O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.04.2017 W Dorohusku zatrzymano Austriaka. Miał zabijać rannych oraz więźniów na wschodzie Ukrainy

Straż Graniczna zatrzymała w Dorohusku 25-letniego Austriaka poszukiwanego w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na wschodniej Ukrainie; prawdopodobnie miał zabijać rannych oraz więźniów, jako członek jednej z walczących grup - poinformowała PAP w niedzielę SG.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Wenezuela: Opozycja wzywa do kolejnych protestów 1 maja

W Wenezueli już od miesiąca trwa mobilizacja przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro; opozycja wezwała obywateli, by w poniedziałek po raz kolejny wyszli na ulice i protestowali "przeciwko dyktaturze".
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 GIS: 'Ośmiorniczki' w inkubatorach dopuszczalne, po spełnieniu wymogów

Wydziergane z włóczki, kolorowe ośmiorniczki, które mają dawać maluchom w inkubatorach poczucie bezpieczeństwa i stymulować ich rozwój, mogą być stosowane na oddziałach szpitalnych, jeśli spełniane są wymagania dot. ich tworzenia i używania – wskazuje GIS.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 MSZ: Konsul honorowa Szonert-Binienda zawieszona w pełnieniu obowiązków

Konsul honorowa RP w Ohio (USA) Maria Szonert-Binienda została zawieszona w pełnieniu obowiązków - dowiedziała się w niedzielę PAP w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Dalsze decyzje - według informacji PAP - zapadną po powrocie szefa MSZ z Australii, gdzie składa on wizytę.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 W ciągu 5 lat w Puszczy Białowieskiej wycięto 157 tys. zasiedlonych przez kornika drzew

Od 2012 r., czyli masowego pojawienia się kornika z Puszczy Białowieskiej leśnicy usunęli blisko 157 tys. drzew zasiedlonych przez te owady - poinformowały PAP Lasy Państwowe. Od początku roku wycięto ok. 2,8 tys. chorych drzew.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Chiny: Trędowaci wciąż żyją poza społeczeństwem [REPORTAŻ]

W ośrodku rehabilitacji trędowatych w Yaxi na południu Chin wspierani przez Kościół katolicki wolontariusze opiekują się ok. 50 pacjentami. Chorzy nie są już zamykani w leprozoriach, jednak deformacje ciała często uniemożliwiają im powrót do społeczeństwa.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Emilewicz: Polski sektor kosmiczny ma potencjał

Mimo, że rozmiar polskiego sektora kosmicznego nie jest na pierwszy rzut oka imponujący, to ma on potencjał - podkreśliła w wypowiedzi dla PAP wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że polskimi specjalnościami stały się już optoelektronika, czy inżynieria materiałowa.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Śląskie: Opada poziom wody w rzekach, nie ma zagrożenia powodzią

W województwie śląskim nie ma obecnie zagrożenia powodzią. Poziom wód w rzekach, choć nadal wysoki, systematycznie opada. W niedzielę rano stan alarmowy przekroczony był jeszcze w sześciu miejscach, a ostrzegawczy w jedenastu. Wszędzie tendencja była spadkowa lub stabilna.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Kraków: Premier Szydło na Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego

Msza święta w kaplicy cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego w Krakowie-Łagiewnikach zainaugurowała Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który odbywa się w niedzielę w polskich kościołach. Fragment biblii przeczytała m.in. premier Beata Szydło.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Litwa: Próba odnalezienia szczątków powstańców styczniowych

Na początku maja na wileńskiej Górze Zamkowej, inaczej Górze Giedymina, rozpoczną się badania archeologiczne w poszukiwaniu szczątków ciał powstańców styczniowych – poinformował PAP Arunas Kalejus, archeolog z Litewskiego Muzeum Narodowego.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Prezydent Duda złożył kondolencje prezydentowi Kirgistanu: Łączę się w smutku i w modlitwie

Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci co najmniej 24 osób, w tym 9 dzieci – ofiar lawiny błotnej na południu Kirgistanu- napisał w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Kirgistanu prezydent Andrzej Duda.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Morawiecki: Rząd to jedna drużyna, a pani premier Szydło to kapitan [WYWIAD]

Słowa Emmanuela Macrona o Polsce wynikają z trwającej kampanii wyborczej, mam nadzieję że za miesiąc, dwa znajdziemy z panem Macronem wspólna definicję słów 'Wolność, Równość, Braterstwo' - mówi w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Korea Płd.: USA zapewniły, że pokryją koszty systemu THAAD

Korea Południowa poinformowała w niedzielę, ze Waszyngton zapewnił ją, iż poniesie koszty rozmieszczenia systemu obrony rakietowej THAAD na terenie kraju. W czwartek prezydent USA Donald Trump oznajmił, że Seul powinien zapłacić miliard dolarów za ten system.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Gruza: Walka z patologiami w VAT musi objąć też e-commerce

Walka z patologiami w VAT musi objąć też segment e-commerce - zapowiada w rozmowie z PAP wiceminister finansów Paweł Gruza. Resort finansów rozważa - wzorem Wielkiej Brytanii - wprowadzenie w kanale e-commerce podzielonej płatności.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2017 Kraków: Zatrzymano czterech podejrzewanych o uszkodzenie 28 samochodów

Policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzewanych o dewastację w sobotę rano 28 samochodów zaparkowanych na ulicy w centrum Krakowa – podał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Tusk: Przed rozmowami z Wielką Brytanią o przyszłości trzeba uporządkować przeszłość

Wszyscy chcemy silnych przyszłych relacji z Wielka Brytanią, ale zanim przejdziemy do rozmów na ten temat musimy uporządkować przeszłość - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk przed rozpoczęciem sobotniego szczytu w sprawie Brexitu.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Filipiny: Otwierając szczyt ASEAN Duterte apeluje o walkę z narkotykami

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte otworzył w sobotę w stolicy kraju Manili 30. szczyt szefów państw i rządów Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). Zaapelował do przywódców regionu o stanowczość w walce z narkotykami.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Wszystko co musisz wiedzieć o przewozie rowerów w pociągu

W Polsce nie ma jednolitych zasad przewożenia rowerów u wszystkich przewoźników kolejowych. Każda firma ma własne reguły w regulaminach. Dlatego warto sprawdzić z wyprzedzeniem, jaki przewoźnik obsługuje daną relację, i zajrzeć do jego regulaminu. Bo konsekwencje niewiedzy mogą być dotkliwe
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Chwedoruk: PiS to pierwsza władza, która pokazuje, że polityk może coś obiecać i za pośrednictwem państwa wcielić to w życie

Półtora roku temu nastąpiło polityczne trzęsienie ziemi. Nie chodzi wyłącznie o to, że wybory wygrał PiS.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Morawiecki: Wzrost gospodarczy w tym roku może być wyższy niż 3,6 proc. [WYWIAD]

Widzę możliwość, że PKB wzrośnie w tym roku więcej niż 3,6 proc. - mówi w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Nie wyklucza, że również deficyt finansów będzie w tym roku 'znacząco niższy' niż planowane 2,9 proc.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Ekspert: Ivanka Trump lepszą wersją swojego ojca [WIDEO]

Piękna, dobrze wykształcona, ma spójny wizerunek medialny, chce zajmować się wzmacnianiem roli kobiet w amerykańskim społeczeństwie - tak o Ivance Trump, pierwszej w historii Ameryki córce, która doradza swojemu ojcu prezydentowi, mówi politolog dr Bartłomiej Zapała. Jak ocenia, Ivanka Trump odgrywa...
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Małopolskie: Trzy pogotowia przeciwpowodziowe. Sytuacja się stabilizuje

W woj. małopolskim pogotowia przeciwpowodziowe obowiązują w gminie Zabierzów, całym powiecie oświęcimskim i mieście Kraków – podał w sobotę rano rzecznik wojewody Krzysztof Marcinkiewicz. Według niego obecnie nie ma zagrożenia powodzią, a pogoda się stabilizuje.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Straż Pożarna: 764 interwencje w związku z opadami deszczu

W ciągu ostatniej doby strażacy 764 razy interweniowali w całej Polsce w związku z opadami deszczu. Najwięcej interwencji było w województwie śląskim. „Sytuacja się stabilizuje' - powiedział w sobotę rano PAP rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Szef BBN: Polska wspiera NATO w odstraszaniu ewentualnych zagrożeń ze Wschodu [WYWIAD]

Polska jest predysponowana, aby z jej terytorium NATO koordynowało odstraszanie ewentualnych zagrożeń ze Wschodu - powiedział PAP szef BBN Paweł Soloch. Jak dodał, z rozmów, jakie wraz z szefem gabinetu prezydenta Krzysztofem Szczerskim, przeprowadził w Waszyngtonie wynika, że w najbliższym czasie n...
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Pisula: PAIH obsługuje ok. 200 inwestycji o wartości ponad 4,5 mld euro [WIDEO]

Polska Agencja Inwestycji i Handlu obsługuje obecnie około 200 projektów inwestycyjnych o wartości przekraczającej 4,5 mld euro - mówi PAP szef PAIH Tomasz Pisula.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Zobacz, ile komornik zabierze ci z wynagrodzenia i rachunku bankowego

Komornik, który zajmuje wynagrodzenie dłużnika lub środki zgromadzone na rachunku bankowym, musi przestrzegać limitów egzekucji i pamiętać o kwotach wolnych od zajęć.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Powrót do grona podatników nie zawsze automatyczny

Kto został wykreślony z rejestru VAT-UE na podstawie art. 97 ust. 15 i 15a ustawy o VAT, nie ma co liczyć, że zostanie do niego przywrócony bez składania zgłoszenia rejestracyjnego – odpowiedziało Ministerstwo Finansów na pytanie DGP.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2017 Trump: Test rakiety balistycznej to wyraz braku szacunku dla Chin

Północnokoreański test rakiety balistycznej, choć nieudany, to wyraz braku szacunku ze strony Korei Północnej dla życzenia Chin i ich wysoko cenionego prezydenta - napisał w sobotę na Twitterze prezydent USA Donald Trump.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2017 Niemcy: 1 mln euro odszkodowania dla Kohla za nieautoryzowane cytaty

Sąd w Kolonii przyznał w czwartek byłemu kanclerzowi Helmutowi Kohlowi rekordowe odszkodowanie w wysokości jednego miliona euro od dziennikarzy, którzy wykorzystali w swojej książce nieautoryzowane wypowiedzi polityka. Wyrok nie jest prawomocny.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2017 W Turcji ogłoszono oficjalne wyniki referendum

Turecka Najwyższa Komisja Wyborcza (YSK) ogłosiła w czwartek ostateczne wyniki referendum ws. zmiany systemu parlamentarnego na prezydencki. Na "tak" głosowało 51,41 proc. uczestników referendum, czyli 25,16 mln osób. Przeciwko było 48,59 proc., czyli 23,78 mln osób.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2017 Plan działania. Samorządy są na pierwszej linii, jeżeli chodzi o ochronę natury

Komisja Europejska przyjęła w plan działań, które podejmie do 2019 roku, aby lepiej chroniona była bioróżnorodność Europy
www.samorzad.pap.pl
28.04.2017 Stare układy. Czytelnicy komentują dane PKW dotyczące kadencyjności wójtów

W lokalnych społecznościach trudno jest wygrać z obecnym wójtem. Kto ośmieli się przeciwstawić, może stracić pracę - to jeden z komentarzy do tekstu dotyczącego kadencyjności włodarzy
www.samorzad.pap.pl
28.04.2017 Regionalne obchody święta narodowego

Zaproszenie na majowe świętowanie
www.slaskie.pl
28.04.2017 Zbiorniki GPW bezpieczne

W związku z ogłoszeniem przez wojewodę śląskiego na terenie województwa stanu ostrzegawczego we wszystkich obiektach Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego odpowiedzialnych za utrzymanie zapór wprowadzono dyżury całodobowe i stały monitoring poziomu wody
www.slaskie.pl
28.04.2017 Majówka na Szlaku Zabytków Techniki

Majówka to doskonała okazja do odwiedzenia obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki, który od niedawna liczy już 42 obiekty
www.slaskie.pl
28.04.2017 WRDS o reformie edukacji

Jak reforma oświaty wpłynie na stan zatrudnienia nauczycieli – to najważniejsze pytanie, nad którym pochyliła się Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Katowicach. Przed debatą przyjęto stanowiska w dwóch innych sprawach
www.slaskie.pl
28.04.2017 Majówka w Muzeum Śląskim

Zwiedzanie pokopalnianych budynków warsztatu mechanicznego i kuźni, wjazd na wieżę dawnego szybu„Warszawa II”, a tuż obok ćwiczenia jogi na świeżym powietrzu. W Muzeum Śląskim będzie można skorzystać z atrakcji dostępnych wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim
www.slaskie.pl
27.04.2017 Ziobro: Przedstawimy projekt rozszerzenia prawa do obrony koniecznej

Przedstawienie w czwartek projektu przepisów rozszerzających prawo do obrony koniecznej zapowiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
www.gazetaprawna.pl
27.04.2017 Ziobro: Spotkanie z premier było motywujące

To było dobre, potrzebne spotkanie, motywujące do dalszych działań i pracy - powiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro o środowym spotkaniu premier Beaty Szydło z ministrami.
www.gazetaprawna.pl
27.04.2017 Turcja: Zawieszono w obowiązkach ponad 9 tys. funkcjonariuszy policji

Tureckie władze zawiesiły w obowiązkach ponad 9 tys. funkcjonariuszy policji podejrzanych o związki z siatką islamskiego kaznodziei Fethullaha Gulena, którego rząd Turcji obwinia o zainspirowanie puczu z lipca 2016 roku - podała w środę telewizja CNN Turk.
www.gazetaprawna.pl
27.04.2017 UE: Większość frakcji PE za zakończeniem rozmów akcesyjnych z Turcją

Posłowie większości frakcji Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się w środę za zakończeniem rozmów dotyczących przyjęcia Turcji do Unii Europejskiej, w związku z niedawnym referendum w tym kraju. Zamiast tego proponują negocjacje o nowej formie partnerstwa.
www.gazetaprawna.pl
27.04.2017 Eko gminy. ME: do 2025 r. 30 proc. pojazdów JST będzie elektrycznych

Gminy będą mogły tworzyć strefy niskoemisyjnego transportu dla pojazdów elektrycznych – to jedno z założeń projektu ustawy o elektromobilności, który trafił w czwartek do konsultacji społecznych
www.samorzad.pap.pl
27.04.2017 Rozważania nad UE. Konkurs dla szkół średnich na najlepszą debatę o Europie

W czwartek ruszył konkurs dla uczniów wielkopolskich szkół średnich na najlepszą debatę o Europie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła KE
www.samorzad.pap.pl
27.04.2017 Reformacja w edukacji regionalnej

Tegoroczne XI Ogólnopolskie Forum Nauczycieli Regionalistów poświęcone było tematyce reformacji
www.slaskie.pl
26.04.2017 Erdogan: Turcja powinna ponownie rozważyć, czy chce wejść do UE

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w wywiadzie udzielonym we wtorek agencji Reutera, że Turcja powinna ponownie rozważyć, czy chce wejść do Unii Europejskiej, jeśli "niektóre kraje unijne" będą nadal wrogo usposobione do Ankary.
www.gazetaprawna.pl
26.04.2017 Ostrzega przed zawałem i śmiercią

Testy najnowszego USG wewnątrznaczyniowego HD w bytomskiej „Czwórce”
www.slaskie.pl
26.04.2017 Szef MSWiA: samorządy angażują się w spór antyrządowy

Protestowanie korporacji samorządowych z partią polityczną, która sama siebie nazywa „totalną opozycją” jest nadużyciem - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Według samorządowców Samorządowy Komitet Protestacyjny nie protestuje przeciwko rządowi, ale przeciwko zmianom legislacyjnym, które zmier...
www.samorzad.pap.pl
26.04.2017 Nic o nas bez nas. Podlaskie Forum Samorządowe przeciw zmianom w samorządach

Sprzeciwiamy się centralizacji i ograniczaniu demokratycznej konkurencji wyborczej - mówią uczestnicy Forum Samorządowego Województwa Podlaskiego
www.samorzad.pap.pl
25.04.2017 Sasin: Do końca tygodnia powinniśmy poznać wyniki konsultacji ws metropolii warszawskiej

Do końca tygodnia powinniśmy poznać wyniki konsultacji ws. projektu dotyczącego metropolii warszawskiej i wtedy będziemy proponowali dalsze działania - zaznaczył we wtorek poseł PiS Jacek Sasin. Według niego, konsultacje zakończyły się sukcesem frekwencyjnym.
www.gazetaprawna.pl
25.04.2017 Lubuskie: Dwoje młodych ludzi zginęło w wypadku na drodze nr 137

Na drodze wojewódzkiej nr 137 w pobliżu miejscowości Serbów w Lubuskiem doszło We wtorek do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W wypadku zginęło dwoje młodych ludzi z pojazdu osobowego - poinformowała policja. Trasa jest zablokowana.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys