O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.11.2017 Tanzania: Cały kraj odcięty od prądu z powodu awarii

Z powodu problemów technicznych w czwartek wszystkie regiony Tanzanii zostały odcięte od dostaw energii elektrycznej - informuje Reuters, powołując się na państwowego monopolistę w zakresie dostaw prądu.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Kraków: Rozpoczęła się rozprawa apelacyjna w procesie lekarzy J. Ziobry

Krakowski sąd okręgowy rozważa wystąpienie do Sądu Najwyższego o przeniesienie apelacji od wyroku uniewinniającego czworo lekarzy leczących Jerzego Ziobrę, ojca ministra sprawiedliwości, do innego sądu. W czwartek rano rozpoczęła się rozprawa apelacyjna; sąd ogłosił jednak przerwę.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Duda: Nie godzę się na powrót do rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu

Określiłem granice tego, co postrzegam jako dopuszczalną zmianę w ustawach o KRS i SN. Nie zgodzę się na powrót do rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu - powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że jeżeli te granice zostaną przekroczone, jako prezydent 'nie będzie mógł się na to zgodzić'.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 W Niemczech w XI stopa bezrobocia 5,6 proc., a bezrobotnych mniej o 18 tys.

Stopa bezrobocia w Niemczech w listopadzie, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 5,6 proc. - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 KAS rozbiła karuzelę VAT w obrocie olejem rzepakowym

Funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie we współpracy z funkcjonariuszami KAS ze Śląska, Wielkopolski i Opolszczyzny zlikwidowali międzynarodową karuzelę podatkową. W karuzeli VAT uczestniczyło kilkanaście podmiotów polskich i zagranicznych.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Gersdorf: Odejdę, jeśli ustawa o SN wejdzie w życie

Jeżeli ustawa o SN wejdzie w życie w tym kształcie, który zaproponował prezydent, to odejdę ze stanowiska - zapowiedziała w czwartek I prezes SN, Małgorzata Gersdorf. Jak dodała, jej odejście nie będzie związane z tym, że 'ma sklerozę', tylko z tym, że 'nie może zaaprobować tego, co w ustawie jes...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Mucha: Jestem optymistą, jeżeli chodzi o pracę w komisji nad projektem o SN

Jestem optymistą, jeżeli chodzi o pracę w komisji sprawiedliwości nad projektem ustawy o SN - powiedział w czwartek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak mówił, 'potencjalnie możliwe' jest spotkanie prezydenta z prezesem PiS, m.in. ws. ustaw sądowych.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Sejm: Trzeci dzień prac komisji nad prezydenckim projektem o SN

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka wznowiła w czwartek prowadzone od wtorkowego wieczoru prace nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Dotychczas omówiła 85 z 132 artykułów, przyjęła też kilkanaście poprawek PiS.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Żurek o oświadczeniu majątkowym: Nie ujawniłem go ze względów bezpieczeństwa

Dostaję groźby; w tym groźby pozbawienia życia, więc zrobiłem to tylko i wyłącznie ze względów bezpieczeństwa - oświadczył w czwartek rzecznik KRS sędzia Waldemar Żurek, pytany o powód utajnienia jego oświadczenia majątkowego. Zadeklarował, że w przyszłości może zwołać konferencję i ujawnić majątek.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Chorwacja: Wyrok w Hadze ws. gen. Slobodana Praljaka moralnie niesprawiedliwy

Premier Chorwacji Andrej Plenković, komentując wyrok ONZ-owskiego trybunału na sześciu bośniackich Chorwatów i samobójstwo jednego z nich, ocenił, że śmierć gen. Slobodana Praljaka 'mówi najwięcej o moralnej niesprawiedliwości' werdyktu, jaki zapadł w Hadze.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Poradnia ubezpieczeniowa z 30 listopada 2017

● Czy etat i wykonywanie zlecenia w firmach mających tego samego właściciela wpływa na składki ZUS● Jakie składki musi uiścić przedsiębiorca, który pobiera zasiłek macierzyński● Czy ZUS może stwierdzić, że całkowicie niezdolny do pracy stał się niezdolny tylko częściowo● Jakie świadczenia można...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Branża medyczna innowacjami stoi

Zgodnie z raportem firmy The Story rynek medyczny w Polsce przeżywa swój renesans. Myślenie w kategoriach potrzeb pacjentów, ułatwiony dostęp do technologii i wiedzy sprawił, że na rynku usług medycznych pojawiają się nowi gracze.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Poradnia kadrowa z 30 listopada 2017

Na kim ciążą obowiązki z zakresu bhp wobec pracowników delegowanych do Polski? Odpowiadamy na najważniejsze pytania z zakresu prawa pracy.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Bieszczady: Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali - poinformował w czwartek ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski. W górach panują trudne warunki turystyczne.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2017 Batalia z szansą. Pokontrolne wezwanie do zwrotu środków nie oznacza obowiązku jego dokonania

Jeżeli beneficjent nie zgadza się z ustaleniami pokontrolnymi, to fakt wezwania do zwrotu środków nie oznacza obowiązku zwrotu – uważa ekspertka
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Krzyż Zasługi. Prezydent Wrocławia odznaczony za wkład w rozwój stosunków polsko-niemieckich

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz został odznaczony Krzyżem Zasługi I Klasy Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Raport podatkowy. Gminy będą raportować do MF o podatkach lokalnych

Samorządy będą składać resortowi finansów coroczne raporty o podatku od nieruchomości, rolnym oraz leśnym – przewiduje projekt rozporządzenia
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Mieszkanie Plus. Tylko Legnica planuje budowę 665 mieszkań w ramach rządowego programu

Prawie 1000 mieszkań ma powstać w I etapie programu Mieszkanie+ na Dolnym Śląsku. Zgłosiło się do niego 9 gmin z tego regionu. Najwięcej chce zbudować Legnica.
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Błędy w systemie. Okoński: sytuacja z CEPiK jest traktowana bardzo poważnie

Sytuacja z CEPiK jest traktowana bardzo poważnie – zapewnił wiceminister cyfryzacji Karol Okoński. Jak ocenił, naprawa błędów w systemie wymaga czasu
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Czyste jezioro. Podpisano umowy na rekultywację jeziora Gołdap

Gmina Gołdap podpisała umowy, które umożliwią rekultywację jeziora położonego na polsko-rosyjskiej granicy
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Dłuższa kadencja. „Porozumienie” Gowina wnioskuje o wydłużenie kadencji w samorządach

Porozumienie Jarosława Gowina wnioskuje o wydłużenie kadencji organów wykonawczych i ustawodawczych w samorządach do pięciu lat
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Smog atakuje. Małopolska bez smogu za 2 do 5 lat

Małopolski WIOŚ ocenia, że w ciągu dwóch do pięciu lat jakość powietrza, zwłaszcza w regionie powinna znacznie się poprawić
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Gra słów. Częstochowa „często chowa” atrakcje

Samorząd Częstochowy rozpoczął kampanię wizerunkową, opartą na grze słów tworzących nazwę miasta
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Samorządowe laury. Konkurs Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska

Świdnica, prezydent Dąbrowy Górniczej, marszałek woj. świętokrzyskiego i wiceszef Rady Miejskiej Słupska – to tegoroczni laureaci nagrody im. N. Barlickiego.
www.samorzad.pap.pl
30.11.2017 Inwestycje i nakłady Województwa Śląskiego w ochronę zdrowia 2015-2017

Zakupy nowoczesnego sprzętu, modernizacja jednostek, tworzenie nowych oddziałów, kampanie promujące zdrowie to bilans ostatnich trzech lat
www.slaskie.pl
30.11.2017 Konkurs na prowadzenie ośrodków adopcyjnych

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs ofert w zakresie prowadzenia ośrodków adopcyjnych w województwie śląskim w latach 2018-2022
www.slaskie.pl
29.11.2017 Francja: Guy Savoy najlepszą restauracją świata w rankingu 'La Liste'

Za najlepszą na świecie uznana została paryska restauracja Guy Savoy. Taki jest ogłoszony w środę rano ranking „La Liste”, w którym ten sam lokal był na czele także w zeszłym roku.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Romaszewska: poprawki PiS do ustawy o SN są 'fatalne'; w KRS jest wszystko w porządku

Poprawki zgłoszone przez PiS do prezydenckiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, są "fatalne" i nie do zaakceptowania - oświadczyła w środę doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska. Oceniła jednocześnie, że zaproponowane zmiany do projektu ustawy o KRS są "w porządku".
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Dozór techniczny to część systemu bezpieczeństwa publicznego

Ze względu na skomplikowaną sytuację na świecie i zagrożenia związane z nowymi technologiami dozór techniczny poszerza zakres swojego funkcjonowania. Jego działalność już dziś jest mocno osadzona w obszarze bezpieczeństwa publicznego, co ma zostać usankcjonowane w nowelizacji ustawy.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Kancelaria prezydenta 'ze spokojem' obserwuje prace nad prezydenckimi projektami

Z dystansem i ze spokojem podchodzimy na razie do tego, co się w parlamencie dzieje w kwestii prac nad prezydenckimi projektami w sprawie sądów - powiedział prezydencki minister Andrzej Dera.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Belgowie rozdają darmowe frytki na granicach

Dumni ze swojej tradycji gastronomicznej Belgowie postanowili w niecodzienny sposób uczcić "tydzień frytek". Ta narodowa belgijska przekąska jest rozdawana na niektórych dawnych przejściach granicznych z Francją, Niemcami i Holandią.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Policjanci uwolnili żonę biznesmena uprowadzoną dla okupu; sprawcy zatrzymani

Policyjna specgrupa doprowadziła do uwolnienia żony biznesmena, która została uprowadzona dla okupu; sprawcy zostali zatrzymani - dowiedziała się w środę PAP w źródłach zbliżonych do policji. Szczegóły akcji zostaną ujawnione o godz. 11 w Komendzie Głównej Policji.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Rzeszów: Od godz. 10 posiedzenia sądu ws. aresztów dla b. dyrektorów sądów

Na godzinę 10 w środę wyznaczono pierwsze z posiedzeń sądu ws. aresztów dla pięciu byłych już dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej. Z wnioskami o trzy miesiące aresztu dla podejrzanych wystąpiła we wtorek wieczorem Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Sąd decyduje o aresztach dla b. dyrektorów sądów

Niebawem zapadnie decyzja ws. aresztów dla pięciu byłych już dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej. Z wnioskami o trzy miesiące aresztu dla podejrzanych wystąpiła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Witek: decyzja PiS ws. kandydata na prezydenta Warszawy - po analizie sondaży

Władze Prawa i Sprawiedliwości podejmą decyzję o ogłoszeniu kandydata na prezydenta Warszawy po analizie wyników badań sondażowych - zapowiedziała w środę w TVP1 szefowa gabinetu politycznego premiera, Elżbieta Witek.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Witek: Nie róbmy takich spekulacji. Beata Szydło jest premierem

Władze Prawa i Sprawiedliwości podejmą decyzję o ogłoszeniu kandydata na prezydenta Warszawy po analizie wyników badań sondażowych - zapowiedziała w TVP1 szefowa gabinetu politycznego premiera, Elżbieta Witek.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Śląskie: Po opadach śniegu od rana blisko 50 kolizji

Do blisko 50 kolizji doszło dotychczas w środę na śląskich drogach w związku z porannymi opadami śniegu – podała wojewódzka policja. Drogi krajowe i autostrady są przejezdne. Na trasie Imielin–Mysłowice Brzezinka wstrzymano ruch pociągów.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Komisja sprawiedliwości o SN. 'To obejście konstytucji'. 'Głosujecie jak kukiełki'

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka wznowiła prace nad prezydenckim projektem nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Posiedzenie komisji potrwa najprawdopodobniej cały dzień.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Kidawa-Błońska: PO nie zamierza przejmować Nowoczesnej

Nie da się przejąć Nowoczesnej; to jest inne ugrupowanie, dlatego powinniśmy współpracować, a nie nikogo przejmować - powiedziała w środę w radiowej Trójce wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Dodała, że partie wystawią wspólnych kandydatów w najbliższych wyborach.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Kidawa-Błońska: Będą wspólni kandydaci. Ale nie przejmujemy Nowoczesnej

Nie da się przejąć Nowoczesnej; to jest inne ugrupowanie, dlatego powinniśmy współpracować, a nie nikogo przejmować - powiedziała w radiowej Trójce wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Dodała, że partie wystawią wspólnych kandydatów w najbliższych wyborach.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Schetyna: zamach stanu na demokrację już nie pełza, on kroczy

Zamach stanu obozu rządzącego na sądy, na polską demokrację już nie pełza, on zaczyna kroczyć - podkreślił w środę lider PO Grzegorz Schetyna. Ocenił również, że proponowane przez PiS zmiany w Kodeksie wyborczym "zdemolują i zamkną samorządność".
www.gazetaprawna.pl
29.11.2017 Kodeks partyjny. Liroy i 'Bezpartyjni' krytycznie o zmianach w prawie wyborczym

Proponowane przez PiS zmiany w Kodeksie wyborczym odbierają obywatelom prawo decydowania o sobie - ocenił w środę poseł niezrz. Piotr Liroy-Marzec
www.samorzad.pap.pl
29.11.2017 Wody w komisji. Gajda: środki z subwencji nie będą przekazywane do Wód Polskich

Środki z subwencji nie będą przekazywane do Wód Polskich - zapewnił w środę wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Chodzi o dotacje rozwojowe dla województw
www.samorzad.pap.pl
29.11.2017 Tańsze drogi. Propozycja Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych

Zamiast dwóch warstw (warstwy ścieralnej i podbudowy) tańsze nawierzchnie jednowarstwowe - tę metodę na mniej obciążonych drogach stosuje coraz więcej samorządów.
www.samorzad.pap.pl
29.11.2017 Regiony o Kodeksie. Marszałkowie przeciwko zmianom w Kodeksie wyborczym

Proponowane zmiany w Kodeksie wyborczym to odbieranie samorządom kompetencji i dążenie do recentralizacji państwa – uważają marszałkowie województw
www.samorzad.pap.pl
29.11.2017 Powstanie Szlak Rodów Przemysłowych

Pomysł utworzenia nowej atrakcji turystycznej
www.slaskie.pl
28.11.2017 Dzień dobry biznes: Marketing, networking, kooperacja

Właśnie zakończył się organizowany przez PKO Bank Polski cykl bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców z sektora MSP, przy udziale ekspertów z Polskiego Towarzystwa Gospodarczego (PTG). Celem cyklu było merytoryczne wsparcie przedsiębiorców z całej Polski.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2017 Konflikty w spółkach Temida rozwiązuje stosunkowo szybko

Podział zysku i dopłat, ustalenie finansowych warunków sprzedaży i umorzenie udziałów – o te i inne finansowe kwestie najczęściej spierają się wspólnicy spółek, kiedy decydują się stanąć na drodze sądowej. Prawnicy z kancelarii PragmatIQ szczegółowo przeanalizowali ponad 300 orzeczeń sądów rejonowyc...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys