O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.11.2016 'Bild': Merkel za wstrzymaniem negocjacji akcesyjnych z Turcją

Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się na posiedzeniu klubu parlamentarnego CDU za wstrzymaniem negocjacji w sprawie przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej - poinformował w środę dziennik 'Bild', powołując się na uczestników wtorkowego spotkania.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Wyciek danych Europolu ze śledztw dotyczących grup terrorystycznych

Zebrane przez unijną agencję policyjną Europol dane z ok. 50 śledztw dotyczących grup terrorystycznych zostały przypadkowo umieszczone na stronie internetowej, niezabezpieczone żadnym hasłem - poinformowano w środę w holenderskim programie telewizyjnym.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Sejm nie poparł wniosku PO i N o odrzucenie projektu PiS ws. zgromadzeń

Sejm nie poparł w środę wniosku PO i Nowoczesnej o odrzucenie projektu noweli Prawa o zgromadzeniach autorstwa PiS i skierował go do prac w komisji. Przewiduje on m.in. możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w tym samym miejscu.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Sejm uczcił minutą ciszy górników, którzy zginęli w kopalni Rudna

Sejm uczcił w środę minutą ciszy górników, którzy zginęli w katastrofie w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach. Wniosek w tej sprawie złożył przed porannymi głosowaniami sekretarz stanu w KPRM Adam Lipiński.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Cel motywuje do oszczędzania

W połowie roku Polacy mieli 546 mld zł w gotówce i na depozytach długoterminowych. To o 16 proc. więcej niż rok wcześniej, ale wciąż niewiele.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Bochenek: W związku katastrofą w kopalni Rudna premier uda się na Dolny Śląsk

W związku z katastrofą w kopalni Rudna w Polkowicach premier Beata Szydło tuż po spotkaniu z premierem Malty uda się w środę na Dolny Śląsk, gdzie spotka się z górnikami - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Kolumbia: Znaleziono czarne skrzynki rozbitego samolotu

Kolumbijskie służby odnalazły czarne skrzynki samolotu pasażerskiego British Aerospace 146, który rozbił się niedaleko miasta Medellin w północno-zachodniej Kolumbii. W katastrofie zginęło 71 osób, w tym członkowie brazylijskiej drużyny piłkarskiej.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Sejm: głosowania nad projektem ws. TK i wnioskami o odrzucenie projektów oświatowych

Sejm, który w środę po godz. 9. wznowił obrady zdecyduje o projekcie ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym; posłowie będą też głosować nad senackimi poprawkami do ustawy o statusie sędziów TK oraz nad wnioskami o odrzucenie projektów dot. reformy oświatowej.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 PO: Projekt PiS ws. zgromadzeń jest niezgodny z konstytucją

Projekt nowelizacji Prawa o zgromadzeniach, autorstwa posłów PiS, jest niezgodny z konstytucją i Europejską Konwencją Praw Człowieka - przekonywali w środę posłowie PO. Ich zdaniem, projekt to zamach PiS na demokrację i podstawowe wartości obywatelskie.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Jak wybrać dobry dom opieki społecznej?

Kiedy nie jesteśmy już w stanie zajmować się osobą chorą, starszą, niepełnosprawną, która wymaga całodobowej opieki, postępujmy przy wyborze miejsca dla niej rozważnie. Pomoc może być udzielana w domu, podczas dziennego pobytu w ośrodku wsparcia albo stałego zamieszkania w domu pomocy społecznej. W ...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 PO chce uchwały Sejmu ws. 'wolności mediów i jawności pracy Sejmu'

PO chce, by jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu posłowie przyjęli uchwałę ws. 'wolności mediów i jawności pracy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej'. Projekt uchwały ma jeszcze w środę trafić na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Mazowieckie: Pożar w Komorowie k. Pruszkowa, trzy osoby nie żyją

Trzy osoby zginęły w pożarze jednorodzinnego domu w Komorowie k. Pruszkowa (Mazowieckie), na miejscu trwają czynności prokuratorskie – powiedział PAP w środę rzecznik Komendanta Powiatowego PSP w Pruszkowie st. kpt. Karol Kroć.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Rafalska: Program 500+ kosztuje więcej niż planowaliśmy. Nie mówimy o jego rozszerzaniu

Na wypłatę świadczeń z programu 500 plus są zaplanowane ponad 23 mld zł w budżecie, który jest procedowany - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zapewniła, że pieniędzy na wypłaty świadczeń nie zabraknie, choć przyznała, że program kosztuje więcej niż zakładano.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Bielan: W nowelizacji ustawy o zgromadzeniach chodzi o bezpieczeństwo

Chodzi o uporządkowanie spornych kwestii, dotyczących manifestacji mających charakter cykliczny - tak projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach tłumaczył w środę rano wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS).
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Kiedy upada hipoteka

W przypadku sporów o to, przez jaki okres dług ma być zabezpieczony hipoteką, sąd nie jest związany żadnymi sztywnymi zasadami. Musi jedynie pamiętać, że tego typu zabezpieczenie ma charakter tymczasowy. Takie wnioski płyną z orzeczenia Sądu Najwyższego.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2016 Konkurs „Gmina przyjazna ekonomii społecznej 2016”

Przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń. Można je składać do 30 grudnia 2016
www.slaskie.pl
30.11.2016 Mazowsze dwa razy. Podział korzystny z punktu widzenia polityki regionalnej

W kolejnej perspektywie finansowej na Mazowszu będą realizowane dwa regionalne programy operacyjne - powiedział wiceszef MRR Jerzy Kwieciński
www.samorzad.pap.pl
30.11.2016 Jubileusz na czysto. Od tej nagrody nie potrąca się składek na ubezpieczenia

Nagroda jubileuszowa nie podlega oskładkowaniu, jeżeli jest wypłacana zgodnie z przepisami ustawy o pracownikach samorządowych
www.samorzad.pap.pl
30.11.2016 Duże ryzyko. Posłowie za opóźnieniem startu CEPiK 2.0, termin 4 czerwca 2018 r.

Posłowie są za opóźnieniem uruchomienia CEPiK 2.0. Jak już informowaliśmy, system ruszy 4 czerwca 2018 r. zamiast 1 stycznia 2017 r.
www.samorzad.pap.pl
30.11.2016 Polityka spójności. Trzeba wyrównywać szanse rozwojowe wszystkich części Europy

Opowiadamy się za tym, żeby polityka spójności po 2020 roku nie uległa zasadniczym zmianom - mówi Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego
www.samorzad.pap.pl
29.11.2016 Co najmniej trzech piłkarzy przeżyło katastrofę samolotu w Medellin

Obrońca Alan Ruschel oraz bramkarze Danilo i Follmann przeżyli katastrofę samolotu w kolumbijskim Medellin - poinformowały brazylijskie media. Ten pierwszy jest przytomny, ale w szoku. Na pokładzie było 81 osób, w tym 22 piłkarzy drużyny Chapecoense.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Sasin: Podniesienie kwoty wolnej dla najmniej zarabiających to dobra regulacja

Podniesienie do 6,6 tys. zł kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających, to dobra regulacja; to pierwszy krok zmierzający do realizacji naszej obietnicy wyborczej - ocenił przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Jacek Sasin (PiS).
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Skarżący musi być zainteresowany wyrokiem w swojej sprawie

Pochodząca z Serbii romska rodzina zwróciła się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ze skargą na naruszenia przez władze Belgii zakazu nieludzkiego i poniżającego traktowania wynikającego z art. 3 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Parlament władzą najwyższą i jedyną prawdziwą

Po kilkudziesięciu latach podstawowe instytucje ustrojowe, traktowane dotąd jako oczywiste, są poddawane redefinicji z konsekwencjami trudnymi do przewidzenia.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Niemcy: Szef wywiadu zagranicznego ostrzega przed rosyjskimi hakerami

Szef niemieckiego wywiadu zagranicznego BND Bruno Kahl ostrzegł we wtorek na łamach "Sueddeutsche Zeitung" przed działalnością rosyjskich hakerów i trolli, których celem jest sianie politycznego niepokoju i wpływanie za pomocą propagandy na dyskusje w krajach demokratycznych.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Komisja śledcza rozpoczęła przesłuchanie prok. Hanny Borkowskiej

We wtorek o godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła przesłuchanie gdańskiej prokurator Hanny Borkowskiej, która w prokuraturze okręgowej sprawowała nadzór nad Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz prowadzącą sprawę Amber Gold.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Prokuratura: wstępne przyczyny śmierci uczestniczki warsztatów Kambo - obrzęk mózgu

Obrzęk mózgu i niewydolność krążeniowo-oddechowa – to według wstępnych wyników sekcji zwłok przyczyna śmierci kobiety uczestniczki warsztatów Kambo w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą. 30-latka zmarła po jednym z takich seansów.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Ściągawka dla firm: Co nas czeka w grudniu

Stan prawny na dzień: 24.11.2016 r. Ściągawki ukazują się w ostatnim numerze miesiąca DGP.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Duże ułatwienia mają zachęcać do korzystania z umów koncesji

ZMIANA PRAWA: Większa swoboda w wykonywaniu koncesji, zmiany w umowach koncesji oraz nowe środki ochrony prawnej – to wszystko stanie się możliwe dzięki ustawie z 21 października 2016 r. o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi (dalej: ustawa o umowie koncesji). Akt prawny został podpisany p...
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Dłużnicy uciekają do SKOK-ów przed komornikami

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są wykorzystywane jako schronienie przed komornikami. Resort sprawiedliwości nie planuje jednak zmian.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Francja chce 'natychmiastowego' posiedzenia RB ONZ w sprawie Aleppo

Minister spraw zagranicznych Francji Jean-Marc Ayrault zażądał we wtorek "natychmiastowego" posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby omówić sytuację w ogarniętym katastrofą humanitarną Aleppo w Syrii i umożliwienie pomocy jego mieszkańcom.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Prof. Strzembosz: Zmierzamy w kierunku Białorusi [WYWIAD]

Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – Adam Strzembosz, były I prezes Sądu Najwyższego.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Polska Walcząca to też symbol narodowy

Symbolami narodowymi w Polsce są: orzeł biały, biało-czerwone barwy i „Mazurek Dąbrowskiego”. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy. Natomi...
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 W prawie nie schodzi się ze sceny? Czasem nie trzeba walczyć, wystarczy wyjść

W prawie nie schodzi się ze sceny: nie przestaje się uchwalać coraz więcej i więcej i narzekać na uchwalane coraz gęściej i gęściej, bo machina działa, polityka dolewa paliwa i nie ma hamulcowego. W imię czego schodzić?
www.gazetaprawna.pl
29.11.2016 Bezdroża awansu. 40 procent ankietowanych nie widzi dla siebie szansy rozwoju

Samorządowcy uważają, że nie mają wyraźnej ścieżki kariery. Relatywnie największymi optymistami w tej kwestii są zastępcy wójta i skarbnicy
www.samorzad.pap.pl
29.11.2016 Nr 1 Podkarpacie. Stagnacja inwestycyjna. Polskie regiony w drodze do spójności

Największy wzrost aktywności inwestycyjnej wśród polskich regionów na przestrzeni siedmiu lat odnotowano w województwie podkarpackim
www.samorzad.pap.pl
28.11.2016 Miesiąc na urlop. Termin mija 30 września następnego roku kalendarzowego

Pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi urlopu w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik uzyskał do niego prawo
www.samorzad.pap.pl
28.11.2016 Aktywni seniorzy. Beneficjentami mogą być wyłącznie osoby po sześćdziesiątce

O 200 tys. zł dotacji na edukację i aktywność seniorów będą mogły ubiegać się m.in. stowarzyszenia samorządów. MRPiPS ma na ten cel 40 mln zł
www.samorzad.pap.pl
28.11.2016 Niemcy: Wyrok skazujący dla strażnika z Auschwitz jest prawomocny

Wyrok 4 lat więzienia dla byłego strażnika z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Oskara Groeninga jest prawomocny. Niemiecki Trybunał Federalny w Karlsruhe odrzucił rewizje złożone przez obronę i oskarżenie - podały w poniedziałek niemieckie media.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 'FAZ': Po wygranej Trumpa Niemcy muszą rozważyć własną broń atomową

Jeżeli Donald Trump zrealizuje swoje obietnice wyborcze i pozostawi obronę Europy Europejczykom, Niemcy będą musiały zastanowić się nad własnym potencjałem nuklearnego odstraszania, by zrekompensować brak gwarancji USA - pisze 'Frankfurter Allgemeine Zeitung'.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 Rozporządzenie MAR zwiększa odpowiedzialność menedżerów spółek giełdowych

Regulacje wprowadzone przez unijne rozporządzenie dla zarządów spółek giełdowych oznaczają nowe obowiązki, natomiast członków rad nadzorczych włączają do grona osób odpowiedzialnych za bieżącą politykę informacyjną emitenta.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 'FT': Dowody na wspieranie przez Rosję skrajnej prawicy na Węgrzech

O wspieraniu przez Rosję skrajnie prawicowych ugrupowań w Europie mówi się od dawna, jednak ostatnie wydarzeniach na Węgrzech dostarczają nowych dowodów na poparcie tej tezy - pisze w poniedziałek 'Financial Times'.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 Niemcy: 900 tys. abonentów Deutsche Telekom bez dostępu do internetu

Problemy z dostępem do internetu, łączności telefonicznej i telewizji kablowej ma w Niemczech ok. 900 tysięcy klientów Deutsche Telekom - powiedział w poniedziałek rano agencji dpa rzecznik tego operatora.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 Ściągawka dla księgowych na listopad i grudzień 2016

Stan prawny na dzień: 23.11.2016 r. Ściągawki ukazują się w ostatnim numerze miesiąca.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 Do jakiej grupy Klasyfikacji Środków Trwałych zaliczyć panele słoneczne i jak je amortyzować

PROBLEM: Firma (spółka z o.o.) chce zainstalować panele fotowoltaiczne (słoneczne) o wartości 50 tys. zł, które posłużą do ogrzewania budynku i wody. Do jakiej grupy KŚT zakwalifikować to urządzenie? Czy spowoduje ono konieczność zwiększenia wartości budynku? Jak amortyzować panele i budynek?
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 Jakie są skutki zmiany właściwości miejscowej organu przy podatku u źródła

Nabyłem usługę badania rynku u zagranicznego kontrahenta. W związku z zakupem muszę odprowadzić podatek u źródła. Jednak nastąpiła zmiana miejsca mojej siedziby. Czy może to prowadzić do zmiany właściwości miejscowej urzędu skarbowego właściwego do rozliczenia podatku u źródła?
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 Spory dotyczące rozpoznawania kosztów pośrednich w czasie trwają od lat

PROBLEM: Od wprowadzenia przepisów różnicujących zasady potrącalności od przychodów bezpośrednich i pośrednich kosztów uzyskania przychodów minęła prawie dekada. W odpowiedzi na pytanie, czy nowelizacja ustawy o CIT, jaka weszła w życie 1 stycznia 2007 r., rozwiała spory interpretacyjne co do rozpoz...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 Podatek od towarów i usług: Wykreślenie z rejestru VAT pułapką dla podatników

Od przyszłego roku wejdzie w życie przygotowywana od września nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług. Uchwalone zmiany mają zmierzać do uszczelnienia systemu podatkowego oraz skuteczniejszego zwalczania oszustw w zakresie VAT. W ciągu ostatniego miesiąca propozycje, które się w nim znalazły...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2016 Trzeba czasu by przygotować się do zmian w podatkach. Czy politycy o tym wiedzą?

Listopad to miesiąc, w którym zaczynamy się zastanawiać, czy parlament zdąży uchwalić wszystkie zmiany w ustawach podatkowych. Wielu przywołuje tu orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego. Wynika z niego, że w podatkach dochodowych (rozliczanych rocznie) oraz gdy zmiany są na niekorzyść podatników, ko...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys