O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.06.2016 Hollande chce po Brexicie uatrakcyjnić Paryż dla świata finansów

Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział dostosowanie obowiązujących we Francji reguł, w tym podatkowych, tak aby Paryż stał się bardziej atrakcyjny dla instytucji finansowych. To reakcja na brytyjskie referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2016 Podsumowano XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin 2016

W trakcie spotkania w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego wręczono nagrody przedstawicielom gmin, które zorganizowały najwięcej wydarzeń oraz przyciągnęły najliczniejszą rzeszę uczestników
www.slaskie.pl
30.06.2016 Dyżur resortu. Najbliższe telefoniczne spotkanie eksperckie z MC w poniedziałek

COI informuje, że dyżur ekspercki odbędzie się w poniedziałek 4 lipca. Na pytania odpowiedzą eksperci MC. Będą inne numery telefonów
www.samorzad.pap.pl
29.06.2016 Turecka policja: Państwo Islamskie stoi za zamachem w Stambule

Turecka policja uważa, że za samobójczymi atakami na lotnisku w Stambule stoi dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie - podała turecka agencja prasowa Dogan, powołując się na źródła w policji.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2016 Turcja: Około 60 rannych na lotnisku w Stambule

Około 60 osób zostało rannych, w tym sześć ciężko, w ataku na lotnisku Ataturka w Stambule - podała turecka agencja Anadolu. Wcześniej tureckie władze informowały o ok. 20 rannych.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2016 Wałęsa w Poznaniu: Udało nam się usunąć wiele podziałów Europy

Naszemu pokoleniu udało się usunąć wiele podziałów Europy i świata, ale na temat demokracji, która w Polsce ciężko powstaje, musimy przeprowadzić dłuższą rozmowę i konsultacje - mówił we wtorek podczas głównych uroczystości w 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca b. prezydent Lech Wałęsa.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2016 Turcja: Wszystkie loty do i ze Stambułu odwołane

Po zamachu, do którego doszło we wtorek wieczorem na międzynarodowym lotnisku Ataturka w Stambule odwołano wszystkie loty do i z tego portu lotniczego - informuje telewizja Al-Dżazira.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2016 Świętowali geodeci i kartografowie

www.slaskie.pl
29.06.2016 Obradował Komitet Monitorujący RPO 2014-2020

Członkowie Komitetu Monitorującego przyjęli kolejny pakiet kryteriów wyboru projektów, które są niezbędne do przeprowadzenia naborów projektów zgodnie z harmonogramem przewidzianym na rok 2016
www.slaskie.pl
28.06.2016 Chróścik: Finansową barierą są opłaty sądowe

- Upowszechnianie stereotypu prawnika dostępnego dla bogatych elit podważa zaufanie do systemu wymiaru sprawiedliwości – mówi Włodzimierz Chróścik, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 'Washington Post': antidotum na Brexit - silniejsze NATO

Referendum nt. Brexitu było ostatnią i najtragiczniejszą pomyłką premiera Davida Camerona, a odpowiedzią Stanów Zjednoczonych na słabnącą Unię Europejską powinno być wzmocnienie transatlantyckiego partnerstwa militarnego - pisze we wtorek "Washington Post".
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Wielkopolskie: 5 osób zatrzymanych w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego

Trzech oficerów i dwóch wojskowych niższej rangi z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu zatrzymali agenci CBA. Żołnierzom zarzucono przekroczenie uprawnień i oszustwa w związku z wypłatami dla żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Hamas wdzięczny Turcji za normalizację stosunków z Izraelem

Hamas, radykalny ruch palestyński kontrolujący Strefę Gazy, wyraził wdzięczność Turcji za decyzję o normalizacji stosunków z Izraelem. Turecko-izraelskie porozumienie nie przewiduje jednak zdjęcia izraelskiej blokady palestyńskiej enklawy.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Czy wolno wchodzić z psem do parku i na plac zabaw

Spacerując z psem, zauważyłam, że na terenie mojej gminy obowiązuje zakaz wstępu z czworonogami na place zabaw dla dzieci, a także do plenerowej siłowni. Zastanawia mnie takie obostrzenie, bo ostatnio odwiedzając inne miasto, z podobnym zakazem się nie spotkałam. Czy obowiązują tu jakieś lokalne ure...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Ślub w plenerze możliwy, ale niepewny

W sierpniu planujemy wziąć ślub – pisze pan Marcin. – Będzie to ślub cywilny. Wiemy, że możliwe jest zawarcie związku małżeńskiego w plenerze, więc chcielibyśmy, by taka była nasza uroczystość. Jednak gdy poszliśmy do kierownika urzędu stanu cywilnego, ten zaprotestował i orzekł, że ślubu na łące na...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Nie ma jednolitego systemu kategoryzacji hoteli

Wybieram się do Włoch. Ponieważ będę podróżować, więc chcę zarezerwować miejsca w hotelach, ale ceny są przerażające. Placówki cztero- i pięciogwiazdkowe, do których standardu przywykłam podczas wyjazdów do Tunezji oraz Egiptu, są dla mnie niedostępne. Stać mnie najwyżej na dwie gwiazdki – pisze pan...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 IPN udostępnił dokumenty z domu gen. Wojciecha Jaruzelskiego

Fragmenty wojskowych akt personalnych Wojciecha Jaruzelskiego, kopie stenogramów spotkań w Magdalence z lat 1988-1989, pisma i meldunki kierowane do gen. Jaruzelskiego m.in. przez resort spraw wewnętrznych znalazły się wśród dokumentów udostępnionych we wtorek przez IPN.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 'Palestra' wymaga powrotu do źródeł

Rolą adwokatury nie jest wydawanie znaczącej części budżetu samorządowego na rozwijanie nauki prawa w Polsce. To jest podstawowe zadanie uczelni prawniczych
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 'Tusk odegrał szczególnie ponurą rolę w tej sprawie'. Rzecznik rządu tłumaczy słowa Kaczyńskiego

Prezes odnosił się do tej sytuacji, która teraz zaistniała w Unii Europejskiej. Jeżeli ktoś pełni ważną, odpowiedzialną funkcję, to zawsze powinien mieć z tyłu głowy pewne konsekwencje - w ten sposób rzecznik rządu Rafał Bochenek skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wezwał Donalda Tu...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Polski biznes w Wlk. Brytanii o Brexicie - od strachu po nadzieje na nowe rynki (wideo)

Część polskich przedsiębiorców działających w Wlk. Brytanii patrzy na swoją przyszłość w tym kraju w czarnych barwach - boi się m.in. dodatkowych obostrzeń w handlu z innymi krajami. Są też jednak i tacy, którzy widzą potencjalne korzyści związane z Brexitem, licząc m.in. na nowe rynki zbytu.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Postępowania dyscyplinarne z poszanowaniem standardów rzetelnego procesu

Warto, by na wyrok ETPC w sprawie portugalskich sędziów szczególną uwagę zwróciły polskie władze.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Prawnicy dyskutuja o reformach w zawodach: Naukowo, ale o bieżących problemach

Kompetencje komorników i status Krajowej Rady Sądownictwa – to zagadnienia, które wzbudziły najżywszą dyskusję podczas konferencji „Wykonywanie zawodów prawniczych w obliczu planowanych reform”.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Postulski: Sędzia poliglota

Nauka języków obcych oraz zainteresowanie prawem europejskim zdeterminowały ścieżkę kariery Wojciecha Postulskiego , który już po raz drugi stanął na czele Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Rano złoty zyskuje, ale to może być tylko techniczne odreagowanie

We wtorek rano polska waluta umacnia się, jednak analitycy pozostają ostrożni i oceniają ten ruch jako tymczasowy. Dodają, że w dalszym ciągu rynek pozostaje rozchwiany, a każdy zwrot sentymentu inwestorów może spowodować przecenę złotego.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2016 Marszałek Saługa o regionalnych projektach w planie Morawieckiego

Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa zwrócił się do wicepremiera Mateusza Morawieckiego z propozycją wspólnych prac nad najważniejszymi problemami regionu
www.slaskie.pl
28.06.2016 Dyplomy w radach gmin. Ranking ogólnopolski

W 77,5 proc. gmin więcej niż połowa składu rady nie posiada wykształcenia wyższego. W 36 gminach żaden z radnych nie ukończył studiów, w czterech miastach komplet ma dyplom. Publikujemy ranking wykształcenia radnych we wszystkich gminach w Polsce w oparciu o Bank Danych Lokalnych GUS
www.samorzad.pap.pl
28.06.2016 Rzeka mleka. Regulacja produkcji miałaby szybki i pozytywny wpływ na dochody

Unijna branża mleczarska jest w kryzysie – alarmuje Komitet Regionów. I apeluje do unijnych ministrów rolnictwa o regulacje wielkości produkcji mleka.
www.samorzad.pap.pl
27.06.2016 Nawałnice nad Polską: ofiary, ranni, tysiące powalonych drzew

Trzy osoby zginęły, 16 zostało rannych. Tysiące powalonych drzew, blisko pół tysiąca uszkodzonych lub zniszczonych dachów - to bilans nawałnic, które w sobotę i w niedzielę przeszły nad Polską. Wichury uszkodziły też m.in. linie energetyczne - ponad 60 tys. osób zostało pozbawionych prądu.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Jak zaewidencjonować produkcję filmów

W spółce rozszerzamy działalność gospodarczą o wytwarzanie filmów edukacyjnych. Filmy będą sprzedawane jako wyrób gotowy. W jaki sposób zaksięgować koszty poniesione na wytworzenie filmów?
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Zakup zestawu komputerowego i systemu operacyjnego podlega ujęciu jako odrębne pozycje

Samorządowa jednostka budżetowa ma w planie finansowym zaplanowany zakup komputerów do pracowni komputerowej w paragrafie 4240 – pomoce dydaktyczne. Ze względów oszczędnościowych jednostka zakupiła osobno komputery i osobno system operacyjny Windows ze zniżką dla szkół. W związku z tym otrzymano dwi...
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Od 2018 r. MSSF 15 przewiduje jeden model dla wszystkich branż

Obecnie rozpoznanie przychodu następuje w większości według wartości ujętych w umowie. Według nowych zasad będzie on rozpoznawany na podstawie cen, jakie byłyby zastosowane w przypadku zwykłej transakcji sprzedaży.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Wydanie towaru na próbę księguje się na koncie „Towary poza jednostką”

Firma zastanawia się nad wprowadzeniem sprzedaży na próbę. Ma nadzieję, że będzie wtedy większa sprzedaż, gdyż nabywca może się przekonać, czy rzecz jest dla niego odpowiednia. Jakich zapisów powinna dokonać w księgach?
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Kaczyński dla 'Rzeczpospolitej': Musimy przedstawić plan zmian instytucjonalnych UE

Stało się coś bardzo złego; dlatego po zastanowieniu się musimy przedstawić plan zmian instytucjonalnych UE - podkreślił w wywiadzie dla 'Rzeczpospolitej' prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o referendum w Wielkiej Brytanii, w którym zdecydowano o wyjściu tego kraju z Unii.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Brexit: Brytyjscy politycy uspokajają rynki, dla których najgorsza jest niepewność

Brytyjscy politycy uspokajają rynki finansowe. Kluczowe będą najbliższe dni i pierwsze decyzje polityczne. Efekty Brexitu są odczuwalne na całym świecie, ale będą miały niewielki wpływ na ceny surowców.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Morawiecki nie przewiduje zmian w polityce wydatkowej rządu w związku z Brexitem

Nie przewiduje się zmian w polityce wydatkowej rządu w związku z Brexitem i możliwym spowolnieniem wzrostu gospodarczego w Polsce – powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Przyznanie 500 zł nie oznacza odebrania innych zasiłków

Świadczenie wychowawcze jest zwolnione z egzekucji komorniczej. Jego przyznanie nie może spowodować obniżenia alimentów.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Netanjahu: Porozumienie z Turcją będzie mieć ogromny wpływ na gospodarkę

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w poniedziałek, że osiągnięcie z Turcją porozumienia o normalizacji stosunków będzie mieć ogromny wpływ na gospodarkę państwa żydowskiego i stworzy nowe perspektywy ekonomiczne.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Problemy z rozliczaniem usług świadczonych poza RP

Obecnie nie ma wykształconej linii orzeczniczej w kwestii opodatkowania należności za usługi świadczone na rzecz polskich podatników poza krajem przez nierezydentów. Prezentowane są dwa poglądy w tej sprawie.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Wierzytelności nieściągalne w kosztach podatkowych tylko w kwotach netto

Spółka, która posiada względem swoich kontrahentów nieuregulowane należności z tytułu faktur sprzedażowych, nie uwzględnia w kosztach należnego podatku od towarów i usług. Tak wskazują niektóre organy.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Doszacowanie w zakresie cen transferowych nie oznacza automatycznego zakończenia sporu

Podwyższenie podstawy opodatkowania w wyniku kontroli może prowadzić do podwójnego opodatkowania tego samego dochodu u obu stron transakcji. Wtedy warto zastosować procedurę wzajemnego porozumiewania.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Czy trzeba zarejestrować się dla VAT przy kontrakcie menedżerskim

Podpisałem ze spółką z o.o. kontrakt menedżerski. Kontrakt szczegółowo określa warunki wykonywania zlecenia, wysokość wynagrodzenia oraz moje obowiązki. Czy zobowiązuje mnie to do rejestracji jako płatnika VAT?
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Zapis w umowie o preferencyjnych kosztach musi być precyzyjny

Koszty w wysokości 50 proc. przysługują nie tylko w przypadku zawarcia umowy o dzieło. Coraz częściej są stosowane w przypadku umów o pracę
www.gazetaprawna.pl
27.06.2016 Lato Otwartych Boisk

Po raz 11 Stadion Śląski zaprasza na letnie zajęcia
www.slaskie.pl
27.06.2016 Prawny labirynt. To byłoby niezgodne z podstawowymi zasadami ustrojowymi...

Niedopuszczalne jest utworzenie kancelarii na potrzeby obsługi działalności rady gminy jako odrębnego zakładu podporządkowanego jej szefowi
www.samorzad.pap.pl
27.06.2016 Aktualny dokument. Jednolity tekst ustawy o pracownikach samorządowych

Ukazał się jednolity tekst ustawy o pracownikach samorządowych. Dokument uwzględnia zmiany wynikające z Kodeksu pracy i ustawy o samorządzie gminnym.
www.samorzad.pap.pl
26.06.2016 Armenia: Papież apeluje o jedność wyznawców Chrystusa

Papież Franciszek w niedzielę, w ostatnim dniu wizyty w Armenii, uczestniczył w liturgii odprawionej w katedrze Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego w Eczmiadzynie. Apelował o jedność wyznawców Chrystusa i przyszłość wolną od podziałów.
www.gazetaprawna.pl
26.06.2016 Jakie utrudnienia czekają na kierowców podczas wakacji

W czasie wakacji kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami m.in. na trasie S7 w okolicach Radomia, na niektórych odcinkach S8 czy S3. Natomiast remont autostrady A4 ma zostać wstrzymany - mówi PAP rzecznik prasowy GDiDKiA Jan Krynicki. Radzi, by przed wyruszeniem w trasę skorzystać z infolinii drogo...
www.gazetaprawna.pl
26.06.2016 Umowy z Chińczykami korzystne dla budowy dróg w Polsce i eksportu polskich produktów

Wsparcie finansowe dla infrastruktury, m.in. przy budowie dróg i autostrad, linii kolejowych, lotnisk, w tym Centralnego Portu Lotniczego w Polsce, czy sprzedaż do ChRL katod miedzianych, mleka MLEKPOL-u i napojów 'Kubuś' dla dzieci mają m.in. przynieść zawarte z Chinami umowy gospodarcze.
www.gazetaprawna.pl
26.06.2016 Prawnicy: Przegląd gatunków

Encyklopedyści to szlachetna grupa. Jej nieszlachetna odmiana to Myśliwi. Mamy jeszcze Hobbystów, Retorów i Charakterystycznych. No i Asystentów.
www.gazetaprawna.pl
26.06.2016 Wiceszef MRPiPS o stawkach za zlecenia: 13 zł za godzinę to minimum, żeby przeżyć

13 zł brutto to jest minimum, żeby przeżyć - przekonuje w rozmowie z PAP wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed. Zapowiada, że na kolejnym posiedzeniu Sejm przyjmie ustawę, która wprowadzi taką stawkę na umowę-zlecenie od 1 stycznia.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys