O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.09.2016 Turcja zapowiedziała zamknięcie 12 telewizji

Tureckie władze oznajmiły w czwartek, że ze względu na powiązania z udaremnionym lipcowym zamachem stanu zamkniętych zostanie 12 kanałów telewizyjnych.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2016 Ambasador Syrii przy ONZ: Nie bombardujemy cywilów

Ambasador Syrii przy ONZ Baszar Dżaafari odrzucił w czwartek oskarżenia, że syryjskie siły rządowe zabijają cywilów. "Syryjski rząd nie bombarduje cywilów. Ci ludzie to nasi ludzie" - zapewniał po posiedzeniu rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Syrii.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2016 Śląskie biega !

1 i 2 października odbędzie się Silesia Marathon – największa impreza biegowa w regionie. Do jej organizacji włączyło się Województwo Śląskie
www.slaskie.pl
30.09.2016 Natura – Kultura – Cywilizacja – pierwsze spotkanie ekspertów tematycznych

Spotkanie w Żarkach rozpoczęło drugi cykl debat nad inicjatywą strategiczną
www.slaskie.pl
30.09.2016 Będą zmiany w „Programie Rozwoju Bazy Sportowej”

Dofinansowanie mogą otrzymać Częstochowa, Czeladź oraz Jaworzno
www.slaskie.pl
30.09.2016 Uwagi regionów. Marszałkowie krytycznie o strategii na rzecz rozwoju

Projekt przygotowanej przez MR Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju budzi zastrzeżenia władz województw – informuje Alicja Wejner z ZW RP
www.samorzad.pap.pl
29.09.2016 AI: 200-250 ofiar śmiertelnych broni chemicznej w Darfurze

Organizacja obrony praw człowieka Amnesty International oskarżyła w czwartek władze Sudanu o przeprowadzenie ataków z użyciem broni chemicznej w Darfurze, w których zginęło 200-250 osób. AI pisze w raporcie, że takich ataków było w br. co najmniej 30.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 W Kaszmirze wymiana ognia między żołnierzami Indii i Pakistanu

Do wymiany ognia między żołnierzami Indii i Pakistanu doszło w czwartek w Kaszmirze; zginęło 2 Pakistańczyków. Według Islamabadu Indusi dokonali 'nieuzasadnionego ostrzału'. Zdaniem Delhi była to odpowiedź na próbę ataku ze strony pakistańskich 'terrorystów'.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 MSZ Rosji: Groźby wobec Moskwy ws. Syrii to wspieranie terrorystów

Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow oświadczył w czwartek, że dchodzi do 'nieskrywanych cynicznych gróźb' pod adresem Rosji w związku z sytuacją w Syrii; groźby te są - jak dodał - 'faktycznie wspieraniem terrorystów' ze strony USA.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 UOKiK: Ustalanie cen przez związek przedsiębiorców to naruszenie konkurencji

Związek przedsiębiorców nie może ustalać cen oferowanych przez swoich członków, takie działanie stanowi naruszenie konkurencji - podał w czwartek UOKiK. Urząd nałożył karę na Związek Polskich Ośrodków Leczenia Niepłodności i Wspomagania Rozrodu w wys. ponad 13 tys. zł.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Były dyrektor z ANR podejrzany ws. nieprawidłowości w stadninie koni w Janowie Podlaskim

Zarzuty niedopełnienia obowiązków dotyczących kontroli w stadninie koni w Janowie Podlaskim (Lubelskie) przedstawiła prokuratura byłemu dyrektorowi zespołu nadzoru właścicielskiego Agencji Nieruchomości Rolnych Grzegorzowi M.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 ONR w Polsce: Ze zmianą rządu nastąpiło przyzwolenie na te poglądy. To robi pewna część nauki Kościoła

W ostatnim czasie białostocka prokuratura umorzyła dochodzenie ws. obchodów rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego, podczas których dochodziło do głoszenia m.in. antysemickich haseł. Zdaniem niektórych specjalistów, tego typu organizacje działają za przyzwoleniem władz. - W Poznaniu wojewoda ...
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Ukraina: Donald Tusk liczy na przedłużenie unijnych sankcji wobec Rosji

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który składa w czwartek wizytę w Kijowie, oświadczył podczas spotkania z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem, że liczy na przedłużenie unijnych sankcji wobec Rosji.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Marcinkiewicz: Dymisja Szałamachy ma przykryć afery personalne i sprawę aborcji

- Dowiemy się, jakie decyzje dotyczące finansów publicznych podejmie Mateusz Morawiecki jako minister finansów i być może jest tak, że tych decyzji nie chciał podjąć Paweł Szałamacha jako minister finansów - komentuje zmianę w rządzie premier Beaty Szydło były szef rządu PiS Kazimierz Marcinkiewicz....
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Financial Times: Europejska armia to mrzonki, trzeba spełniać zobowiązania w NATO

Plany stworzenia europejskiej armii nie są uzasadnione, ponieważ nie będzie ona ani skuteczna, ani nie zyska pełnego poparcia. Priorytetem jest podniesienie wydatków na obronność w ramach już istniejącego sojuszu, NATO - pisze w czwartek 'Financial Times'.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Niemiecka prasa o śledztwie w sprawie MH17. Zdemaskowany Putin

Odnosząc się do wyników śledztwa w sprawie zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Donbasem niemieccy komentatorzy obarczają odpowiedzialnością za śmierć 298 osób Rosję i prezydenta Władimira Putina. Według 'FAZ', międzynarodowy raport 'demaskuje Putina'.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Już oficjalnie: Prezydent powołał Morawieckiego na szefa resortu finansów

Prezydent Andrzej Duda powołał wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko ministra finansów - poinformowało w czwartek na Twitterze Ministerstwo Rozwoju.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Waszczykowski: Debata w PE na temat praw kobiet w Polsce - ingerencja w polskie sprawy

Szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział w czwartek, że ewentualna debata w Parlamencie Europejskim na temat praw kobiet w Polsce byłaby nieuzasadnioną ingerencją w sprawy naszego kraju i kompromitacją europosłów. Przekonywał, że prawa kobiet w Polsce nie są zagrożone.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Bójka na sejmowym korytarzu: Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Terleckiego

Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego w związku z bójką na sejmowym korytarzu podczas konferencji prasowej polityka PiS - donosi RMF FM.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Północnokoreański żołnierz uciekł przez granicę do Korei Południowej

Żołnierz północnokoreańskiej armii uciekł w czwartek do Korei Południowej; jest obecnie przesłuchiwany - poinformowało w Seulu kolegium szefów sztabów południowokoreańskich sił zbrojnych. Nie podano co było przyczyną dezercji.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Bogaty jak komornik. Wiemy, ile zarabiają funkcjonariusze ściągający długi

Ministerstwo Sprawiedliwości sprawdziło, ile naprawdę zarabiają funkcjonariusze ściągający długi. Średnia? 50 tys. zł miesięcznie.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2016 Apel konwentu. Marszałkowie deklarują wolę współpracy z resortem rolnictwa

Marszałkowie  nie chcą zmian w PROW i apelują do szefa MR o kontynuowanie dobrej współpracy i dialogu z samorządami województw
www.samorzad.pap.pl
29.09.2016 Teraz Podbeskidzie – czyli o subregionach w województwie

Ostatnie spotkanie w ramach pierwszej serii rozmów w czterech subregionach województwa śląskiego odbyło się w Bielsku Białej
www.slaskie.pl
29.09.2016 Po torach do Kopalni Srebra

Srebrny Pociąg to wspólna inicjatywa Kolei Śląskich oraz Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. W jesienne weekendy wyruszy wyruszy z Katowic do Bytomia, a stamtąd wąskim torem do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
www.slaskie.pl
28.09.2016 'Jesteśmy zawiedzeni'. Przedstawiciele pracowników medycznych spotkali się z ministrem zdrowia

- Jesteśmy bardzo zawiedzeni - mówił Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, po spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Tematem rozmów były wynagrodzenia pracowników medycznych. - Liczyliśmy, że pan minister przyjdzie z konkretnymi propozycjami, że będzie mi...
www.gazetaprawna.pl
28.09.2016 E-usługi szybciej. Nowe zasady zniosą bariery dla nowoczesnej administracji

Nowe zasady zniosą bariery dla wprowadzania i rozwoju nowoczesnych e-usług i ułatwią zamianę procedur papierowych na elektroniczne
www.samorzad.pap.pl
28.09.2016 Silna spójność. Samorządy i organizacje z 22 krajów UE podpisały wspólny apel

Ponad 300 samorządów i organizacji zrzeszających samorządy podpisało apel dotyczący „silnej polityki spójności” UE po 2020 roku
www.samorzad.pap.pl
28.09.2016 Upomnieć dłużnika. Przepis na komunikację między wierzycielem a zobowiązanym

Jaka jest minimalna kwota zaległości, co do której urząd gminy powinien wysłać dłużnikowi upomnienie? - spytał RIO burmistrz z woj. opolskiego
www.samorzad.pap.pl
28.09.2016 O regionie w regionie – debaty eksperckie na półmetku

Jutro, 29 września o godzinie 10.00 w Bielsku-Białej (Klubokawiarnia Aquarium ul. 3 Maja 11 Galeria Bielska BWA: na piętrze) odbędzie się ostatnia z pierwszej serii debat ekspertów nad inicjatywą strategiczną, jaką jest dokument „Kierunek Śląskie 3.0”
www.slaskie.pl
28.09.2016 Szlak Zabytków Techniki wzorem do naśladowania

Szlak Zabytków Techniki i INDUSTRIADA zagościły w brukselskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego
www.slaskie.pl
28.09.2016 VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

„Trzy dni dla innowacji” to hasło wiodące tegorocznej edycji Kongresu MŚP, największego w Europie wydarzenia dla firm tego sektora
www.slaskie.pl
27.09.2016 Strategia PGE: efektywność kosztowa, ambitny program inwestycyjny i rozwój nowych modeli biznesowych

Grupa PGE dostosowuje się do świata, w którym zmiany dokonują się dynamicznie i tylko najbardziej innowacyjne oraz zorientowane na potrzeby klienta firmy mają szansę rozwoju. Z tego względu postanowiliśmy zaktualizować naszą strategię biznesową.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Karczewski: Przystąpiliśmy do dobrej zmiany w zakresie spółek, ale popełniliśmy błędy

Nie wszystko poszło dobrze, wyciągnęliśmy wnioski, nobody’s perfect - mówił gość Porannej rozmowy w RMF FM, Stanisław Karczewski. „W jakimś zakresie popełniono błędy. Minister skarbu został odwołany, zmiany w spółkach również nastąpią, bo pani premier to zapowiedziała” - dodał polityk PiS.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Niemcy: Eksplozje przed meczetem i centrum kongresowym w Dreźnie

W Dreźnie przed meczetem i centrum kongresowym doszło w nocy z poniedziałku na wtorek do eksplozji ładunków wybuchowych - poinformowała policja w stolicy Saksonii. Nikt nie odniósł obrażeń. Policja bada, czy zamachy miały podłoże ksenofobiczne.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Debata Clinton-Trump nie powinna decydować o dzisiejszych notowaniach akcji

- Wydaje się, że debata Clinton-Trump i zniżka na tureckiej giełdzie nie powinny być decydujące dla dzisiejszych notowań na GPW. Giełdy mogą jednak pozostawać pod wpływem kłopotów Deutsche Banku.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Szefowa MAK spotka się z szefem podkomisji badającej katastrofę smoleńską

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy oficjalnie poinformował we wtorek, że jego szefowa Tatiana Anodina zgodziła się na spotkanie z szefem podkomisji polskiego MON badającej katastrofę smoleńską Wacławem Berczyńskim i że data spotkania zostanie dopiero ustalona.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Błaszczak: Troska Gronkiewicz - Waltz o bezpieczeństwo w stolicy to kampania wymierzona w rząd

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poprosiła szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka o zwrócenie dodatkowej uwagi na bezpieczeństwo w stolicy. 'Tego rodzaju listy to kampania wymierzona w rząd' - ocenił pismo Błaszczak, a incydenty uznał za 'margines marginesów'.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Azerbejdżan: 91 proc. poparcia dla zmian wzmacniających prezydenta

Ponad 91 proc. wyborców w Azerbejdżanie poparło w poniedziałek w referendum zmiany w konstytucji wzmacniające prezydenta Ilhama Alijewa. Głosowanie było krytykowane przez obrońców praw człowieka, obawiających się zacieśnienia kontroli przez dynastię Alijewów.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Nadal wolno wystawiać faktury pro forma

Pan Maciej prowadzi działalność od kilku miesięcy. Jest podatnikiem VAT, wystawia faktury dokumentujące sprzedaż towaru. Dwa dni temu potencjalny kontrahent poprosił go o wystawienie dokumentu pro forma. – Do tej pory tego nie robiłem, nie wiem, jaki to rodzaj faktury, jakie dane muszą się w niej zn...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Zdaniem komentatorów Trump przegrał pierwszą debatę z Clinton

Pierwsza debata telewizyjna kandydatów do Białego Domu w nocy z poniedziałku na wtorek zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Hillary Clinton - oceniają amerykańscy komentatorzy. Podobna jest opinia telewidzów.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Rząd o zwiększeniu ryczałtu z tytułu zatrudnienia więźnia

Podwyższenie kwoty ryczałtu przysługującego przedsiębiorcy z tytułu zatrudnienia osoby pozbawionej wolności - przewiduje projekt, którym we wtorek ma zająć się rząd. Jest to kolejna zmiana będąca realizacją wprowadzanego od kilku miesięcy programu pracy więźniów.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Klient nie zapłaci adwokatowi, przez którego błąd stracił szansę na zawieszenie wykonania kary

Kiedy pełnomocnik podejmuje czynności procesowe, co do których należy się spodziewać, że nie przyniosą oczekiwanego efektu, postępuje nieetycznie
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Ograniczanie usług bankowych? Więzień ma prawo oszczędzać

Dwóch osadzonych, Marek Siemaszko i Jan Olsztyński, zwróciło się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ze skargą dotyczącą ograniczania im dostępu do usług bankowych, co miało naruszyć art. 1 Protokołu 1 konwencji (prawo własności).
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Komentarz do ustawy Prawo restrukturyzacyjne (cz. 13)

Przedstawiamy kolejną, trzynastą już część komentarza do ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978 ze zm.; dalej: p.r.). Omawiamy w niej regulacje zawarte w art. 310–337.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 USA: Pierwsza debata Clinton-Trump pełna wzajemnych oskarżeń i ataków

Pierwsza debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA: Hillary Clinton i Donalda Trumpa okazała się brutalnym pojedynkiem na słowa i argumenty, w którym oboje atakowali się nawzajem i zarzucali sobie kłamstwa i manipulowanie faktami.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program „Mieszkanie plus” przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2016 Nagrody Marszałka czekają na twórców

Kolejna edycja Nagród Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury
www.slaskie.pl
27.09.2016 Elastyczne środki. Głos za zniesieniem krajowych kwot funduszy unijnych

Przez budżet unijny nie powinny być realizowane projekty służące jedynie lokalnym społecznościom  - uważa prof. Clemens Fuest z Monachium
www.samorzad.pap.pl
27.09.2016 Mapa nagród w jst. Za co i ile – za Watchdog Polska publikujemy przykłady z urzędów

Sieć Obywatelska Watchdog sprawdziła, jak i za co nagradzano pracowników jst. Na czele kwoty od 200 zł za„wkład pracy” i „zaangażowanie”
www.samorzad.pap.pl
27.09.2016 Mniej na sołecki. Niezbędne okazało się zastosowanie mechanizmu korygującego

W 2018 r. gminy dostaną z budżetu mniej na fundusze sołeckie. Wójtowie planują wydać o ponad 20 mln zł więcej niż wynosi ustawowy limit wydatków
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys