O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.12.2015 Suma aut. W Polsce na 1000 mieszkanców jest ich więcej niż we Francji

Na 1000 Polaków przypada 510 aut osobowych. Najbardziej zmotoryzowani są mieszkańcy Opolszczyzny, Wielkopolski i Mazowsza, najmniej – Podlasia
www.samorzad.pap.pl
31.12.2015 Korzyści inaczej. Nowe zasady zgłaszania do rejestru prowadzonego przez PKW

Z początkiem nowego roku zmieniają się zasady zgłaszania  do Rejestru Korzyści prowadzonego przez Państwową Komisję Wyborczą
www.samorzad.pap.pl
31.12.2015 Koniec roku, koniec z „MODRYm”

Finisaż wystawy Leona Tarasewicza w Muzeum Śląskim
www.slaskie.pl
30.12.2015 I prezes SN zaskarżyła do TK nowelizację ustawy o Trybunale

Według prof. Małgorzaty Gersdorf, której wniosek do TK opublikował w środę SN, dokonana w grudniu przez parlament i podpisana 28 grudnia przez prezydenta tzw. naprawcza nowelizacja ustawy o Trybunale jest sprzeczna m.in. z konstytucyjną zasadą trójpodziału władz oraz zasadą demokratycznego państwa p...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Dla Syrii Zachód zapomniał o Krymie: Putin wrócił na salony

W ostatnich miesiącach 2015 roku prezydent Rosji wrócił na międzynarodowe salony. Izolacja Władimira Putina trwała prawie półtora roku. Związana była z rolą, jaką Kreml odegrał w kryzysie ukraińskim.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Sejmowe komisje przyjęły ustawę medialną PiS

Połączone sejmowe komisje kultury oraz energii i skarbu przyjęły projekt nowelizacji ustawy o mediach publicznych. Teraz trafi ona na obrady Sejmu.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Rosja: Gdyby Moskwa miała Mistrale, to Gruzja już byłaby rosyjska

Problemy związane ze sprzedażą francuskich helikopterowców Rosji elektryzowały nie tylko opinię publiczną nad Sekwaną, ale i cały demokratyczny świat. Swoje zaniepokojenie wyrażały Stany Zjednoczone i bezpośrednio zagrożone agresywną polityką Kremla państwa bałtyckie.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Od 2016 roku, jeśli klient chce mediacji, bank musi się zgodzić

Nowe obowiązki na instytucje finansowe nałożyła ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Większość jej przepisów - w tym m.in. powołanie Rzecznika Finansowego, który zastąpił dotychczasowego Rzecznika Ubezpieczonych, oraz ostrzejsze wymogi dotycząc...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Pawłowicz: Kraśko, Tadla, oboje Lisowie i reszta kłamczuchów na kursy medialne do Torunia

W środę trwają dalsze prace nad projektem nowelizacji ustawy o mediach publicznych autorstwa PiS. Posłanka Krystyna Pawłowicz jest chyba przekonana, że projekt zostanie przyjęty. 
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Od 2016 roku straż miejska nie może już prowadzić kontroli fotoradarowej

1 stycznia wejdą w życie zmienione przepisy Prawa o ruchu drogowym oraz o strażach gminnych, odbierające im uprawnienia do kontroli fotoradarowej.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 PO: Ustawy PiS o mediach, policji i służbie cywilnej są groźne dla demokracji

Platforma Obywatelska ostrzega, że do końca roku rządzący mogą przyjąć kilka ustaw groźnych dla demokracji. Andrzej Halicki z tego ugrupowania powiedział w radiowej Jedynce, że chodzi tu o ustawy: o mediach, policji i służbie cywilnej.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 'Wiedźmin 3: Dziki Gon' i 'Dying Light': Milionowe nakłady polskich gier w 2016 roku

Polska branża gier wideo dała w tym roku zagranicznej konkurencji powody do wstydu - uważa redaktor naczelny serwisu Polygamia, Paweł Olszewski. Takie produkcje jak 'Wiedźmin 3: Dziki Gon' czy 'Dying Light' sprzedawały się w tym roku w milionowych nakładach i zbierały pozytywne recenzje.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Zmiana ustawy o policji: Nasze ruchy sieciowe należą do służb

Nowelizacja ustawy o policji wprowadza pojęcie dostępu do „danych internetowych”. Jak ostrzegają eksperci, dla dostawców usług będą to dodatkowe koszty, a wymiar sprawiedliwości niech się szykuje na bałagan.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Prokuratura w Tychach: Nie ma winnych, przyczyny, jest trup

Tok zdarzeń według prokuratury w Tychach: ofiara uderza się po głowie narzędziem i zalewa krwią. Następnie wyrzuca narzędzie przez okno, dzwoni pod numer 112, a kiedy słyszy, że nikt nie przyjedzie, złośliwie umiera.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 PiS (lekko) odpuszcza bankom. Papiery skarbowe wyłączone z opodatkowania

Wyłączając z opodatkowania papiery skarbowe, posłowie zadbali bardziej o interes budżetu niż instytucji finansowych – ograniczyli ryzyko, że te nie będą chciały kupować obligacji rządowych. Podnieśli za to stawkę nowej daniny
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Cisza przed burzą w europejskich hutach

Chińska stal zaczyna docierać do Polski. Chrońmy rynek - mówi w wywiadzie dla DGP Sanjay Samaddar, prezes zarządu ArcelorMittal Poland.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Meblujemy Rosjanom kopalnie swoim sprzętem

Gdy nasze górnictwo ogranicza inwestycje, spółki z otoczenia branży szukają szansy na rynkach zagranicznych.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2015 Mazowiecka lista. Wojewoda ogłosił listy rankingowe w programie przebudowy dróg lokalnych

42 wnioski zarekomendował wojewoda mazowiecki do dofinansowania na 2016 rok w ramach rządowego programu przebudowy dróg lokalnych
www.samorzad.pap.pl
30.12.2015 Nowe zasoby historyczne w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej

Zasoby Śląskiej Biblioteki Cyfrowej powiększyły się o blisko 52 tys. publikacji utworzonych w ramach dwóch projektów sfinansowanych w ramach Wieloletniego Programu Rządowego KULTURA+, priorytet Digitalizacja
www.slaskie.pl
29.12.2015 Nielegalny skarbnik. To sprawa dla sądu - odpowiada MSWiA czytelnikowi

Czy czynności zatrudnionego bezprawnie sekretarza lub skarbnika są nieważne? – pyta czytelnik. MSWiA odpowiada: powinien ocenić to sąd
www.samorzad.pap.pl
29.12.2015 Pierwsi spoza miast. W czołówce do kasy UE Ożarów Mazowiecki i Wisznia Mała

W pierwszej pięćdziesiątce gmin, do których trafia najwięcej funduszy unijnych, jest tylko dziesięć gmin wiejskich i miejsko-wiejskich
www.samorzad.pap.pl
29.12.2015 Chojniak o rejestrze pedofilów: To funkcjonariusze powinni mieć dostęp do danych, a nie obywatele

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Zgodnie z propozycja przygotowaną przez resort sprawiedliwości, ma zostać utworzony rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym, który będzie składał się z dwóch baz: rejestru z dostępem ograni...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Bodnar o projekcie PiS: Proponowane zasady kontroli operacyjnej budzą wątpliwości

We wtorkowych pismach do marszałków Sejmu i Senatu Bodnar zakwestionował: przedłużanie czasu kontroli operacyjnej (czyli np. podsłuchu) do 18 miesięcy; możliwość stosowania jej przy wszystkich przestępstwach ściganych z oskarżenia publicznego (nawet tych mniej groźnych); możliwość uzyskiwania przez ...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Kto pilnuje, by składki emerytalne i rentowe nie przekroczyły rocznego limitu

Gdy ma się tylko jednego pracodawcę, to on kontroluje, by podstawa, od której naliczane są składki emerytalna i rentowa, nie przekroczyła ustalonej na dany rok kwoty granicznej. Przy zatrudnieniu w kilku miejscach ten obowiązek spoczywa na pracowniku.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Petru do PiS: Poprzemy kwotę wolną od podatku. Tylko wprowadźcie ją

Petru pytał o propozycję dotyczącą wyższej kwoty wolnej od podatku. 'My ją poprzemy, tylko wprowadźcie ją.  Blokujecie tę propozycję sami, bo nie macie na nią pieniędzy' - ocenił.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Szydło: Będziemy wspierać polskie rodziny a nie zagraniczne korporacje

Szefowa rządu zabrała głos podczas wtorkowego pierwszego czytania projektu przyszłorocznego budżetu.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 PiS i PO sprzeczają się o budżet

Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska kłócą się o przyszłoroczny budżet. Opozycja twierdzi, że rząd zwiększył nakłady na wydatki prorodzinne, ale nie zmienił głównych założeń gospodarczych na 2016 rok.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Standardy nowoczesnych kontroli podatkowych trudne do spełnienia dla przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów opublikowało na swoich stronach testową wersję Jednolitego Pliku Kontrolnego. Podatnikom trudno będzie spełnić nowy standard – uważają eksperci.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Kosiniak-Kamysz: PSL zgłosi poprawki do projektu budżetu

Jak mówił poseł podczas wtorkowej debaty w Sejmie nad projektem budżetu, dla PSL ważne są finanse publiczne, ale najważniejsze są finanse polskich rodzin. Dodał, że PiS kontynuuje politykę rodzinną poprzedniego rządu i jest to dobry kierunek. Chodzi m.in. o program dofinansowania przedszkoli, budowę...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 PO: PiS zepsuło dobry projekt budżetu na 2016 rok

Podkreślił, że z tych powodów jego partia nie może poprzeć projektu ustawy budżetowej na 2016 r. Jego pierwsze czytanie rozpoczęło się w Sejmie we wtorek po południu.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Patena: Podatek bankowy będzie trudny do uniknięcia

Posłowie zajmują się projektem ustawy o tak zwanym podatku bankowym przygotowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Miałyby być nim objęte banki krajowe, oddziały banków zagranicznych, firmy pożyczkowe oraz ubezpieczyciele.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Szałamacha: W przyszłym roku przeciętnie wynagrodzenie przekroczy 4 tys. zł brutto

Projekt budżetu na 2016 r., którego pierwsze czytanie odbywa się w Sejmie, zakłada, że deficyt budżetowy nie przekroczy 54,7 mld zł; wzrost PKB wyniesie 3,8 proc.; średnioroczna inflacja - 1,7 proc.; a deficyt sektora finansów publicznych spadnie do 2,8 proc. PKB.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Przedawnienie roszczeń spółdzielni nie zawsze po trzech latach

Żądania spółdzielni mieszkaniowej wobec jej członka, np. o zapłatę wkładu budowlanego, nie są roszczeniami z zakresu działalności gospodarczej. A to oznacza, że nie może obowiązywać w stosunku do nich krótszy, 3-letni termin przedawnienia – orzekł Sąd Najwyższy.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Szałamacha o programie 500 plus: To inwestycja w przyszłość kraju, a nie koszt

W Sejmie odbywa się we wtorek pierwsze czytanie projektu budżetu na 2016 rok. Projekt przedstawia posłom minister finansów.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Słowacja: Polski taternik spadł z wysokości ponad 700 metrów. Cudem przeżył

Kolejny wypadek polskiego turysty w Wysokich Tatrach. Taternik spadł z wysokości ponad 700 metrów. Cudem przeżył.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 EBU apeluje do marszałka Sejmu ws. ustawy medialnej

Europejska Unia Nadawców krytycznie o projekcie ustawy medialnej autorstwa PiS, którym prawdopodobnie jeszcze dziś zajmie się Sejm. EBU wysłała w tej sprawie pismo do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, prosząc o przemyślenie proponowanych zmian.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2015 Koleje Śląskie specjalnie na sylwestra

0.50, 0.55 i dalej aż do 2.30 – to godziny odjazdów niektórych z 10 pociągów specjalnych, które rozwiozą uczestników zabaw sylwestrowych do śląskich i zagłębiowskich miast
www.slaskie.pl
28.12.2015 KRS apeluje do prezydenta o niepodpisywanie nowelizacji ustawy o TK

Krajowa Rada Sądownictwa apeluje, by Andrzej Duda nie podpisywał nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, a przesłał ją do Trybunału w celu tak zwanej kontroli prewencyjnej. Wtedy tylko - według rady - będzie możliwe ustalenie, czy nowelizacja ta jest zgodna z konstytucją.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Sellin: Projekt ustawy o mediach publicznych jeszcze w tym roku w Sejmie

Projekt ustawy zmieniającej media publiczne może trafić pod jutrzejsze obrady Sejmu. Mówił o tym w radiowej Trójce wiceminister kultury Jarosław Sellin. Podkreślił, że projekt jest gotowy.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Można wyegzekwować od dłużnika publikację przeprosin w prasie

Pozwana, pani Karolina, wbrew wyrokowi nie zamieściła w dzienniku lokalnym przeprosin za naruszenie mojej godności. Powinna to zrobić w ciągu 2 tygodni od daty uprawomocnienia się wyroku. Czy, a jeśli tak, to ewentualnie w jaki sposób mogę ją do tego zmusić – pyta pani Kamila.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Sasin o połączeniu ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego: Prokuratura „mniej skutecznie” ścigała przestępców

W Sejmie jest już poselski projekt ustawy - prawo o prokuraturze. Zakłada on ponowne połączenie stanowisk prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Polscy podatnicy przywykli już do tego, że wraz z początkiem roku są wprowadzane nowe regulacje podatkowe, względnie modyfikowane te już wcześniej obowiązujące. Obecnie przełom lat jest o tyle specyficzny, że w ostatnim kwartale 2015 r. nastąpiła istotna zmiana u sterów państwa. Jest to tym bardziej...
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Ławrow: Polska, Niemcy i Francja doprowadziły do Euromajdanu na Ukrainie

Według szefa rosyjskiego MSZ, zdecydowana większość członków Unii uważa za błąd prowadzenie konfrontacyjnej polityki w stosunku do Moskwy z powodu Ukrainy. Siergiej Ławrow powiedział, że takie opinie słyszy od europejskich polityków gdy rozmawia z nimi na osobności.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 W przyszłym roku bezrobocie najniższe od ćwierć wieku

Dobra koniunktura gospodarcza sprawia, że rośnie zatrudnienie i szybko zmniejsz się liczba osób bez zajęcia. 
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 PiS pomylił się w rachunkach: Koszty 500 złotych na dziecko „znacznie” wyższe niż zakłada resort pracy

„W projekcie z 22 grudnia, resort pracy raz jeszcze przeliczył koszty i niestety zarówno wpływ na wydatki budżetowe jak i cały sektor finansów publicznych jest znacznie wyższy niż w dokumencie z początku grudnia” - powiedziało 'PB' źródło.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Prokuratorzy o reformie kpk: Zlikwidować obrońcę na żądanie oraz dowody zdobyte nielegalnie

Nowego kodeksu postępowania karnego w miejsce obecnej, nowelizowanej ponad sto razy regulacji – tego chcą prokuratorzy od nowej władzy. Na razie – z racji katastrofalnych skutków lipcowych zmian – postulują głęboką reformę reformy.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Komisja prawa karnego rozważa dymisje

Komisja Kodyfikacyjna Rzeczypospolitej Polskiej będzie przygotowywała dla ministra sprawiedliwości projekty aktów prawnych. Zajmie miejsce dotychczasowych dwóch odrębnych komisji – Prawa Karnego i Prawa Cywilnego. Jak tłumaczy resort sprawiedliwości, to nawiązanie do rozwiązań z czasów II RP.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Prawnicze taksy niezgody. Obrona z urzędu wyceniania inaczej niż ta z wyboru

Nowe rozporządzenia w sprawie taks adwokackich i radcowskich jeszcze nie weszły w życie, a już budzą wątpliwości konstytucyjne. Problem dotyczy rozporządzenia w sprawie ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej przez adwokata z urzędu (Dz.U. z 2015 r. poz. 1801) i...
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Cudzysłów lub znak zapytania mogą ochronić wydawcę

Umieszczenie w gazecie zdjęcia oraz tytułu, które nie odpowiadają treści tekstu i mają na celu jego wyostrzenie, może skutkować ukaraniem wydawcy. Wynika tak z ostatniego orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2015 Sądy: Wpisy do biur informacji gospodarczej zbyt czasochłonne

To sędziowie, a nie pracownicy powinni aktualizować dane w BIG-ach – twierdzi NSZZ „Solidarność” Pracowników Sądownictwa.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys