O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


29.02.2012 Niemcy: Nadal 6,8 proc. pracowników bez pracy

Stopa bezrobocia w Niemczech w lutym 2012, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,8 proc. wobec 6,8 proc. w styczniu, po korekcie - poinformował w środę Federalny Urząd Pracy w komunikacie.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Kia do sądu za odebranie gwarancji

Właściciel ma prawo serwisować auto, gdzie chce. Sprzedawcy nie chcą się na to godzić.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 KGHM ma już wszystkie zgody na przejęcie kanadyjskiego koncernuu Quadra FNX

Minister Przemysłu Kanady, zgodnie z Investment Canada Act, wydał zgodę dla KGHM na przeprowadzenie kupna 100 proc. kapitału kanadyjskiej spółki górniczej Quadra FNX Mining. Otrzymanie powyższej zgody stanowi spełnienie ostatniego warunku zawieszającego zamknięcie transakcji - poinformował KGHM w ko...
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Sędziemu też przyda się wizyta u psychologa

Resort chce zrównać wiek emerytalny sędziów kobiet i mężczyzn. Ma on wynosić 67 lat. Padły także propozycje wydłużenia możliwości bycia sędzią do 75. roku życia - mówi Waldemar Żurek, członek Krajowej Rady Sądownictwa.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Bank nie może ograniczać wyboru ubezpieczenia kredytu

O sytuacji, gdy bank jest stroną umowy ubezpieczenia zawieranej z jego klientami, a z drugiej strony pobiera prowizję od ubezpieczyciela za pozyskiwanie ubezpieczonych - opowiada Małgorzata Surdek, adwokat z kancelarii CMS Cameron McKenna.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Kolejny dzień rozmów Tuska z ministrami: Dzisiaj Boni

W środę po godz. 9 rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z ministrem administracji i cyfryzacji Michałem Bonim. Premier kontynuuje spotkania z szefami resortów w ramach podsumowania pierwszych stu dni rządu, które minęły w sobotę.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 W systemie prawa nie powinno być luk

Przepisy krajowe niezgodne z unijnymi muszą być uchylone dopiero po zastąpieniu ich nowymi. Chodzi o to, by nie powstała luka prawna – uznał luksemburski Trybunał Sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Zlikwidujesz szkodę dzięki aplikacji dostępnej na smartfona

Pięć milionów ubezpieczeń za ponad 1 mld zł kupili w Polsce w ubiegłym roku klienci, korzystając z kanału sprzedaży direct, czyli przez telefon albo internet – wynika z raportu przygotowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń. To o milion polis więcej niż w 2010 r. – W tym roku rynek direct urośnie o 30...
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Projekt o nasiennictwie nie reguluje GMO

Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o nasiennictwie. Projekt nie odnosi się jednak do organizmów genetycznie modyfikowanych.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Czarzasty: Nie ma porozumienia GPW z maklerami. Inwestorzy wciąż będą dużo płacić

Ponieważ nie doszło do porozumienia z GPW, wzrosną koszty dla biur maklerskich, związane m.in. z koniecznością wdrożenia nowego systemu transakcyjnego. Jednak prowizje raczej nie pójdą w górę - mówi Janusz Czarzasty, prezes Izby Domów Maklerskich.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Akcje PKO BP i PZU na sprzedaż

Ministerstwo Skarbu Państwa może jeszcze w I półroczu sprzedać pakiet akcji PKO BP i PZU, ale uzależnia to od warunków rynkowych – powiedział wczoraj Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Po wyroku Strasburga proces ruszy od nowa

Trzy miesiące od daty otrzymania rozstrzygnięcia organu międzynarodowego będzie miała strona, aby wznowić na tej podstawie postępowanie przed polskim sądem. Takich zmian w kodeksie postępowania cywilnego chcą senatorowie.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Wymiana liczników na inteligentne może okazać się dużo tańsza od oczekiwań

Wymiana ok. 500 tys. inteligentnych liczników przez Energę – najmniejszą z kontrolowanych przez państwo grup energetycznych – może okazać się dużo tańsza od oczekiwań.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Kto na Ukrainie zarobił na Euro 2012? Do tej pory przede wszystkim oligarchowie

Ukraińskie przygotowania do Euro dały zarobić przede wszystkim powiązanym z władzą magnatom finansowym
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Rzecznik białoruskiego MSZ: Na razie nie odwołujemy ambasadorów z UE

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Białorusi Andrej Sawinych powiedział w środę Radiu Swaboda, że nie podjęto na razie decyzji o odwołaniu białoruskich ambasadorów z państw UE na konsultacje, chociaż nie wykluczył takiej możliwości.
www.gazetaprawna.pl
29.02.2012 Komórki bez podatku

Prasa, kalendarze, wizytówki i telefony komórkowe przekazywane radnym w związku z pełnieniem przez nich mandatu nie podlegają opodatkowaniu – uznał WSA w Łodzi
www.samorzad.pap.pl
29.02.2012 Siemianowicka oparzeniówka ma tomografię

Lepsze diagnozowanie pacjentów z ciężkimi oparzeniami i odmrożeniami
www.slaskie.pl
28.02.2012 Samorządowy abonament

NIK sprawdzi czy urzędy samorządowe płacą abonament radiowo–telewizjny. Wśród kontrolowanych będą też urzędy centralne i wojewódzkie
www.samorzad.pap.pl
28.02.2012 Złoty czeka na dane z USA, rano mocny - 4,16 zł za euro

Kurs złotego wobec głównych walut powinien się utrzymać w zakresie wahań wyznaczonych w czasie ostatnich sesji, oceniają analitycy. Na przebieg sesji na rynku walutowym mogą mieć wpływ m.in. dane makro z USA.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Za handel podróbkami grozi odpowiedzialność cywilna i karna

O tym, jakie kary grożą za handel podróbkami - opowiada mec. Joanna Sapieżko-Samordak, radca prawny z Kancelarii White & Case.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Tylko osoby fizyczne mogą być partnerami

Spółka partnerska przeznaczona jest jedynie dla dwudziestu wolnych zawodów. Stanowi dla nich dobrą, bo elastyczną formę działalności.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Zaskakujaca decyzja - piątkowy szczyt strefy euro odwołany. Z powodu Niemiec

Szczyt strefy euro zaplanowany na najbliższy piątek, 2 marca, został odwołany z powodu zastrzeżeń Niemiec - poinformowały we wtorek źródła unijne.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Cichocki: Nie będzie pełnej kontroli na granicy schengenowskiej na Euro 2012

Pełna kontrola na granicy schengenowskiej na czas ME2012 nie będzie przywrócona - poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki podczas otwarcia Policyjnego Centrum Dowodzenia w Legionowie.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Wniosek o wykup działki ma charakter cywilnoprawny

W przypadku, gdy przejęta jest część nieruchomości, a pozostała część nie nadaje się do prawidłowego wykorzystania na dotychczasowe cele, właściwy zarządca drogi jest obowiązany do nabycia, na wniosek nieruchomości, w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa albo jednostki samorządu terytorialnego tej częś...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Organizator przetargu nie ma prawa żądać umowy spółki

Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej może mieć wpływ przebieg przetargów. Ustalono, że jeśli do oferty dodano dokument, który nie był wymagany, nie można go odtajnić na wniosek konkurencji.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Materna o planie połączenia Banku Zachodniego i Kredyt Banku w Polsce: to dobra informacja

Marcin Materna, Millennium DM o planach KBC i Santandera dotyczących połączenia Banku Zachodniego i Kredyt Banku w Polsce:
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 'Na Białorusi trwa wojna informacyjna z Polską'

Ostatnich wydarzeń w stosunkach polsko-białoruskich nie można nazwać inaczej niż wojną informacyjną - pisze w najnowszym numerze białoruski niezależny tygodnik 'Biegłazieta'. Gazeta tłumaczy wszczęcie tej 'wojny' zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi na Białorusi.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Kup franki na spłatę kredytu za pośrednictwem smartfona

Raiffeisen Bank uruchomił aplikację, która umożliwia zakup walut obcych za pośrednictwem smartfona. R-dealer, bo tak nazywa się aplikacja, działa wraz z mobilnym bankiem oferowanym przez tę instytucję i kierowany jest przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 CIT: Zarobek uzyskany ze sprzedaży walut trzeba opodatkować

Spółka, która jest podatnikiem VAT zamierza prowadzić działalność polegającą m.in. na pośrednictwie przy sprzedaży i zakupie walut. Zyskiem lub stratą z tej działalności będzie różnica między kursem kupna waluty, a kursem sprzedaży. Dodatkowo klienci będą ponosić koszty przelewów i opłat bankowych. ...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Firmy wytwarzające odpady muszą się z nich rozliczyć

Do 15 marca przedsiębiorcy muszą przekazać marszałkowi województwa informacje o wytworzonych w 2011 roku odpadach. Za spóźnienie grozi 500 zł, ale kara może wzrosnąć do 2 tys. zł, gdy firma nadal będzie uchylać się od tego obowiązku.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Szpitale i przychodnie bez dopłat do pensji niepełnosprawnych pracowników

Wstrzymanie dopłat z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) dotyczy samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej (SPZOZ) oraz zakładów aktywizacji zawodowej, które są jednostkami sektora finansów publicznych i zatrudniają niepełnosprawnych pracowników. Tak jak inni...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Miliony pracowników w Indiach biorą udział w strajku generalnym

Miliony pracowników w Indiach rozpoczęły we wtorek strajk generalny przeciwko inflacji, złym warunkom pracy i wyprzedawaniu państwowych firm. Akcję zwołano na apel większości głównych związków zawodowych i tysięcy mniejszych.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Choć słonie podobne, to znaki towarowe są różne

Funkcję odróżniającą zarejestrowanego znaku towarowego wzmacnia używanie go przez wiele lat. To zaś, czy podobieństwo dwóch znaków wprowadza w błąd, zależy od całościowego wrażenia, jakie obydwa wywierają na przeciętnym konsumencie – uznał europejski Sąd Pierwszej Instancji.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2012 Powstały oszczędności - ogłoszono nowe konkursy w ramach RPO

Zarząd Województwa Śląskiego zaktualizował harmonogram konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO WSL) na lata 2007-2013. Do podziału ponad 71 mln euro w dwóch priorytetach
www.slaskie.pl
27.02.2012 5 marca kolejna debata z cyklu „Co po ACTA?”

Debatę „Co po ACTA? Jakie społeczeństwo? Jakie prawo? Jakie modele dostępu do zasobów kultury, edukacji i nauki?” organizuje 5 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 JP Morgan podwyższa prognozę wzrostu PKB dla Polski

Bank JP Morgan wstępnie podwyższył prognozę PKB dla Polski za I kwartał 2012 r. do 2,75 proc. z 2,0 proc. rok do roku, zaś średnioroczną za ten rok do 3,0 proc. z 2,7 proc. Odsunął spodziewaną redukcję stóp procentowych z czerwca br. na III kwartał.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Nie będzie likwidacji obwodowych urzędów miar

W Ministerstwie Gospodarki prowadzone są obecnie prace nad projektem założeń do ustawy – Prawo o miarach.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Współuczestnicy sporu złożą jedno pismo przez internet

Od 3 maja 2012 r. zaczną obowiązywać nowe zasady wnoszenia do sądu pism procesowych drogą elektroniczną. W tym dniu wejdzie w życie nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Sieć restauracji 'Polskie Jadło' chce wykupić dostawców - producentów żywności

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki restauracyjnej Polskie Jadło uchwaliło nową strategię rozwoju, zakładającą nabycie od jednego do trzech małych zakładów produkcyjnych operujących w sektorze wytwórczym artykułów mącznych oraz garmażeryjno – mięsnych oraz dalszy rozwój barów przydrożnych, podała...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Sikorski w przyszłym tygodniu spotka się z Clinton w Waszyngtonie

Szef MSZ Radosław Sikorski udaje się w przyszłym tygodniu do Stanów Zjednoczonych. W Waszyngtonie spotka się z sekretarz stanu Hillary Clinton, z którą będzie rozmawiał m.in. o kwestiach bezpieczeństwa oraz współpracy polsko-amerykańskiej.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Mieszkania za złotówkę - spółdzielnie nie dostaną odszkodowania

Spółdzielnia mieszkaniowa nie ma prawa domagać się odszkodowania od państwa za to, że Trybunał Konstytucyjny po uchyleniu przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych dał spółdzielcom 12 miesięcy na wykup mieszkań za symboliczną złotówkę – tak orzekł w piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Większa ochrona czy wolny dostęp

 Nadmierna ochrona może zahamować nowe technologie - twierdzi Łukasz Żelechowski, dr Uniwersytetu Warszawskiego. Dodaje także, że idea ujednolicania standardów w skali międzynarodowej jest słuszna.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Kierowcy nie zapłacą za przejazd po remontowanej autostradzie

Posłowie chcą zdyscyplinować zarządców tych autostrad, które są wiecznie remontowane. I proponują wprowadzenie przepisów, które sprawią, że kierowcy nie będą płacić za przejazd po odcinkach, gdy choć jeden pas ruchu w danym kierunku jest remontowany.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Ambasador Turowski oczyszczony z zarzutu 'kłamstwa lustracyjnego'

Ambasador tytularny Tomasz Turowski został prawomocnie oczyszczony z zarzutu 'kłamstwa lustracyjnego' przez Sąd Apelacyjny w Warszawie. W poniedziałek SA zmienił wyrok Sądu Okręgowego z 2011 r. o jego kłamstwie.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Irańska telewizja: Oscar dla 'Rozstania' to zwycięstwo nad Izraelem

Oscar dla irańskiego filmu 'Rozstanie' za najlepszy obraz nieanglojęzyczny to zwycięstwo Iranu nad 'syjonistycznym reżimem' Izraela - uznała w poniedziałek irańska telewizja państwowa. Tymczasem w Izraelu 'Rozstanie' przyciąga do kin tłumy widzów.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Zyski z gazu łupkowego sfinansują nasze emerytury?

Waldemar Pawlak podkreśla, że kompromis w sprawie emerytur jest możliwy. Jego zdaniem przykładem takiego kompromisowego rozwiązania miałoby być wsparcie systemu emerytalnego dochodami z wydobycia gazu łupkowego.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Eksportowi pomogła struktura polskiej sprzedaży zagranicznej

Nie osłabienie złotego, a struktura polskiej sprzedaży zagranicznej mogła zaważyć na rekordowym wyniku za ubiegły rok. Mało wysyłamy do niestabilnych krajów na południu Europy, a najwięcej do Niemiec, które ominął kryzys
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Kolejny dzień rozmów Tuska z ministrami: Trwa spotkanie z Muchą

W poniedziałek o godz. 9 rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z minister sportu Joanną Muchą. Premier kontynuuje spotkania z ministrami w ramach podsumowania pierwszych stu dni rządu, które minęły w sobotę.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Big Star przegrał walkę o znak towarowy

Spółka Big Star znana przede wszystkim z produkcji odzieży miała prawo używać tej nazwy również do oznaczenia kosmetyków. Jednakże skoro tego nie robiła przez pięć lat znak towarowy w tym zakresie przestał być w Polsce chroniony – uznał w czerwcu 2011 r. Urząd Patentowy.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2012 Złapani za rękę

Policja informuje, że w 2011 roku doszło do prawie 12 192 przestępstw korupcyjnych. Co trzecia sprawa dotyczyła łapówek urzędniczych
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys