy wysłały mniej wniosków o zatrzymanie prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym

Tylko 12,69 tys. pism o odebranie dłużnikom alimentacyjnym prawa jazdy zostało skierowanych do starostów w pierwszym półroczu tego roku.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Do 30 października trzeba zgłosić zapotrzebowanie na banderole

Przedsiębiorcy, którzy są zobowiązani do oznaczania wyrobów banderolami, powinni złożyć w Ministerstwie Finansów do 30 października wstępne zapotrzebowanie na znaki akcyzy. Na podstawie tych deklaracji resort finansów oszacuje, ile banderoli w 2013 r. powinna wyprodukować Polska Wytwórnia Papierów W...
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Prokuratoria Generalna nie może zatajać orzeczeń sądów arbitrażowych

Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa niechętnie dzieli się informacjami o prowadzonych sprawach. Niewykluczone, że pryncypialne stanowisko Prokuratorii będzie musiało ulec zmianie. W ubiegły czwartek przegrała bowiem sprawę o dostęp do informacji publicznej przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym ...
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Wymiana informacji nie zagraża podatnikom

Zmienione przepisy o wymianie informacji podatkowej nie będą naruszać interesów podatników ani tajemnicy skarbowej.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2012 Festiwal Ars Cameralis - wiele sztuk, wiele aktywności...

Muzyka, teatr, sztuki plastyczne, film, literatura
www.slaskie.pl
28.10.2012 Abd Allah do ONZ: potępić działania przeciw religiom monoteistycznym

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah zaapelował w sobotę do ONZ o przyjęcie rezolucji potępiającej wszelkie działania przeciwko religiom monoteistycznym. Saudyjski monarcha przemawiał do delegacji muzułmańskich, które przybyły do Mekki z pielgrzymką.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys