O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.08.2012 Polska wśród 20 najcenniejszych marek narodowych

W raporcie opublikowanym w najnowszym BrandFinance Journal, Polska znalazła się w gronie 20 najcenniejszych marek narodowych, a jej wartość okazała się najszybciej rosnącą na całym świecie – podaje serwis prasowy PAIiIZ.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Połowa Polaków nie wierzy, że pary po ślubie są szczęśliwsze

Prawie połowa Polaków (47 proc.) nie wierzy, że pary po ślubie są szczęśliwsze od tych, które żyją bez ślubu; ponad połowa badanych (54 proc.) uważa, że ślub jest ważniejszy dla kobiety niż dla mężczyzny - wynika z sondażu TNS Polska, przesłanego w piątek PAP.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Ministerstwo Finansów ma rację, czyli bardzo się myli

Resort finansów wydał w czwartek specjalny komunikat, w którym zaprzecza naszej publikacji „Minister zapomniał i jest afera”. Tylko że prostował w nim informacje których... w naszym artykule nie było.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 1:1 w sprawie Apple kontra Samsung: Japoński sąd orzekł, że Samsung nie łamie patentu Apple

Sąd w Tokio w piątek orzekł, że technologie użyte w smartfonach i tabletach z serii Galaxy produkowanych przez koncern Samsung nie naruszają praw patentowych, chroniących produkty iPhone i iPad firmy Apple.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Otrzymana refundacja zakupu kasy fiskalnej nie jest przychodem

Częściowa refundacja zakupu kasy fiskalnej to niewątpliwie spore udogodnienie, pozwala bowiem na znaczną obniżkę faktycznie poniesionego na ten cel wydatku. Co więcej, otrzymany zwrot wydatków poniesionych na kasę fiskalną nie stanowi przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Strajk Lufthansy: odwołano loty Warszawa-Frankfurt

Z powodu strajku stewardów i stewardes niemieckich linii lotniczych Lufthansa odwołano w piątek poranny rejs tego przewoźnika na trasie Warszawa-Frankfurt - poinformował PAP rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 To jest paranoja - Adamowicz o zarzutach Macierewicza ws. Amber Gold

'To jest paranoja' - tak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz skomentował wypowiedź Antoniego Macierewicza (PiS) o systemie mafijnym, który chronił prezesa Amber Gold Marcina P.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Wygrana Apple’a może zmobilizować Samsunga

W tym miesiącu Apple osiągnął coś równie wyjątkowego jak przemiana zwykłego telefonu w iPhone’a. Postawił Samsunga w pozycji słabeusza.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Pracodawcy dostaną wyższe dopłaty do pensji niepełnosprawnych

Od września pracodawca posiadający status zakładu pracy chronionej otrzyma o 198 zł więcej dofinansowania, jeżeli zatrudnia pracownika ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Skandal w armii: wojskowy prokurator molestował kobiety w Afganistanie

Na dwa i pół roku więzienia oraz degradację do stopnia szeregowego za molestowanie kobiet skazał poznański sąd garnizonowy byłego prokuratora wojskowego. Jak podaje tokfm.pl do incydentu doszło podczas misji w Afganistanie. To jeden z pierwszych tego typu wyroków w polskiej armii.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Jak konferencja to tylko w Polsce

Polska stała się atrakcyjnym miejscem dla spotkań biznesowych i konferencji - informuje 'Rzeczpospolita|'.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Dyrektor Piano Media: płatne treści są jedyną szansą dla wydawców prasy

Płatne treści w internecie są jedyną szansą dla wydawców prasy, by poprawić swoją sytuację na kurczącym się rynku prasy drukowanej. Czytelnicy będą płacić za artykuły - mówi w rozmowie z PAP współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Piano Media Tomas Bella.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Niedzielska-Jakubczyk: Bursztynowa figa z makiem

Zainteresowani nie powinni wierzyć, że komornik – jakoby inaczej niż syndyk – nie zapłaci nieuiszczonych przez Amber Gold podatków czy składek ZUS-owskich. Przecież również komornik musi uregulować te zobowiązania w pierwszym rzędzie, tyle że wierzycieli-konsumentów nie będzie to tak kłuło w oczy ja...
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Naukowcy z Warszawy projektują rój automatycznych 'pszczół'

 Czy w przyszłości - zamiast pszczół - pyłek z kwiatka na kwiatek będą przenosić mikroroboty latające? Dr Rafał Dalewski z Politechniki Warszawskiej chce zrealizować taki pomysł. Jego zespół pracuje nad autonomicznym układem do zapylania roślin.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Podatnik odpowiada za ubytki w transporcie

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że ubytki występujące w trakcie procesu tłoczenia paliw rurociągiem dalekiego zasięgu nie mogą być uznane za powstałe wskutek zdarzenia losowego, a tym samym nie są zwolnione z podatku akcyzowego. NSA uchylił wyrok sądu wojewódzkiego i przyznał rację ministrowi fi...
www.gazetaprawna.pl
31.08.2012 Kwiaty w hołdzie niezwyciężonym

W przededniu 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej kwiaty i znicze w miejscach pamięci złożyli przedstawiciele władz samorządowych
www.slaskie.pl
31.08.2012 Sportowe wakacje za nami

Ponad 3 tysiące uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji „Lata Otwartych Boisk'. Za nami już szósta edycja imprezy, która stała się doskonałą wakacyjną alternatywą dla dzieci z naszego regionu
www.slaskie.pl
31.08.2012 Krój w kieszeni

Zgadzam się z tym, że urzędnik powinien wyglądać elegancko, ale to kosztuje. Przy naszych skromnych płacach jest to trudne do zrealizowania – pisze samorządowiec
www.samorzad.pap.pl
31.08.2012 Rodzina na swoim urzędzie

87 proc. urzędników samorządowych zetknęło się z nieprawidłowościami podczas rekrutacji pracowników. Co trzeci twierdzi, że nabór na wolne stanowisko „to fikcja”, a ponad 20 proc. przyznaje, że pracę zdobyło dzięki znajomością – wynika z ankiety Serwisu Samorządowego PAP. Więcej niż co piąty bad...
www.samorzad.pap.pl
30.08.2012 Prezes Amber Gold Marcin P. aresztowany

Na trzy miesiące trafi do aresztu prezes Amber Gold Marcin P. - zdecydował w czwartek Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Z wnioskiem o aresztowanie biznesmena wystąpiła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, prowadząca śledztwo ws. działalności spółki.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 W sejmie debata o Amber Gold. Rostowski: straty klientów częścią problemu gospodarki światowej

Straty klientów spółki Amber Gold są częścią znacznie szerszego problemu, przed którym stoi cała gospodarka światowa - powiedział w czwartek w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 PKB poniżej oczekiwań. Wzrost tylko o 2,4 proc.

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w II kwartale br. o 2,4 proc. rok do roku - podał GUS.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Atrapy fotoradarów to utrapienie kierowców

Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do ministra spraw wewnętrznych w sprawie oznakowania fotoradarów.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Rozliczenie ujemnych różnic kursowych przy zakupie środka trwałego

Różnice kursowe powstają w przypadku transakcji rozliczanych w walucie obcej, na skutek rozbieżności wahań wartości kursu walutowego. W przypadku nabycia środka trwałego, konsekwencje podatkowe z tego tytułu, mogą przejawiać się w dwojaki sposób. Wszystko zależy od momentu dokonania zapłaty.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Okiełznać parabanki. Tylko jak?

Aby nie doszło do powtórki z afery Amber Gold, podobne instytucje trzeba poddać zdecydowanie większej kontroli niż obecnie
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Amber Gold i Finroyal prały brudne pieniądze? Nie wiadomo, ale miały taką możliwość. Winne Ministerstwo Finansów

Piramidy finansowe Amber Gold i Finroyal mogły służyć jako wygodne pralnie pieniędzy, ponieważ nie zostały objęte kontrolą generalnego inspektora informacji finansowej – ustalił DGP
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Czy ograniczać obywatelom możliwość podejmowania ryzyka - Premier w Sejmie o Amber Gold

Od informacji premiera Donalda Tuska i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o działaniach instytucji państwowych w sprawie Amber Gold rozpoczęła się w czwartek sejmowa debata. Przewidziano ją na 8 godzin; mają w niej też wziąć udział przedstawiciele: NBP, KNF i UOKiK.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Becikowe już nie dla wszystkich rodziców. Kryterium dochodowe wyniesie 1922 zł

1922 zł dochodu w przeliczeniu na osobę w rodzinie będzie wynosić kryterium dla ubiegających się o pomoc w związku z urodzeniem dziecka (becikowe).
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Skrzydłowska-Kalukin: Mamy problem z rodzicami? Zawsze możemy zrzucić to na dziecko

Zapiszemy córkę do szkoły publicznej – mówi matka. – Nie, do prywatnej – mówi ojciec. Obie strony przerzucają się argumentami, ale wspólnej decyzji nie podejmują. Zbliża się wrzesień. Co teraz? To proste. Pójdą do sądu, ten jednemu z nich ograniczy prawa rodzicielskie, wtedy drugie podejmie decyzję.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Wydatki na środek trwały trzeba amortyzować

Wydatków na wytworzenie środka trwałego nie można uznać za ogólne koszty działalności gospodarczej i zaliczyć bezpośrednio do kosztów – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Paliwa: 6 zł za litr? Po wakacjach

 Kierowcy wracający z wakacji przecierają oczy ze zdumienia, bo ceny benzyny znów galopują i eksperci nie wykluczają, że jesienią za litr zapłacimy 6 zł - donosi 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Przegrana przed NSA nie musi oznaczać końca sprawy

Naczelny Sąd Administracyjny jest sądem rozpatrującym w ostatniej instancji skargi na orzeczenia wydane przez wojewódzkie sądy administracyjne - mówi Monika Bilska, doradca podatkowy w Sendero Tax & Legal.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Sprzedawca węgla zażąda od kupującego dowodu osobistego

Sprzedawca wyrobów węglowych, powołując się na obowiązek wpisania do dokumentu dostawy danych osobowych nabywcy, może żądać okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Francja ma sposób na tańsze paliwa. Czy polski rząd pójdzie w tym kierunku?

Na wielu stacjach benzynowych we Francji ceny oleju napędowego spadły w ciągu ostatniej doby nawet o 6 centów za litr - podały w środę media nad Sekwaną. Dzień wcześniej takie obniżki rekordowych cen paliw uzgodnił rząd z firmami sektora naftowego.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2012 Plus minus 55

PKPP Lewiatan proponuje zniesienie przedemerytalnego okresu ochronnego. Organizacja ocenia, że przepis nie chroni przed utratą pracy
www.samorzad.pap.pl
30.08.2012 Kontroler jak sprzątaczka

Kontrolerzy RIO masowo przechodzą do pracy w samorządzie – alarmuje prezes Krajowej Rady RIO Ryszard Krawczyk. W niektórych izbach w ciągu czterech lat wymieniła się cała załoga. Zdaniem prezesa wszystko przez niskie płace. - Początkujący inspektor w RIO zarabia tyle co sprzątaczka w samorządzie - ...
www.samorzad.pap.pl
30.08.2012 Kwota bazowa w górę

2620,11 zł na mieszkańca wyniesie w 2013 r. kwota bazowa w kraju – poinformowało MF. Wskaźnik ma znaczenie przy refundacji wydatków związanych z funduszem sołeckim
www.samorzad.pap.pl
29.08.2012 Asad: Potrzeba jeszcze czasu, by wygrać walkę w Syrii

Potrzeba jeszcze czasu, by wygrać walkę z antyrządowymi rebeliantami w Syrii - powiedział prezydent tego kraju Baszar el-Asad w wywiadzie dla prorządowej telewizji Dunia, którego fragmenty cytuje we wtorek agencja AFP.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Zmiany w ściąganiu długów: Wierzyciel powinien wskazać PESEL lub NIP dłużnika

Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić zmiany do elektronicznego postępowania upominawczego (EPU). Czy należy zmienić też zasady ściągania długów na podstawie tytułu egzekucyjnego złożonego w EPU? Odpowiada Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Sąd Najwyższy Ukrainy odrzucił skargę kasacyjną Julii Tymoszenko

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko jest winna nadużyć, do których doszło przy podpisywaniu przez jej rząd umów gazowych z Rosją w 2009 r. - uznał w środę Sąd Najwyższy w Kijowie odrzucając skargę kasacyjną od wyroku siedmiu lat więzienia, wydanego wobec opozycyjnej polityk w ubiegłym roku.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Jednakowe błędy przedsiębiorców mogą świadczyć o zmowie w przetargach

Antykonkurencyjne porozumienia przyjmujące postać zmów przetargowych najczęściej polegają na uzgadnianiu przez przedsiębiorców przystępujących do przetargu warunków składanych ofert, w szczególności zakresu prac lub ceny. Wykazanie istnienia zmowy przetargowej bywa trudne dowodowo, dlatego jej zawar...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Sprawa Amber Gold: Marcin P. znowu w prokuraturze. Usłyszał nowe zarzuty

Prezes Amber Gold Marcin P. od godziny 9 przesłuchiwany jest w gdańskiej prokuraturze. Jak ustalił portal tvn24.pl, ABW i oskarżyciele zebrali nowe dowody przeciwko niemu i przedstawili kolejne zarzuty.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Po ACTA nie jest lepiej: błędy na rządowych stronach wciż są furtką dla hakerów

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie zostawia suchej nitki na serwisach należących do instytucji publicznych. Po ACTA rząd nie wyciągnął wniosków: 30 stronach przebadanych między kwietniem a czerwcem br. znaleziono łącznie 321 błędów, w tym 184 poważnych. Innymi słowy, na jedną witrynę przypada ś...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 PGE miało prawie 2,5 mld zł zysku w I poł. 2012 r. Niewielki, ale wzrost

Polska Grupa Energetyczna (PGE) miała 2494,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2012 roku wobec 2218,79 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Dzisiejsze obrady Sejmu pod znakiem Amber Gold

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała, że czwartkowe obrady Sejmu zostaną zdominowane przez informację rządu a także m.in. prokuratora generalnego na temat Amber Gold. Sejm zajmie się też tego dnia projektem uchwały ws. powołania sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Ropa naftowa — co dalej po huraganie?

Ropa — najsilniej przeceniony w drugim kwartale tego roku surowiec — znowu powróciła do wzrostów. Pięcioprocentowy wzrost od początku roku może jednak nie ostać się długo, gdyż na rynku dominują w tej chwili bardzo krótkoterminowe czynniki.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Psychoanalitycy nie zapłacą VAT od szkoleń

Szkolenia organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne (PTP) dla swoich członków są zwolnione z VAT – orzekł WSA w Warszawie.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Akcyza zmniejsza konkurencyjność. Produkcja w Polsce droższa niż w UE o 5 proc.

Z powodu wysokich cen energii opodatkowanej akcyzą koszty wytwarzania towarów w polskich przedsiębiorstwach są o 5 proc. wyższe niż w innych krajach unijnych.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Strasburg walczy o Żelazną Julię

Po kasacji Tymoszenko rozpocznie ofensywę przed ETCP
www.gazetaprawna.pl
29.08.2012 Kaźmierczak: Skoro firmy muszą należeć do państwa, niech chociaż będą konkurencyjne

Za terminem „państwo” ukrywa się cała masa jak najbardziej prywatnych obywateli. Przypomina to trochę powiedzenie o szampanie jako napoju, który „pije klasa robotnicza ustami swoich najlepszych przedstawicieli”.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys