O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


23.11.2017 Argentyna: Poszukiwania zaginionego okrętu podwodnego w 'krytycznej fazie'

Poszukiwania zaginionego okrętu podwodnego ARA San Juan weszły w środę w "krytyczną fazę" bowiem wkrótce załodze skończą się zapasy tlenu - oświadczył rzecznik marynarki wojennej Argentyny Enrique Balbi. Intensywną akcję poszukiwawczą prowadzą jednostki z kilku krajów, w tym z USA.
www.gazetaprawna.pl
23.11.2017 Macierewicz o sprawie gen. Kraszewskiego

Przyczyną wszczęcia postępowania sprawdzającego ws. gen Kraszewskiego "jest pojawienie się nowych informacji wskazujących na to, że pan gen. Kraszewski może nie być władny dotrzymać tych kryteriów, które są wymagane przez tajemnicę państwową" - powiedział w środę szef MON Antoni Macierewic...
www.gazetaprawna.pl
23.11.2017 Poprawa oferty przewozowej w rozkładzie jazdy pociągów 2017/2018

Zwiększona praca eksploatacyjna, więcej pociągów w godzinach szczytu na popularnych trasach
www.slaskie.pl
23.11.2017 Lokalni bohaterowie zainspirują

7 grudnia w Muzeum Śląskim spotkają się wszyscy „Lokalni Bohaterowie'. Gościem specjalnym będzie Jurek Owsiak
www.slaskie.pl
22.11.2017 Sejm rozpoczął posiedzenie; zajmie się projektami ws. KRS i SN i zmianami w Kodeksie wyborczym

Sejm, który w środę po godz. 10 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się prezydenckimi projektami ustaw o KRS i SN. Posłowie rozpatrzą też projekt PiS zmian w Kodeksie wyborczym, który wprowadza m.in. dwukadencyjności wójtów i likwiduje JOW-y w wyborach do rad gmin.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Karczewski: Między prezydentem a szefem MON nie ma wojny. Jest spór

Między prezydentem Andrzejem Dudą a szefem MON Antonim Macierewiczem nie toczy się wojna, ale spór; kompromisem może być zakończenie sprawy gen. Jarosława Kraszewskiego - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ocenił, że obecnie ruch jest po stronie szefa MON.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Gasiuk-Pihowicz: Kandydatura Lubnauer na szefa Nowoczesnej najlepszym rozwiązaniem

W mojej ocenie kandydatura Katarzyny Lubnauer na szefa Nowoczesnej jest najlepszym rozwiązaniem; widzę w niej pewne wyczucie społeczne, pewnie większe niż ma Ryszard Petru - powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz. Oceniła, że jej partia jest obecnie w trudnym momencie, stąd szukanie rozwiązania.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Szef PSL: Nie widzę wśród posłów PSL chęci wystawiania swoich kandydatów do KRS

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany w środę, czy PSL będzie brało udział w obsadzaniu miejsc w KRS odparł, że nie widzi takich chęci wśród posłów swojego ugrupowania. Podkreślił, że ani PiS, ani prezydent nie konsultowali poprawek do ustaw o SN i KRS z opozycją.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Samolot wojskowy USA z 11 osobami rozbił się na Pacyfiku

Samolot z 11 osobami na pokładzie rozbił się w środę na Oceanie Spokojnym, gdy był w drodze na lotniskowiec USS Ronald Reagan - poinformowała marynarka wojenna USA. Według ministerstwa obrony Japonii maszyna rozbiła się w pobliżu atolu Okinotori.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Lubnauer: Potrzebni są nowi liderzy

W całej opozycji jest takie poczucie, że potrzebne są zmiany. Potrzebna jest nowa nadzieja, nowy impuls i w związku z tym nowi liderzy - uważa wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, kandydatka na przewodniczącą partii.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 „Prezes IPN dopuścił się aktu niegodnego”. List ws. Mirosława Chojeckiego trafił do prezydenta

'Podjęta przez prezesa Instytutu Pamięci Narodowej decyzja o odmowie nadania Mirosławowi Chojeckiemu statusu działacza opozycji w czasach PRL budzi w nas uczucia zdumienia i najwyższego oburzeni' -czytamy w liście skierowanym do Prezydenta RP. 
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Zalewska o akcji #sexedpl: Zapraszam Anję Rubik do MEN

Minister edukacji Anna Zalewska, pytana o kampanię edukacji seksualnej #sexedpl, zaprosiła jej inicjatorkę i modelkę Anję Rubik do MEN. Zapraszam Anję Rubik, przeczytamy podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie - powiedziała w środę Zalewska.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Karczewski: Przeciwnicy zmian w wymiarze sprawiedliwości to przeciwnicy PiS

Wśród 28 organizacji, które sprzeciwiają się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, są te, które walczą z PiS i dbają o to, by nie było żadnych zmian w sądownictwie - ocenił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Na ustawy o KRS i SN czekają Polacy - dodał.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Rząd traci zainteresowanie zmianami w składkach na ZUS

Resortowi pracy i ZUS nie podoba się zniesienie 30-krotności, a wicepremier Mateusz Morawiecki nie zamierza jako jedyny bronić projektu – wynika z informacji DGP. To jeszcze nie oznacza, że zmiany w składkach na ZUS wylądują w koszu, ale entuzjazm do nich w PiS mocno przygasł.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Dzika reprywatyzacja nie jest problemem tylko PO. Jest śledztwo w sprawie zwrotu nieruchomości zatwierdzonych przez Kaczyńskiego

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie zwrotu nieruchomości, który zatwierdził Lech Kaczyński. Dla obecnych władz stolicy to dowód na to, że dzika reprywatyzacja nie jest problemem tylko PO. W oczach PiS to próba rozmycia odpowiedzialności Hanny Gronkiewicz-Waltz.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 PO gra na kompromitację PiS

Wniosek Platformy o konstruktywne wotum nieufności ma opóźnić zmiany w rządzie. Jeśli Jarosław Kaczyński potraktuje go poważnie, do przebudowy gabinetu może dojść dopiero w styczniu.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Héjj: Jak groźne jest granie na antyimigranckich lękach

Nic tak nie jednoczy wyborców jak po pierwsze wspólny, sprecyzowany wróg, po drugie zaś strach przed nim. Od 2014 r. mamy do czynienia na Węgrzech z nieprzerwaną projekcją wroga, który – jeżeli dobrze się przyjrzeć – w ogóle nie istnieje. Co więcej, badania opinii publicznej pokazują, że rządzącym u...
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Siedzą na pieniądzach i boją się zaryzykować. Inwestycje dołują jeszcze bardziej niż w 2016

Duże i średnie firmy, które powinny być lokomotywą całej gospodarki, nie dają dobrego przykładu – po trzech kwartałach wydały na inwestycje jeszcze mniej niż w słabym 2016 r.
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 Wojciechowski: Umocnimy się w tych obszarach, w których już jesteśmy dobrzy [WYWIAD]

- Umocnimy się w tych obszarach, w których już jesteśmy dobrzy. Na pewno będziemy silnie wzmacniać nasze relacje z Polską Grupą Zbrojeniową - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Wojciechowski, prezes, założyciel i główny udziałowiec grupy WB Electronics, która specjalizuje się w produkcji m.in. bezzałogo...
www.gazetaprawna.pl
22.11.2017 KR w Łodzi. W czerwcu woj. łódzkie odwiedzi delegacja Komitetu Regionów

W czerwcu woj. łódzkie odwiedzi delegacja Komitetu Regionów, aby przyjrzeć się przedsiębiorstwom funkcjonującym w gospodarce cyrkularnej
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Oszczędne urzędy. MSWiA informuje o działalności CUW-ów w gminach

Samorządowe Centra Usług Wspólnych funkcjonują już w ponad tysiącu gmin, przynosząc 45 mln oszczędności – informuje MSWiA
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Nowatorski MOPS. Mieszkanie treningowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie

Katowicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej postawił na pionierską formę wsparcia - mieszkanie treningowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Brońmy samorządów. Wywiad z Tadeuszem Czajką, wójtem gminy Tarnowo Podgórne

- Zasady funkcjonowania samorządów w Polsce są wzorem dla wielu krajów. Musimy ich bronić – mówi wywiadzie dla PAP Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego.
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Zmiana przepisów. Od 6 grudnia gminy będą przekazywać MF sprawozdania podatkowe

Obowiązek przekazywania MF sprawozdań podatkowych przez gminy zakłada nowela ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, która 6 grudnia wejdzie w życie
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Inwestycja w kolej. MR: Polska Wschodnia zyska nowe połączenia kolejowe

Województwa Polski Wschodniej zyskają kolejne, nowoczesne połączenia kolejowe – poinformowało Ministerstwo Rozwoju
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Mniej za energię. Mińsk Mazowiecki wzniósł energooszczędne budynki z mieszkaniami socjalnymi

Samorząd miejski Mińska Mazowieckiego wybudował energooszczędne przedszkole i budynki z mieszkaniami socjalnymi, których lokatorzy będą dzięki temu mniej płacić za media.
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Walczą ze smogiem. Familoki chcą do sieci

W Rudzie Śląskiej w tym roku złożono 192 wnioski ws. zmiany systemu ogrzewania. Coraz częściej wnioski składają wspólnoty mieszkaniowe
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Więcej metropolii. Samorządowcy za szerszym stosowaniem przepisów dot. metropolii

Polska potrzebuje więcej rozwiązań metropolitalnych - przekonywali w Katowicach uczestnicy debaty "Miasto 2017 - Zarządzanie Miastem"
www.samorzad.pap.pl
22.11.2017 Woda wspólnym dobrem

Wspólna praca nad wypracowaniem najlepszego modelu zaopatrzenia w wodę mieszkańców regionu może być gwarancją stabilności dostaw i stabilnej ceny wody
www.slaskie.pl
22.11.2017 Chorzów stawia na zintegrowaną komunikację

Stacje i ścieżki rowerowe, a także inteligentny system zarządzania ruchem powstaną w Chorzowie dzięki unijnej dotacji w wysokości 32 mln zł
www.slaskie.pl
21.11.2017 Rising Stars 2017: Pierwsza dziesiątka wschodzących gwiazd prawa

W 6. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer przede wszystkim liczyły się innowacyjność, kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych oraz wiedza, najlepiej pogłębiana w ramach pracy naukowej. Szc...
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Modzelewski krytykuje pomysł 'kodeksu dobrych praktyk': To odwracanie uwagi od prawdziwych przyczyn oszustw

Wprowadzenie 'kodeksu dobrych praktyk' dot. „zachowania należytej staranności” przez podatników VAT, gdy czyn może mieć znamiona przestępstwa pospolitego, świadczy o niezrozumieniu problemu lub odwracaniu uwagi od prawdziwych przyczyn oszustw karuzelowych - uważa prof. Witold Modzelewski.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Łapiński: Poprawki PiS nie wypaczają intencji prezydenckich projektów ws. KRS i SN

Poprawki PiS do prezydenckich projektów ws. KRS i SN, które zostały uzgodnione, nie wypaczają intencji tych projektów - ocenił we wtorek w TVP1 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Waszczykowski: Spotkanie Szydło z Macronem nadzieją na nowe otwarcie

Mam nadzieję, że spotkanie premier Beaty Szydło z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem będzie nowym otwarciem i że zapomnimy o starych problemach - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Jak dodał, tematem rozmów będą m.in. kwestie europejskie i bilateralne.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Zybertowicz: Podczas Marszu Niepodległości zlekceważono straty wizerunkowe

Podczas Marszu Niepodległości, MSWiA i inne służby skoncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego; zlekceważono to, że możemy ponieść straty wizerunkowe - ocenił we wtorek doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Pajacowanie przy Pałacu, czyli Polska to kraj bogaczy

Przeszkody do wyburzenia są formalne, praktyczne i zdroworozsądkowe. Powiedzmy wprost: to się nie zdarzy. Ale zburzenie Pałacu Kultury, niczym odgrzewany kotlet, wraca do medialnej przestrzeni co kilka lat. Bogaty musi być kraj, który nie ma poważniejszych problemów.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Waszczykowski: To wiceszef KE Frans Timmermans nie chciał dialogu z Polską

To wiceszef KE Frans Timmermans nie chciał dialogu z Polską; odpowiadaliśmy obszernie na wszystkie zapytania ze strony KE, próbowaliśmy też zaprosić Timmermansa do MSZ - powiedział we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Schetyna: Każde słowo we wpisie Tuska o sytuacji w Polsce na Twitterze jest prawdziwe

Każde słowo w niedzielnym wpisie na Twitterze szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska o sytuacji w Polsce jest prawdziwe - powiedział we wtorek w RMF FM szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Ustawa z 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne (wyciąg z przepisów cz. 1)

1 stycznia 2018 r. wchodzi w życie ustawa z 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne (Dz.U. poz. 1566). Zastąpi ona ustawę z 18 lipca 2001 r. o takim samym tytule (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1121). Przyczyn uchwalenia nowego prawa wodnego było kilka.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Zieliński: Wpis Tuska jest haniebny. Wszyscy Polacy powinni taką postawę napiętnować

To jest wpis haniebny, który powinniśmy wszyscy jako Polacy potępić i taką postawę napiętnować i odrzucić; Donald Tusk jest ostatnią osobą spośród Polaków, która ma prawo takie opinie formułować - powiedział we wtorek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 MF: KAS zarekwirowała 53 nielegalne automaty do gier

W dwóch akcjach wymierzonych w nielegalny hazard w województwach mazowieckim i łódzkim funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowali 53 nielegalne automaty do gier - poinformował we wtorek w komunikacie resort finansów.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Gowin: Najpierw odrzucimy wotum nieufności, a potem przeprowadzimy rekonstrukcję

Jeśli rzeczywiście PO na posiedzeniu Sejmu złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności, to najpierw będziemy musieli je odrzucić, a dopiero potem przeprowadzić zmiany w rządzie - powiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Szyszko uparcie przekonuje, że w sprawie Puszczy Polska realizuje prawo europejskie

Polska w 100 proc. wykonuje prawo europejskie oraz postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej - podkreślił we wtorek minister środowiska Jan Szyszko komentując decyzję Trybunału, który nakazał wstrzymanie wycinki i zagroził karami finansowymi za złamanie tego zakazu.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Siemoniak: Wpis Tuska nie oznacza zamiaru aktywności politycznej w Polsce

Wpis szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska nie oznacza zamiaru aktywności politycznej w Polsce - mówił we wtorek wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem nic nie wskazuje na to, by Tusk zrezygnował z tego stanowiska przed końcem kadencji.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 AI: Władze Birmy stosują wobec Rohingjów apartheid

Władze Birmy poddają mniejszość muzułmańską Rohingja długofalowej dyskryminacji, która sprowadza się do 'apartheidu' - oceniła we wtorek w raporcie Amnesty International. Rodzi to pytania, co zastaną ludzie, którzy uciekli przed przemocą, gdy powrócą do domu.
www.gazetaprawna.pl
21.11.2017 Nazwy ulic. Poznań uhonoruje kobiety

Rada Miasta zdecydowała, że w Poznaniu, w przyszłym roku, nowym ulicom, placom i skwerom patronować będą tylko kobiety
www.samorzad.pap.pl
21.11.2017 Smog pod nadzorem. Krajowe laboratorium skontroluje monitoring powietrza prowadzony przez JST

Monitoring jakości powietrza prowadzony przez samorządy, znajdzie się pod nadzorem Krajowego Laboratorium Referencyjnego i Wzorcującego
www.samorzad.pap.pl
21.11.2017 Wsparcie seniorów. RPO: potrzebna deinstytucjonalizacja systemu wsparcia potrzebujących

Potrzeba działań na rzecz deinstytucjonalizacji systemu wsparcia dla seniorów i osób niepełnosprawnych – podkreślił RPO
www.samorzad.pap.pl
21.11.2017 Zmiany w Kodeksie. Kukiz’15 proponuje własną reformę Kodeksu wyborczego

Posłowie z Klubu Kukiz’15 w poniedziałek złożyli w Sejmie projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego oraz ustaw samorządowych 
www.samorzad.pap.pl
20.11.2017 Pomysł na samorząd. Nowacka: Polska może i musi być kolorowa, otwarta, przyjazna, radosna, postępowa

Zapraszamy siły progresywne do debaty o programie dla samorządów – nawoływała szefowa Inicjatywy Polska podczas konwencji samorządowej
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys