O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.07.2012 Ponad 8 tysięcy stołków dla ludzi PO i PSL

Platformersi i ludowcy kontrolują wspólnie blisko 600 spółek skarbu państwa, przedsiębiorstw państwowych, agencji oraz państwowych jednostek budżetowych. Wśród spółek-łupów są największe tłuste koty z warszawskiego parkietu, takie jak PKN Orlen, PZU, KGHM czy PGNiG.  Jak podaje Money.pl prezesi...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Musi być wybór: paliwo ekologiczne czy tradycyjne

Potrzeba ograniczenia emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych prowadzi do zwiększenia udziału w rynku benzyny E-10, czyli zawierającej do 10 proc. dodatków biopaliw (obecnie maksymalny dodatek biokomponentów to 7 proc.). W ten m.in. sposób rząd zamierza realizować narodowe cele redukcyjne.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Kleiber: Gdzie szukać oszczędności, kiedy dług wciąż rośnie

Nieodległy jest moment, w którym nasz dług osiągnie poziom jednego biliona, czyli tysiąca miliardów złotych. Najwyraźniej politycy nie potrafią się przeciwstawić rozbudzonym oczekiwaniom społecznym i z premedytacją wydają więcej, niż możemy sobie pozwolić.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Właściciel gruntu wywłaszczonego pod budowę drogi szybciej otrzyma odszkodowanie

Właściciele gruntów przejętych w trybie natychmiastowym pod drogę będą krócej czekać na rekompensatę.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Petru: Złe wieści z południa Europy oznaczają poważne problemy i dla nas

Ostatni tydzień przyniósł serię bardzo złych informacji. Znów pojawiły się katastroficzne komentarze, inni nie mogli się powstrzymać od słów „a nie mówiłem”. Ta seria złych informacji to przede wszystkim niewypłacalność Sycylii i Walencji, a następnie wzrost rentowności dziesięcioletnich obligacji h...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Spółdzielnie mieszkaniowe będą mogły łatwiej zasiedzieć grunty

Posłowie chcą ułatwić spółdzielniom mieszkaniowym zasiedzenie gruntów o nieuregulowanym stanie prawnym. Dziś zdarza się, że właśnie na takich działkach stoją w całości lub w części bloki. To uniemożliwia ustalanie w tych budynkach odrębnej własności i hamuje przekształcenia.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Sprzedaż detaliczna w Niemczech spadła w czerwcu wobec maja

Sprzedaż detaliczna w Niemczech w czerwcu tego roku spadła o 0,1 proc. w ujęciu miesięcznym, po spadku w maju o 0,3 proc. - poinformował we wtorek w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Umowa podatkowa z Brazylią przyniesie korzyści przedsiębiorcom

Na jesieni rząd planuje ofensywę dyplomatyczną wobec Brazylii. Przedsiębiorcy liczą, że zaowocuje ona podpisaniem umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Leasingowany budynek szybciej zwiększy koszty firmy

W razie nabycia własności nieruchomości inwestorowi przysługuje prawo do ujęcia w kosztach podatkowych odpisów amortyzacyjnych ustalonych według stawki 2,5 proc. - mówi Grzegorz Proksa, starszy konsultant w zespole usług finansowych działu prawno-podatkowego PwC.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Konieczna będzie ewidencja środków otrzymanych z UE

Od 1 sierpnia wchodzą w życie przepisy, które zobowiążą podmioty korzystające z pomocy finansowej w ramach działania „Szkolenia zawodowe dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie” do prowadzenia oddzielnego systemu rachunkowości albo korzystania z odpowiedniego kodu.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Sprzedaż piwa pozostanie niebanderolowana

Przez następne dwa lata nie trzeba będzie nanosić znaków akcyzy na piwo, cydr, perry, miód pitny, alkohol etylowy i pozostałe wyroby alkoholowe (o ile będą skażone), gaz ziemny, cygara i cygaretki, oleje ropy naftowej i oleje otrzymywane z minerałów bitumicznych.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Andrysiak: Kiedy przyjdą przeszukać twój dom...

Obchodzenie prawa, naginanie przepisów, twórcza interpretacja, wykorzystywanie luk, falandyzacja – określeń na nasz stosunek do prawa jest bez liku. Wołamy o państwo prawa, gdy przepisy są po naszej stronie, krzyczymy o nieprawości, gdy mamy ponieść karę. To jedna z niewielu podstaw wspólna i rządzą...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Obama: strefa euro przetrwa

Prezydent USA Barack Obama ostrzegł w poniedziałek, że gospodarka USA przez następne kilka miesięcy z powodu kryzysu zadłużeniowego w Europie będzie narażona na 'wiatr czołowy', lecz przewiduje, iż strefa euro przetrwa.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Rząd zawinił, zapłacą rolnicy

Od początku września cena polis rolnych pójdzie w górę nawet o kilkaset procent. Zawinił rząd, który nie zdążył na czas zmienić prawa - ujawnia 'Puls Biznesu'
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 Polska nie chce kredytu z MFW

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z tygodniowego raportu MFW na temat jego działalności finansowej.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2012 1 sierpnia - Pamiętaj!

Apel Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach o upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
www.slaskie.pl
31.07.2012 Prawo do 8 miliardów

W Poznaniu ruszyło zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem przewidującym zwiększenie udziałów samorządów w podatku dochodowym od osób fizycznych
www.samorzad.pap.pl
30.07.2012 Blomqvist: Polska, lubię to! To jest atrakcyjne miejsce do inwestycji

Polska staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla dużych inwestycji. I to nie tylko w Europie, lecz także na świecie. Nie mam żadnych wątpliwości, że wybierając ponownie lokalizację naszego centrum usług, Philip Morris International wybrałaby Polskę i Kraków.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 O2 rezygnuje z giełdy

Piąty co do wielkości portal nie pozyska od giełdowych inwestorów ok. 40 mln zł, które chciał wydać na przejęcia. Jego właściciele: Michał Brański, Jacek Świderski i Krzysztof Sierota, zrezygnowali z emisji, bo inwestorzy nie chcieli zapłacić 33 zł za akcję.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Halicki: Grad to fachowiec. Nie będzie pracował za miskę ryżu

- To PO wprowadziło przecież transparentność konkursów, które można sprawdzić w sieci. W PO nie ma zgody na działania niezgodne ze standardami i brak szacunku do publicznego grosza. Także na zatrudnianie na innych warunkach niż związane z kompetencjami - mówił w wywiadzie dla Super Expressu poseł PO...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Wkrótce na produkcji energii zarobi każdy, nie tylko wielkie koncerny

Projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii uderza w wielkie koncerny, a promuje przydomowe siłownie. W latach 2013 – 2020 do kieszeni najmniejszych producentów energii trafi 1,4 mld zł
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Rosik: Co się stało z największą cnotą kapitalizmu?

Całkiem niedawno odwiedziłem po długiej przerwie Zakopane. Wysiadłem na zaniedbanym dworcu kolejowym i nie od razu zauważyłem imponujące zmiany, jakie tu zaszły. Dopiero gdy wyjechałem z centrum, kierując się na Olczę, zacząłem przecierać oczy ze zdumienia.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Za udział w zmowie zapłacą menedżerowie - nawet pół miliona zł.

Jedną z najistotniejszych konsekwencji naruszenia przepisów prawa antymonopolowego jest możliwość nałożenia przez prezes UOKiK na przedsiębiorcę kary do 10 proc. jego rocznego przychodu (art. 106 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, Dz.U. 2007 r. nr 50, poz. 331 – ustawa o.k.i.k.).
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Ekorozliczenia: przedsiębiorcy mają czas tylko do 31 lipca

Wielu przedsiębiorców i innych podmiotów powinno do jutra (31 lipca) rozliczyć się za korzystanie ze środowiska. Wystarczy, że używają w swojej działalności samochodu czy kosiarki spalinowej.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Państwo może ograniczyć wysokość opłat i prowizji bankowych

Państwo należące do Unii Europejskiej może ograniczyć wysokość opłat i prowizji bankowych. Co więcej, tego rodzaju przepisy prawa krajowego chroniące konsumentów nie naruszają swobody świadczenia usług tylko dlatego, że inne państwa członkowskie stosują regulacje bardziej liberalne lub korzystniejsz...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Koniec z zajmowaniem kopert na parkingach

Europejskie karty parkingowe będą trudniejsze do podrobienia i wydawane tylko na pięć lat. Takie zmiany zakłada nowelizacja prawa o ruchu drogowym i kodeksu karnego, która powstała w sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Sejm znowelizował prawo prasowe

W ostatniej chwili posłowie zmienili przepis, który nakładałyby obowiązek publikowania sprostowań pod absurdalnie dużymi tytułami. Zmiana ustawy – Prawo prasowe (Dz.U. z 1984 r., nr 5, poz. 24) została wymuszona przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodny z ustawą zasadniczą uznał prze...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 PSL wraca do podgryzania PO

Po aferze taśmowej PSL wraca do wcześniejszej aktywności. I planuje kolejne akcje, mogące być nie w smak Platformie - pisze Rzeczpospolita.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Stępień: Nie naciskajmy na sędziów Trybunału Konstytucyjnego, by ujawniali swoje poglądy. To szkodzi niezawisłości

Wakacje mają swoje prawa. Nie czyta się prasy regularnie, telewizji nie ogląda zwykle w ogóle. Ma to błogosławiony wpływ na stan ducha, a także ciała – niknie w ten sposób pretekst do bezczynnego zapadania w bezruch. Chyba jednak nie tylko ja rzucam się na gazety, np. w samolocie, po dłuższym pobyci...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Bielecki: Polska jest jeszcze pełna luksusu

A jeśli prawdziwym luksusem byłaby przestrzeń? – takim hasłem reklamowym koncern motoryzacyjny Renault podbił w 1984 roku serca milionów kierowców, wprowadzając na rynek pierwszy na świecie monospace o nazwie Espace. Od tego czasu inni producenci poszli śladem Francuzów.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Francja chce pilnego spotkania ministerialnego Rady Bezpieczeństwa ONZ

Francja, która w sierpniu obejmuje przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, zażąda jeszcze w tym tygodniu pilnego spotkania na szczeblu szefów MSZ w związku z sytuacją w Syrii - poinformował w poniedziałek szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Nie każdy audytor podlega rejestracji

Na jesieni Komisja Europejska podejmie decyzję dotyczącą rejestracji biegłych rewidentów i firm audytorskich z państw trzecich i terytoriów trzecich (np. Rosji, Turcji, Tajwanu). Ma to związek z przeprowadzanymi przez nich badaniami sprawozdań finansowych spółek zarejestrowanych w państwie pozaunijn...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2012 Przetarg przymusowy

Gmina ma obowiązek wybrania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości wyłącznie w drodze przetargu – zastrzega Ministerstwo Środowiska. Zdaniem resortu powierzenie tego zadania własnej jednostce, np. gminnej spółce, jest możliwe tylko w sytuacji, gdy zostanie przekształcon...
www.samorzad.pap.pl
29.07.2012 Ławrow dementuje doniesienia o bazach morskich na Kubie i w Wietnamie

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zdementował w sobotę sugestie, jakoby FR miała plan utworzenia dodatkowych baz swych sił morskich, w tym na Kubie, aby umocnić swą pozycję w rozmowach z USA na temat tarczy antyrakietowej.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2012 Rozpoczęła się ceremonia otwarcia Igrzysk olimpijskich Londyn 2012

Rozpoczęła się ceremonia otwarcia Igrzysk olimpijskich Londyn 2012.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2012 Dziewięć dni folkloru w Beskidach

W Beskidach rozpoczął się 49. Tydzień Kultury Beskidzkiej
www.slaskie.pl
27.07.2012 Bartosz Kownacki zawieszony przez zarząd Solidarnej Polski

Zarząd Solidarnej Polski zawiesił na pół roku w prawach członka partii Bartosza Kownackiego - wynika z decyzji władz SP, do jakiej w czwartek wieczorem dotarła PAP. Kownacki w geście sprzeciwu złożył u marszałek Sejmu oświadczenie o wystąpieniu z klubu SP.
www.gazetaprawna.pl
27.07.2012 Dla jednych mordercy, dla innych obrońcy, czyli 65 lat CIA

Swoje 65. urodziny obchodzi w czwartek Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA), duma wywiadu amerykańskiego, ale i obiekt krytyki, która wypomina jej kontrowersyjne tajne operacje, udział w łamaniu praw człowieka, oraz błędy i porażki.
www.gazetaprawna.pl
27.07.2012 Historia górnictwa w pigułce

Symulacja urwania się klatki szybowej, zwiedzanie portu załadunkowego i trójwymiarowe inscenizacje – to niektóre z atrakcji czekających na turystów podczas wyjątkowej wyprawy w głąb ziemi.
www.slaskie.pl
27.07.2012 Kontra Lewiatana

PKPP "Lewiatan" wbrew opinii prezydenta Inowrocławia podtrzymuje stanowisko, że wynikający z ustawy śmieciowej obowiązek organizowania przetargów jest zgodny z prawem UE
www.samorzad.pap.pl
26.07.2012 Trwają poszukiwania żeglarza na jeziorze Niegocin

Straż pożarna i Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prowadzą we czwartek na jeziorze Niegocin akcję poszukiwawczą 62-letniego mężczyzny, który wyskoczył z łodzi i nie wypłynął. Żeglowanie po Niegocinie może być miejscami utrudnione.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 Zapisem windykacyjnym nie można przekazać pieniędzy

Czy zapis windykacyjny cieszy się zainteresowaniem spadkodawców? Odpowiedzi udziela Jan Polaczek, prawnik w SD & Partners.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 Dodatkowe opłaty do biletów lotniczych trzeba jasno wskazać

Informacje o opcjonalnych dopłatach do ceny biletów lotniczych powinny być przekazywane w sposób wyraźny i jednoznaczny na początku procesu rejestracji, a ubezpieczenie od kosztów lotu będące taką dopłatą można proponować jedynie na zasadzie „opt-in” – stwierdził Trybunał Sprawiedliwości UE.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 Orlen stracił 5,24 mln zł w drugim kwartale

Strata netto grupy PKN Orlen, przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniosła w w drugim kwartale tego roku 5,24 mln zł wobec 898,6 mln zł zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku - podała spółka w czwartek w raporcie.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 Zysk netto BZ WBK w drugim kwartale wyniósł 380,4 mln zł

Zysk netto grupy BZ WBK w drugim kwartale 2012 roku wzrósł do 380,4 mln zł z 370,9 mln zł rok wcześniej - poinformował w czwartek bank w komunikacie. Zysk banku jest o 17 proc. wyższy niż oczekiwania rynkowe.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 Polacy przestają jeść ziemniaki

Jest moda na kaszę, ryż i makaron - przekonują producenci. Polacy jedzą coraz mniej ziemniaków - donosi 'Puls Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 Obowiązują już nowe formularze VAT

Wewnątrzwspólnotowe nabycie nowego środka transportu podlega opodatkowaniu, nawet w przypadku, gdy nabywcą jest podmiot niebędący przedsiębiorcą. Od 25 lipca bieżącego roku obowiązują nowe wzory formularzy podatkowych, które nabywca jest zobowiązany dostarczyć do urzędu skarbowego.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 MF skontroluje 'stalowy krąg'

Firmy z branży hutniczej znalazły kontrowersyjny sposób na wyeliminowanie oszustów - informuje 'Puls Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 TK bada sprawę odszkodowań za represje ZSRR

Trybunał Konstytucyjny bada w czwartek, czy zgodne z ustawą zasadniczą są przepisy uniemożliwiające występowanie przez osoby mieszkające poza Polską o odszkodowania do krajowych sądów za represje ZSRR za działalność na rzecz niepodległości Polski.
www.gazetaprawna.pl
26.07.2012 Rośnie stawka konfliktu w Syrii - to już nie jest wojna domowa

Dotychczasowy sprzeciw USA wobec ewentualnej zachodniej interwencji w Syrii może być nie do utrzymania, ponieważ konfliktu w tym kraju nie można dłużej traktować jak wojny domowej - pisze w czwartek 'Financial Times'. Zastrzega, że nie ma łatwych opcji.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys