O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.12.2016 Lądowiska przy SOR-ach obowiązkowe dopiero od 2021 r.

Szpitalne Odziały Ratunkowe nie będą musiały od 1 stycznia 2017 r. mieć lotniska lub lądowiska; obowiązek taki został przesunięty na 1 stycznia 2021.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Czechy: 40 lat temu opublikowano Kartę 77

40 lat temu w komunistycznej Czechosłowacji opublikowano z datą 1 stycznia 1977 roku Kartę 77, czyli obywatelski manifest sprzeciwu wobec łamiących prawa człowieka praktyk władzy, co zaowocowało powstaniem związanego z tym dokumentem ruchu prodemokratycznego.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Dialog i zniwelowanie podziałów - ważne, zdaniem ludzi kultury, w 2017 r.

Dialog władz, instytucji i ludzi kultury i zapewnienie stabilności jej rozwoju to wg. menedżerki kultury Beaty Chmiel kwestie, które powinny być ważne w kulturze w 2017 r. Szef Instytutu Książki Dariusz Jaworski liczy, że nie pogłębią się podziały trapiące środowisko.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 W 2017 r. łatwiej wytniesz drzewo na własnej działce

Od 1 stycznia 2017 r. prywatni właściciele nieruchomości będą mogli bez zezwolenia wyciąć drzewa lub krzewy na swoich posesjach. Jest jednak warunek - usunięcie drzew czy krzewów nie może być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Dymisje generałów nie osłabiły Macierewicza. Za podwyżki dla żołnierzy stworzył 'własną' armię

Odejścia generałów w ramach sprzeciwu wobec polityki Antoniego Macierewicza? To tylko część prawdy. Większość żołnierzy szefa MON ceni, a jego politykę chwali. Mimo że wymiana kadry w wojsku trwa w najlepsze.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Irak: Eksplozja dwóch bomb na targu w Bagdadzie; co najmniej 21 zabitych

Dwie bomby eksplodowały w sobotę na zatłoczonym targu w centrum stolicy Iraku, zabijając co najmniej 21 osób i raniąc ponad 40 - poinformowała lokalna policja i źródła medyczne. Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 'FAZ' o pogrzebie polskiego kierowcy: Międzynarodówka ofiar terroryzmu

Odnosząc się do śmierci polskiego kierowcy Łukasza Urbana, który zginął na początku zeszłego tygodnia w zamachu w Berlinie, niemiecki dziennik 'Frankfurter Allgemeine Zeitung' pisze w sobotę, że ofiary zamachu tworzą swoistą 'międzynarodówkę'.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Romans to umowa nienazwana

Sąd: dokonywanych na konto kochanki wpłat nie można uznać za darowizny.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 USA: Kalifornia boryka się z 'epidemią' bezdomności

Kalifornia boryka się z prawdziwą epidemią bezdomności. Ponad 120 tys. mieszkańców to bezdomni, a 66 proc. z nich żyje na ulicy, co jest w USA wskaźnikiem rekordowym. W samym Los Angeles liczba osób bezdomnych wzrosła w ciągu trzech lat ponad dwukrotnie.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Czy założenie spółki z o.o. jest skomplikowane?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Zgodnie z postanowieniami kodeksu spółek handlowych, jest to rodzaj spółki kapitałowej, która może zostać utworzona przez jedną albo więcej osób. Kapitał zakładowy spółki powinien wynosić co najmniej 5000 złotych.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Szczerski: chcemy uruchomić Trójkąt Weimarski od poziomu roboczego (wideo)

W przeszłości zbyt wiele uwagi poświęcano spotkaniom Trójkąta Weimarskiego w "formule ceremonialnej"; spotkania Trójkąta Weimarskiego chcemy uruchomić od poziomu roboczego - mówi PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Brazylia: Zabójstwo ambasadora Grecji zleciła jego żona

Brazylijska policja ustaliła, że zabójstwo ambasadora Grecji w Brazylii, którego ciało znaleziono w piątek niedaleko Rio de Janeiro, żona dyplomaty zleciła swemu kochankowi. W związku z przestępstwem aresztowano trzy osoby - poinformowali w piątek śledczy.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Pełnomocnik Karola Tendery domaga się prawidłowych przeprosin od ZDF

Pełnomocnik b. więźnia Auschwitz Karola Tendery uważa, że przeprosiny zamieszczone przez niemiecką telewizję publiczną ZDF po wyroku krakowskiego sądu za użycie słów "polskie obozy zagłady" nie spełniają wymogów. Prawnik domaga się od ZDF prawidłowych przeprosin.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Eksperci o wyzwaniach w 2017: spadek inwestycji może być zagrożeniem dla gospodarki

Wzrost roli konsumpcji w tworzeniu PKB będzie prowadził do dalszego spadku inwestycji krajowych - ostrzega w rozmowie z PAP prof. Stanisław Gomułka. Do spadku inwestycji doprowadza raczej substytucja droższych pracowników krajowych przez tańszych imigrantów - twierdzi dr Cezary Mech.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2016 Od 2017 roku nowy limit transakcji gotówkowych dla firm

Obniżenie z 15 tys. euro do 15 tys. zł limitu transakcji gotówkowych dokonywanych przez firmy - zakłada nowelizacja ustawy o podatku PIT, CIT oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która 1 stycznia wchodzi w życie.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Truecka armia: W Syrii zneutralizowano 1600 bojowników IS i kurdyjskich

Turecka armia poinformowała w piątek, że od sierpnia br., gdy rozpoczęła się turecka interwencja zbrojna na północy Syrii, 'zneutralizowanych' zostało tam w sumie 1294 dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) oraz 306 bojowników kurdyjskich.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Strażacy apelują o ostrożne obchodzenie się z fajerwerkami

Petardy, rakiety, pochodnie, rzymskie ognie - to nieodłączne elementy sylwestrowej zabawy. Strażacy apelują, by kupować je w sprawdzonych miejscach i zachować szczególną ostrożność przy ich odpalaniu.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Omijanie przepisów dot. zatrzymania prawa jazdy będzie utrudnione

Starosta będzie mógł podjąć postępowanie o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu, który złamał przepisy, nawet jeśli policja fizycznie nie odebrała mu dokumentu, zakłada nowela ustawy o kierujących pojazdami, która wchodzi w życie 1 stycznia 2017 roku.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Turcja: Zatrzymano ok. 40 domniemanych bojowników Państwa Islamskiego

Turecka policja zatrzymała w piątek ok. 40 domniemanych bojowników Państwa Islamskiego (IS) - podała państwowa agencja prasowa Anatolia. Operację na południu Turcji przeprowadziły specjalne jednostki policji z wykorzystaniem pojazdów opancerzonych i śmigłowca.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Sasin: Jesteśmy gotowi wyciągnąć rękę do opozycji. Sejm wróci do normalnej pracy?

Jesteśmy gotowi wyciągnąć rękę do opozycji, proponujemy powrót od normalnej pracy - powiedział w piątek poseł PiS Jacek Sasin. 'Niech opozycja zacznie spełniać swoją konstytucyjną rolę, czyli recenzowania rządu' - dodał.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Nepal: Langtang powstał z gruzów po trzęsieniu ziemi [REPORTAŻ]

Półtora roku po trzęsieniu ziemi, które zmiotło z powierzchni ziemi himalajską wioskę Langtang w Nepalu, mieszkańcy doliny wielkim wysiłkiem odbudowali się z gruzów. Zapewniają, że jest bezpiecznie, i czekają na powrót turystów.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Kosiniak-Kamysz: Od stycznia PSL rozpocznie kampanię przed wyborami samorządowymi

W Sejmie jest ogromne zamieszanie, ale życie się toczy, trzeba rozmawiać z ludźmi i rozwiązywać ich problemy - mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiadając, że PSL od stycznia rozpocznie kampanię przed wyborami samorządowymi.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Rumunia: Sorin Grindeanu desygnowany na premiera

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis desygnował w piątek na premiera byłego ministra ds. łączności, kandydata rządzącej postkomunistycznej Partii Socjaldemokratycznej (PSD) Sorina Grindeanu - poinformowała kancelaria premiera.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 CNN: w odpowiedzi na sankcje USA zamknięto anglo-amerykańską szkołę w Moskwie

Rosyjskie władze nakazały zamknięcie anglo-amerykańskiej szkoły w Moskwie; to pierwsza widoczna odpowiedź na wprowadzenie w czwartek przez USA sankcji przeciwko Rosji - poinformowała w piątek CNN, powołując się na zbliżonego do sprawy przedstawiciela USA.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Akcja służb przeciwko dopalaczom: 23 osoby zatrzymane

W wyniku wspólnych kontroli policji, inspekcji sanitarnej i służby celnej w całym kraju zatrzymano 23 osoby podejrzewane m.in. o handel dopalaczami - dowiedziała się w piątek PAP w Komendzie Głównej Policji. Zabezpieczono m.in. ponad 2,1 tys. opakowań z dopalaczami.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Czy wielka miłość między Solidarnością a PiS przetrwa? Na razie maskarada trwa

Restrukturyzacja górnictwa to test miłości pomiędzy Solidarnością a PiS. Bo partia Jarosława Kaczyńskiego obiecywała w kampanii wyborczej, że nie będzie zamykała kopalń, a jednak to robi, na co górniczej zgody nie było. Ale rządzącym wystarczył bardzo prosty zabieg lingwistyczny – nazwanie likwidacj...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 W 2017 roku w Polsce i na świecie mniej aplikacji i rozwój platform cyfrowych

W 2017 roku czeka nas rozwój platform cyfrowych, upowszechnienie programów użytkowych i przenoszenie rynku do internetu - powiedział PAP dyrektor ds. transformacji cyfrowej firmy doradczej PwC Michał Kreczmar.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Czy czeka nas reglamentacja wody? 'Popyt rośnie dwa razy szybciej niż ludność Ziemi'

Obecny system gospodarczy sprawia, że człowiek jako jedyny gatunek na Ziemi produkuje odpady, z którymi nie mogą sobie potem poradzić ani on, ani natura.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Świadczenie pielęgnacyjne wzrośnie w 2017. Wyrok TK wciąż niezrealizowany

1406 zł będzie wynosić w 2017 r. świadczenie pielęgnacyjne - przysługujące rodzicom opiekującym się niepełnosprawnymi dziećmi. Podwyżka związana jest ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia. Dotychczas świadczenie wynosiło 1300 zł.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2016 Tekst trzynastki. Jednolity tekst ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym

Rada Ministrów nie była uprawniona do dokonania zmiany granic Miasta Opola, bo wniosek, który dostała, był wadliwy formalnie - ocenia RPO
www.samorzad.pap.pl
30.12.2016 Opole nie urośnie? Zdaniem RPO decyzja rządu o zmianie granic Opola była wadliwa

W gminach jest zbyt wielu radnych, dochodzimy do absurdu – uważa poseł Kukiz'15. Czy MSWiA zmniejszy liczbę samorządowców?
www.samorzad.pap.pl
30.12.2016 Drogi wojewódzkie: konkurencja o dofinansowanie

29 grudnia 2016 zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Działania 6.1. Drogi wojewódzkie, o łącznym budżecie ok. 588 mln zł. Wpłynęło 29 projektów inwestycji.
www.slaskie.pl
29.12.2016 Szef MSZ: Wizerunek rządu jest jaki był. Wizerunek opozycji wygląda kabaretowo

Nasz wizerunek jest taki, jaki był, czyli rządu konsekwentnie wprowadzającego reformy; martwię się, jak wygląda wizerunek opozycji na świecie, bo wygląda to kabaretowo - tak szef MSZ Witold Waszczykowski odpowiedział na pytanie o wpływ obecnej sytuacji na wizerunek Polski za granicą.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Gdańsk: Trzecia osoba z zarzutami dot. handlu dopalaczami

Kolejnej - trzeciej - osobie z gdańska prokuratura postawiła zarzuty handlu dopalaczami, groźnymi dla zdrowia i życia. W zakamuflowanych skrytkach w lokalach użytkowanych przez dwie wcześniej zatrzymane osoby znaleziono m.in. prawie milion zł.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Zybertowicz o proteście w Sejmie: Opozycja szuka sposobu na zaistnienie

Opozycja szuka sposobu na zaistnienie, żyje w jakimś zamkniętym świecie wyobrażeń innych od tego, czym żyją miliony Polaków - tak protest w Sejmie ocenił w czwartek doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 'FT': Trump powinien wzmocnić amerykańską obecność w Azji

Gazeta "Financial Times" zwraca w czwartek uwagę przyszłej administracji Donalda Trumpa na konieczność wzmocnienia amerykańskiej obecności w Azji, gdzie trwa wyścig zbrojeń, w obliczu którego USA "powinny potwierdzić swoją rolę gwaranta stabilności i pokoju".
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Rosja: MSZ: nowe sankcje USA będą próbą zakłócenia możliwej współpracy

Jeśli USA nałożą sankcje na Rosję w związku z oskarżeniami o rosyjskie cyberataki i ingerowanie w amerykańskie wybory, będzie to próba zakłócenia możliwej współpracy obu krajów - oświadczyło w czwartek MSZ w Moskwie, cytowane przez agencję RIA-Nowosti.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Filipiny: Sztuczne wyspy chińskie nie są poważnym problemem

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte oświadczył w czwartek, że budowanie przez Chiny sztucznych wysp na Morzu Południowochińskim nie jest poważnym problemem, a gdyby jednak było, Stany Zjednoczone powinny to powstrzymać.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Szef MSZ o ograniczeniu dotacji dla TV Biełsat: Nie chcę, ale muszę

Wymogi stawiane przed polską dyplomacją m.in. zwiększenie liczby konsulatów i większa pomoc dla uchodźców syryjskich na Bliskim Wschodzie, będą wymagały funduszy - tak szef MSZ Witold Waszczykowski wyjaśniał ograniczenie dotacji dla telewizji Biełsat. 'Nie chcę, ale muszę' - podkreślił.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Na pomyłce w obliczeniu okresu zasiłkowego najwięcej straci płatnik

Mimo że przepisy nie wskazują tego wprost, to głównie pracodawca powinien czuwać, czy ubezpieczony nie przekroczył 182 dni pobierania świadczenia. Jeśli się pomyli, poniesie finansowe konsekwencje.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Przedsiębiorca nie straci zasiłku, gdy na zwolnieniu tylko podpisuje dokumenty

Jeśli jednak zacznie pozyskiwać klientów, to w razie kontroli ZUS odbierze mu świadczenie za cały okres choroby. To jest już bowiem uznawane za wykonywanie pracy zarobkowej
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Zakopane: Pożar pensjonatu, ewakuowano turystów

72 osoby ewakuowała straż pożarna z pensjonatu "Halny" w Zakopanem, w którym wybuchł pożar poddasza.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Przymrużone OKO Press. Jak weryfikacja stała się własną karykaturą

OKO Press po raz kolejny nazwało bzdurą nasz tekst o tym, że dodatki z Programu 500 Plus mogą zniechęcać kobiety do podejmowania pracy. Postanowiliśmy więc zareagować – odpowiedzieć merytorycznie, bazując na danych i objaśniając je. Również autorom z OKO Press – by zabierając się za weryfikację, nie...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Niemcy: Służby od dawna wiedziały, że Amri jest gotów do ataku

Niemieckie służby od dawna wiedziały, że Anis Amri, domniemany sprawca niedawnego ataku terrorystycznego w Berlinie, jest islamskim radykałem gotowym do dokonania zamachu - podał w czwartek 'Sueddeutsche Zeitung', powołując się na nowe ustalenia śledztwa.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Szef MSZ: Domagamy się odpowiedzi rosyjskiego MSZ ws. słów Putina o Smoleńsku

Wysłaliśmy notę dyplomatyczną, domagamy się odpowiedzi od rosyjskiego MSZ na jakie dokumenty powoływał się prezydent Władimir Putin ws. katastrofy smoleńskiej - podkreślił szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Dodał, że Polska domaga się zwrotu wraku tupolewa.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Jaka jest różnica pomiędzy wyrokiem prawomocnym i nieprawomocnym

Aby otrzymać prawomocny wyrok, trzeba złożyć wniosek do sądu, który go wydał i wnieść stosowną opłatę.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Szef MSZ Turcji: Chcemy rozejmu w Syrii przed Nowym Rokiem

Turcja chce, by rozejm w Syrii wszedł w życie przed Nowym Rokiem - oświadczył w czwartek turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu. Ponownie podkreślił, że władze w Ankarze nie będą negocjować z syryjskim prezydentem Baszarem el-Asadem.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2016 Innowacji nie odkładaj na później

Rozpoczął się nabór wniosków w kolejnym konkursie Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości pn. „Innowacje w MŚP”.
www.slaskie.pl
29.12.2016 Czy tylu potrzeba. Zdaniem Tomasza Jaskóły liczba radnych jest nieadekwatna

Gmina nie może arbitralnie wyłączać z grona członków wspólnoty. Mieszkańcem gminy jest każdy, kto mieszka na tym terenie
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys