O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.01.2013 KOSZTY BEZ POKRYCIA. Samorządowcy pozwą rząd do sądu

Rządowy projekt o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym nic nie mówi o źródłach finansowania.W tej sytuacji  współprzewodniczący KWRiST Mariusz Poznański zapowiedział kierowanie spraw do sądu, jeżeli w budżecie państwa nie znajdą się środki na wypłatę dodatkowych trzynastek dla matek. Jak zaznaczył, ...
www.samorzad.pap.pl
31.01.2013 Afera starachowicka: Prezydent Wojciech B. skazany na 3,5 roku więzienia

Sąd skazał prezydenta Starachowic Wojciecha B. na 3,5 roku bezwzględnego więzienia. Razem z nim na ławie oskarżonych zasiedli Marian S. i Justyna Z. Obydwoje dostali po 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat - informuje gazeta.pl.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Ostatnie dni na uregulowanie firmowych długów

Przedsiębiorcy rozliczający VAT, którzy mają długi jeszcze z sierpnia 2012 r., muszą szykować się na korektę dokonanego wcześniej odliczenia pod groźbą sankcji finansowych. Mogą jednak tego uniknąć, jeżeli do 31 stycznia uregulują należności.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Kary finansowe za niezłożenie PIT-4R do końca stycznia

Obowiązek złożenia deklaracji PIT-4R dotyczy wszystkich zakładów pracy, które wypłacały swoim pracownikom wynagrodzenia z tytułu przychodów ze stosunku pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy. Lepiej się pośpieszyć – termin składania PIT-4R mija 31 stycznia, a kara za spóźnienie mo...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Polsat Biznes rusza 18 lutego. Chce walczyć nie tylko o branżowego widza

Nowe studio, oprawa, a także logo i oferta programowa. Od 18 lutego biznesowy kanał Polsatu – TV Biznes zmieni nazwę na Polsat Biznes. Jak zapewnia jego kierownictwo, w 70 procentach Polsat Biznes będzie nowym kanałem. Stacja chce znacząco poprawić oglądalność. Daje sobie na to dwa lata.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Schetyna: Głosowanie nad związkami partnerskimi to nieporozumienie

- Byłem zdumiony, że Jarosław Gowin zabiera głos i wypowiada się tak ex cathedra, że wyprzedził premiera, który potem przedstawił inne stanowisko. To było zdumiewające – mówił Grzegorz Schetyna w Radiu ZET, komentując piątkową debatę na temat związków partnerskich i sprostowaną przez premiera wypowi...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Coraz gorzej na rynku pracy. Firmy chcą ograniczać zatrudnienie

Gorzej na rynku pracy - wynika z danych Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Wskaźnik informujący o przyszłych zmianach bezrobocia rośnie kolejny miesiąc z rzędu.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Schetyna: 'Możemy zostać ukarani za własną przyzwoitość'

Grzegorz Schetyna w Radiu ZET krytykuje decyzję o zamrożeniu funduszy europejskich dla Polski. - To dziwna sprawa, bo to ABW wykryła zmowę cenową i łamanie prawa przy okazji przetargów. Możemy zostać ukarani za własną przyzwoitość i porządne zachowanie – mówił pierwszy wiceprzewodniczący Platformy O...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Prof. Gliński: W przyszłym tygodniu wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska

- Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zostanie złożony wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska - mówił na antenie RMF FM prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera bezpartyjnego rządu.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Audyt w bankach: Jedno badanie dla grupy, drugie dla nadzoru

Wymóg Komisji Nadzoru Finansowego, aby co pięć lat zmieniali się rewidenci w bankach, oznacza problemy i dla jednych, i dla drugich.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Ograniczenia dla optyków godzą w swobodę biznesu

Przepisy państw Unii, które przewidują ograniczenia geograficzne i minimalne odległości między zakładami optycznymi, ograniczają swobodę przedsiębiorczości. Wyjątkiem może być ustanowienie takich reguł w celu zapewnienia zrównoważonego dostępu do usług zdrowotnych. Co do zasady jednak restrykcje nie...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Gwałtownie rosną ceny benzyny. Sprawdź, gdzie najbardziej opłaca się tankować paliwo

Ostry wzrost hurtowych cen benzyny - wynika z danych Polskiej Izby Paliw Płynnych. Już widać, że powoli przekłada się to na ceny detaliczne.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Na fakturze może być adres zamieszkania lub prowadzenia działalności

Mimo że przepisy nie precyzują, jaki adres powinna wpisać na fakturze osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, to według Ministerstwa Finansów musi on być zgodny z tym, który został podany w zgłoszeniu identyfikacyjnym podatnika (NIP-7). Takie wyjaśnienie zawarł resort w odpowiedzi na inte...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Włochy: problemy z unijnym budżetem

Włochy wpłacają do unijnego budżetu więcej niż z niego dostają. Zwraca na to uwagę włoski odpowiednik najwyższej izby kontroli w dorocznym raporcie dla parlamentu na temat finansowych relacji z Unią Europejską i wykorzystywania unijnych funduszy.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Nowicka: Grodzka jako wicemarszałek zmieniłaby oblicze Sejmu

Anna Grodzka jako wicemarszałek zmieniłaby oblicze polskiego Sejmu - mówi Wanda Nowicka z Ruchu Palikota. Klub poselski Ruchu Palikota wycofał rekomendację dla wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej po informacji, że otrzymała ona nagrodę od marszałek Sejmu w wysokości 40 tysięcy złotych.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Rolnik łatwiej otrzyma zwrot akcyzy

Producent rolny nie będzie musiał potwierdzać zgodności z oryginałem kopii faktur VAT dołączanych do wniosku o zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego. Będzie mu także przysługiwał zwrot podatku w przypadku biopaliwa.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2013 Zagłosuj na polski platan

Czy Europejskie Drzewo Roku rośnie w Kozach w województwie śląskim? Głosowanie rusza jutro
www.slaskie.pl
30.01.2013 Biedroń miał być kandydatem Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu

– Dostałem propozycję kandydowania na wicemarszałka Sejmu, ale jej nie przyjąłem. Gdy patrzę na skład Sejmu, to Anna Grodzka jest jedną z niewielu osób, które powinny objąć tę funkcję – przekonywał w Robert Biedroń z Ruchu Palikota, gość porannej rozmowy w TVP Info.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Jakie przywileje będą mieli pracownicy zgłaszający przypadki naruszeń

Ministrowie sprawiedliwości państw Unii zaakceptowali w grudniu projekt rozporządzenia w sprawie wykorzystywania informacji poufnych i manipulacji na rynku
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Lewandowski: Europa pod presją, dramatycznie potrzebuje pieniędzy

Europa dramatycznie potrzebuje pieniędzy, to ostatnia szansa na porozumienie w sprawie unijnego budżetu. Tak o szczycie w przyszłym tygodniu mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 BP nie uniknie kary za wyciek ropy. Zapłaci 4 mld dolarów

Naftowy gigant BP nie uniknie kary. Koncern zapłaci rekordowe 4 miliardy dolarów grzywny i odszkodowania za wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej dwa lata temu. Amerykański sąd federalny podtrzymał wcześniejsze ustalenia w tej sprawie.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Cimoszewicz: Opinia prezesa Sądu Najwyższego o związkach partnerskich to jego osobiste poglądy

„To osobiste poglądy pierwszego prezesa Sądu Najwyższego' - tak Włodzimierz Cimoszewicz mówi o opinii, na którą przed głosowaniem nad projektami ustaw o związkach partnerskich, powoływał się Jarosław Gowin – wynika z informacji Radia ZET.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Schetyna: Nie mogę i nie akceptuję nielojalności w partii

Trwa dyskusja w sprawie piątkowego głosowania w Sejmie nad skierowaniem do prac w komisjach ustawy o związkach partnerskich. 46 posłów Platformy Obywatelskiej zagłosowało przeciwko projktowi partyjnego kolegi Artura Dunina. - Nie akceptuję nielojalności w partii - komentował tą sprawę w TOK FM Grzeg...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Szykuje się wzrost akcyzy na gaz do samochodów

Na rynku paliwowym wciąż duża niepewność w sprawie akcyzy na gaz ziemny. To powoduje niechęć do inwestycji w stacje tankowania sprężonego gazu do samochodów (CNG), mimo że jest to obecnie najtańsze paliwo. Ceny mogą jednak wzrosnąć już w listopadzie.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Gospodarka hamuje. Kolejne miesiące będą równie trudne

Tempo wzrostu gospodarczego hamuje, wyraźnie słabnie konsumpcja i rośnie bezrobocie. A w ocenie ekonomistów kolejne miesiące będą jeszcze trudniejsze. Ostatnie dane Głównego Urzędu Statystycznego mogą skłonić Radę Polityki Pieniężnej do kolejnych obniżek stóp procentowych. I to już na najbliższym po...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Nie przesłuchuje się podejrzanego przed wydaniem europejskiego nakazu aresztowania

Sąd państwa Unii nie może odmówić wykonania europejskiego nakazu aresztowania wydanego w celu przeprowadzenia postępowania karnego w innym państwie członkowskim tylko dlatego, że przed wydaniem ENA podejrzany nie został przesłuchany w miejscu wydania nakazu – orzekł luksemburski Trybunał Sprawiedliw...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Cimoszewicz o Tusku: Trzeba było wykazać odrobinę wyobraźni i przezorności

- Donald Tusk nie popracował jako lider partii. Uważam, że tu nie chodzi o naturalne różnicę poglądów, ale o wewnętrzną grę polityczną. To jest poważna porażka wizerunkowa Platformy, która ze względu na wolę mniejszości posłów zachowała się jak ugrupowanie skrajne – stwierdził Włodzimierz Cimoszewic...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 25 osób oskarżonych o korupcję w górnictwie. Łapówki na 4 mln zł

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciw 25 osobom w sprawie korupcji w górnictwie. To efekt śledztwa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Podejrzanym o wręczenie oraz przyjmowanie łapówek grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 PO wróci do związków partnerskich. Jak opadną emocje

Powrót do dyskusji o związkach partnerskich możliwy po uspokojeniu emocji - uważa posłanka Platformy Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa Błońska.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Manifestacja w Lizbonie: MFW precz z Portugalii

Kolejna manifestacja w portugalskiej stolicy. Tym razem lizbończycy będą dziś protestować przeciwko działaniom Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Policja podejrzewa, że ukryto ważne dowody w sprawie pożaru w Brazylii

Brazylijska policja podejrzewa, że ukryto wiele ważnych dowodów dotyczących tragedii w Santa Maria. Ostatni bilans pożaru, który strawił tamtejszy klub nocny w nocy z soboty na niedzielę, to 235 ofiar śmiertelnych. Zapewne wciąż nie jest on ostateczny, bo wielu spośród kilkudziesięciu rannych wciąż ...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 Rosja będzie potęgą gospodarczą ?

Już za kilka lat Rosja będzie potęgą gospodarczą. Takie optymistyczne prognozy przedstawia raport przygotowany przez rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2013 BIEDNI Z JANOSIKIEM. W czwartek wyrok Trybunału Konstytucyjnego

500 gmin wiejskich nie poradzi sobie bez subwencji - mówi szef ZGW RP
www.samorzad.pap.pl
30.01.2013 KTOŚ WYGRA. Wiceminister broni śmieciowych przetargów

Naszą intencją było aby usługi świadczyć najlepiej i najtaniej - powiedział Stanisław Gawłowski
www.samorzad.pap.pl
30.01.2013 PAMIĘĆ O PROFESORZE. Minuta ciszy w hołdzie Michałowi Kuleszy

Uczcijmy naszego przyjaciela - poprosił Mariusz Poznański uczestników Komisji Wspólnej
www.samorzad.pap.pl
30.01.2013 Śląskie kuźnią dizajnu

Historyczna analiza wzornictwa w pigułce, czyli wehikułem czasu w poszukiwaniu ikon śląskiego dizajnu. Tak w kilku słowach można streścić projekt badawczy, którego efektem jest publikacja „Ikony dizajnu w Województwie Śląskim'
www.slaskie.pl
29.01.2013 Żalek: Związki partnerskie? polacy nie chcą żeby dwóch facetów mogło adoptować małą dziewczynkę

- Mówimy 'nie' ustawie o związkach partnerskich opartej na logice tworzenia związków paramałżeńskich. Jeśli prawnie usankcjonujemy związek oparty na tych samych prawach i obowiązkach co małżeństwo, trybunały mogłyby kiedyś zrównać go z małżeństwem' - tłumaczył na antenie RMF FM opór konserwatywne...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Polska gospodarka zwalnia. Najgorzej w budownictwie

Nasza gospodarka zwalnia - w 2012 rozwijała się w tempie dwóch procent - wynika ze wstępnych szacunków GUS. Rok wcześniej PKB wzrosło o 4,3.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Google opublikował satelitarną mapę Korei Północnej. Widać na niej obozy koncentracyjne

Google opublikował pierwszą mapę satelitarną Korei Północnej. Widać na niej obozy koncentracyjne, w których według szacunkowych danych przebywa około 200 tysięcy ludzi. Do tej pory na stronie Google Maps większość obszaru Korei Północnej była zaznaczona jako biała plama. Dane do mapy zbierano przez ...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Nasza gospodarka zwalnia. Fatalne dane PKB

Nasza gospodarka zwalnia - w 2012 rozwijała się w tempie dwóch procent - wynika ze wstępnych szacunków GUS.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Katastrofa lotnicza w Kazachstanie

22 osoby zginęły w katastrofie lotniczej w Kazachstanie. To oficjalne dane przekazane przez władze kraju. Wcześniej tamtejsze linie lotnicze Scat, do których należał samolot, informowały o 21 śmiertelnych ofiarach wypadku.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Kara czy nagroda? Nowicka trafi do Parlamentu Europejskiego?

Po przyjęciu przez Wandę Nowicką premii od marszałek Sejmu Ewy Kopacz, Ruch Palikota postanowił cofnąć rekomendację dla wicemarszałek i odwołać ją ze stanowiska. Jednak jak wynika z informacji TVN24, Wanda Nowicka nie zostanie szeregową posłanką. Ma wystartować z 'biorącej jedynki' w wyborach do p...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 PiS broni posłanki Krystyny Pawłowicz. 'Jeśli nawołujemy do tolerancji, to tolerujmy też drugą stronę'

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Sasin, w audycji „Gość Radia ZET” bronił dziś posłanki Krystyny Pawłowicz, która w czasie spotkania w Mińsku Mazowieckim drwiła z Anny Grodzkiej. Poseł PiS stwierdził, że ci którzy nawołują do tolerancji, powinni tolerować również poseł Pawłowicz. - Jeśli nawołuj...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Hausner: Wzrost PKB w 2012 r. był wyraźnie poniżej produktu potencjalnego

Wzrost gospodarczy Polski w 2012 roku, który wyniósł ok. 2,0%, był wyraźnie poniżej produktu potencjalnego, który obecnie na pewno wynosi powyżej 3%, uważa członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Jerzy Hausner.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Prokurator generalny mógłby przejąć sprawę domniemanej korupcji w Sądzie Najwyższym

Prokurator Apelacyjny w Krakowie ma do 15 lutego przekazać prokuratorowi generalnemu informację o tym, co dalej z dwoma umorzonymi postępowaniami w sprawie powoływania się na wpływy w Sądzie Najwyższym. Andrzej Seremet uważa, że umorzenia były przedwczesne, ale sam nie może wydać polecenia podjęcia ...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 RPO: nie można ograniczać niepełnosprawnym dostępu do TV

Zgodnie z art. 18a ustawy o radiofonii i telewizji (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 43, poz. 226 z późn. zm. – dalej u.r.t.) nadawcy programów telewizyjnych są obowiązani do zapewniania dostępności programów dla osób niepełnosprawnych z powodu dysfunkcji narządu wzroku oraz z powodu dysfunkcji narządu słuch...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Osoby pomawiane w internecie są pozostawione same sobie

W prawie polskim nie zostało wyodrębnione przestępstwo internetowe, ścigane więc jest ono na zasadach ogólnych: w ramach odpowiedzialności cywilnej lub karnej. A to powoduje, że znacznie trudniej ustalić autora znieważającego i pomawiającego wpisu – uważa prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatel...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Holendrzy z żalem, ale bez zaskoczenia żegnają królową

Holendrzy nie są zdziwieni abdykacją królowej, choć żegnają ją z żalem. Królowa Beatrix ogłosiła swoją decyzję wczoraj wieczorem. Tron obejmie jej najstarszy syn 45-letni Wilhelm Aleksander.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Hausner: Polska nieprzygotowana do przyjęcia euro

Polska jest nieprzygotowana do wprowadzenia euro - twierdzi Jerzy Hausner. Zdaniem profesora debata na temat wspólnej waluty musi być dyskusją o stanie gospodarki, a nie o terminie jej przyjęcia.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2013 Spółka matka nie może być ukarana bardziej niż córka

Jeżeli spółka dominująca sama nie zostanie uznana za uczestniczącą w kartelu, a Komisja Europejska obarczy ją odpowiedzialnością za naruszenie prawa konkurencji z tego powodu, że w zmowie brała udział jej spółka zależna, to spółka matka nie może być dotkliwiej ukarana niż spółka córka – orzekł Trybu...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys