O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.05.2013 Rosja jednak dostarczy Assadowi samoloty wojskowe?

Rosja dostarczy władzom Syrii samoloty wojskowe - zapowiedziała rosyjska firma MiG, produkująca samoloty. Według tego przedsiębiorstwa, jest to zgodne z obowiązującym kontraktem na dostawy broni do tego kraju. Chodzi o myśliwce MIG-29.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Niemcy mieszkający przy granicy z Polską boją się o swoje bezpieczeństwo i biorą sprawy we własne ręce

Po wejściu Polski do strefy Schengen mieszkańcy niemieckich regionów przygranicznych czują się mniej bezpiecznie - pokazuje to opublikowany właśnie sondaż
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Majowy weekend: Już 188 wypadków na drogach

W ciągu pierwszych dwóch dni długiego weekendu na naszych drogach doszło do 188 wypadków.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Działalność banku Watykanu będzie jawna

Watykański bank, czyli Instytut Dzieł Religijnych, od 1 października będzie miał własną stronę internetową. Znajdą się tam informacje dotyczące jego działalności, okrytej dotąd tajemnicą i budzącej z tego powodu emocje i kontrowersje. Zapowiedział to jego prezes Ernst Von Freyberg w wywiadzie dla “C...
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Assad: Syria odpowie na atak Izraela

Prezydent Syrii Baszar al-Assad ostrzegł, że odpowie na każdy atak powietrzny Izraela.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Gliński: Złe notowania PO mogą trwale zmienić scenę polityczną

Ostatnie złe notowania koalicji rządzącej mogą trwale zmienić scenę polityczną w Polsce - takie zdanie na antenie radiowej Trójki wyraził Piotr Gliński, socjolog i były kandydat PiS na premiera.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Do Kancelarii Prezydenta łatwo można wnieść bombę: Bramka nie działa, a ochroniarze są bez uprawnień

'Rzeczpospolita' donosi, że bardzo łatwo jest wnieść bombę do Kancelarii Prezydenta. Bramka do wykrywania materiałów wybuchowych zainstalowana przy wejściu nie działa bowiem w ogóle, a ochroniarze nie mają uprawnień, by sprawdzać, czy odwiedzający nie wnoszą niebezpiecznych substancji.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Wielka asteroida przeleci obok Ziemi - minie ją w odległości 5.8 mln km

Dzisiejszej nocy w pobliżu Ziemi przeleci wielka asteroida. Jej średnica wynosi 2.7 kilometra. To potężny obiekt, ale astronomowie uspokajają, że ominie naszą planetę w odległości 5.8 miliona kilometrów więc nic nam nie grozi.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Ewidencja gruntów nie decyduje już o zwolnieniu z VAT

Działkę uznaje się za budowlaną, jeżeli przeznaczenie jej pod zabudowę wynika z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku braku takiego planu – z decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu - mówi .
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Minister musi zdefiniować przedsiębiorstwo

Organ powinien w interpretacji wyjaśnić znaczenie przepisów kodeksu cywilnego, jeśli mają one wpływ na obowiązki podatnika.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Indyjska gospodarka w kryzysie

Indyjska gospodarka zanotowała najniższy wskaźnik od dekady. Ministerstwo danych statystycznych poinformowało, że w ostatnim kwartale tego roku - od stycznia do marca - indyjski Produkt Krajowy Brutto wzrósł o 4,8 punktów procentowych.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Koniec ekshumacji na Powązkach: Nie znaleziono 'Nila' i Pileckiego

Zakończyły się prace ekshumacyjne warszawskiej na 'Łączce'. To miejsce na Cmentarzu Powązkowskim, gdzie potajemnie grzebano ofiary stalinowskiego terroru. Do tej pory odszukano tam około 200 ciał - pisze 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Leśnicy powinni płacić podatek od nieruchomości od przekazanych im lokali

Pracownicy służby leśnej, którzy korzystają z udostępnionych im przez Lasy Państwowe mieszkań i domów, muszą regulować podatek od nieruchomości.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Jedlak: Globalne ochłodzenie klimatu... podatkowego

Minister finansów zbiera cięgi za kolejne swoje pomysły, z wyjątkiem planu zwolnienia z PIT oszczędności gromadzonych na cele mieszkaniowe (choć radość z tego projektu bardzo mąci, niestety, zamiar likwidacji zwrotu VAT za materiały budowlane). Uszczelnianie systemu nabrało tempa, a co za tym idzie ...
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Komorowski wygłosi 4 czerwca specjalne orędzie: Rok 2014 będzie 'całorocznym świętem wolności'

We wtorek prezydent wygłosi specjalne orędzie - dowiedziała się 'Rzeczpospolita'. Wtedy wypada 24. rocznica pierwszych po II wojnie światowej, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Wystąpienie Bronisława Komorowskiego będzie dotyczyło stanu wolności - czytamy w gazecie.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2013 Joker w talii wójta. O statusie sekretarza z sekretarzem Sosnowca Michałem Kondkiem

Z podziwem odnoszę się do sekretarzy w małych gminach, gdzie - sądzę - sekretarz wie wszystko - mówi sekretarz Sosnowca Michał Kondek
www.samorzad.pap.pl
31.05.2013 4 czerwca 1989: poznaliśmy siłę karty do głosowania

Prezydent Bronisław Komorowski zaprasza do świętowania rocznicy 4 czerwca 1989, pierwszych w historii powojennej Polski wyborów, które przyniosły demokrację.
www.slaskie.pl
30.05.2013 Polscy pracodawcy nie znajdują oczekiwanych pracowników

Trzy czwarte działających w Polsce pracodawców nie znajduje na rynku odpowiadających ich wymaganiom pracowników - wynika z badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2013 Portfel uboższy nawet o 500 zł. Za co grożą najwyższe mandaty?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że za niektóre zachowania grożą nam poważne konsekwencje – zwłaszcza finansowe. Za jakie przewinienia zapłacimy najwięcej?
www.gazetaprawna.pl
30.05.2013 Arcybiskup Michalik nie robi kościelnej rewolucji w sprawie in vitro

Arcybiskup Józef Michalik nie zmienił stanowiska polskiego Kościoła na temat in vitro- mówi IAR Marcin Przeciszewski. Prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej przypomina, że w słowach przewodniczącego Episkopatu Polski dla dziennika 'Rzeczpospolita' nie ma mowy o jakimkolwiek kompromisie moralnym.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2013 Premier walczy z rasizmem: Znajdziemy podpalaczy z Bialegostoku

Sprawa podpalenia z Białegostoku zostanie wyjaśniona - zapewnia premier Donald Tusk. Chodzi o podpalenia mieszkania na jednym z białostockich osiedli. Zdarzenie miało podłoże rasistowskie - w mieszkaniu przebywał obywatel Indii, mąż jednej z córek właścicieli lokalu.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2013 Projekt nowego prawa o łupkach

Ułatwienia w wydobywaniu gazów łupkowych obiecuje ministerstwo środowiska. Dziś Główny Geolog Kraju przedstawił projekt nowelizacji ustawy prawa geologicznego i górniczego.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2013 Nowa ulga: ani dla ciułaczy, ani dla bogaczy

Ulga mieszkaniowa proponowana przez Ministerstwo Finansów nie jest atrakcyjna ani dla ciułaczy, ani dla bogaczy - pisze 'Dziennik Gazeta Prawna'. Dziennikarze wyliczyli, że oszczędzając 1000 złotych miesięcznie przez 5 lat, dzięki uldze moglibyśmy kupić własne M, większe tylko o jedną czwartą metr...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2013 MON ogłosiło przetarg na czarter 4 samolotów dla VIP-ów

Najważniejsze osoby w państwie będą latać wyczarterowanymi samolotami jeszcze cztery lata. Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił przetarg na czarter maszyn dla VIP-ów. Oferty można składać do 1 lipca.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Mucha: Zamieniłam się w słup soli. Nie płaczę z powodu pracy

Minister sportu Joanna Mucha w wywiadzie dla 'Wprost' powiedziała, że uodporniła się już na krytykę, ale przyznała, iż czasami jest w tym także trochę jej winy.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Znaleziono najstraszy manuskrypt tory

Najstarszy manuskrypt Tory - pięciu pierwszych ksiąg Biblii żydowskiej - znaleziony został w bibliotece Uniwersytetu w Bolonii. Zwój owczej skóry długości 36 metrów pochodzi z dwunastego wieku, a nie - jak przypuszczano wcześniej - z siedemnastego.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 PKB w pierwszym kwartale wzrosło o 0,5 procent

Nasza gospodarka w pierwszym kwartale rosła nieco szybciej niż pierwotnie informowano.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 RPO chce jasnych interpretacji i umorzeń kredytu bez PIT

Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do ministra finansów (pismo RPO- 727227/V/13/EG) o rozważenie zwolnienia z podatku umorzonych przez bank należności z tytułu kredytu lub odsetek. Według organów podatkowych i sądów administracyjnych w takiej sytuacji powstaje przychód w postaci nieodpłatnego świa...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Wojna Trwam Rydzyka z TV Republika. Lipiński załatwił tej drugiej darmowe wejście na Cyfrowy Polsat?

'Gazeta Wyborcza' dowiedziała się, że politycy z kierownictwa PiS dostali niedawno anonimowego SMS-a o treści: Wiceprezes Adam Lipiński załatwił TV Republika darmowe wejście na Cyfrowy Polsat. 
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Nie będzie Stadionu Narodowego Biedronka

PL 2012+, spółka zarządzająca Stadionem Narodowym w Warszawie, planuje wyjście na rynek z ofertą sprzedaży praw do nazwy areny w II poł. 2013, poinformowała agencję ISBnews menedżer ds. komunikacji Joanna Janowicz Strzyżewska. Biedronka nie planuje starać się zostanie sponsorem tytularnym stołecznej...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Prezes JSW: Los kopalń jest w rękach związkowców, a nie państwa

Skończył się czas na negocjacje ze związkowcami w sprawie ograniczenia kosztów wydobycia węgla. Trzeba podjąć decyzję, czy zostanie wydłużony tydzień pracy górników, w przeciwnym razie kopalniom grozi zamknięcie – przestrzega Jarosław Zagórowski, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podkreśla, że r...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Kwestowanie domaga się nowej, przejrzystej regulacji

Przesłanki, aby można było zakwalifikować daną akcję jako zbiórkę publiczną, przysparzają od wielu lat trudności interpretacyjnych
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Gronkiewicz-Waltz dziwi się 'nielojalności Jarosława Gowina'

Zachowanie Jarosława Gowina jest dwuznaczne - uważa prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz. Gość Pierwszego Programu Polskiego Radia mówiła, że dziwi się 'nielojalności Jarosława Gowina', który krytykuje Platformę Obywatelską za butę i 'budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów ...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 MEN zapłaciło 21 mln za wadliwy system

System Informacji Oświatowej funkcjonuje od 2005 roku. Dyrektorzy mieli zapisywać w nim wiele najrozmaitszych danych. Od powierzchni szkoły poczynając, przez wiadomości o każdym uczniu i nauczycielu, na liczbie piłek, jakimi dysponuje szkoła – kończąc. Miało to pozwolić samorządom lepiej planować bu...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Hawe przejmie kontrolę nad Mediatelem

Hawe, Mediatel i Magna Polonia podpisały umowę inwestycyjną, w wyniku której Hawe może przejąć kontrolę nad spółką Mediatel, poinformowała spółka w komunikacie.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Kalisz: Niech Kopacz jedzie do Chin - jest za późno, by odwoływać wizytę

Poseł niezrzeszony Ryszard Kalisz uważa, że jest za późno, by odwoływać wizytę w Chinach polskiej delegacji na czele z marszałek Sejmu Ewą Kopacz. Parlamentarzyści udają się do Państw Środka 4 czerwca, w rocznicę masakry na placu Tiananmen.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Zatrzymano muzułmanina podejrzanego o zaatakowanie żołnierza w Paryżu

We Francji zatrzymano muzułmanina podejrzanego o ubiegłotygodniowy atak na żołnierza. Tamtejsza policja poinformowała, że 22 - letni mężczyzna od około trzech - czterech lat był radykalnym wyznawcą islamu.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 KGHM może sprzedać swój pakiet Tauronu, jeśli pojawi się ciekawy projekt kopalni

KGHM Polska Miedź może rozważyć sprzedaż posiadanego pakietu 10,4% akcji Tauron Polska Energia, aby skoncentrować się na projektach nowych kopalni, wynika z wypowiedzi wiceprezes Doroty Woch, cytowanej przez agencję Reuters.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Polska usłyszy dziś zalecenia KE

Polska usłyszy dziś zapewne, że Komisja Europejska przedłuży nad nią nadzór i nie zakończy procedury nadmiernego deficytu. Dziś po południu (14.00) Bruksela opublikuje raporty dotyczące sytuacji gospodarczej w unijnych krajach i przedstawi swoje rekomendacje.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2013 Zasmakuj w śląskich smakach

Karminadle, kartoflak czy mozgoł - kuchnia z naszego regionu wciąż skrywa wiele kulinarnych skarbów. Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów' to szansa, by odkryć je na nowo
www.slaskie.pl
29.05.2013 Dzieci na Zamku

Najmłodszych i ich rodziców zaprasza Zamek Cieszyn
www.slaskie.pl
29.05.2013 Dane pod ochroną. Państwa może zbierać tylko niezbędne informacje

Unija reforma przepisów o ochronie danych osobowych będzie dotyczyć instytucji publicznych w niemal takim samym stopniu jak firm
www.samorzad.pap.pl
28.05.2013 Kalisz odwołany z funkcji przewodniczącego Komisji sprawiedliwości

Ryszard Kalisz został odwołany z funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2013 Prowadzisz pod wpływem alkoholu? Za skutki wypadku zapłacisz z własnej kieszeni

Zgodnie z danymi Komendy Głównej Policji, co najmniej 4,5 tys. kierowców w okresie długiego weekendu majowego siadło za kierownicę pod wpływem alkoholu. Osoby te ryzykowały życie swoje i innych kierowców, ale również narażały się na ogromne problemy finansowe.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2013 Poseł PiS: Ministerstwo z powodów politycznych ukrywa przed Polakami 'Hołd ruski' Matejki

Ministerstwo kultury z powodów politycznych ukrywa przed Polakami obraz Jana Matejki 'Hołd ruski' – podejrzewa poseł Stanisław Pięta (PiS). I żąda wyjaśnień, czy obrazowi nie grozi uszkodzenie. Resort kultury zaprzecza.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2013 Miller: Nawet jeśli PiS wygra wybory, Kaczyński nie utworzy rządu

Leszek Miller w Radiu ZET powiedział, że możliwe zwycięstwo PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych nie oznacza utworzenia rządu przez Jarosława Kaczyńskiego. – Trzeba mieć jeszcze zdolność koalicyjną. Powiem jeszcze o jednym segmencie tej układanki. Jest jeszcze prezydent, który może bardzo utr...
www.gazetaprawna.pl
28.05.2013 Euler Hermes: Polskie budownictwo w kryzysie

Według prognoz Euler Hermes, wolumen produkcji budowlanej w Polsce może spaść nawet 15% r/r w 2013 r., poinformował agencję ISBnews główny ekonomista firmy Ludovic Subran. Oczekuje również rosnącej liczby upadłości, która może ogarnąć wręcz 30% firm działających na tym rynku.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2013 Zamówienia publiczne: bez nowych zasad nasze pieniądze będą marnowane w źle przygotowanych przetargach

Wielkie projekty infrastrukturalne powinny zostać odrębnie uregulowane w przepisach o zamówieniach publicznych. Bez tego nasze pieniądze będą wciąż marnowane w źle przygotowanych przetargach
www.gazetaprawna.pl
28.05.2013 Niewłaściwy pełnomocnik nie załatwi każdej sprawy

Fakt, że pełnomocnik został umocowany do kupna nieruchomości, nie oznacza jeszcze, że może skutecznie złożyć wniosek o wpis własności mocodawcy w księdze wieczystej – uchwalił Sąd Najwyższy.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2013 Nie każde porozumienie będzie zakazane

Rada Ministrów przygotowała projekt noweli rozporządzenia z 30 marca 2011 r. w sprawie wyłączenia niektórych rodzajów porozumień wertykalnych spod zakazu porozumień wyłączających konkurencję. Chce je uzupełnić o grupę uzgodnień, dotyczących samochodów.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys