O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.06.2015 Szydło: Rząd Kopacz powinien rozmawiać o realizacji programu

W opinii Beaty Szydło, po 8 latach rząd nie powinien rozmawiać o założeniach Programu dla Śląska, ale o jego realizacji. Zdaniem kandydatki PiS na premiera, rozmowy Ewy Kopacz na Śląsku mają związek ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Rybiński o marszu prawników: Adwokaci nie są jak górnicy

Protest adwokatów w Warszawie. O 10:30 sprzed Ministerstwa Sprawiedliwości wyruszy marsz prawników. Główny postulat to zwiększenie wynagrodzenia dla tak zwanych pełnomocników z urzędu.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Rozenek: Do wyborów idziemy samodzielnie jako Biało-Czerwoni

Do wyborów idziemy samodzielnie - taką deklarację złożył w radiowej Trójce współzałożyciel nowej formacji politycznej Biało-Czerwoni Andrzej Rozenek Zastrzegł jednak, że nie wyklucza rozmów z innymi partiami.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Sondaż: PiS będzie rządził samodzielnie? Partia Kaczyńskiego ma 43 proc. poparcia

Zgodnie z najnowszym sondażem Prawo i Sprawiedliwość po wyborach parlamentarnych w 2015 roku nie będzie musiało szukać koalicjanta. Razem z Zjednoczoną Prawicą mogą zdobyć samodzielną większość - podaje Natemat.pl
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Zwolnienie od kosztów wymaga podania pełnych informacji

TEZA: Koszty związane z dochodzeniem przed sądem roszczeń dotyczących prowadzonej działalności gospodarczej strona musi uwzględniać w racjonalnym planowaniu swoich wydatków.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Marszałek wykreśli agencję pracy, nawet jeśli ukarany członek zarządu zrezygnuje

Jestem prezesem agencji zatrudnienia działającej w formie spółki z o.o. Były członek zarządu za działalność agencji bez zarejestrowania został ukarany grzywną 3 tys. zł. Marszałek województwa wszczął postępowanie w sprawie wykreślenia spółki z rejestru. Czy firma może ponosić odpowiedzialność z...
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Pełnomocnik głosuje tylko w granicach umocowania

TEZA: Gdy wspólnik na zgromadzeniu działa przez pełnomocnika, o jego obecności można mówić jedynie w granicach, w których umocował pełnomocnika do wykonywania prawa głosu. Tylko wtedy jest reprezentowany przy podejmowaniu uchwał.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Rada nie odwoła zarządu, gdy nie pozwala na to umowa

TEZA: Uchwała rady nadzorczej stwierdzająca wygaśnięcie mandatów członków zarządu nie wywołuje skutków prawnych w sytuacji, gdy umowa spółki nie przyznaje radzie nadzorczej prawa do powoływania i odwoływania członków zarządu (art. 201 k.s.h.).
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Aktualizować teraz kod PKD czy nie. Oto jest pytanie

Nie wiadomo, czy trzeba to robić przy okazji składania rocznego sprawozdania finansowego w KRS, tj. do 15 lipca. Różna interpretacja przepisów przez sądy oznacza niepewność dla firm.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Jemen: Zginęło 28 osób. Państwo Islamskie przyznaje sie do zamachu

Państwo Islamskie przyznało się do porannego zamachu w Jemenie. W ataku w stolicy tego kraju, Sanie, zginęło co najmniej 28 osób.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Sawicki: Dobrze chronimy polską ziemię przed wykupem przez obcokrajowców

Udało się uchwalić ustawę, która dobrze chroni polską ziemię przed wykupem przez obcokrajowców - uważa Marek Sawicki. Minister rolnictwa podkreślał w radiowej Jedynce, że rozwiązania zaproponowane przez rząd poparła także opozycja.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Sawicki: Koalicja PO-PSL nie opuściła Śląska

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki zaprzecza jakoby Śląsk został opuszczony przez koalicję PO-PSL. Gość radiowej Jedynki zaznaczył, że jego resort ma dla Śląska ciekawe propozycje zarówno dla rolników, jak i dla konsumentów.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Indonezja: Wojskowy samolot spadł na osiedle w Sumatrze

Wojskowy samolot rozbił się na osiedlu w Sumatrze.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Marszałek Saługa po spotkaniu z Kopacz: Śląsk czekają ważne inwestycje

W programie Śląsk 2.0 znajduje się wiele kluczowych dla regionu planów inwestycji - mówił po spotkaniu z premier Ewą Kopacz marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 Tracą ważność karty parkingowe sprzed lipca 2014 dla niepełnosprawnych

W środę, 1 lipca br., utracą ważność karty wydane przed 1 lipca ub. roku, czyli przed wejściem w życie nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, która zmieniła zasady wydawania kart. Od środy obowiązuje tylko nowa karta parkingowa.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2015 NIK o IT. Konieczne jest wprowadzenie obowiązku analizy ryzyka przez jst

Zdaniem NIK, konieczny jest obowiązek cyklicznego przeprowadzania analiz bezpieczeństwa IT obejmującego również samorządy
www.samorzad.pap.pl
30.06.2015 Ranking biedy. Przypominamy zestawienie dochodów gmin z podatków

Nie stać nas na komputer - mówi wójt Smołdzina przed spotkaniem z szefową rządu. Według statystyk (przypominamy je) biedniejszych od Smołdzina jest 700 gmin
www.samorzad.pap.pl
30.06.2015 Jak to w Polsce. Cytat Agaty Dąmbskiej wygrywa w plebiscycie

Wypowiedź Agaty Dąmbskiej z Forum Od-nowa prowadzi w plebiscycie na najtrafniejszy opis samorządowej rzeczywistości. Kontynuujemy naszą sondę
www.samorzad.pap.pl
30.06.2015 Program dla Śląska, czyli sztuka kompromisu

Rząd przyjął i przedstawił w Katowicach założenia tzw. „Programu dla Śląska”
www.slaskie.pl
30.06.2015 „Starość jest przyszłością narodu”

Śląska Karta Seniora już tej jesieni. Szereg ofert dla osób 60+
www.slaskie.pl
29.06.2015 Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych w szkodach na pojeździe w świetle zasady pełnej kompensaty szkody

Poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych w ramach odpowiedzialności gwarancyjnej Zakładu Ubezpieczeń z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych mają możliwość wyboru, w jaki sposób ma dojść do kompensaty szkody powstałej na pojeździe, a wyrządzonej na skutek wypa...
www.gazetaprawna.pl
29.06.2015 Wybierz swój cytat. Który z dyskutantów mówił najtrafniej o pieniądzach?

Serwis Samorządowy zorganizował z NBP dwie debaty dotyczące finansów samorządowych. Który z cytatów naszych gości trafia w sedno?
www.samorzad.pap.pl
29.06.2015 Biedna gmina. Na nic nas nie stać - mówi wójt przed spotkaniem z premier

Premier zapowiedziała spotkanie z wójtem Smołdzina, mówiąc, że jest to gmina wyjątkowo biedna. Wójt potwierdza. Na nic nas nie stać - mówi Arkadiusz Walach
www.samorzad.pap.pl
28.06.2015 Paliwo do aut służbowo-prywatnych od 1 lipca z odliczeniem połowy VAT

Obecnie przedsiębiorca, który wykorzystuje samochód osobowy do celów prywatnych, nie może odliczyć VAT od paliwa. Co prawda zgodnie z ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o VAT, od 1 kwietnia 2014 r. wprowadzono możliwość odliczenia połowy VAT z faktur związanych z pokryciem kosztów eksploatacyjnych tak...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 Szydło: Jest możliwość, aby w referendum zadać dodatkowe pytania

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zaproponowała w sobotę, żeby w referendum - które odbędzie się 6 września z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego - postawić dodatkowe pytania.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 Szczurek: Polska przyjmie euro, kiedy będzie gotowa; nie gonią nas terminy

Polska przyjmie euro wtedy, kiedy sama będzie na to gotowa i kiedy strefa euro będzie dla nas atrakcyjnym miejscem dla stabilnego rozwoju; nie gonią nas terminy - mówi PAP minister finansów Mateusz Szczurek.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 ZUS: Pół miliona zł dla firmy na poprawę bezpieczeństwa pracy

Przedsiębiorstwa mogą otrzymać pół miliona złotych na poprawę bezpieczeństwa w miejscach pracy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca firmy do ubiegania się o dofinansowanie.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 Seremet: Przepisy ws. BHP w służbach specjalnych są niekonstytucyjne

Takie jest stanowisko szefa PG do wniosku Rzecznik Praw Obywatelskich, która w ub.r. złożyła skargę w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego. TK nie wyznaczył na razie terminu rozprawy
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 Mec. Pietrzak o zmianach w kpk: Prokuratorzy będą musieli lepiej przygotowywać akty oskarżenia

- Reforma sądownictwa nie wzięła się znikąd. Stało się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, proces karny nie był sprawiedliwy. Po drugie, ciągnął się latami. Teraz ma to się zmienić - mówi w wywiadzie dla 'Dziennika Gazety Prawnej' mecenas Mikołaj Pietrzak.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 Grecja: Parlament zgodził się referendum ws. reform

Grecki parlament zgodził się na referendum dotyczące programu reform i oszczędności, którego wdrożenia domagają się od Grecji jej wierzyciele. W nocy z piątku na sobotę o zamiarze przeprowadzenia głosowania w tej sprawie poinformował premier Aleksis Tsipras. Referendum ma odbyć się w przyszłą niedzi...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 Tusk: Grecja powinna pozostać w strefie euro

Grecja jest i powinna pozostać w strefie euro - przekonuje Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej napisał o tym na Twitterze, po spotkaniu ministrów finansów strefy euro, na którym zapadła decyzja o nieprzekazywaniu Grekom 7 miliardów euro i nieprzedłużaniu programu pomocowego.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 Dijsselbloem: Grecja pozostanie częścią strefy euro

Mimo fiaska rozmów w sprawie pomocy dla Grecji, nadal pozostaje ona częścią strefy euro. Tak zapewniali ministrowie finansów państw należących do strefy.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2015 Grecy i turyści wybierają pieniądze z bankomatów

Niewielu z turystów, którzy w sobotę obserwowali na centralnym placu Aten, Syntagmie, tradycyjną zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zdawało sobie sprawę z faktu, że tuż obok, w greckim parlamencie toczy się debata ws. referendum, które może mieć ogromny wpływ na przyszłość Grecji.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 W Niemczech zatrzymano sprawcę głośnej serii napadów. To 42-letni Polak

Po wielu miesiącach poszukiwań niemiecka policja ujęła mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, serię napadów na supermarkety i rabunki . Dziennik 'Bild' poinformował, że zatrzymany to 42-letni Polak. Cała sprawa odbiła się w Niemczech szerokim echem.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Aresztowano podejrzanych o zamach w Kuwejcie. Zginęło 27 osób, 227 zostało rannych

W Kuwejcie aresztowano podejrzanych o zorganizowanie zamachu na szyicki meczet. W wyniku ataku zginęło 27 osób, a 227 zostało rannych.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Zamach w Tunezji: Wśród rannych nie ma Polaków

Wśród rannych w zamachu w Tunezji nie ma Polaków - poinformował w radiowej Jedynce Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Dla zwolenników Kukiza program nie jest ważny. Poparcie z sondaży może być niedoszacowane

Dla elektoratu Pawła Kukiza nie jest ważne, jakie propozycje programowe zgłosi; liczy się to, czy Kukizowi uda się zachować autentyczność i energię - mówi PAP socjolog Agata Szczęśniak. W jej opinii poparcie dla Kukiza deklarowane w sondażach może być niedoszacowane. Dziś w Lubinie (Dolnośląskie) Ku...
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Od 1 lipca obowiązkowe szkolenia dla kierowców zatrzymanych za jazdę po alkoholu

Od 1 lipca kierowcy zatrzymani za jazdę po alkoholu będą musieli przejść obowiązkowe szkolenia. To efekt zmiany ustawy o kierujących pojazdami.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 'Kolej na Ewę', czyli premier w pociągu. Jedzie do Sopotu, potem do Biedronia

'Kolej na Ewę' - pod takim hasłem premier Ewa Kopacz rozpoczęła podróż po kraju. Pierwszym celem jest Wybrzeże, a środkiem lokomocji, jakim udaje się do Sopotu - pociąg.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Niemcy o zamachach: Krwawy piątek. Granice nie powstrzymają islamizmu

Relacjonując wczorajsze zamachy terrorystyczne we Francji, Tunezji i Kuwejcie niemiecka prasa pisze o krwawym piątku. Komentatorzy podkreślają, że granice nie powstrzymają brutalnego islamizmu.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Uciekinier z więzienia w Nowym Jorku zastrzelony. Trwa obława za drugim zbiegiem

Policja amerykańskiego stanu Nowy Jork zastrzeliła jednego z dwóch uciekinierów z silnie strzeżonego więzienia.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Bilans ofiar zamachów we Francji, Tunezji i Kuwejcie: Nie żyje 67 osób, 265 jest rannych

Do 67 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar trzech zamachów o motywach islamistycznych, do których doszło w piątek w odstępie kilku godzin w trzech krajach: Francji, Tunezji i Kuwejcie. Nie ma informacji, by wśród ofiar byli Polacy. Według najnowszych informacji obrażeń doznało w sumie 265 osób.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Referendum w Grecji: Sami zdecydują o porozumieniu z wierzycielami

W Grecji odbędzie się referendum w sprawie porozumienia z międzynarodowymi wierzycielami. Szef greckiego rządu Alexis Tsipras poinformował, że głosowanie odbędzie się w następną niedzielę 5 lipca. Zwracając się do narodu w specjalnym telewizyjnym wystąpieniu zaapelował do swoich rodaków, aby decyduj...
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Wybuch gazu w bloku w Szczecinie. Siedem osób rannych, w tym dwoje dzieci

Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala, a blisko 200 zostało ewakuowanych po wybuchu gazu w bloku na osiedlu Reda w Szczecinie.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Psychoza dziecięcej seksualności. Nawet w niewinnym zachowaniu węszymy zło

W szatni, przed lekcją wychowania fizycznego, Ania zdjęła majtki i pokazała innym dzieciom pupę. Bo ją o to prosiły. Rozpętała się awantura. Grono pedagogiczne doszło do wniosku, że mała jest zaburzona.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2015 Muzeum Śląskie w nowoczesnej odsłonie

Festiwal otwarcia zainaugurował działalność Muzeum Śląskiego w nowej siedzibie.
www.slaskie.pl
26.06.2015 Grecki minister finansów: Jesteśmy absolutnie przywiązani do strefy euro

Janis Warufakis podkreślał na antenie irlandzkiego radia publicznego RTE, że Grecja zrobiła wszystko, co mogła, by dostosować się do - jak stwierdził - 'dziwnych oczekiwań' kredytodawców.
www.gazetaprawna.pl
26.06.2015 Szczecin: Lekarz odpowie za pomyłkę w zabiegu in vitro

Zakończyło się lekarskie śledztwo w sprawie pomyłki in vitro. Postępowanie dotyczyło błędnego wszczepienia komórki jajowej 30-letniej kobiecie, do którego doszło w ubiegłym roku w klinice w Policach.
www.gazetaprawna.pl
26.06.2015 Komputer Tymochowicza zarekwirowany w związku z dziecięcą pornografią

Jak dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM - Krzysztof Zawada, policja dokonała przeszukania u znanego doradcy od wizerunku politycznego.
www.gazetaprawna.pl
26.06.2015 Eksperci o nowelizacji dot. UOKiK: Urząd chce dla siebie za dużo uprawnień

UOKiK pracuje nad nowelą wraz z Ministerstwem Finansów oraz Ministerstwem Sprawiedliwości. Projekt ma zwiększać ochronę konsumentów na rynku usług finansowych i wprowadza nowe uprawnienia dla Prezesa Urzędu. Wg zapowiedzi, ma zostać przyjęty jeszcze w tej kadencji parlamentu.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys