O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.11.2015 Szydło:Unia nie może jako jedyna ponosić kosztów walki ze zmianami klimatycznymi

Premier Beata Szydło zapewnia o woli porozumienia w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Jednocześnie podkreśla, że wszystkie kraje muszą przystąpić do nowej umowy, a jej ciężaru nie może ponosić tylko Unia Europejska.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Paryż: Rozpoczął się szczyt klimatyczny COP-21

W Paryżu rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna. Jej celem jest uzgodnienie kroków, które pozwolą na zmniejszenie tempa ocieplania się klimatu o dwa stopnie Celsjusza do końca tego stulecia.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 RPO:Złożyłem skargę, bo sytuacja zagraża pozycji ustrojowej TK

Złożyłem skargę, bo sytuacja zagraża pozycji ustrojowej Trybunału Konstytucyjnego. Tak Rzecznik Praw Obywatelskich tłumaczy zażalenie na nowelizację ustawy autorstwa PiS dotyczącą Trybunału. Skarga została złożona do Trybunału Konstytucyjnego w czwartek. Sprawa dotyczy wyboru sędziów Trybunału.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Karczewski: Członkowie TK zostali wybrani przez PO

W tym tygodniu wybór nowych członków Trybunału Konstytucyjnego, a także rozpatrzenie przez sędziów zgodności ostatnich zmian w ustawie o trybunale. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w radiowej Jedynce wyraził przekonanie, że Trybunał 3 grudnia uzna niekonstytucyjność wyboru 'na zaś' swoich czł...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Thun: Stosunek Europy do Polski zmienia się na gorsze

Europosłanka PO Róża Thun uważa, że stosunek zachodnich polityków do Polski zmienia się na gorsze. Gość radiowej Jedynki mówiła, że obawia się wypadnięcia Warszawy poza główny nurt polityki Unii. Dodała, że zdanie unijnych polityków wobec działań Polski jest bardzo krytyczne, dotyczą naszego stosunk...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Schetyna: Rewolucja i podkładanie granatów. To, co Orban zrobił w rok, u nas zajęło 12 dni

„Niezależność Trybunału Konstytucyjnego została zdemolowana, uderza się we władzę sądowniczą i to będzie miało swoje konsekwencje” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM były szef MSZ Grzegorz Schetyna z PO. Jego zdaniem, Europa już się interesuje zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego, bo „to scenar...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Uchwała SN zniechęca do ugody z ubezpieczycielem

Poszkodowany, który chce zawezwać zakład ubezpieczeń do próby ugodowej, musi wystąpić do sądu właściwego dla przedsiębiorcy – stwierdził Sąd Najwyższy. W praktyce więc jeśli ktoś zechce się sądzić z ubezpieczycielem, może to czynić w sądzie niedaleko miejsca własnego zamieszkania. Jeżeli jednak szuk...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Ochroniarz bez wyroku, ale i bez pracy

Łatwiejsze pozbawienie uprawnień, za to trudniejsze procedury uzyskania pozwolenia na broń sprawiają, że może zacząć brakować pracowników.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Przepisy o zamówieniach publicznych do ponownych uzgodnień

Przyjęty przez poprzedni rząd projekt ustawy – Prawo zamówień publicznych nie zostanie wniesiony do Sejmu, a przynajmniej nie w obecnym kształcie. Nowy rząd cofnął go do uzgodnień międzyresortowych – dowiedział się DGP.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Administrator majątku nie płaci CIT

Spółka nie odprowadza podatku dochodowego od osób prawnych od przychodów z najmu lokali należących do wspólnoty gruntowej – potwierdził dyrektor izby skarbowej.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Opłatę za dziecko w pieczy zastępczej rodzice ponoszą solidarnie

Jeżeli sąd zobowiązał rodzica do utrzymania tylko tego dziecka, które z nim zostało po rozwodzie, nie oznacza to, że nie musi zwracać gminie wydatków związanych z pobytem drugiego potomka w opiece zastępczej.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Gminy nie rezygnują z opłat za powietrze, nawet brudne

Bezskuteczna okazuje się walka lokalnych działaczy z bezprawnymi opłatami miejscowymi. Część gmin nie zamierza z nich rezygnować
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Wydatki na rodzinne pakiety medyczne kosztem firmy

Wykupienie prywatnej opieki zdrowotnej pracownikom oraz osobom im bliskim może pomniejszyć przychody pracodawcy – przyznał dyrektor katowickiej izby.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Samorządy nie czekają na specjalny podatek. Podnoszą opłaty dla dużych marketów

Nie czekając na nowy podatek, pierwsze miasta wprowadziły wyższą stawkę daniny od nieruchomości dla sklepów wielkopowierzchniowych. Zdaniem ekspertów to zgodne z prawem.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Morawiecki: Wzrost ściągalności VAT może wynieść 7-12 mld zł

'Luka w VAT, która jest określona w raporcie PwC, to 36-56 mld zł. Nie zakładamy, że aż tyle dodatkowo wpłynie do budżetu. Natomiast 3 mld zł (o których wspominał b. minister finansów Mateusz Szczurek - PAP), to zdecydowanie za mało z tego, co da się odzyskać. (...) jesteśmy w stanie ściągnąć, ostr...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2015 Co on miał na myśli. Zrozumieć urzędnika to marzenie niejednego petenta

Formułowanie różnych tekstów – od aktów prawnych po ulotki – to zadanie urzędnika. Jak pisać jasno i zrozumiale? Z pomocą spieszą naukowcy z SWPS i PAN
www.samorzad.pap.pl
29.11.2015 Zmarł Tomasz Tomczykiewicz, poseł PO

Nie żyje poseł PO Tomasz Tomczykiewicz - poinformowało IAR biuro poselskie polityka. Miał 54 lata.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Opinia: Erdogan ma mniej do stracenia niż UE

Erdogan ma dziś mniej do stracenia - tak szczyt Unia Europejska - Turcja komentuje doktor Jacek Kucharczyk, dyrektor Instytutu Spraw Publicznych. Dzisiejsze spotkanie w Brukseli ma doprowadzić do porozumienia, które ograniczy napływ uchodźców z południa.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Agonia wiedzy: Teraz rządzi popwiedza i pseudoeksperci

Przekazy, które kiedyś przeznaczone były dla starszych, spłyca się do możliwości dziecka, by mieć jak najwięcej odbiorców. Żeby łatwiej było pozyskiwać wiedzę. Bo dzięki niej można sterować popytem, na którym zbudowany jest ład społeczny - mówi w wywiadzie dla DGP Dr hab. Kazimierz Krzysztofek, prof...
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Demonstracja muzułmanów w Poznaniu: Chcą potępić terrorystów

Poznańscy sunniccy muzułmanie będą manifestować w Poznaniu. Chcą potępić terrorystów i pokazać, że są przeciwko rasizmowi i nienawiści.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Premier Szydło udaje się na szczyt unijny do Brukseli

Premier Beata Szydło udaje się (godz.12.00) z pierwszą zagraniczną wizytą- do Brukseli. Weźmie udział w szczycie Unia Europejska -Turcja poświęconym migracji. Przed wylotem szefowa rządu opublikowała na Facebooku nagranie, w którym mówiła o potrzebie nowego planu rozmów w sprawie uchodźców.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Fury zwyciężył z Kliczko. Sensacja w Dusseldorfie

Władimir Kliczko nie jest już bokserskim mistrzem świata wagi ciężkiej zawodowych organizacji WBA, WBO, IBF oraz IBO. W Düsseldorfie Ukrainiec, który pozostawał niepokonany od kwietnia 2004 r., przegrał jednogłośnie na punkty z Tysonem Furym z Wielkiej Brytanii.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Kadyrow: Turcja współuczestniczy w niszczeniu państw islamskich

Rosja wprowadziła sankcje gospodarcze wobec Turcji. To odpowiedź Moskwy na zestrzelenie rosyjskiego samolotu przez tureckie myśliwce. Jednocześnie prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow oskarżył Ankarę o współudział w niszczeniu państw i narodów islamskich.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Jest odwet Putina za zestrzelenie Su-24. Rosja wprowadza sankcje wobec Turcji

Rosja oficjalnie wprowadziła sankcje wobec Turcji. Powodem jest incydent z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu przez tureckie myśliwce. Dekret w tej sprawie podpisał prezydent Władimir Putin.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Irak: Odkryto masowy grób jazydów. Ponad 120 ofiar Państwa Islamskiego

Co najmniej 120 ciał znaleziono w masowym grobie niedaleko Sindżar na północy Iraku. Władze w Bagdadzie twierdzą, że w grobie znajdują się szczątki jazydów, zamordowanych przez fanatyków z tzw. Państwa Islamskiego.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2015 Egipt: Zamach na policjantów w okolicy piramid w Gizie

Czterech egipskich policjantów zginęło z rąk niezidentyfikowanych napastników. Wszystko działo się w rejonie słynnych piramid w Gizie. Przypuszcza się, że ogień otworzyli bojownicy fanatycznych, islamistycznych grup.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Macierewicz odwoła kontrakt na rakiety Patriot? 'Czasy, kiedy się umawiano u Sowy już minęły bezpowrotnie'

Jedni zarzucają ministrowi nieodpowiedzialność, inni nie widzą problemu. Politycy komentowali w Śniadaniu w Trójce deklarację szefa MON Antoniego Macierewicza o tym, że ogłoszony przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego kontrakt na rakiety Patriot nie jest możliwy do wykonania.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 500 zł na dziecko to zbyt mało. Kolejne rządy niewiele robią dla wsparcia polskich rodzin

Jak wynika z raportu PwC, przeciętna polska rodzina otrzymuje od państwa średnio 2 224 zł bezpośredniej pomocy, podczas gdy średnia państw UE to 9 819 zł. Mniej dostają już tylko rodziny w Bułgarii, Rumunii, Grecji i na Litwie. Czy naprawdę polskim rodzinom żyje się tak źle?
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Białoruś i Azerbejdżan pomogą naprawić stosunki Rosji i Turcji?

Czy Ilham Alijew i Aleksander Łukaszenka będą pośredniczyli w uspokojeniu napiętych stosunków między Rosją i Turcją? Takie pytania zadają sobie eksperci, komentujący rozpoczętą właśnie wizytę prezydenta Azerbejdżanu na Białorusi.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Skrzypczak: Macierewicz ma dużo racji, ale Caracal jest najlepszy. Mielec i Świdnik to fabryki z obcym kapitałem

Antoni Macierewicz ma dużo racji. Caracal jest najlepszym z 3 śmigłowców, ale trzeba dokonać analizy porównawczej korzyści, co możemy wynegocjować w offsecie dla polskiego przemysłu - powiedział w RMF FM, były dowódca wojsk lądowych i były wiceszef MON gen. Waldemar Skrzypczak.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Szałamacha: W styczniu - lutym możliwa niewielka obniżka stóp procentowych

'(...) Deflacja była w końcu zaskoczeniem nie tylko dla NBP, ale także dla wielu środowisk gospodarczych. Od kilku miesięcy widzimy trwającą deflację. Co miałoby wpłynąć na odwrócenie tej tendencji? Wskaźniki tego nie pokazują, chociażby cena ropy naftowej wcale nie ma tendencji zwyżkującej' - pow...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Terroryści z Paryża używali byłej jugosłowiańskiej broni. Karabinki produkuje Serbia

Broń użyta przez terrorystów w atakach w Paryżu 13 listopada została wyprodukowana w Serbii. Producentem była fabryka 'Zastawa Orużje' w mieście Kragujevac.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Dwóch 19-latków rozbiło się mercedesem w Warszawie. Jeden nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie

Jedna osoba zginęła, a jedna trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło na ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. Do zdarzenia doszło po 6:00.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 RPO: Opłata za wymianę prawa jazdy po zmianie nazwy ulicy - niekonstytucyjna

Wniosek RPO, w którym zaskarżony został przepis ustawy o kierujących pojazdami umożliwiający pobieranie takich opłat, trafił ostatnio do Trybunału Konstytucyjnego.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Polski system: Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni

Pomoc skupia się na działaniach interwencyjnych. A to bez sensu. System pomaga utrzymać status quo. Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Prymas: Pielgrzymi będą bezpieczni na Światowych Dniach Młodzieży

Prymas Polski uspokaja - nie ma powodów do obaw o bezpieczeństwo pielgrzymów na Światowych Dniach Młodzieży. Odbędą się one między 26. a 31. lipca przyszłego roku w Krakowie.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Od 2016 roku wątpliwości rozstrzygane na korzyść podatników

Od 2016 roku do Ordynacji podatkowej zostanie wprowadzona zasada tzw. zasada in dubio pro tributario, czyli ogólna klauzula rozstrzygania spraw na korzyść podatnika.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Strzelanina w klinice aborcyjnej w USA: Napastnik zabił 3 osoby, 9 ranił

3 osoby zabite i 9 rannych - to bilans strzelaniny, jaka miała miejsce w amerykańskim stanie Kolorado. Napastnik, który zabarykadował się w klinice organizacji Planned Parenthood, został aresztowany.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 'Zniszczyć Państwo Islamskie' to tylko pobożne życzenie

Zniszczyć Państwo Islamskie. Wybić ich co do jednego. Odepchnąć imigrantów od granic Zachodu, a przynajmniej ich na nich zatrzymać. Rozwiązać problemy Trzeciego Świata. Nie starczy palców, by wyliczyć wszystkie pomysły na likwidację quasi-kalifatu. Problem w tym, że żaden nie gwarantuje likwidacji b...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 Darmowa pomoc prawna zwolniona z PIT

Od początku roku 2016 na terenie całej Polski rozpocznie funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. Projekt ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej przewiduje m.in. zwolnienie z podatku dochodowego wartości świadczenia z tytułu bezpłatnej pomocy prawnej otrzymanego przez osobę ni...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2015 2,5 km przeciw przemocy

Bieg Białej Wstążki w Parku Śląskim
www.slaskie.pl
27.11.2015 Nigeryjscy piraci porwali statek z Polakami na pokłądzie

Nigeryjscy piraci porwali statek z 16 Polakami na pokładzie - podaje portal trojmiasto.pl. Drobnicowiec 'Szafir' należy do polskiego armatora Euroafrica ze Szczecina.
www.gazetaprawna.pl
27.11.2015 Prezes ARiMR odwołany

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - odwołany. Jak pisze na swojej stronie internetowej resort rolnictwa i rozwoju wsi, Andrzej Gross stracił stanowisko w związku z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu systemu informatycznego.
www.gazetaprawna.pl
27.11.2015 Rosja i Turcja idą na wojnę gospodarczą

Rosja i Turcja idą na wojnę gospodarczą. Jak informuje agencja Interfax, w obu krajach stracą na tym przedsiębiorcy i przeciętni obywatele. Moskwa, w związku z zestrzeleniem jej samolotu, zamierza ograniczyć współpracę handlową i inwestycyjną z Ankarą.
www.gazetaprawna.pl
27.11.2015 Niemiecki dziennik o Kaczyńskim: 'Nad-premier', 'Wieczny zrzęda'

Niemiecki dziennik gospodarczy „Handelsblatt” sugeruje, że Angela Merkel powinna spotkać się z Jarosławem Kaczyński. Komentator gazety pisze, że trzeba rozmawiać, aby nie dopuścić do eskalacji sporu z Polską i innymi krajami regionu.
www.gazetaprawna.pl
27.11.2015 Rafalska: 500 złotych na dziecko tylko w formie pieniężnej. Wniosek także elektronicznie

1 kwietnia przyszłego roku władze uruchomią wypłatę 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała w radiowej Trójce, że pieniądze otrzymają wszystkie rodziny niezależnie od dochodu.
www.gazetaprawna.pl
27.11.2015 Samoloty tureckiej armii nie latają nad Syrią

Samoloty tureckiej armii nie latają już nad terytorium Syrii w ramach operacji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. Taką decyzje podjęto po incydencie z zestrzelonym rosyjskim bombowcem Cu-24- informuje gazeta 'Hurriyet', powołując się na źródła dyplomatyczne.
www.gazetaprawna.pl
27.11.2015 Sprawa Polańskiego: Prokuratura nie złoży zażalenia na decyzję sądu

Nie będzie zażalenia prokuratury na decyzję o niedopuszczalności ekstradycji Romana Polańskiego. Krakowska prokuratura poparła decyzję sądu w tej sprawie. Reżyser jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości za gwałt na nieletniej od 1977 roku. Prawie miesiąc temu krakowski sąd, który rozpa...
www.gazetaprawna.pl
27.11.2015 Kwaśniewski: Brak unijnej flagi to ciężka głupota. Budujemy kolejny polski stereotyp

- Żyjemy w niespokojnym czasie. Jedną z naszych podstawowych szans jest utrzymanie wspólnoty europejskiej - przekonywał były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Skomentował w ten sposób decyzję o symbolicznej rezygnacji z unijnych flag podczas konferencji prasowych po posiedzeniach rządu. - To jest wi...
www.gazetaprawna.pl
27.11.2015 Świadczenie pielęgnacyjne 2016. Dla kogo i w jakiej wysokości?

Od początku 2016 roku świadczenie pielęgnacyjne przysługuje w wysokości 1300,00 zł miesięcznie i będzie odtąd każdego roku (1 stycznia) podnoszone o wskaźnik waloryzacji. Ustawa określa warunki, kiedy i komu takie świadczenie jest należne oraz szereg sytuacji, kiedy nie może ono zostać przyznane.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys