O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.04.2012 Niemcy i tak muszą popierać Janukowycza - mimo że ewidentnie łamie prawo

Niemiecki dziennik 'Sueddeutsche Zeitung' radzi władzom w Berlinie, by popierały prezydenta Wiktora Janukowycza, mimo ewidentnych przypadków łamania przez niego prawa, ostrzegając, że w przeciwnym razie Ukraina znajdzie się ponownie w strefie wpływów Rosji.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Preferencje przy spłacie kredytów będą przedłużone

Zgodnie z obowiązującymi przepisami o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych (t.j. Dz.U. z 2003 r. nr 119, poz. 1115 z późn. zm.) – dalej u.p.p.s.k., tylko do końca tego roku zadłużone gospo...
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Postępowanie karne bardziej sporne

W Rządowym Centrum Legislacji trwają prace nad projektem zmian w kodeksie postępowania karnego, przedstawionym w grudniu przez ministra sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Wykonawca nie musi się domyślać błędu

Urząd nie może obciążać startujących w przetargu skutkami własnych błędów – uznała Krajowa Izba Odwoławcza.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Nieuczciwe klauzule nie wiążą konsumentów

Postanowienie wzorca umowy, które zostanie uznane przez sąd za nieuczciwe, nie wiąże żadnego konsumenta, który zawarł kontrakt zaopatrzony w postanowienia zaczerpnięte z tego właśnie wzorca. Tak orzekł luksemburski Trybunał Sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Unia stawia na cyfrową interoperacyjność

Do 20 czerwca potrwają konsultacje prowadzone przez Komisję Europejską w sprawie dostępu do informacji o interoperacyjności produktów i usług informatycznych. Chodzi o zdolność do współpracy i wymiany danych pomiędzy różnego rodzaju aplikacjami i urządzeniami. Konsultacje są pierwszym krokiem do roz...
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Bielecki: Po ośmiu latach w Unii to my strzeżemy jej zasad

Gdy osiem lat temu Polska przystępowała do Unii Europejskiej, nikt się nie spodziewał, że role tak szybko się odwrócą. Byliśmy krajem, który ma dorównać, jesteśmy strażnikami unijnych zasad.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 W Grecji rosną w siłę partie populistyczne

Powszechna niechęć do narzuconych Grecji przez UE drakońskich oszczędności przysparza politycznego poparcia partiom populistycznym i ekstremistom. Przed niedzielnymi wyborami spadają notowania partii głównego nurtu - pisze poniedziałkowy 'Wall Street Journal'.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Większe spalanie paliwa w samochodzie to nie wada

Kupujący może żądać wymiany rzeczy wadliwej tylko w przypadkach określonych w gwarancji – orzekł Sąd Najwyższy. Przedsiębiorca kupił dostawczego volkswagena u znanego dealera Kulczyk Tradex. Z katalogu wynikało, że taki pojazd spala 8.1 litra paliwa na 100 km. Zastrzeżono jednak, że zużycie ustalone...
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Zawód rewidenta jest mniej opłacalny

Co roku zmniejsza się liczba osób, które kończą postępowanie kwalifikacyjne na biegłego rewidenta, zdając ustny egzamin dyplomowy. Polega on na udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania zawarte w wylosowanym (z 30) zestawie.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Grupa o2 poszuka tlenu na giełdzie

Właściciele portalu zdecydowali, że pozbędą się części udziałów w ofercie publicznej. Pod koniec marca spółka złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego projekt prospektu emisyjnego.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Grozi nam kara za odpady - nawet 67 tys. euro dziennie

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości o nałożenie kary finansowej na cztery kraje członkowskie, w tym Polskę, w związku z niewdrożeniem unijnych przepisów dotyczących odpadów.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Wypoczynek dofinansowany z ZFŚS bez VAT

Za chwilę rozpocznie się sezon wakacyjnych urlopów. Wiele firm dopłaca do wypoczynków zatrudnionych, korzystając z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS). Zdarza się, że firma pokrywa całość kosztów wypoczynku. Niekiedy jednak osoby korzystające z takich świadczeń ponoszą część wydatków.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Policja: W weekend doszło do 321 wypadków; zginęło 25 osób

25 osób zginęło, a 416 zostało rannych w 321 wypadkach, do których doszło na polskich drogach od piątku do niedzieli - poinformowała w poniedziałek PAP Komenda Główna Policji. Zatrzymano 1581 nietrzeźwych kierowców.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2012 Emerytura dla kadry

Z badań CBOS wynika, że zwolennikami reformy emerytalnej są najczęściej osoby dobrze sytuowane i wykształcone, mieszkańcy dużych miast oraz kadra kierownicza
www.samorzad.pap.pl
30.04.2012 Pszczyna pożegna się z korkami

Prawie 54 mln złotych - tyle będzie kosztować inwestycja związana z kolejnym etapem budowy północnej obwodnicy miasta
www.slaskie.pl
29.04.2012 Rośnie sprzedaż komputerów na świecie. W pierwszej trójce: HP, Lenovo i Dell

Światowa sprzedaż komputerów PC w pierwszym kwartale 2012 r. wyniosła 89 mln, czyli była o 1,9 proc. większa niż przed rokiem - podała firma analityczna Gartner. Wcześniej prognozowała, że w pierwszym kwartale br. rynek zanotuje spadek o 1,2 proc.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2012 Media o europejskiej podróży chińskiego premiera Wen Jiabao: Cementuje przyjaźń

Odnotowując zakończoną właśnie wizytę chińskiego premiera Wena Jiabao w krajach europejskich, tym w Polsce, chińskie media akcentują, że miała ona wielkie znaczenie dla poprawy stosunków z Europą. Według MSZ Chin 'podróż cementuje przyjaźń' obu stron.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2012 Dobiegają końca konsultacje w sprawie projektu noweli Prawa prasowego

Do poniedziałku można jeszcze nadsyłać opinie w sprawie proponowanej przez senacką komisję ustawodawczą nowelizacji Prawa prasowego. Senatorowie proponują odejście od sprostowań i pozostawienie odpowiedzi jako jedynej formy reakcji na publikacje prasowe.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2012 Pakistan i USA nie mogą zakończyć sporu po ataku, w którym zginęli pakistańscy żołnierze

Rozmowy amerykańsko-pakistańskie, mające zakończyć spór między tymi krajami po ataku, w którym zginęli pakistańscy żołnierze, poniosły fiasko, bo Pakistan zażądał od USA bezwarunkowych przeprosin, a Biały Dom odmówił - pisze sobotni 'New York Times'.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2012 Materska-Sosnowska o kongresie SLD: Słowa Millera to zaklinanie rzeczywistości

Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego dr Anna Materska-Sosnowska o wyborze Leszka Millera na szefa SLD:
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Polko po zamachach na Ukrainie: Polska też jest na celowniku terrorystów

Na pewno jesteśmy na celowniku - powiedział Roman Polko w Poranku TVN2 pytany o to, czy Polska przed Euro 2012 jest tak samo zagrożona zamachami  terrorystycznymi jak Ukraina. W piątek w Dniepropietrowsku na Ukrainie doszło do czterech wybuchów. 29 osób, w tym dziesięcioro niepełnoletnich, zost...
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Na majówkę nawet wyjazdy na narty się sprzedały

W biurach podróży od tygodni trudno znaleźć wolne miejsca na majówkę. Nawet wyjazdy na narty się sprzedały - informuje 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Polska żwyność podbija zagraniczne rynki

Nasza żywność szturmem zdobywa zagraniczne rynki. Najnowsze szacunki wskazują, że ten rok możemy zamknąć wynikiem co najmniej 16 mld euro - informuje 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Mandat za granicą trzeba płacić od razu

Jeśli za granicą popełnimy wykroczenie na drodze i zatrzyma nas policja, lepiej byśmy mieli przy sobie wystarczająco dużo lokalnych pieniędzy - radzi 'Rzeczpospolita'
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Karkosik: Zakładam kolejne odbicie na giełdzie

Mimo spadku indeksów giełdowych, powinno nastąpić kolejne odbicie na warszawskiej giełdzie - powiedział w wywiadzie dla 'Parkietu' Roman Karkosik, jeden z największych inwestorów na GPW. główny akcjonariusz m.in. Boryszewa, Impexmetalu i Alchemii
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Po skandalu z prostytutkami Secret Service wprowadza nowe zasady zachowania

W następstwie skandalu z prostytutkami agenci Secret Service mają od piątku m.in. zakaz spożywania dużych ilości alkoholu podczas zagranicznych wyjazdów służbowych i przyprowadzania obywateli innych krajów do pokoi hotelowych - wynika z nowych zasad zachowania.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Premier Chin dziękuje Polakom za wizytę: Prawdziwa przyjaźń pozostaje niezmienna (WIDEO)

Premier Chin Wen Jiabao podziękował za przyjazne przyjęcie podczas wizyty, którą złożył w Polsce w ostatnich dniach. Chiny zawsze pozostaną dobrymi przyjaciółmi i partnerami państw Europy Środkowej - zadeklarował.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Słowacja: Vladimir Mecziar rozstaje się z Partią Ludową

Były premier Słowacji Vladimir Mecziar oświadczył, że rezygnuje z funkcji przewodniczącego Partii Ludowej - Ruchu na rzecz Demokratycznej Słowacji (LS-HZDS) i definitywnie rozstaje się z ugrupowaniem - podały w piątek słowackie media.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Dzisiaj kongres SLD: Wybierze nowe władze, zaprezentuje nowe propozycje programowe

W sobotę w Warszawie odbędzie się kongres SLD, który potwierdzi wybór Leszka Millera na najbliższą, czteroletnią kadencję przewodniczącego Sojuszu. Delegaci wybiorą też sekretarza generalnego i wiceszefów partii. Miller ma zaprezentować kilka nowych propozycji programowych.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2012 Al-Kaida nie jest w stanie powtórzyć ataków z 11 września?

Rok po śmierci Osamy bin Ladena główny rdzeń założonej przez niego Al-Kaidy prawie zniknął, a ta organizacja terrorystyczna najpewniej nie jest w stanie powtórzyć ataków podobnych do tych z 11 września 2001 r. - ocenili w piątek przedstawiciele wywiadu USA.
www.gazetaprawna.pl
27.04.2012 Taka jest ochrona Obamy: Agenci Secret Service korzystali z usług prostytutek także w Salwadorze

Negatywni bohaterowie najnowszego skandalu w Waszyngtonie, agenci Secret Service, spędzali noce z prostytutkami nie tylko w Kolumbii. Jak podała w czwartek lokalna telewizja CBS w Seattle, do kontaktów takich doszło także w Salwadorze.
www.gazetaprawna.pl
27.04.2012 ArtWizje 2012

Przegląd filmów o sztuce w Muzeum Śląskim w Katowicach
www.slaskie.pl
27.04.2012 Bezpieczne Mistrzostwa Europy

Konferencja szkoleniowa „Bezpieczeństwo służb mundurowych podczas EURO 2012 w województwie śląskim'
www.slaskie.pl
27.04.2012 Koleje Śląskie na długi weekend

W czasie długiego weekendu majowego od najbliższego poniedziałku pociągi Kolei Śląskich będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy.
www.slaskie.pl
27.04.2012 Wicewójt zastąpi

Obowiązki szefa gminy zawieszonego w czynnościach służbowych przejmie jego zastępca – przewiduje poselski projekt zmiany prawa
www.samorzad.pap.pl
26.04.2012 PiS chce posiedzenia sejmowej komisji edukacji ws. nauczania religii

Klub PiS złożył wniosek o zwołanie posiedzenia sejmowej komisji edukacji ws. nauczania religii w szkołach - poinformował w czwartek wiceszef komisji Sławomir Kłosowski. Jego zdaniem, zmieniając rozporządzenie MEN próbuje zlikwidować nauczanie tego przedmiotu.
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Solska: PSL obiecuje Niderlandy

Żeby zbudować dom, nie będziemy musieli kupować działki budowlanej. Dostaniemy ją za darmo, z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych. Tak w każdym razie obiecuje PSL. Ludowcy, tracący w sondażach, próbują pozyskać przychylność młodego, miejskiego elektoratu.
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Ustawa o spółdzielczych kasach narusza ich samodzielność

Trybunał Konstytucyjny wydał 12 stycznia 2012 r. wyrok w sprawie wniosku prezydenta RP dotyczącego zgodności z konstytucją nowej ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych z 5 listopada 2009 r. Wprowadziła ona w stosunku do kas wymogi obowiązujące dotychczas w stosunku do banków, pod...
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Rybiński: Drodzy uczeni w Excelu, firmy mają gotówkę, bo inwestują

Polskie firmy mają na kontach rekordowe ilości gotówki. To nie jest polska specyfika, taka sytuacja jest w wielu krajach. W USA czy niektórych dużych gospodarkach Unii Europejskiej dobre wyniki firm to w znacznej części efekt drukowania pieniędzy przez banki centralne przy zerowych stopach proc...
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Producenci samochodów liczą na wyższe zamówienia

Rynek osiągnął już dno, teraz może być tylko lepiej – twierdzą przedstawiciele branży motoryzacyjnej
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Zmiana wielkości udziałów jest nieopodatkowana

Podwyższenie kapitału zakładowego nie jest objęte podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdy do spółki kapitałowej wnoszone są udziały innej spółki, dające większość praw głosu.
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Rząd naprawi błąd w ustawie o kredycie konsumenckim

Przy uchwalaniu nowej ustawy o kredycie konsumenckim do przepisów wkradł się błąd – przyznaje Rządowe Centrum Legislacji (RCL).
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Nie będzie dwóch kar dla samozatrudnionych za niepłacenie składek ubezpieczeniowych

W Sejmie odbyło się wczoraj pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy przewidującego, iż przedsiębiorcy nie będą mogli być karani za niepłacenie składek ubezpieczeniowych jednocześnie przez ZUS i sąd. Projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych zo...
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Policjanci czekają na podwyżkę i wyższe nagrody

Od 1 lipca tego roku wszyscy funkcjonariusze otrzymają po 300 zł podwyżki. Kwota ta będzie wypłacana co miesiąc. Wpłynie również na wysokość przyszłorocznych nagród.
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Niskie temeperatury zimą, drogie pieczywo latem

Jedna trzecia krajowych upraw zbóż ozimych i rzepaku nie nadaje się do spożycia. W efekcie czekają nas podwyżki ceny produktów opartych na tych zbożach.
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Polacy kupują głównie sprzęt RTV i AGD, a coraz mniej książek i gazet

Spowalnia dynamika sprzedaży detalicznej. W marcu liczona rok do roku wyniosła 10,7 proc., o 3 pkt proc. mniej niż w lutym
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Romans z syndykiem to romans ze stroną

Sędzia nie może prowadzić sprawy, jeżeli łączą go ze stroną bliskie relacje. Zasada ta dotyczy też zażyłości z syndykiem – orzekł Sąd Najwyższy.
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Jest czas na przygotowanie się do zmian w umowie z Cyprem

Zmiany w umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania muszą zostać zatwierdzone w formie ustawy uchwalonej przez Sejm i Senat - mówi Piotr Majewski, doradca podatkowy w Kancelarii Ożóg i Wspólnicy.
www.gazetaprawna.pl
26.04.2012 Fiskus ma prawo zająć nadpłatę podatku

Ministerstwo Finansów zamierza ujednolicić wykonywanie przez urzędy skarbowe zajęć nadpłat lub zwrotu podatku, dokonanych przez komorników sądowych.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys