O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.10.2016 Rozpoczęło się nabożeństwo inaugurujące jubileusz 500-lecia Reformacji

Rozpoczęło się uroczyste nabożeństwo w kościele Jezusowym w Cieszynie, które inauguruje w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce obchody roku jubileuszu 500-lecia Reformacji.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Francuskie media podkreślają niepewną przyszłość CETA

Według francuskich mediów negocjacje w sprawie kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej Kanada - UE (CETA) przedłużone będą o procedury parlamentarne, które mogą ciągnąć się przez lata. Dziennik 'Le Monde” ocenia, że 'przyszłość CETA jest niepewna.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Waszczykowski: Możemy współpracować z Francją również ws. Caracali

Jedną z płaszczyzn, na których Polska może współpracować z Francją, są m.in. śmigłowce Caracal - powiedział w poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski. Dodał, że tego typu helikopterami wojsko jest w dalszym ciągu zainteresowane, tylko w mniejszej liczbie.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Warmińsko-mazurskie: Ponad 500 tys. zł na uporządkowanie cmentarzy wojennych

Ponad 500 tys. zł przeznaczył w tym roku wojewoda warmińsko-mazurski na uporządkowanie cmentarzy wojennych, na których spoczywają żołnierze wielu narodowości polegli w obu wojnach światowych i zmarli w niemieckich obozach jenieckich.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Turcja: Nakazy aresztowania wobec kierownictwa opozycyjnego dziennika

Tureckie władze nakazały w poniedziałek aresztowanie członków kierownictwa opozycyjnego dziennika "Cumhuriyet" - poinformowała prokuratura w Stambule. Zatrzymano już redaktora naczelnego gazety Murata Sabuncu.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Nie zawsze trzeba płacić za przedłużenie prawa do grobu

Pisali państwo niedawno, że przy wieloosobowych grobach murowanych nie wnosi się opłat za przedłużenie prawa do nich. Tymczasem porządkując właśnie tego typu grób moich rodziców, znalazłam przyklejoną do pomnika tabliczkę z informacją od zarządcy cmentarza komunalnego: „Grób przeznaczony do likwidac...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Sprzedaż towarów kupionych na chińskim serwisie z podatkiem

Założyłem sklep internetowy i planuję się zająć pośrednictwem w imporcie azjatyckich towarów. Pomysł podsunął mi znajomy – niedawno wrócił z Pekinu, gdzie nawiązał współpracę z twórcami chińskiego serwisu, który oferuje na sprzedaż żywność, odzież i elektronikę. Po rozmowie z nim postanowiłem zostać...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Ukraina: Dyplomaci i organizacje polskie opiekują się grobami na Wołyniu

Przed dniem Wszystkich Świętych dyplomaci z konsulatu RP w Łucku przekazali organizacjom polskim znicze, które zapłoną na cmentarzach na Wołyniu. Jak co roku przed 1 listopada Polacy z Ukrainy sprzątali nekropolie i porządkowali miejsca pamięci.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Włochy: Kwiaty na cmentarzach wojennych, Monte Cassino pod specjalną ochroną

W dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki Polacy we Włoszech składają kwiaty i wieńce na cmentarzach wojennych na Monte Cassino, w Loreto, Casamassima i Bolonii. Teren walk na Monte Cassino został objęty specjalną ochroną przez włoskie ministerstwo kultury.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Ukraina: Polacy zapalą znicze na cmentarzach w Kijowie, Charkowie i Żytomierzu

Dyplomaci i organizacje polskie na Ukrainie przed dniem Wszystkich Świętych porządkują groby Polaków w Kijowie i Charkowie, gdzie znajdują się dwie polskie nekropolie katyńskie oraz na jednym z największych cmentarzy katolickich na Ukrainie - w Żytomierzu.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 PiS w Wierzchosławicach organizuje konwencję, przedstawi nowe propozycje dla rolników

13 listopada w Wierzchosławicach, miejscu urodzin przedwojennego premiera i polityka PSL Wincentego Witosa, PiS zorganizuje konwencję rolną - dowiedziała się PAP. Partia i przedstawiciele rządu przedstawią propozycje dla rolników i podsumują dotychczasowe działania w tym obszarze.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Litwa: Stare wileńskie cmentarze są bardzo polskie

Powstałe w XVIII-XIX wieku wileńskie cmentarze – na Rossie, Bernardyński, Piotra i Pawła – są malowniczo położone na wzgórzach, porośnięte mchem i starodrzewem, bez regularnych ścieżek, często z pomnikami zapadającymi się pod ziemię, przy tym autentyczne i wszystkie bardzo polskie.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Na polskich nekropoliach w Rosji spoczywają ofiary tragedii XX wieku

Nekropolie na terenie Federacji Rosyjskiej, gdzie upamiętniani są w dniu Wszystkich Świętych spoczywający tam Polacy są związane przede wszystkim z tragediami wieku XX, okresem terroru stalinowskiego i latami II wojny światowej, w tym ze zbrodnią katyńską.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Papież wyruszył w podróż do Szwecji na uroczystości luterańsko-katolickie

Papież Franciszek wyruszył w poniedziałek rano do Szwecji na wspólne luterańsko-katolickie obchody 500-lecia reformacji. W Lund i Malmoe spędzi ponad dobę. To pierwsze wspólne obchody tego jubileuszu, dlatego podróż apostolska Franciszka ma wymiar historyczny.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Dolnośląskie: Cmentarz żołnierzy niemieckich i Park Pokoju w Nadolicach Wielkich

Szczątki 17 tys. żołnierzy niemieckich z okresu 1939-45 pochowano w ciągu kilkunastu lat na cmentarzu w Nadolicach Wielkich (Dolnośląskie). Nekropolia zarządzana przez Fundację Pamięć jest Parkiem Pokoju i w założeniu miejscem pojednania obu narodów.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2016 Śląskie razem na drodze ekumenizmu

W cieszyńskim kościele Jezusowym zainaugurowano obchody pięćsetlecia Reformacji
www.slaskie.pl
31.10.2016 „Jak Pan Bóg pozwoli zmartwychwstać …”

Premierowy pokaz filmu dokumentalnego o losach zesłanych do ZSRS w latach 1944-1958Premierowy pokaz filmu dokumentalnego o losach zesłanych do ZSRS w latach 1944-1958
www.slaskie.pl
31.10.2016 Flaga spójności. Ryszard Czarnecki o budżetowych konsekwencjach Brexitu

Powoli realizowany Brexit jest bardzo dużym wyzwaniem dla UE. Wielka Brytania generuje jedną szóstą unijnego PKB - podkreśla wiceszef PE Ryszard Czarnecki
www.samorzad.pap.pl
31.10.2016 Mniejsza prowizja. Gminy dołożą do 500 plus? Według MRPiPS nie ma takich obaw

Przy zmniejszonej prowizji za obsługę programu 500 plus gminy mogą nie udźwignąć tego zadania w 2017 r. - alarmuje posłanka Joanna Fabisiak
www.samorzad.pap.pl
30.10.2016 Gruzja: Druga tura wyborów parlamentarnych

W Gruzji w niedzielę rozpoczęła się druga tura wyborów parlamentarnych. Wybory uważane są za test stabilizacji tej postsowieckiej republiki po czterech latach rządów partii Gruzińskie Marzenie - Demokratyczna Gruzja (GM-DG).
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 Cywilni kandydaci na komandosów - już po pierwszych testach

Już nie tylko żołnierze mogą się starać o przyjęcie do Wojsk Specjalnych. Kilkudziesięcioro pierwszych kandydatów z "cywila" pomyślnie przeszło wstępne sprawdziany w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Wpuszczenie "świeżej krwi" wyjdzie nam na plus - mówią dowódcy.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 MS: Będzie ulepszenie przepisów o przesłuchaniach ofiar gwałtów

Podjęto prace nad takim ulepszeniem przepisów, aby ofiary zgwałceń były przesłuchiwane jak najszybciej od momentu zawiadomienia o przestępstwie - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na postulat Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 Mołdawia: Rozpoczęły się wybory prezydenckie

W niedzielę rano w Mołdawii rozpoczęły się bezpośrednie wybory prezydenta. Najważniejszym skutkiem tego głosowania może być opowiedzenie się Mołdawian za polityką prounijną lub prorosyjską.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 Apolonia Zajączkowska o pomocy żydowskiemu sąsiadowi: dla przyjaciela trzeba zrobić wszystko [WIDEO]

To był przyjaciel, a dla przyjaciela trzeba zrobić wszystko - mówi PAP Apolonia Zajączkowska z d. Krepska, Sprawiedliwa wśród Narodów Świata, której rodzina uratowała żydowskiego sąsiada. 'W nocy przyszedł do nas i tak lekko pukał do okna, to ja jeszcze ten stuk pamiętam do dzisiaj' - opowiada.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 Włochy: Silny wstrząs sejsmiczny w środkowej części kraju

W wyniku niedzielnego trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech w miasteczku, gdzie urodził się święty Benedykt, patron Europy, zawaliła się katedra i bazylika. Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych; są zaś pierwsze informacje o kilkudziesięciu lekko rannych - podają włoskie media.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 Portugalia: Lizbona chce być pierwszą stolicą bez głodu

Władze Lizbony rozpoczęły akcję służącą likwidacji zjawiska głodu w portugalskiej stolicy. Polega ona na oddawaniu ubogim żywności, której nie udało się sprzedać w restauracjach i sklepach.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 Jemen: 33 osoby zginęły w nalotach arabskiej koalicji

Co najmniej 33 więźniów oraz pracowników ochrony zginęło w sobotę w trzech nalotach, które siły koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej przeprowadziły na dwa ośrodki karne znajdujące się na terenach kontrolowanych przez ruch Huti na zachodzie Jemenu - poinformowały źródła medyczne oraz rodziny ofiar.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 Departament Stanu USA nakazuje rodzinom dyplomatów opuścić Turcję

Departament Stanu USA nakazał w sobotę rodzinom pracowników konsulatu generalnego w Stambule opuścić Turcję ze względu na nasilone ryzyko ataków terrorystycznych. Jak zaznaczono w oświadczeniu, placówka dyplomatyczna będzie funkcjonować bez zmian.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2016 Tatry: Na Rysach zginął turysta; nocna akcja ratowników

W sobotę w nocy ratownicy TOPR przetransportowali do Zakopanego ciało turysty, który spadł w przepaść podczas wchodzenia na Rysy. Z powodu złych warunków pogodowych w akcji nie brał udziału śmigłowiec.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Islandia: Rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne

W sobotę rano rozpoczęły się w Islandii przedterminowe wybory parlamentarne. Sondaże dają spore szanse wywodzącej się z ruchu wolnościowego Partii Piratów, jednak badania opinii wskazują również na to, że żadna partia nie będzie w stanie rządzić samodzielnie.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Kasprzyk: Wyzwolenie Bredy w 1944 r. - triumfem polskiego oręża

Wyzwolenie Bredy w Holandii 29 października 1944 roku przez 1. Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka było triumfem polskiego oręża - przypomina w rozmowie z PAP historyk Jan Józef Kasprzyk, p.o. szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 BBC: Strajk generalny w Wenezueli nie był sukcesem opozycji

Piątkowy strajk generalny w Wenezueli, do którego wezwała opozycja, by wywrzeć presję na prezydenta Nicolasa Maduro, nie przyciągnął tłumów, a w biedniejszych regionach został w ogóle zignorowany - podaje w sobotę BBC.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Ukraina: Dyplomaci i organizacje polskie opiekują się grobami na Wołyniu

Przed dniem Wszystkich Świętych dyplomaci z konsulatu RP w Łucku przekazali organizacjom polskim znicze, które zapłoną na cmentarzach na Wołyniu. Jak co roku przed 1 listopada Polacy z Ukrainy sprzątali nekropolie i porządkowali miejsca pamięci.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Ukraina: Na lwowskich cmentarzach zapłoną światełka pamięci

W dniu Wszystkich Świętych we Lwowie odbędzie się organizowana przez konsulat RP akcja Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego; w ramach akcji na grobach tej nekropolii zapłoną dziesiątki tysięcy zniczy.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Włochy: Kwiaty na cmentarzach wojennych, Monte Cassino pod specjalną ochroną

W dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki Polacy we Włoszech składają kwiaty i wieńce na cmentarzach wojennych na Monte Cassino, w Loreto, Casamassima i Bolonii. Teren walk na Monte Cassino został objęty specjalną ochroną przez włoskie ministerstwo kultury.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Ukraina: Polacy zapalą znicze na cmentarzach w Kijowie, Charkowie i Żytomierzu

Dyplomaci i organizacje polskie na Ukrainie przed dniem Wszystkich Świętych porządkują groby Polaków w Kijowie i Charkowie, gdzie znajdują się dwie polskie nekropolie katyńskie oraz na jednym z największych cmentarzy katolickich na Ukrainie w Żytomierzu.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Zaginieni z własnej woli. Tysiące Polaków ucieka przed długami i własną rodziną

Na wpół wypalony papieros, ślad po szmince na szklance z wodą, wilgotny ręcznik. To ostatnie, co po nich zostaje, zanim rozpłyną się we mgle. Nie chcą, żeby ich szukać.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Na polskich nekropoliach w Rosji spoczywają ofiary tragedii XX wieku

Nekropolie na terenie Federacji Rosyjskiej, gdzie upamiętniani są w dniu Wszystkich Świętych spoczywający tam Polacy są związane przede wszystkim z tragediami wieku XX, okresem terroru stalinowskiego i latami II wojny światowej, w tym ze zbrodnią katyńską.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Andrysiak: Kaczyński przekonał Polaków, że są konserwatystami

Różnie można oceniać rok dobrej zmiany, można na PiS pluć, można wychwalać pod niebiosa, ale jedno trzeba Jarosławowi Kaczyńskiemu przyznać: udało mu się przekonać Polaków, że są konserwatywnym społeczeństwem. Wbrew faktom, ale za to z korzyścią dla jego formacji. Bo konserwatywna kontrrewolucja jes...
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Indyjskie kobiety wciąż dyskryminowane w małżeństwie [REPORTAŻ]

Indyjskie kobiety coraz śmielej kwestionują zwyczaje, które stawiają je niżej od mężczyzn. Tak jest w przypadku Karwa Ćauth - niewinnego święta silnie osadzonego w religii i zwyczajach dyskryminujących kobiety, podczas którego poszczą one w intencji mężów.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Radziwiłł o programie prokreacyjnym: pierwsi pacjenci będą przyjmowani jeszcze w tym roku

Prawdopodobnie jeszcze przed końcem tego roku pierwsi pacjenci trafią do ośrodków leczenia niepłodności działających w ramach programu zdrowia prokreacyjnego - poinformował PAP minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zapewnił też, że resort nie planuje nowelizacji ustawy dot. in vitro.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Ostrowski: Samorząd radcowski to nie jest związek zawodowy [WYWIAD]

Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 Dziady, czyli zapomniane obchody Wszystkich Świętych i Zaduszek

Praktykowany obecnie zwyczaj odwiedzania cmentarzy i palenia świec w dniu Wszystkich Świętych i Zaduszki w Polsce jest stosunkowo młody. Wcześniej kult zmarłych był obchodzony raczej w domu, i nazywano go Dziadami.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2016 MRPiPS proponuje, aby papierowe zwolnienia lekarskie obowiązywały do końca 2018r.

Zaświadczenia lekarskie m.in. o czasowej niezdolności do pracy mogą być wystawiane na tradycyjnych papierowych drukach do końca 2018 r. - zakłada projekt ustawy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2016 USA: Michelle Obama i Hillary Clinton po raz pierwszy razem w kampanii

Pierwsza dama USA wsparła w czwartek w Karolinie Północnej ubiegającą się o prezydenturę Hillary Clinton. To pierwszy raz, gdy obie panie wystąpiły razem podczas kampanii. Zdaniem komentatorów, Michelle Obama to najsilniejsze ogniwo kampanii Clinton.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2016 MSZ: Spór wokół TK to nie podstawa, aby mówić o systemowym zagrożeniu praworządności

Istniejący spór polityczny wokół zasad funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego nie może być podstawą do formułowania twierdzenia, że w Polsce istnieje systemowe zagrożenie praworządności - czytamy w komunikacie MSZ dot. odpowiedzi władz polskich na Zalecenie KE z dnia 27 lipca 2016 r.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2016 USA: Obama zmniejszył kary 98 więźniom

W ramach najnowszej tury swych ułaskawień prezydent Barack Obama zmniejszył wymiar kary 98 więźniom, skazanym za przestępstwa związane z narkotykami - poinformował w czwartek Biały Dom.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2016 Niemcy: Strajk sparaliżował działalność linii Eurowings i Germanwings

24-godzinny strajk stewardes i stewardów sparaliżował w czwartek działalność tanich linii lotniczych Lufthansy - Eurowings i Germanwings. Związek zawodowy personelu pokładowego UFO zapowiedział kontynuację akcji protestacyjnej w przyszłym tygodniu.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2016 Włochy: Rząd proponuje strategię: 3 migrantów na 1000 mieszkańców

Trzech migrantów na tysiąc mieszkańców - taką rządową strategię ich relokacji we Włoszech przedstawił szef MSW Angelino Alfano. Antyimigracyjna prawicowa Liga Północna wzywa burmistrzów i siły porządkowe do nieposłuszeństwa wobec nakazu przyjmowania uchodźców.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2016 Województwo okiem ludzi mediów

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek
www.slaskie.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys