O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


03.11.2016 Spotkanie prezydenta Dudy z prezydent Estonii

W czwartek po godz. 9.30 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, która składa w Warszawie roboczą wizytę.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Tu warto się zwrócić o bezpłatne porady w trudnych sytuacjach

Od początku roku 2016 na terenie całej Polski funkcjonuje jednolity system darmowej pomocy prawnej. Zapewnienie najuboższym prawa bezpłatnego dostępu do prawnika na etapie przedsądowym jest wymogiem europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, Karty Praw Unii Europejskie...
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Turcja: Zawieszono w obowiązkach 1,2 tys. członków żandarmerii

Władze Turcji w czwartek zawiesiły w obowiązkach 1 218 członków żandarmerii - poinformował przedstawiciel MSW, nadzorujący te siły. To kolejna częśc śledztwa w sprawie nieudanego zamachu stanu z lipca.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Birma: Uchodźcy wojenni niemile widziani [REPORTAŻ]

Chociaż pochodzą z tej samej społeczności i wyznają tę samą wiarę, uchodźcy wojenni w stanie Rakhine w Birmie nie mogą już liczyć na pomoc okolicznych mieszkańców. Zmiana rządu i większa demokracja nie osłabiła wpływów armii. Wojsko odmawia ludziom powrotu do domów.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Niemcy: Zatrzymany Syryjczyk uznany za niebezpiecznego

Podejrzany o przynależność do zagranicznej organizacji terrorystycznej Syryjczyk, który został zatrzymany w środę wieczorem w Berlinie, został przez policję uznany za bardzo niebezpiecznego - poinformował w czwartek tygodnik 'Focus' na swojej stronie.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Kambodża: Pemier Hun Sen poprał Donalda Trumpa

Premier Kambodży Hun Sen oświadczył, że chciałby, aby wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych wygrał kandydat Republikanów Donald Trump, ponieważ zmniejszy napięcie z Rosją i będzie przywódcą dobrym dla światowego pokoju.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Po przejęciu firmy składka wypadkowa ustalana na nowo

Zdaniem ZUS przejęcie przedsiębiorstwa nie oznacza, że należność tę można opłacać w dotychczasowej wysokości. Skoro zmienił się płatnik, to suma musi być wyliczona ponownie.
www.gazetaprawna.pl
03.11.2016 Presja w regionie. 40 proc. funduszy na spójność zarządzanych przez marszałków

Wydawanie pieniędzy z obecnej perspektywy finansowej opóźnia się nie tylko w Polsce - mówi marszałek Zachodniego Pomorza Olgierd Geblewicz
www.samorzad.pap.pl
03.11.2016 Bez formularza. Pole blankiet będzie całkowicie usunięte z aplikacji ŹRÓDŁO

USC uzupełnił drugie imię w rejestrze PESEL, nie zmieniło się ono w polu blankiet. Pole to będzie usunięte – informuje Centralny Ośrodek Informatyki
www.samorzad.pap.pl
03.11.2016 Tyle za śmieci. Obowiązek składania deklaracji przez właścicieli nieruchomości

USC mogą, ale nie muszą informować urzędy gmin o zmianach danych, na podstawie których ustalane są  śmieciowe opłaty - mówi wiceszef MŚ
www.samorzad.pap.pl
03.11.2016 Uzależnienia drogą do(ni)kąd?

Jak chronić młodzież przed uzależnieniami
www.slaskie.pl
02.11.2016 Francja: Władze rozpoczęły ewakuację nieletnich mieszkańców 'dżungli'

Francuskie władze w środę rano rozpoczęły ewakuację ok. 1500 nieletnich ze zlikwidowanego obozowiska migrantów w Calais, zwanego "dżunglą". Pozostające bez opieki dzieci i nastolatki są rozwożone autokarami do ośrodków rejestracyjnych w różnych częściach kraju.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 'FT': Turcja utrudnia walkę przeciwko IS w Mosulu i Rakce

O wpływy w Syrii i Iraku już walczy zbyt wiele sił; zaniepokojeniem napawa fakt, że rosną także ambicje Turcji; zaangażowanie jej sił w Mosulu i Rakce skomplikuje działania dowodzonej przez USA koalicji w celu wyparcia dżihadystów - pisze "Financial Times".
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 Wyroki bez zawieszenia ws. zbiorowego gwałtu w Pietrzykowicach

3 lata i 5 miesięcy bez zawieszenia dla Arkadiusza P. i 3 lata dla Michała O. - to prawomocne już wyroki dla oskarżonych o dokonanie zbiorowego gwałtu na 16-latce w Pietrzykowicach (Śląskie). Wymierzył je w środę Sąd Apelacyjny w Katowicach.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 Wiceszef MS o blokowaniu narodowców na Facebooku: W Polsce nie ma zgody na cenzurę

W Polsce nie ma zgody na cenzurę; będziemy analizować pod kątem prawnym, co możemy zrobić ws. blokowania na Facebooku profili związanych z ruchami narodowymi - zapowiedział w środę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. To woła o pomstę do nieba - uważa.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 Łukasz Świerżewski nowym dyrektorem Biura Komunikacji i Promocji oraz rzecznikiem prasowym MF

7 listopada Łukasz Świerżewski obejmie stanowisko dyrektora Biura Komunikacji i Promocji oraz rzecznika prasowego Ministerstwa Finansów - podał MF w komunikacie.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 Rosja: Ministerstwo obrony ogłasza przerwę humanitarną w nalotach na Aleppo

Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło w środę, że w piątek od godziny 9 do 19 w Aleppo na północnym zachodzie Syrii będzie obowiązywać 'humanitarne' zawieszenie broni. Decyzję w tej sprawie podjął prezydent Rosji Władimir Putin - dodano.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 'Wiedomosti': Ustawa o narodzie Rosji grozi powtórzeniem doświadczeń ZSRR

Tworzenie narodu przy pomocy specjalnych ustaw grozi powtórzeniem doświadczeń ZSRR i powstaniem fikcyjnej wspólnoty, która rozpadnie się, gdy zabraknie czynników spajających ją od zewnątrz - piszą w środę 'Wiedomosti', komentując pomysł ustawy o narodzie Rosji.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 Dysponowanie środkami mieszkańca DPS z pisemną zgodą

Nieprawidłowości przy przygotowywaniu i realizacji indywidualnych planów wsparcia wytknął DPS-om wojewoda lubuski. Błędy występują też przy rozporządzaniu dochodem pensjonariuszy.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 'FAZ': W Niemczech narasta krytyka wobec Nord Stream 2

Niemiecki dziennik 'Frankfurter Allgemeine Zeitung' (FAZ) napisał w środę, że w Niemczech narasta krytyka wobec planów budowy nowego gazociągu przez Bałtyk przez należącą do rosyjskiego koncernu Gazprom spółkę Nord Stream 2 AG.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 USA: Nagroda Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego dla dziennikarza 'NYT'

Komentator dziennika "New York Times" Nicholas Kristof otrzymał we wtorek nagrodę The Spirit of Jan Karski, przyznawaną przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego (JKEF). Laureat powiedział, że dzięki takim ludziom, jak kurier z Warszawy, wojna, to nie tylko zło.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 Indonezja: Co najmniej 20 osób utonęło wskutek przewrócenia się łodzi

Co najmniej 20 osób utonęło w środę wskutek przewrócenia się łodzi u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Batam na Morzu Południowochińskim - poinformowała policja w tym kraju. Przeładowaną łodzią płynęło około 90 migrujących pracowników; 39 osób zdołano uratować.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 KGP: Od piątku na drogach zginęło 39 osób. Zatrzymano blisko 1200 pijanych kierowców

39 osób zginęło, a 441 zostało rannych w 425 wypadkach - to bilans wydłużonego, świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali ponad 1197 pijanych kierowców - poinformowała w środę PAP Komenda Główna Policji. Było bezpieczniej niż przed rokiem.
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 KHW: Górnicy chętni, by porzucić węgiel

KOPALNIE Ponad tysiąc pracowników Katowickiego Holdingu Węglowego złożyło już wnioski o skorzystanie z ustawowych osłon socjalnych. Docelowo załoga zagrożonej bankructwem spółki może się skurczyć aż o 5 tys. osób
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 Internet wygryzł prasę. Teraz idzie na starcie z TV

MEDIA Telewizja to najdroższe i najpopularniejsze medium, jeśli chodzi o reklamę. Ale trendy na rynku wskazują jasno: pieniądze przesuwają się do sieci
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 Światłowód walczy z kablówką. O pieniądze

MEDIA Kablówkom tak zależy na kliencie internetowym, że reklamę Orange zachęcającą do zmiany technologii przesyłu zaskarżyły do UOKiK
www.gazetaprawna.pl
02.11.2016 „Zamknij oczy i zobacz”

Rozpoczyna się Festiwal Ars Cameralis. Literatura, muzyka, sztuki wizualne, film, warsztaty i spotkania
www.slaskie.pl
02.11.2016 Podatkowe ABC. Publikacja uchwał w WDU najpóźniej na 14 dni przed końcem roku

Uchwały podatkowe na 2017 r. gminy powinny przygotować odpowiednio wcześnie, najlepiej jeszcze w październiku lub listopadzie - przypomina RIO
www.samorzad.pap.pl
01.11.2016 Stare Powązki - miejsce spoczynku znanych i zasłużonych Polaków

Stare Powązki, najsłynniejszy cmentarz Warszawy, został założony pod koniec XVIII. Do dzisiaj jest miejscem pochówku znanych i zasłużonych Polaków. Nagrobki pochodzą z różnych epok artystycznych, z niektórymi związane są tragiczne historie miłosne - mówi PAP przewodnik Małgorzata Arabas.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Znani Polacy, którzy odeszli w tym roku

W 2016 roku pożegnaliśmy wielu znanych Polaków, ludzi świata kultury, polityki, kościoła, nauki, sportu. W tym roku odeszli m.in. reżyser Andrzej Wajda, kardynał Franciszek Macharski, ekonomistka Zyta Gilowska, aktor Andrzej Kopiczyński, satyryczka Maria Czubaszek, najsłynniejszy w Polsce popularyza...
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Ks. prof. Kawecki: Dzień Wszystkich Świętych - czas zadumy nad tajemnicą życia i śmierci

Dzień Wszystkich Świętych jest zadumą nad tajemnicą życia i śmierci, a obchodzą go również osoby niewierzące i wyznawcy innych religii - mówi PAP profesor teologii UKSW w Warszawie ks. Witold Kawecki.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 USA: Clinton znała wcześniej pytania, jakie miały być zadane podczas debat

Czołowa działaczka Partii Demokratycznej, Donna Brazile, występująca jako komentatorka w telewizji CNN, przekazywała Hillary Clinton pytania przygotowane do zadania kandydatom w czasie debat telewizyjnych w partyjnych prawyborach.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 W tym roku ekshumowano szczątki ponad 3 tys. żołnierzy niemieckich

W tym roku ekshumowano szczątki ponad 3 tys. żołnierzy niemieckich, poległych na terenie naszego kraju podczas obu wojen światowych. Szczątki są chowane na kilkunastu cmentarzach w całej Polsce, pochówki odbywają się zwykle jesienią.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Niematerialny aspekt prawa do grobu ważniejszy niż umowa

Z chwilą pochowania kolejnej osoby we wspólnym miejscu na cmentarzu powstaje obowiązek współdecydowania o przyszłości nagrobka i sposobu kultywowania pamięci zmarłych.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Chiny: W wybuchu w kopalni zginęło 15 osób, 20 wciąż jest pod ziemią

W wyniku wybuchu gazu w kopalni węgla w w rejonie miasta Czungcing na południu Chin, do którego doszło w poniedziałek przed południem czasu lokalnego, zginęło 15 osób, a 20 górników wciąż znajduje się pod ziemią – podały chińskie media państwowe.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Zamknięte szlaki turystyczne w słowackiej część Tatr

Począwszy od wtorku zamknięte są wszystkie wysokogórskie szlaki turystyczne w słowackiej części Tatr. Ograniczenie jest wprowadzane co roku z uwagi na ochronę przyrody oraz bezpieczeństwo i potrwa do 15 czerwca przyszłego roku – przypominają władze słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Irak: Premier wzywa dżihadystów w Mosulu, by się poddali

Premier Iraku Hajder al-Abadi wezwał kontrolujących Mosul dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS), by poddali się irackim siłom, które prowadzą ofensywę na to miasto - informuje we wtorek portal BBC. 'Nie mają wyboru. Poddadzą się lub zginą' - mówił premier.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 USA: Sondażowa przewaga Clinton nad Trumpem zmalała do 5 proc.

Przewaga kandydatki Demokratów do fotela prezydenckiego Hillary Clinton nad jej republikańskim rywalem Donaldem Trumpem zmalała do 5 proc. – wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu pracowni Ipsos przygotowanego na zlecenie agencji Reutera.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Szef OWI zdymisjonowany za żarty pod adresem prezydenta Egiptu

Sekretarz generalny Organizacji Współpracy Islamskiej Ijad Madani podał się w poniedziałek do dymisji z powodu stanu zdrowia – podano w komunikacie OWI. Powodem ustąpienia było jednak nie zdrowie Madaniego, co oburzenie Kairu jego kpinami z prezydenta Egiptu.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Wrocław: Przed cmentarzami kwesty na rzecz hospicjum i schroniska dla bezdomnych

Pod największymi cmentarzami we Wrocławiu we wtorek odbędą się kwesty. Pieniądze w nich zebrane zostaną przeznaczone na cele socjalne związane z potrzebami podopiecznych schronisk dla bezdomnych i na zakup sprzętu do hospicjum.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Kanada przyjmie w 2017r. 300 tys. imigrantów

Kanada przyjmie w 2017 r. 300 tys. imigrantów, czyli tylu, ilu przyjęła w 2016 r. – oświadczył w poniedziałek minister ds. imigracji, obywatelstwa i uchodźców John McCallum. Podkreślił, że 'wyznaczenie stałej kwoty to podstawa wzrostu imigracji w przyszłości'.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Nowelizacyjny hazard: Tylko liberalizacja ograniczy szarą strefę

Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 USA: Clinton zapewnia, że w nowych mailach nie ma nic kompromitującego

Kandydatka Demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton zapewniła w poniedziałek, że FBI nie znajdzie nic kompromitującego w nowych mailach, które skłoniły agencję do wznowienia dochodzenia ws. jej prywatnego serwera pocztowego.
www.gazetaprawna.pl
01.11.2016 Mniejsza spójność. Sytuacja odwróci się w latach 2018-2020 - mówi Jan Olbrycht

Zmniejszenie pieniędzy na politykę spójności w przyszłym roku będzie na poziomie 25 proc. To wynik aktualnej sytuacji - uważa europoseł Jan Olbrycht
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys