O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


26.03.2017 Region mocy. Województwo łódzkie stawia na innowacje w sektorze energii

W przyszłości trzeba będzie zastąpić Elektrownię Bełchatów innym źródłem, a chcielibyśmy, żeby energia z województwa łódzkiego rozpływała się na Polskę i Europę
www.samorzad.pap.pl
26.03.2017 W Warszawie szczyt premierów Grupy Wyszehradzkiej i Kongres Innowatorów

W Warszawie 27-28 marca 2017 r. odbędzie się Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej 'Central Eastern Europe Innovators Summit' z udziałem premierów państw Grupy Wyszehradzkiej. W jego trakcie zostaną zaprezentowane start-upy z państw V4.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Pakistan: Powstaje ogrodzenie wzdłuż granicy z Afganistanem

Władze Pakistanu ogłosiły, że rozpoczęły budowę ogrodzenia wzdłuż granicy z Afganistanem. Islamabad dodaje, że konstrukcja powstaje w miejscach, w których regularnie dochodziło do ataków przeprowadzanych przez bojowników.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 MSZ zaniepokojone wydarzeniami na Białorusi apeluje o zaprzestanie stosowania przemocy przez służby porządkowe

MSZ z niepokojem odnotowało sposób, w jaki władze Białorusi utrudniały przeprowadzenie pokojowego protestu w Mińsku 25 marca 2017 r. - napisał resort w komunikacie. MSZ apeluje o zaprzestanie stosowania przemocy przez służby porządkowe i natychmiastowe zwolnienie zatrzymanych z aresztów.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Menedżer Programu Polskie Meble: Polska będzie największym eksporterem mebli w Europie

Wierzymy, że Polska w eksporcie mebli będzie graczem nr 1 w Europie i jednym z największych producentów na świecie; na branżę łącznie ma trafić ok. 250 mln zł - mówi PAP Tomasz Wiktorski, menedżer Programu Polskie Meble, koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR).
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Wojna z patologią czy zamach na władzę sądowniczą? Na sporze rządu z sędziami zawsze ktoś zyska

W wojnie rządu z wymiarem sprawiedliwości z pewnością będą ofiary. Ale tam, gdzie jedni umierają, ich miejsce – z ochotą – zajmują inni. A i wielu woli umierać z pieśnią na ustach niż w zapomnieniu.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Włochy: Emeryci ratują finanse jednej trzeciej włoskich rodzin

Emeryci ratują finanse jednej trzeciej włoskich rodzin – wynika z najnowszego sondażu. 93 proc. jego uczestników przyznało, że obecność osoby na emeryturze w rodzinie to prawdziwe szczęście. 40 proc. uważa, że pieniądze z emerytury poprawiają sytuację w domu.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 USA: Strzelanina na The Strip w Las Vegas. Jedna osoba nie żyje

Podczas strzelaniny, do jakiej doszło w autobusie jadącym główną ulicą Las Vegas 'The Strip', gdzie znajdują się kasyna i największe na świecie hotele, zginęła jedna osoba, druga zaś została lekko ranna – podał rzecznik policji w Las Vegas Larry Hadfield.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Większość środków z 500 plus przeznaczono na bieżące potrzeby

Pierwszy rok obowiązywania programu 500 plus raczej nie przełożył się na wzrost oszczędności Polaków czy wzrost naszej skłonności do oszczędzania. Większość otrzymanych środków beneficjenci programu wydali na bieżące potrzeby – oceniła prof. Monika Marcinkowska z Instytutu Finansów Uniwersytetu Łódz...
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Rosja: Jesteśmy gotowi odbudować sektor wydobycia ropy w Syrii

Rosja bierze pod uwagę aktywny udział swych koncernów w odbudowie sektora wydobywczego ropy naftowej i gazu w Syrii – powiedział minister energetyki Aleksandr Nowak w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla wychodzącego w Kuwejcie dziennika 'Al-Siyasa'.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu w związku z półmaratonem w stolicy

W niedzielę od godziny 8.30 w Komendzie Stołecznej Policji uruchomiona zostanie infolinia w związku z organizowanym w tym dniu w stolicy półmaratonem. Pod numerem telefonu (22) 603 80 38 każdy będzie mógł się dowiedzieć o bieżących utrudnieniach w mieście.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Kornel Morawiecki: Europa ma przyszłość, ale musi postawić na wolność i solidarność. Teraz litera prawa zabija ducha

Chciałbym, by moje ugrupowanie pomogło zasypywać podziały polityczne - mówi w rozmowie z PAP Kornel Morawiecki, lider sejmowego koła Wolni i Solidarni.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Jemen: Sąd w Sanie skazał zaocznie na śmierć prezydenta al-Hadiego

Sąd w kontrolowanej przez rebeliantów Huti stolicy Jemenu, Sanie skazał w sobotę na karę śmierci jemeńskiego prezydenta Abda ar-Raba Mansura al-Hadiego oraz 6 jego współpracowników. Wyrok nie będzie mieć skutków, ale utrudni rozmowy pokojowe – pisze Reuters.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 GfK: Na sosy i dressingi wydaliśmy w ubiegłym roku prawie 1,3 mld zł

Polskie gospodarstwa domowe przeznaczyły w ubiegłym roku na zakupy produktów z kategorii sosów i dressingów niemal 1,3 mld złotych - wynika z danych firmy GfK.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 74. rocznica Akcji pod Arsenałem

74 lata temu, 26 marca 1943 r. u zbiegu ulic Długiej i Bielańskiej w Warszawie w pobliżu budynku Arsenału członkowie Grup Szturmowych Szarych Szeregów, pod dowództwem Stanisława Broniewskiego „Orszy”, dokonali udanej akcji odbicia z rąk Gestapo Janka Bytnara 'Rudego'.
www.gazetaprawna.pl
26.03.2017 Weterani Armii Andersa wraz delegacją państwową odwiedzą Izrael

Weterani walk o niepodległość Polski, w tym żołnierze Armii Andersa, wraz z delegacją państwową udają się w niedzielę z pielgrzymką do Izraela. Kombatanci odwiedzą groby polskich żołnierzy m.in. w Tel Awiwie-Jafie, a także Instytut Yad Vashem w Jerozolimie.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Bielan o Deklaracji Rzymskiej: Duży sukces negocjacyjny premier

Negocjacje dotyczące Deklaracji Rzymskiej były dużym sukcesem negocjacyjnym premier Beaty Szydło i ministrów - ocenił w sobotę wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Podkreślił, że w Unii Europejskiej w sprawach ważnych dla siebie trzeba twardo negocjować.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Rozpoczęły się obchody 60-lecia Traktatów Rzymskich

Na Kapitolu w Rzymie rozpoczęły się w sobotę uroczyste obchody 60-lecia podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. W spotkaniu uczestniczy 27 przywódców państw UE i unijnych instytucji. Obecna jest premier Beata Szydło.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Andrysiak: Koszmar internetu i zadekretowana prawda

Źródłem populizmu, który przetacza się przez Polskę i kraje Zachodu, jest wytworzone przez internet i media społecznościowe przekonanie, że wszyscy jesteśmy równi intelektualnie. A nie jesteśmy
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Syria: 16 ofiar nalotu na więzienie

Co najmniej 16 osób zginęło w wyniku nalotu na więzienie w syryjskiej prowincji Idlib, która jest kontrolowana przez rebeliantów - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W ataku zginęli zarówno więźniowie jak i strażnicy.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Białoruś: Zatrzymanie opozycjonisty Uładzimira Nieklajeua

Kandydat na prezydenta Białorusi w wyborach w 2010 r. i jeden z liderów opozycji Uładzimir Nieklajeu został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę w pociągu Warszawa-Mińsk. Polityk wracał do białoruskiej stolicy ze spotkania w polskim Sejmie.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

W ten weekend, w nocy z 25 na 26 marca, nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02.00 na 03.00. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 18 składów PKP Intercity.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Tylko krowa nie zmienia poglądów. Ale 'niektóre konwersje to łajdacki oportunizm'

Jedni zaprzeczają, inni przyznają się bez wahania. Są tacy, którzy dojrzewają do zmian, i ci, którzy przeżywają nagły zwrot. Jak to jest, że porzucamy swoje przekonania?
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Izrael działa jak Trump: Zakaz wjazdu jako kolejna karta przetargowa

Budzący kontrowersje zakaz wjazdu na swoje terytorium wprowadziło właśnie państwo żydowskie. W przyszłych, nieuniknionych targach o kolejną próbę rozwiązania konfliktu bliskowschodniego podniesienie szlabanów dla krytyków Izraela może zatem stać się kartą przetargową, dzięki której „Bibi” – jak roda...
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Komornik: Nowelizacja ws. alimentów to dobry ruch rządu

Nowelizacja Kodeksu karnego mająca pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu alimentów, to pierwszy krok koniecznych zmian - ocenił komornik Robert Damski z zespołu ekspertów ds. alimentów RPO i RPD. Wskazał na potrzebę utworzenia rejestru dłużników alimentacyjnych.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Chiny: Katastrofa budowlana na południu kraju. Nie żyje 9 osób

Na południu Chin doszło w sobotę do katastrofy na miejscu budowy elektrociepłowni, w wyniku czego zginęło dziewięć osób, a dwie zostały ranne - poinformowała agencja prasowa Xinhua. W sprawie wypadku wszczęto postępowanie wyjaśniające.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Powstaje pierwszy system informacyjno-analityczny mający wspomagać akcje policji [WIDEO]

Za dwa lata powstać ma nowoczesny system informacyjno-analityczny, który wspomagać ma działania policji w zakresie analizy ryzyka akcji i operacji policyjnych. System przyczynić się ma do bardziej efektywnego zarządzania akcjami w przypadku np. imprez masowych czy działań antyterrorystycznych.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 64 proc. polskich firm obawia się cyberataków na systemy przemysłowe

64 proc. polskich firm produkcyjnych obawia się cyberataków na systemy przemysłowe, których skutkiem może być np. wstrzymanie produkcji - wynika z najnowszego raportu PwC. 'To co kiedyś było tylko science-fiction staje się rzeczywistością' - powiedział PAP Jacek Sygutowski, szef Zespołu Cyber Secu...
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Prof. Andrzej Kidyba: Legislacyjne chwasty [FELIETON]

Po nowelizacji kodeksu spółek handlowych występuje sprzeczność pomiędzy sąsiednimi przepisami. Mimo że art. 201 par. 4 k.s.h. dopuszcza możliwość zmiany zasad powoływania członków zarządu wyłącznie w umowie, to art. 2011 zezwala na dokonanie tego również uchwałą wspólników.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Prof. A. Dudek: Rzeczywistym celem założycieli ROPCiO była walka o niepodległość

Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela miał być inkubatorem dla przyszłych ruchów niepodległościowych, które miały podjąć działalność w niedalekiej przyszłości – powiedział PAP prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 40 lat temu, 25 marca 1977 r. powołano ROPCiO.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Weekendowe utrudnienia w ruchu: Demonstracje i Półmaraton Warszawski

W weekend w Warszawie można się spodziewać utrudnień w ruchu i zmian w komunikacji; w sobotę odbędą się m.in. marsz poparcia dla UE i manifestacja frankowiczów; w niedzielę ulicami przebiegnie 12. PZU Półmaraton Warszawski, na czas imprezy wyłączonych z ruchu będzie kilkanaście ulic po obu stronach ...
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Już po raz czwarty odbędzie się konferencja „Dispute Resolution in M&A Transactions”

W dniach 18-19 maja już po raz czwarty odbędzie się w Warszawie konferencja „Dispute Resolution in M&A Transactions”. Czego dotyczy konferencja i do kogo jest kierowana?
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Wielka Brytania: Dwa kolejne zatrzymania w związku z atakiem w Londynie

Dwie kolejne osoby zatrzymano w nocy z czwartku na piątek w środkowej i północnej Anglii w związku ze środowym zamachem obok brytyjskiego parlamentu - poinformowała policja. Podała, że napastnik urodził się w Wielkiej Brytanii jako Adrian Russell Ajao.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Schetyna: Premier i tak podpisze Deklarację Rzymską

Wszystko, czego domaga się premier Beata Szydło, już w projekcie Deklaracji Rzymskiej jest, zapowiedzi, że może jej nie podpisać, to tylko 'prężenie muskułów' na użytek wewnętrzny - ocenił szef PO Grzegorz Schetyna. Według niego, premier i tak Deklarację podpisze.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Kulczyk nie oślepia. „Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard” [RECENZJA]

Grube ryby wjeżdżają na stół po kolei. Szybko i bez przystawek. Ułożone są według miejsc zajmowanych od lat na listach najbogatszych. Pierwszy – Jan Kulczyk. Drugi – Zygmunt Solorz. Potem Michał Sołowow i Leszek Czarnecki. Dalej lekko odgrzani Ryszard Krauze i Aleksander Gudzowaty. Ale i świeżutki A...
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Woś: W domu, czyli poza rynkiem

Simon Kuznets od początku lojalnie o tym niebezpieczeństwie ostrzegał. Były lata 30. XX w. i późniejszy ekonomiczny noblista przedstawiał przed Kongresem USA nowatorski sposób szacowania rozmiaru gospodarki za pomocą PKB.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Szef MSZ: Zapisy w projekcie Deklaracji Rzymskiej nie przesądzają o kierunku dla UE

Zapisy w projekcie Deklaracji Rzymskiej są 'na tyle oględne', że nie przesądzają o kierunku rozwoju UE - powiedział w piątek szef MSZ Witold Waszczykowski. Jako 'ambiwalentne' ocenił te dotyczące 'Unii kilku prędkości'. Chcielibyśmy to poprawić - podkreślił.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Gowin: Zamachy w Londynie to dowód na fiasko polityki multikulti

Zamach w Londynie to najlepszy dowód na fiasko polityki multikulti - ocenił w piątek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Jego zdaniem trzeba wrócić do twardej tożsamości europejskiej, Europa nie może stać się kontynentem islamskim.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Ministerstwo obrony Francji: wkrótce początek ofensywy na Rakkę

Operacja wojskowa przeciwko siłom dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w mieście Ar-Rakka na północy Syrii powinna zacząć się w najbliższych dniach - zapowiedział w piątek francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Zakaz handlu w niedziele może skutkować odpływem inwestycji zagranicznych z Polski

Zakaz handlu w niedziele może skutkować odpływem inwestycji zagranicznych z Polski - wynika z oceny skutków regulacji przygotowanej przez rząd do obywatelskiego projektu ustawy zakazującego handel w niedziele. Wprowadzenie regulacji będzie neutralne dla finansów publicznych i bezrobocia.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Schetyna: Wniosek o wotum nieufności dla rządu jeszcze w piątek

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło zostanie złożony jeszcze w piątek - zapowiedział szef PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił, że wniosek jest dobrze uzasadniony. To nie może być tylko krytyka złych rządów PiS, ale i nasza wizja Polski po PiS-ie - dodał.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 'Wojnę wygrywa rezerwa'. Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna powrócić?

Szwecja właśnie przywróciła pobór wojskowy. Niewielu pamięta, że w Polsce został on zawieszony zaledwie osiem lat temu. I że wbrew pozorom obowiązkowa służba wojskowa ma także strony pozytywne.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 CBA: Nowe zawiadomienie ws. korupcji przy reprywatyzacji w centrum Warszawy

Zawiadomienie o podejrzeniu korupcji i niedopełnienia obowiązków przez urzędników stołecznego ratusza przy reprywatyzacji działek m.in. w obrębie Placu Defilad skierowało Centralne Biuro Antykorupcyjne do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Premier udaje się w piątek do Rzymu na jubileuszowy szczyt UE [WIDEO]

Premier Beata Szydło udaje się w piątek do Rzymu na jubileuszowy unijny szczyt z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich. Szefowa rządu zastrzega, że nie podpisze przygotowanej na tę okazję deklaracji, jeśli nie będzie ona uwzględniała polskich postulatów.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Schaeuble: UE chce ograniczyć negatywne skutki Brexitu dla Londynu

Unia Europejska stara się ograniczyć negatywne skutki Brexitu dla Wielkiej Brytanii, ale kraje liczące na korzyści związane z UE muszą wziąć na siebie także pewne zobowiązania - powiedział w piątek minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 RPD: Przypadki niedopuszczania cudzoziemców do składania wniosków o ochronę

Funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu Brześć-Terespol uniemożliwili kilku rodzinom cudzoziemców złożyć wnioski o status uchodźcy, mimo wskazywania konkretnych form represji, którym byli poddawani w kraju pochodzenia - alarmuje RPD w raporcie, który poznała PAP.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2017 Dni otwarte. MKiDN organizuje dni otwarte w ramach VIII osi priorytetowej POIiŚ

Samorządy i instytucje kultury mogą wziąć udział w dniach otwartych organizowanych przez MKiDN w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego POIiŚ
www.samorzad.pap.pl
24.03.2017 Darmowa reklama. Publikujemy komentarze dotyczące zawartości lokalnej prasy

Gazety gminne to darmowa reklama rządzących za pieniądze jednostek samorządu terytorialnego – to jeden z komentarzy do tekstu nt. mediów lokalnych
www.samorzad.pap.pl
24.03.2017 Oznakowanie Wiślanej Trasy Rowerowej

350tys. zł w ramach korekty budżetu zostało przekazane na oznakowanie Wiślanej Trasy Rowerowej w województwie śląskim
www.slaskie.pl
24.03.2017 Podsumowano RPO WSL 2007-2013

Członkowie Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013 spotkali się po raz ostatni, aby przyjąć sprawozdanie końcowe z realizacji Programu, który w poprzedniej perspektywie unijnej oferował ponad 1,7 mld euro na inwestycje w regionie
www.slaskie.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2017: styczeń, luty, marzec
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys