O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.03.2012 1 proc. podatku trafia głównie na ochronę zdrowia

Jeszcze przez miesiąc podatnicy mogą przekazywać organizacjom 1 procent podatku. Według danych stowarzyszenia Klon/Jawor, wśród największych beneficjentów 1 proc. są organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2012 Furtka dla emerytów

Częściowe emerytury, mimo że niskie, mogą być zachętą do wcześniejszego opuszczania rynku pracy - ostrzega 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2012 Degradacja Polski powiatowej. Likwiduje się poczty, dworce, szkoły

W wielu miejscowościach Polski powiatowej likwidowane są poczty, dworce kolejowe, kina, szkoły, ośrodki zdrowia czy biblioteki. Życie państwa koncentruje się w zaledwie kilku aglomeracjach - alarmuje 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2012 Małysz: być celebrytą? Ja do tego nie pasuję

Dakar przejechałem, przygodę już przeżyłem. Ale jestem sportowcem, teraz chcę się ścigać - powiedział w wywiadzie dla 'Gazety Wyborczej' Adam Małysz.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2012 W Tallinnie wszyscy będą jeździć na gapę

Mieszkańcy Tallinna, stolicy Estonii, będą podróżować za darmo komunikacją miejską - czytamy w 'Gazecie Wyborczej'.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Konsultacje społeczne to czysta formalność

Naruszenie procedur konsultacji społecznych stało się standardem tworzenia lepszego prawa przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Wniosek o koncesję musi zawierać szczegółowe informacje

Prowadzenie działalności związanej m.in. z obrotem, dystrybucją czy przesyłaniem paliw lub energii wymaga uzyskania koncesji od prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE). Jakie informacje należy przedstawić we wniosku o udzielenie takiej koncesji?
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Budownictwo: dostawcy i podwykonawcy uzyskają gwarancję zapłaty

Inwestor, który buduje dom, będzie zawierał umowy z projektantami na wykonanie projektów budowlano-wykonawczych, z wykonawcami na roboty budowlane oraz z dostawcami na dostawę materiałów i surowców – przewiduje poselski projekt nowelizacji kodeksu cywilnego. Obecnie obowiązujące przepisy nakazują in...
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Pytanie o młodocianego poczeka na większy skład Sądu Najwyższego

Wyjaśnienie, czy sprawca traci status młodocianego w chwili wydania pierwszego czy kolejnego wyroku – jest ważne dla praktyki wymiaru sprawiedliwości. Wymaga więc przekazania sprawy powiększonemu składowi Sądu Najwyższego – uznał Sąd Najwyższy rozstrzygając zagadnienie prawne w składzie 3 sędziów.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Masakra w Afganistanie; policjant zabił dziewięciu kolegów

Afgański policjant zastrzelił w piątek w prowincji Paktika na wschodzie kraju swych dziewięciu kolegów - poinformował szef policji w prowincji Dawlat Khan.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Wspólnicy rozliczą proporcjonalnie dochody uzyskane ze zbycia papierów wartościowych

Przedsiębiorcy działający w formie spółek osobowych, którzy w 2011 roku inwestowali na giełdzie papierów wartościowych, tj. kupowali i sprzedawali akcje lub inne instrumenty finansowe, powinni rozliczyć tego typu przychody w zeznaniu rocznym.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Celnik może podczas kontroli ukarać firmę mandatem

Osoby  prowadzące kontrole celne mają niemal nieograniczone uprawniania. Mogą nie tylko przeglądać akta, księgi i inne ewidencje oraz dokumenty, ale również przeszukiwać osoby i pomieszczenia, a nawet wydawać polecenia określonego zachowania się.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Rzetelność dziennikarza nie polega na wykazaniu prawdy

Dziennikarz przygotowując materiał prasowy powinien starać się dotrzeć do prawdy. Nie musi jednak mieć niezbitych dowodów na to, że wszystko, co pisze, ma oparcie w faktach. Jeżeli naruszył dobra osobiste, ale działał rzetelnie w interesie społecznym, nie poniesie odpowiedzialności cywilnej – uznał&...
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Wójt nie powoła inkasenta

Osoby, które będą pobierać opłatę targową, musi wskazać w uchwale rada gminy. W rozpatrywanej sprawie rada w uchwale wskazała, że inkasentami są wyznaczeni pracownicy urzędu gminy w ramach obowiązków służbowych.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Specjalne parkingi dla ładunków niebezpiecznych

Ciężarówka, która przewozi ładunki niebezpieczne (np. materiały wybuchowe, substancje chemiczne), nie będzie mogła trafić na pierwszy lepszy parking depozytowy, gdy jej kierowca będzie np. pijany. Parking taki będzie musiał posiadać co najmniej dwa stanowiska postojowe, z czego jedno musi mieć długo...
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Nie będzie obniżek podatków na paliwa

Minister finansów nie widzi możliwości obniżenia podatków, tj. VAT i akcyzy, na paliwa silnikowe. Resort poinformował o tym w odpowiedzi na interpelację poselską (nr 2119/12).
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Protestujący przeciwko zmianom w nauczaniu historii zawieszają głodówkę

Uczestnicy głodówki zorganizowanej w Krakowie na znak protestu przeciwko zmianom w programach nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych zawieszą swój protest w piątek o godzinie 13 - poinformował PAP jeden z głodujących Adam Kalita.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Operat szacunkowy jest podstawą wymiaru należności podatku od nieruchomości

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że organy podatkowe mogą wznowić postępowanie w zakresie określenia wysokości podatku od nieruchomości, jeśli uzyskają nowe dane o budynku.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Zarzuty publicznego znieważenia Gajadhura dla prtezenterów Michała F i Kuby W.

Zarzut publicznego znieważenia Alvina Gajadhura, rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, postawiła warszawska prokuratura Michałowi F., jednemu z prezenterów radia Eska Rock. Taki sam zarzut ma usłyszeć drugi prowadzący audycję Kuba W.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Kasprzycka: Rządu nie traktuje poważnie nawet on sam

Nie ściągam. Ani piosenek, ani filmów, ani książek. Mała w tym moja zasługa, bo choćbym chciała połamać kilka praw autorskich, to nie pozwala mi na to domowy transfer internetowy, którego wydajność zbliża go raczej do transfuzji krwi, i to zakrzepłej.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2012 Startuje Śląska Rzecz 2011

Zamek Cieszyn już po raz siódmy organizuje konkurs 'Śląska Rzecz'. To jedyny regionalny konkurs designu w Polsce
www.slaskie.pl
30.03.2012 Inkasent sprecyzowany

Wójt nie może wskazać inkasenta opłaty targowej. Zdaniem WSA podatek może pobierać osoba precyzyjnie wskazana w uchwale rady gminy
www.samorzad.pap.pl
29.03.2012 'Washington Post': Obalić Asada w Syrii przez 'miękkie lądowanie'

Być może syryjscy rebelianci powinni zgodzić się na poparte przez prezydenta Baszara el-Asada 'sterowane przekazanie' władzy pod egidą ONZ niż dalej przeć ku wojnie domowej, która przyniesie więcej ofiar i zniszczenia - zastanawia się 'Washington Post'.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Jest wyrok Trybunału: Komisja Europejska przegrywa z Polską w sporze o CO2

Rozpatrując odwołanie Komisji Europejskiej od wyroku sądu pierwszej instancji, Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził w czwartek, że KE przekroczyła swe uprawnienia, narzucając w 2007 r. Polsce obniżony limit uprawnień do emisji CO2 na lata 2008-12.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 MSZ przyznaje: Nie mamy nagrania rozmowy Sikorskiego z Bahrem tuż po katastrofie smoleńskiej

MSZ poinformowało, że nie dysponuje nagraniem rozmowy szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego z ambasadorem Jerzym Bahrem, która miała miejsce tuż po katastrofie smoleńskiej. Wyjaśniono, że nagrywane są tylko rozmowy z udziałem Centrum Operacyjnego MSZ.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Schetyna w Sejmie: Wspólna polityka zagraniczna wyzwaniem dla klasy politycznej

Spójna i wspólna polityka zagraniczna to wyzwanie dla całej klasy politycznej - powiedział w czwartek Grzegorz Schetyna (PO) podczas debaty nad informacją szefa MSZ Radosława Sikorskiego nt. priorytetów polskiej polityki zagranicznej na 2012 r.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 PKN Orlen zawiódł inwestorów: Koncern zarobił w 2011 r. tylko 2,3 mld zł, akcje gwałtownie w dół

Akcje PKN Orlen staniały po podaniu gorszego niż zakładano wyniku spółki w 2011 r. Walory spółki po otwarciu spadły  o ponad 4 proc., ok. 10.00 spadki wynosiły 2 proc.  Koncern zarobił w ubr. tylko 2,3 mld zł, o 1 mld mniej niż prognozowano.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Wiewiórowski: 1 mln euro kary za wyciek danych

 Zgodnie z unijnym projektem żądanie usunięcia danych z portalu społecznościowego dotyczyłoby też wszystkich miejsc, do których je skopiowano. Nie bardzo jednak wiem, jak to osiągnąć - mówi dr Wojciech Wiewiórowski, generalny inspektor ochrony danych osobowych.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Zderzenie busa z górnikami i naczepy: Stan ciężko rannych w wypadku jest stabilny

Stan ciężko rannych w wypadku mikrobusa w Przybędzy na Żywiecczyźnie (Śląskie) jest stabilny - wynika z udzielonych w czwartek informacji lekarzy ze szpitali w Bielsku-Białej i Żywcu, do których zostali przewiezieni poszkodowani.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 150zł zapłacimy za badania techniczne pojazdu

Okresowe sprawdzenie samochodu osobowego – 150 zł, a motocykla – 100 zł – takie stawki za badania techniczne pojazdów proponuje Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, która przekazała odpowiedni projekt ministrowi transportu. Proponuje w nim również wyszczególnienie cen za badanie quadów. Ich właścic...
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Będą ogłaszane konkursy na referendarza sądowego

Co najmniej na 30 dni przed rozpoczęciem konkursu na stanowisko referendarza sądowego prezes sądu poinformuje o jego miejscu i terminie. Ogłoszenie zostanie zamieszczone w biuletynie informacji publicznej.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Błąd w wyroku można prostować

Podane w wyroku błędne personalia można poprawić, jeżeli pomyłka miała charakter czysto pisarski.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Posiadanie rzeczy przez pół roku nie da zwolnienia w VAT

Sprzedaż złota i wyrobów ze złota pobranych od spółki i wprowadzonych przez byłego wspólnika do własnej działalności nie jest zwolniona z VAT.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Przed Sejmem trwa protest 'S' w sprawie reformy emerytalnej

Związkowcy z NSZZ Solidarność kontynuują w czwartek przed Sejmem protest przeciw podniesieniu wieku emerytalnego. Związkowcy zostaną przed Sejmem do piątku, gdy Izba będzie omawiała wniosek 'Solidarności' o referendum ws. reformy emerytalnej.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Gmina rozliczy VAT w swojej działalności

To, że gmina jest specyficznym podatnikiem VAT, nie powinno wpływać na ograniczenie odliczenia w sytuacjach, w których podatek naliczony w niewielkim stopniu pozostaje z czynnościami opodatkowanymi VAT.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Obniżenie długu samorządów jest konieczne

Nowy wskaźnik wyznaczający granice zadłużenia samorządów nie utrudni wykorzystania środków unijnych przyznanych na lata 2013 – 2020.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Sikorski w Sejmie: Chcemy być gotowi na przyjęcie euro w 2015 roku

W perspektywie roku 2015 chcemy spełnić wszystkie kryteria konwergencji i być zdolni do przyjęcia euro - oświadczył w czwartek w czasie swego sejmowego wystąpienia szef MSZ Radosław Sikorski.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2012 Wypadek busa na Żywiecczyźnie

Kondolencje Marszałka Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
29.03.2012 Informacja o stanie rannych

Poszkodowani w wypadku busa pod Żywcem przebywają w szpitalach na terenie województwa śląskiego
www.slaskie.pl
29.03.2012 Czwarta strona

Posłowie chcą żeby w pracach komisji trójstronnej uczestniczyli także przedstawiciele samorządów
www.samorzad.pap.pl
28.03.2012 Pożary na Opolszczyźnie; czterech strażaków rannych

W dwóch największych pożarach na Opolszczyźnie - niedaleko zakładów chemicznych w Kędzierzynie-Koźlu i Jeziora Turawskiego - spłonęło 320 hektarów nieużytków oraz kilka hektarów lasu. Rannych zostało czterech strażaków. W regionie odnotowano we wtorek 50 pożarów.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2012 Strategia warta zachodu

Po prawie dwóch latach pięć województw Polski zachodniej zakończyło prace nad „Założeniami Strategii  Rozwoju Polski Zachodniej”
www.samorzad.pap.pl
28.03.2012 Drogie podatki

Ministerstwo finansów nie wyklucza uproszczenia trybu ustalania niektórych podatków lokalnych. Obecnie koszty samego postępowania często przekraczają wpływy z podatku
www.samorzad.pap.pl
28.03.2012 Dream, It Works!

Inauguracja starań Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2015 roku
www.slaskie.pl
27.03.2012 Złoty nadal mocny - 4,12 zł za euro

Podczas porannego, wtorkowego handlu polska waluta oscyluje blisko wczorajszych maksimów, wskazują analitycy.
www.gazetaprawna.pl
27.03.2012 Marek Belka ocenia, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp jest nadal wyższe niż obniżki

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych jest nadal wyższe niż ich obniżki - stwierdził we wtorek prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. Dodał, że NBP jest zadowolony z obecnej stabilizacji kursu złotego.
www.gazetaprawna.pl
27.03.2012 Domniemany członek Al-Kaidy zatrzymany w Walencji

Hiszpańska policja zmilitaryzowana Guardia Civil zatrzymała we wtorek rano w Walencji, na wschodzie kraju, domniemanego członka Al-Kaidy. To efekt śledztwa, które wszczęto w lutym 2011 roku - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii.
www.gazetaprawna.pl
27.03.2012 Generalna Dyrekcja żąda 7 lat gwarancji na drogi

Wydłużenia gwarancji do siedmiu lat będzie domagać się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od wykonawców wszystkich tras, na których inspektorzy odkryli pęknięcia. Gra toczy się o setki milionów złotych.
www.gazetaprawna.pl
27.03.2012 Juppe do ojca zabójcy z Tuluzy: 'Gdybym był ojcem takiego potwora, ze wstydu bym milczał'

Minister spraw zagranicznych Francji Alain Juppe poradził we wtorek ojcu zabójcy z Tuluzy, który oświadczył, że wniesie skargę przeciwko państwu francuskiemu za zabicie syna, aby lepiej zamilkł. 23-letniego Mohameda Meraha szef dyplomacji nazwał potworem.
www.gazetaprawna.pl
27.03.2012 Wiedzę można przekazać w formie konsultacji

Posługiwanie się cudzym potencjałem przez firmy, które samodzielnie nie spełniają warunków przetargowych, wciąż wywołuje kontrowersje. Wiele sporów z tym związanych trafia na wokandę Krajowej Izby Odwoławczej. Linia orzecznicza zdaje się ewoluować: składy orzekające coraz częściej uznają, że do prze...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys