O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.08.2015 Piotr Duda: Dziś pierwszy postulat porozumień sierpniowy jest zagrożony

Gorzkie słowa przewodniczącego NSZZ Solidarność w 35 lat po podpisaniu porozumień sierpniowych. Jak mówił w radiowej Jedynce, młodzi ludzie chcący założyć związek zawodowy w swoich zakładach, są wyrzucani z pracy.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Premier złożyła kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970

Ewie Kopacz towarzyszyli m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i Henryka Krzywonos- Strycharska, legenda opozycji solidarnościowej, obecnie działaczka społeczna.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Borusewicz o rocznicy podpisania porozumień sierpniowych: Do Szczecina mnie nie zaproszono

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz uczci w Gdańsku 35 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Marszałek Borusewicz powiedział w radiowej Trójce, że otrzymał zaproszenie na uroczystości.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Centra obsługi oraz asystenci podatnika - tak skarbówka chce pomóc obywatelom

Teraz wiele spraw będzie można załatwić w jednym miejscu. Administracja podatkowa uruchamia jutro centra obsługi. W całym kraju powstanie ich na razie 50, z czego 9 w Wielkopolsce.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Borusewicz: Wnioski o referendum potraktowałem tak samo. Propozycja Dudy bardziej kosztowna

Zmiany w wyniku referendum zaproponowanego przez Andrzeja Dudę obciążą znacznie budżet państwa w przeciwieństwie do referendum Bronisława Komorowskiego. Tak marszałek Senatu Bogdan Borusewicz tłumaczył dlaczego domagał się wyjaśnienia treści pytań od kancelarii obecnego prezydenta, a nie zrobił tego...
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Austria: Władze zwiększają kontrole na wschodnich granicach

Jest to część akcji mającej na celu wyłapanie przemytników ludzi. Austriacka minister spraw wewnętrznych, Johanna Mikl-Leitner stwierdziła, że decyzja o kontrolach została podjęta na czas bliżej nieokreślony i ma objąć wszystkie ważniejsze przejścia graniczne na wschodzie Austrii.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Putin i Miedwiediew krytykowani za zagraniczne gadżety

Rosyjski prezydent i premier pokazali jak spędzają wspólnie czas w Soczi. Między innymi ćwiczyli w siłowni i wspólnie zjedli posiłek.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Skuter dla inwalidów z luką w prawie

Spacerując po centrum miasta, zostałem potrącony przez rozpędzony skuter inwalidzki – opowiada pan Jan. – Pojazdy takie wypożyczane są turystom bez względu na wiek, uprawnienia i umiejętności. Nie zauważyłem jeszcze ani jednej osoby niepełnosprawnej korzystającej z tego pojazdu. Za to pijanych turys...
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Szczerski: PO gorsze niż Ludwik XVI. Polacy mają poczucie niesprawiedliwości

- Realna sytuacja Polaków jest taka, że wiele osób ma poczucie niesprawiedliwości. Trzeba coś z tym zrobić – powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o słowa Andrzeja Dudy, który powiedział, że „Polska nie jest dziś państwem sprawiedliwym”.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Łódź: Spłonął zabytkowy drewniany kościół w Mileszkach

Strażakom nie udało się uratować XVIII-wiecznej świątyni -  kościołu św. Doroty w łódzkich Mileszkach, będący jednym z najstarszych zabytków w Łodzi.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Fiskus nakłada grzywny za brak raportów finansowych. Mandatów będzie coraz więcej

Urzędy skarbowe nałożyły na przedsiębiorców pierwsze finansowe kary za nieprzesłanie fiskusowi rocznych raportów. Jesienią takich mandatów ma być znacznie więcej.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Działacze opozycji z PRL otrzymają wsparcie finansowe. Nowe przepisy wchodzą w życie

Ustawa przewiduje pomoc finansową dla działaczy opozycji antykomunistycznej i represjonowanych z powodów politycznych w latach 1956-1989. Obejmuje osoby, które w tym okresie łącznie przez co najmniej 12 miesięcy prowadziły tę, zagrożoną odpowiedzialnością karną, działalność. Z tego czasu wyłączono o...
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Kłopotliwe dofinansowanie wypoczynku pracownika

Organy podatkowe uważają, że kwoty wypłacane z funduszu socjalno-bytowego tworzonego na podstawie zakładowego układu zbiorowego pracy nie mogą być utożsamiane ze świadczeniem urlopowym. Dlaczego trudno się z tym zgodzić?
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 VAT - marża nie przysługuje przy spontanicznej sprzedaży

Nie rozliczy preferencyjnie VAT przedsiębiorca, który przy zakupie samochodu używanego nie planował jego zbycia – stwierdził dyrektor łódzkiej izby.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 Nota księgowa jest jak faktura

Spółka, której udzielono premii pieniężnej, musi obniżyć podatek naliczony. Bez względu na dowód księgowy, który dokumentuje rabat – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2015 E-dukacja regionalna

Trwają prace nad multimedialnym podręcznikiem wiedzy o regionie
www.slaskie.pl
31.08.2015 Zła motywacja. Wojewoda uznał, że dodatki dla nauczycieli są bezprawne

Radni zdecydowali, że za każdy wdrożony do realizacji projekt unijny nauczyciel dostanie od 1 tys. zł do 1,5 tys. zł. Według wojewody - bezprawnie.
www.samorzad.pap.pl
31.08.2015 Obywatel się skarży. Coraz więcej sygnałów o złej pracy administracji publicznej

Do premiera wpłynęło więcej skarg na działalność administracji publicznej, w tym samorządów. W 2014 r. było ich o 11 proc. więcej niż przed rokiem
www.samorzad.pap.pl
31.08.2015 USC bez papieru. Od 1 września akta stanu cywilnego tylko elektronicznie

Od 1 września rejestracja aktów stanu cywilnego jest prowadzona tylko elektronicznie - w rejestrze Baza Usług Stanu Cywilnego - przypomina MSW
www.samorzad.pap.pl
30.08.2015 Tak PO i PiS zmieniają prawo: Emerytury i sześciolatki do poprawy, pomoc dla frankowiczów i rodziców

W czasie kampanii wyborczej zawsze możemy spodziewać się wysypu obietnic wyborczych, ale w tym roku walka jest wyjątkowo ostra, więc także pomysły partii na zmianę prawa też dosyć znaczne. Zobacz najważniejsze propozycje, jakie główne partie - PO i PiS - już złożyły wyborcom.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Szczecin: Politycy PO złożyli kwiaty pod bramą stoczni

Nie jest to święto wszystkich Polaków, ale polityków PiS i NSZZ 'Solidarności' - powiedział dziś przed Stocznią Szczecińską senator Norbert Obrycki. Politycy Platformy Obywatelskiej złożyli kwiaty na dwie godziny przed oficjalnymi uroczystościami związanymi z 35. rocznicą podpisania Porozumień Sie...
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Obiecana nagroda za zaproszenie na pokaz musi być

Jeżeli organizator pokazu lub wykładu zapewniał w ulotkach, że uczestnik otrzyma upominek o wartości 150 zł, to właśnie takiej wartości prezenty musi wręczyć
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Szczecin: Obchody 35. rocznicy Porozumień Sierpniowych

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w dzisiejszych (30.08. pocz.10:30) obchodach 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie. Uroczystości przed bramą Stoczni Szczecińskiej rozpocznie hymn, a także przemówienia prezydenta i szefa NSZZ 'Solidarność' Piotra Dudy. Po mszy świętej na...
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 11 września wejdzie w życie ustawa o Radzie Dialogu Społecznego

Ustawę Sejm przyjął 24 lipca, a prezydent Bronisław Komorowski podpisał w ostatnich dniach urzędowania - 3 sierpnia. Opublikowano ją 27 sierpnia w Dzienniku Ustaw.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Włochy stoją u boku Izraela w walce z terroryzmem

Włochy stoją u boku Izraela w walce z terroryzmem i budowie pokoju na Bliskim Wschodzie. Zapewnił o tym Benjamina Netanjahu szef włoskiego rządu Matteo Renzi. Ich spotkanie odbyło się we florenckim ratuszu, w pokoju, w którym kiedyś pracował Machiavelli.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Wielka Brytania: Ucieczka matki z dziećmi do Syrii

Brytyjski Scotland Yard prowadzi dochodzenie w sprawie muzułmanki, która najprawdopodobniej wyjechała z Anglii do Syrii z czworgiem dzieci. 33-letnia Zahira Tarik zniknęła we wtorek z domu, o czym nazajutrz zameldowali policji zaniepokojeni krewni.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Odnaleziona samolt w Bzurze: To rosyjski Pe 2, tzw 'Peszka'

Samolot ze szczątkami pilotów z czasów II wojny światowej znaleziony przed tygodniem w starorzeczu Bzury w Kamionie to Pe 2 tzw Peszka. Sobotnie prace wykopaliskowe jednoznacznie świadczą, że wrak to rosyjski samolot zwiadowczo-bombowy.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Londyn: Dziennikarze Al-Jazeera skazani na 3 lata. Oburzenie na wyrok w Egipcie

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło mocne zaniepokojenie wyrokiem 3 lat więzienia, jaki zapadł w Egipcie wobec trzech dziennikarzy telewizji Al-Jazeera. Wyrok zaszokował też brytyjskie media.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Węgry odgrodziły się od Serbii. Mur 'przed uchodźcami' zbudowany

Węgry ukończyły budowę bariery z drutu kolczastego wzdłuż granicy z nienależącą do Unii Europejskiej Serbią. Wojsko zakończyło pracę 2 dni przed czasem - poinformowało węgierskie ministerstwo obrony.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Apele o zwiększone środki bezpieczeństwa na europejskich kolejach

Ministrowie z ośmiu unijnych krajów apelują o zwiększone kontrole na głównych europejskich trasach kolejowych. Bruksela zapowiada natomiast przyspieszenie prac nad zaostrzeniem przepisów o sprzedaży broni palnej. Takie są wyniki rozmów w Paryżu ministrów spraw wewnętrznych i transportu Francji, Niem...
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 Duda: Dzięki 'Solidarności' Polska wyszła zza żelaznej kurtyny

Dzięki 'Solidarności' Polska wyszła zza żelaznej kurtyny - stwierdził prezydent. Andrzej Duda mówił o tym podczas przemówienia inaugurującego koncert 'My naród', który odbywa się na terenie stoczni w Gdańsku.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2015 XVI Dożynki Województwa Śląskiego

Wojewódzkie święto plonów w tym roku obchodzono w Żarnowcu
www.slaskie.pl
29.08.2015 Włoska prasa: Nagła śmierć pozwoliła Józefowi Wesołowskiemu uniknąć procesu

Nagła śmierć pozwoliła Józefowi Wesołowskiemu uniknąć procesu, a jego ofiary pozbawiła zadośćuczynienia. Tak włoska prasa komentuje śmierć byłego nuncjusza na Dominikanie, który był oskarżony o pedofilię i posiadanie pornografii dziecięcej.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 Bank Pocztowy szykuje się do debiutu

Mimo niekorzystnej sytuacji na rynkach finansowych, Bank Pocztowy szykuje się do giełdowego debiutu. Nadzorca Poczty Polskiej, minister Andrzej Halicki nie wyklucza, że nastąpi on na początku października.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 Siemoniak o relacjach prezydent-MON: To Sejm decyduje, kto jest w rządzie

Prezydent Andrzej Duda uważa, że można głowie państwa 'przyznać silniejszą pozycję w zwierzchnictwie nad armią'. 'Może warto się zastanowić, czy nie powinien mieć wpływu na dobór ministra obrony' - powiedział Duda tygodnikowi 'W Sieci'.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 10 lat po Katrinie. Śmierć poniosło 1245 osób

Amerykanie obchodzą 10. rocznicę uderzenia huraganu Katrina - jednej z najtragiczniejszych i najkosztowniejszych klęsk żywiołowych w historii Stanów Zjednoczonych. W przededniu rocznicy Nowy Orlean odwiedził Barack Obama.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 Złoty pociąg będzie własnością Skarbu Państwa

Złoty pociąg, jeśli zostanie odnaleziony, będzie własnością Skarbu Państwa - zastrzegł Piotr Żuchowski, Generalny Konserwator Zabytków.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 Linie lotnicze zapłacą pasażerom za usterki

Rozwiązanie problemu technicznego w samolocie nie może być uznane za nadzwyczajną okoliczność. Jest to typowy element normalnego wykonywania działalności przewoźnika lotniczego
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 Sondaż: Ogromna przewaga PiS nad PO

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia Zet wynika, że PiS pogłębia swoją przewagę nad PO. Partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza PO o ponad 20 proc.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 O 'złoty pociąg' upomina się Światowy Kongres Żydów

Kolejka do 'złotego pociągu'. Nikt nie zna zawartości wagonów, ukrytych gdzieś na Dolnym Śląsku, ale Światowy Kongres Żydów już zastrzega, że mogą to być rzeczy należące do Żydów.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 Nawet ofiary losu mogą zarabiać miliony. Co jest źródłem bogactwa?

Adam Smith zastanawiał się nad źródłem bogactwa narodów. A co jest źródłem bogactwa bądź przyczyną biedy konkretnych jednostek? Ekonomiści sami nie są w stanie do końca poradzić sobie z tym zagadnieniem i uciekają się do wsparcia biologów, socjologów, psychologów, a nawet filozofów. Niektóre odpowie...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 Sędzia: Obligatoryjne ograniczanie władzy jednemu z rodziców było niepotrzebne

Zapis ten znoszony jest przez nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz Kodeksu postępowania cywilnego, która wchodzi w życie w sobotę.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2015 Wchodzą w życie przepisy dotyczące opieki nad dzieckiem po rozwodzie. Rodzice będą musieli się porozumieć

Zgodnie z przepisami rozstający się rodzice powinni porozumieć się między sobą w sprawie opieki nad dzieckiem. W porozumieniu takim ustalają np., w jaki sposób będą podejmować najważniejsze decyzje dotyczące dzieci, jak będą się dzielić opieką i kosztami ich utrzymania, z kim będą one mieszkać. Doty...
www.gazetaprawna.pl
28.08.2015 Włochy: Demokracja kosztuje. Za utrzymanie samorządów każdy Włoch płaci 20 euro rocznie

Demokracja nie jest tania. Jak poinformował włoski instytut Demoskopika, utrzymanie samorządów lokalnych kosztuje każdego mieszkańca Półwyspu Apenińskiego ponad 20 euro rocznie.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2015 400 uwag dziennie. ePUAP ma czas stabilizacji, przenoszenia formularzy i konfigurowania

ePUAP2 przechodzi okres stabilizacji, przenoszenia formularzy i konfigurowania nowych funkcji m.in. załączników 500 MB – informuje MAC
www.samorzad.pap.pl
28.08.2015 Sumienie PKW. Czytelnicy o wynagrodzeniach urzędników i informatyków

Jeżeli chodzi o wynagrodzenia urzędników wyborczych to PKW nie ma chyba sumienia, więcej ma informatyk – żali się urzędnik. Informatycy też narzekają
www.samorzad.pap.pl
28.08.2015 Złóż wniosek. 2 mln zł rozdysponuje MAC na utworzenie Centrów Aktywności Cyfrowej

MAC dofinansuje Centra Aktywności Cyfrowej. O dotację mogą ubiegać się powiaty i gminy miejskie. Konieczne jest 20 proc. wkładu własnego
www.samorzad.pap.pl
28.08.2015 Odznaki Honorowe dla zasłużonych dla JST

Stanisław Bodys, Jacek Kozłowski i Zygmunt Frankiewicz, a także pośmiertnie profesorowie Michał Kulesza i Jerzy Regulski znaleźli się w gronie wyróżnionych Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.Wręczając odznaki, szef MAC Andrzej Halicki przypomniał, że w tym roku przypada 25. roc...
www.samorzad.pap.pl
28.08.2015 Komputery później. MSW nie wyklucza przesunięcia terminu dostaw sprzętu

Doposażanie gmin w komputery w ramch projektu pl.ID. może się opóźnić - zapowiedział wiceszef MSW Przemysław Kuna. Resort ma kłopot z wyborem wykonawcy
www.samorzad.pap.pl
28.08.2015 Grunt dla budowy. Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą odrolnianie działek

Prezydent podpisał ustawę otwierającą możliwość przeznaczania 0,5-hektarowych działek na gruntach I-III klasy na cele nierolne bez zgody ministra
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys