O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


06.11.2016 Duda: Atak na minister edukacji jest nieprzyzwoity

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w najbliższym czasie spotka się z minister edukacji Anną Zalewską. Prezydent uważa, że system z ośmioletnią podstawówką i czteroletnim liceum był dobry; atak na szefową MEN nazwał w wywiadzie dla PAP nieprzyzwoitym.
www.gazetaprawna.pl
06.11.2016 Prezydent: Wierzę, że zmiany podatkowe odciążą najmniej zarabiających

Wierzę, że zmiany podatkowe spowodują, że najmniej zarabiający zostaną odciążeni; jeżeli będzie trzeba dociążyć tych najwięcej zarabiających, to będzie to element polityki solidarnościowej – mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla PAP.
www.gazetaprawna.pl
06.11.2016 Sieci apteczne od środka. Tak wygląda farmaceutyczne bezprawie

1500 maili. Tyle otrzymaliśmy od kilku byłych pracowników dwóch spośród pięciu największych sieci aptecznych na rodzimym rynku. Analiza ich treści prowadzi do zatrważających wniosków: ten biznes za nic ma prawo, zastrasza kontrolujących inspektorów, a szefową samorządu aptekarskiego nazywa k...ą
www.gazetaprawna.pl
06.11.2016 Zbycie praw i obowiązków w spółce osobowej bez kosztów

Spółka kapitałowa, jako jeden ze wspólników, posiada prawa i obowiązki w spółce osobowej. Nabyła je w zamian za wniesienie do spółki osobowej składnika majątkowego w postaci papierów wartościowych. Obecnie chce je sprzedać. W związku z planowaną transakcją pojawiły się wątpliwości, czy w spółce kapi...
www.gazetaprawna.pl
06.11.2016 Dramatyczny finisz z udziałem FBI gorzkiej kampanii prezydenckiej w USA

Dramatycznym finiszem z udziałem FBI kończy się we wtorek ponadroczna, gorzka kampania prezydencka w USA, w której personalne ataki między dwojgiem nielubianych kandydatów oraz niewybredne komentarze zajęły nie mniej miejsca niż debata o przyszłości kraju.
www.gazetaprawna.pl
06.11.2016 Rosja: Do pięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu gazu

Do pięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu gazu, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w domu mieszkalnym w mieście Iwanowo, odległym o ok. 250 km na północny wschód od stolicy Rosji. Na miejscu pracują ekipy ratunkowe.
www.gazetaprawna.pl
06.11.2016 Kanada: Skandal wokół inwigilacji dziennikarzy

Policja w kanadyjskiej prowincji Quebec przyznała, że inwigilowała przez lata dziennikarzy mediów prywatnych i publicznych. Rząd Quebecu przeprowadzi dochodzenie w tej sprawie. Dziennikarze, prawnicy i politycy piętnują naruszenie wolności prasy.
www.gazetaprawna.pl
06.11.2016 Trump ewakuowany z wiecu wyborczego. Secret Service obezwładniło mężczyznę z tłumu blisko podium

Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump został ewakuowany przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa w sobotę z podium podczas spotkania wyborczego w Reno, w stanie Newada, z powodu - jak dano do zrozumienia - zagrożenia ze strony uczestników.
www.gazetaprawna.pl
06.11.2016 Corbyn: Laburzyści mogą nie poprzeć Brexitu

Przywódca opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn powiedział w wywiadzie dla czasopisma 'Sunday Mirror', że laburzyści będą próbować zablokować negocjacje o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, jeśli rząd nie zgodzi się na żądania jego partii warunkujące Brexit.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Podlaskie: W Cerkwi przypada tradycyjna sobota wspominania zmarłych

Wierni Kościoła prawosławnego w Polsce odwiedzają 5 listopada cmentarze, w cerkwiach odprawiane są okolicznościowe modlitwy za zmarłych. Tego dnia przypada bowiem tzw. rodzicielska sobota - jeden z tradycyjnych w prawosławiu dni wspominania tych, co odeszli.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Turcja: Sąd nakazał formalne aresztowanie 9 szefów i dziennikarzy opozycyjnego dziennika

Turecki sąd nakazał w sobotę formalne aresztowanie do czasu procesu dziewięciu członków kierownictwa i dziennikarzy opozycyjnego dziennika 'Cumhuriyet'. W poniedziałek zatrzymano redaktora naczelnego gazety Murata Sabuncu.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Wielkopolskie: 25 ton tytoniu w nielegalnej krajalni koło Rawicza

25 ton tytoniu znaleźli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia w magazynie zlokalizowanym w powiecie rawickim (Wielkopolskie). Według policji to jedna z największych krajalni zlikwidowana przez służby w tym roku.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Papież wystawił na sprzedaż kolejną partię prezentów, jakie otrzymał

Sombrera, pióra, kask motocyklowy, ponczo - takie otrzymane prezenty wystawił na sprzedaż papież Franciszek. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na działalność dobroczynną. Podarki wraz z ceną minimalną można oglądać w sklepie w Watykanie.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Niemcy: Od początku roku doszło do ponad 1800 ataków na imigrantów

Pomimo stale malejącej liczby imigrantów przyjeżdżających do Niemiec, liczba ataków na nich systematycznie rośnie. Od początku roku niemieckie MSW zarejestrowało ponad 1800 takich incydentów – podała w piątek agencja dpa, powołując się na MSW.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Kwiatkowski: Nie zrezygnuję z funkcji prezesa NIK. Nie złamałem prawa

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski twierdzi, że zarzuty, jakie usłyszał w piątek w prokuraturze w Katowicach są nieprawdziwe. „Nigdy nie złamałem przepisów prawa” – zapewniał Gość Krzysztofa Ziemca na nie RMF FM.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Organizacje pozarządowe oskarżają UE o brak odpowiedniej reakcji na krzywdę uchodźców

Organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą migrantom na Morzu Śródziemnym oskarżyły w piątek Unię Europejską o to, że odwraca głowę od tragedii tysięcy ludzi, którzy utonęli w tym roku starając się dotrzeć do europejskich wybrzeży.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Oświatowa 'S' chce omówić z premier Szydło pakiet osłonowy dla nauczycieli gimnazjów

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ 'Solidarność' chce pilnego spotkania z premier Beatą Szydło w sprawie reformy oświaty, nad którą pracuje MEN. Na spotkaniu chcieliby przedyskutować propozycje dotyczące pakietu osłonowego dla nauczycieli gimnazjów.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Litwa: Socjaldemokraci utworzą koalicję ze Związkiem Chłopów i Zielonych

Współrządzący dotychczas na Litwie socjaldemokraci, którzy w październikowych wyborach parlamentarnych zdobyli jedynie 17 mandatów w 141-osobowym Sejmie, postanowili w piątek utworzyć koalicję z Litewskim Związkiem Chłopów i Zielonych (LVŻS), który wygrał wybory.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Inny zawsze będzie obcy. Polacy nienawidzą uchodźców, chociaż ich nie znają

Większość Polaków nie zna ani jednego uchodźcy. Równie wielu nie zna nawet kogoś, kto mógłby go znać. Ale i tak nienawidzimy innych.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 USA: Gwiazdy estrady wspierają Clinton. Razem z politykami mobilizują wyborców

Słabnącą w sondażach kandydatkę Demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton, wsparły w piątek, na cztery dni przed wyborami, które odbędą się 8 listopada, gwiazdy muzyki - Beyonce i raper Jay Z, a także popularny miliarder Mark Cuban.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Rzecznicy patentowi zapłacą więcej za wpis na listę

5 listopada wchodzi w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów wprowadzające nowe zasady w sposobie prowadzenia listy rzeczników patentowych, aktualny wzór legitymacji oraz zmieniające wysokości opłat od wniosku o wpis lub zmianę wpisu na liście rzeczników patentowych (Dz. U z 2016r., poz. 1738).
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Gruzja: Po wyborach cała władza w rękach „marzycieli”

W rezultacie wyborów, których druga tura odbyła się 30 października, cała władza przeszła w Gruzji w ręce rządzącej od czterech lat partii Gruzińskie Marzenie, a zdominowany przez nią parlament może bez oglądania się na opozycję zmieniać konstytucję.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Poznań: Obchody 210. rocznicy powstania wielkopolskiego 1806 roku

Sobotnia inscenizacja wjazdu do Poznania gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i autora hymnu narodowego Józefa Wybickiego będzie głównym elementem odbywających się w stolicy Wielkopolski obchodów 210. rocznicy powstania wielkopolskiego 1806 roku.
www.gazetaprawna.pl
05.11.2016 Schulz chce utrzymać dialog z Turcją

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz uzgodnił w piątek w rozmowie telefonicznej z tureckim premierem Binalim Yildirimem, że powinno się szybko podjąć konsultacje między rządem Turcji i PE - podała agencja dpa, powołując się na otoczenie Schulza.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 'Nieobliczalny polityk, do tego z własną armią'. Opozycja krytykuje projekt ws. obrony terytorialnej

PO i Nowoczesna chcą odrzucenia w pierwszym czytaniu rządowego projektu, który zakłada powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej. - Zamiast uzupełniania działań wojska mamy słowa pana ministra o wysłaniu tych młodych patriotów w pierwszym rzucie na rzeź z rąk specnazu - argumentował Mirosław Suchoń z Now...
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Tatry: Wznowiono poszukiwania turysty

Ratownicy TOPR wznowili w piątek poszukiwania turysty, który zaginął 31 października w Tatrach. Jego samochód stoi na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się popularny szlak do Morskiego Oka.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Francja: Rozpoczęto ewakuację dzikiego obozowiska migrantów w Paryżu

W piątek nad ranem policja rozpoczęła ewakuację migrantów z szybko rozrastającego się od kilku tygodni obozowiska na północy Paryża, obok placu Stalingradzkiego. Szacuje się, że przebywały tam ponad trzy tysiące uchodźców z Afryki i Azji.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Katowice: Prezes NIK przyjechał do prokuratury na przesłuchanie

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski przyjechał w piątek na przesłuchanie do katowickiego wydziału Prokuratury Krajowej. Śledczy mają mu przedstawić zarzuty przekroczenia uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 'NYT': Decyzja Trybunału ws. Brexitu wprowadza spore zamieszanie

W przyszłości decyzja brytyjskiego Wysokiego Trybunału ws. Brexitu może być traktowana jak kamień milowy w historii demokracji. Jednak obecnie wprowadziła spore zamieszanie - czytamy w piątkowym komentarzu redakcyjnym dziennika 'New York Times'.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Syria: W Aleppo zaczął obowiązywać ogłoszony przez Rosję rozejm

Ogłoszony przez Rosję 10-godzinny rozejm zaczął obowiązywać w piątek w syryjskim Aleppo. Ma umożliwić cywilom i rebeliantom opuszczenie oblężonych dzielnic, jednak opozycja odrzuca przerwę w walkach jako "oszustwo" syryjskiego reżimu i wspierającej go Moskwy.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Turcja: Zamach w Diyarbakirze po aresztowaniu prokurdyjskich polityków

Jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt zostało rannych w piątek w wybuchu samochodu pułapki w Diyarbakirze na południowym wschodzie Turcji zamieszkanym głównie przez Kurdów. Do eksplozji doszło po aresztowaniu w nocy liderów i deputowanych partii prokurdyjskiej.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Aneksja Krymu to nie przypadek. Rosja zaplanowała rozbiór Ukrainy krok po kroku

Rosyjska inwazja na Krym nie była działaniem spontanicznym, lecz akcją, którą zaczęto przygotowywać na kilka miesięcy przed ucieczką prezydenta Wiktora Janukowycza z Kijowa. Kolejne przesłanki potwierdzające tę tezę płyną z przejętych przez hakerów z grupy KiberChunta (CyberJunta) e-maili sekretaria...
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Wróbel: Czy tu teraz będzie ściernisko?

Wygrana zwolenników Brexitu w Wielkiej Brytanii oraz zwycięstwo PiS w Polsce uruchomiły proces zwany w nauce „skuś baba na dziada”. Liczni, bardzo liczni zaangażowani w sprawy naszego świata obywatele zaczęli szukać, ba, nawet widzieć, oczywistych negatywnych gospodarczych efektów decyzji wybor...
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Woś: Kto zabił socjaldemokrację?

To naprawdę nieważne, że nagroda nazywana Noblem z ekonomii nie jest nawet prawdziwym Noblem. I tak namieszał w historii dużo bardziej niż wszystkie pozostałe Noble razem wzięte.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Woś: Chang aktualny jak nigdy

Są takie książki, obok których nie można po prostu przejść obojętnie. A wśród ekonomistów jednym z niewielu, który potrafi takie książki pisać, jest Ha-Joon Chang. Znam wielu czytelników, którzy twierdzą, że teksty pisane przez koreańskiego profesora z Cambridge otworzyły im oczy i pozwoliły parę rz...
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Lewestam: ONR kontra prywaciarze

Czym ma być „przestrzeń publiczna”, miejsce, gdzie może się odbywać debata o sprawach ważnych i najważniejszych? Jurgen Habermas mówił, że musi być dostępna dla wszystkich i wolna od wpływów tak rządowych, jak prywatnych. Ma to sens, prawda? Debaty publicznej nie może przecież sponsorować Coca-...
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Słowik: Kasta pokrzywdzona reprywatyzacją

Gdy słyszę wyjaśnienia sędziów w sprawie afery reprywatyzacyjnej, staje mi przed oczami Nikita Chruszczow. Po stłumieniu węgierskiego powstania z 1956 r. Chruszczow rzekł: „Nie doszłoby do tych wszystkich strasznych rzeczy, gdyby na czas rozstrzelano kilku pisarzy”. Z reprywatyzacyjną zawieruchą jes...
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Pieniądze wygrywają w sądzie

Terry Bollea przez dziesięciolecia budował swój wizerunek pierwszego zapaśnika Ameryki – Hulka Hogana. Lecz do historii, zwłaszcza dziennikarstwa, przejdzie jako zwycięzca innej rywalizacji. Wygrał w sądzie z Gawker Media, co doprowadziło tę grupę do upadku.
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Brzuch wynajmę. Jak radzą sobie surogatki?

Własne dziecko. Tyle że bez ciąży, tycia, lękania się o poród. Olga wie, jak to zrobić. Do jej brzucha czeka kolejka marzących o rodzicielstwie. Nie wszystkim starczy odwagi i pieniędzy, by z jej usługi skorzystać
www.gazetaprawna.pl
04.11.2016 Interpretacje 2016

XVIII edycja festiwalu odbędzie się w dniach 5-13 listopada w Katowicach. Województwo Śląskie jest fundatorem jednej z nagród
www.slaskie.pl
04.11.2016 Gość od wszystkiego. Informatyk gminny - grafik, prawnik, spec od zamówień...

„Trzeba być trochę grafikiem, trochę prawnikiem”, „na wszystkim trzeba się znać”, „bezpłatna siła robocza” – piszą informatycy o swojej pracy
www.samorzad.pap.pl
04.11.2016 Gorące lata. Trzeba trzymać kciuki za Unię Europejską - mówi Paweł Adamowicz

Rok 2018 i 2019 to będą najgorętsze lata w realizacji programów z funduszy unijnych - uważa prezydent Gdańska, który wziął udział w debacie PAP
www.samorzad.pap.pl
03.11.2016 Sejm będzie pracował nad projektem zakładającym 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

Sejm nie zgodził się w czwartek na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu noweli Kodeksu karnego, zakładającego m.in. kary 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT, na podstawie fikcyjnych faktur o wartości powyżej 10 mln zł.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Sejm zajmie się projektem 'Za życiem' oraz projektem ws. statusu sędziów TK

Sejm na obecnym posiedzeniu zajmie się rządowym projektem ustawy 'Za życiem' oraz projektem ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego - zdecydowali w czwartek posłowie.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Pinkas o projekcie 'Za życiem': Rodzina nie zostanie sama, matka będzie miała wybór

Najważniejsza jest koordynacja, rodzina nie zostanie sama, matka będzie miała wybór - powiedział wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas na konferencji poświęconej projektowi ustawy 'Za życiem'. Mówił o pełnym dostępie do badań prenatalnych i opieki psychologicznej.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Grecja: Minister Waszczykowski z wizytą w Atenach

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozpoczął w czwartek wizytę w Atenach, gdzie spotka się z prezydentem Grecji i szefem greckiego MSZ. To pierwsza wizyta szefa polskiej dyplomacji w Grecji, odkąd władzę objęła tam partia Syriza.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Minister Infrastruktury ogłosił konkurs na prezesa PAŻP

Minister Infrastruktury i Budownictwa ogłosił konkurs na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Kandydat musi mieć co najmniej trzyletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z lotnictwem cywilnym.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 'Jesteśmy naprawdę oburzeni'. Francuski minister obrony o decyzji Polski ws. Caracali

Francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian skrytykował w środę wieczorem w parlamencie decyzję polskich władz o zakończeniu rozmów w sprawie dostaw śmigłowców Caracal i wypowiedzi strony polskiej na temat sprzedaży Rosji okrętów Mistral.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Dziewięć regionów Rosji szczególnie dotkniętych zakażeniami HIV

W dziewięciu regionach Rosji liczba mieszkańców zakażonych wirusem HIV stanowi co najmniej 1 proc.; problemem są regiony z wielkimi miastami - pisze w czwartek gazeta 'RBK'. Ocenia, że oficjalne dane w niektórych miastach mogą być zaniżone nawet trzykrotnie.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Rafalska: Projekt „Za życiem” to pierwszy krok w kierunku kompleksowego programu

Projekt „Za życiem” to tylko pierwszy krok w kierunku przygotowania kompleksowego programu - mówiła w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Mamy świadomość, że żadne pieniądze nie zmniejszą cierpienia rodzin, w których przychodzi na świat ciężko chore dziecko - dodała.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys