O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.05.2017 Neumann ws. Smoleńska: Nie mówię o wspólnej mogile tylko o wspólnym miejscu pochówku

Gdyby wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej miały jedno wspólne miejsce pochówku moglibyśmy tam wszyscy razem przeżywać tę katastrofę; nie byłoby podziału na dwie Polski - powiedział w środę szef klubu PO Sławomir Neumann. 'Nie mówię o wspólnej mogile tylko o wspólnym miejscu' - dodał.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Kopacz: Stawię się do prokuratury zgodnie z wezwaniem, które otrzymałam

Stawię się do prokuratury zgodnie z wezwaniem, które otrzymałam; w kwietniu 2010 r. zostałam wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, to była moja jedyna rola tam na miejscu - napisała b. premier i b. minister zdrowia Ewa Kopacz na Facebooku.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Francuskie media: Do czego doprowadzi napięcie rosnące między Waszyngtonem a Berlinem?

Jako poważną próbę dla stosunków transatlantyckich oceniają w środę francuskie dzienniki kryzys w relacjach między kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Rafalska: Każdy kolejny miesiąc przynosi większą liczbą urodzeń niż rok wcześniej

Każdy kolejny miesiąc przynosi większą liczbą urodzeń niż rok wcześniej - podkreśliła w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Poinformowała, że w pierwszym kwartale tego roku urodziło się 100 tys. dzieci - o 7,3 tys. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Gdańsk: Poszkodowana w aferze Amber Gold nie otrzyma odszkodowania

Mieszkanka Starogardu Gdańskiego, poszkodowana w aferze Amber Gold nie otrzyma odszkodowania z powodu poniesionych strat. Powódka domagała się od Skarbu Państwa 105 tys. zł odszkodowania. Mecenas poszkodowanej chce zachęcać powódkę do odwołania się od wyroku sądu.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Małopolskie: W wyniku nawałnicy strażacy interweniowali ok. 200 razy

500 strażaków interweniowało ok. 200 razy w wyniku burz, które we wtorek wieczorem przeszły nad Małopolską. Funkcjonariusze wciąż przyjmują zgłoszenia. Do największych szkód doszło na terenie powiatu chrzanowskiego.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Szymański: Problemu uchodźców nie można rozwiązać biurokratycznymi mechanizmami

Problemu uchodźców nie można rozwiązać przy pomocy biurokratycznych mechanizmów rozlokowywania ludzi; decyzja z 2015 roku o relokacji uchodźców nie jest w pełni wykonywana w żadnym z państw członkowskich UE - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Rafalska: Program 500 plus nie powoduje dezaktywizacji kobiet

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska podkreśliła, że rządowy program 'Rodzina 500 plus' nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet. Uważnie monitoruję dane, również na poziomie regionów i żadnych niepokojących sygnałów nie ma - powiedziała w środę minister.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 5 osób zatrzymanych w śledztwie dot. korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie

Kolejnych 5 osób zostało w środę zatrzymanych w związku ze śledztwem ws. domniemanej korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Rzeszowie - poinformował PAP prok. Grzegorz Zarański, naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej tej prokuratury.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Xinhua: Wizyta premiera Chin w Europie korzystna dla współpracy z UE

Chińska agencja Xinhua w serii komentarzy przed wizytą premiera Li Keqianga w Europie przedstawia korzyści płynące z umacniania więzów między Chinami a Unią Europejską. Chińskie media podkreślają częstotliwość wizyt oraz nowe wyzwania po Brexicie.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Neumann: Należy pomagać osobom poszkodowanym w Syrii. To humanitaryzm

Pomysł ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego ws. humanitarnej pomocy osobom poszkodowanym w Syrii jest dobry; to jest humanitaryzm - podkreślił w środę szef klubu PO Sławomir Neumann.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Dera o ekshumacjach: To co się stało jest niebywałym skandalem

Prezydencki minister Andrzej Dera uważa, że przedstawiciele państwa po katastrofie smoleńskiej w 2010 r. powinni nadzorować to co się działo. 'To niebywały skandal' - ocenił Dera, komentując w środę informacje o nieprawidłowościach ujawnionych w związku z ekshumacjami.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Kosiniak-Kamysz: Nie posądzałbym nikogo o działanie z premedytacją

Po to jest wezwanie do prokuratury, żeby wyjaśnić tę sprawę; nie posądzałbym nikogo o działanie z premedytacją; błędy się zdarzają, bolą - powiedział w środę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Czarnecki o Ewie Kopacz: Kłamała w żywe oczy

Kłamała w żywe oczy, łgała, mówiąc o tym, że każdy metr ziemi smoleńskiej został zbadany i mówiąc o tych sekcjach – mówił o b. premier Ewie Kopacz europoseł PiS Ryszard Czarnecki w TV Republika. Jego zdaniem w wymiarze moralnym Kopacz dawno powinna złożyć mandat poselski.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2017 Zmiany przemyślane. Lubuskie gminy przyjmują Kartę Samorządności

Rady 36 gmin w woj. lubuskim przyjęły uchwały w sprawie sprzeciwu wobec zapowiadanych zmian prawa samorządowego w Polsce
www.samorzad.pap.pl
31.05.2017 Łatwiejsze dotacje. Rząd przyjął nowelę tzw. ustawy wdrożeniowej

Ograniczenie wymogów formalnych, konkursy w rundach, możliwość poprawy wniosku o dofinansowanie - to niektóre rozwiązania ws. korzystania z funduszy UE przyjęte przez rząd
www.samorzad.pap.pl
31.05.2017 Dodatkowe dwa tygodnie

Termin zgłoszeń do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2017 został przedłużony do 14 czerwca
www.slaskie.pl
30.05.2017 Prezydent Gruzji: Dziękuję Polsce za mocne wsparcie dla mojego kraju

Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za mocne poparcie Gruzji przez Polskę na forum NATO i Unii Europejskiej - powiedział we wtorek gruziński prezydent Giorgi Margwelaszwili. Zadeklarował, że Gruzja dąży do integracji z NATO i UE.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Sawicki: Na trumnach smoleńskich uprawiana jest 'nekropolityka'

Ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej to dowód na to, że na trumnach smoleńskich uprawiana jest 'nekropolityka'; to najbardziej smutne, co mogło Polskę spotkać po tej wielkiej katastrofie – podkreślił we wtorek w Radiu Puls poseł Marek Sawicki (PSL).
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Wiceszef MON: Polscy komandosi odbili grupę zakładników w Afganistanie

Polscy komandosi odbili grupę zakładników w Afganistanie - poinformował we wtorek wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. Szczegóły tej operacji ma ujawnić szef MON Antoni Macierewicz na konferencji prasowej o godz. 11.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Gdańsk: Osiem osób poszkodowanych w zderzeniu dwóch tramwajów

Osiem osób zostało poszkodowanych wskutek zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło we wtorek w Gdańsku na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z al. Hallera. Ruch na skrzyżowaniu jest wstrzymany: na miejscu pracują strażacy.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Terlecki: To, co PO opowiada na temat nieruchomości na Srebrnej, to bajki

To co PO opowiada na temat nieruchomości przy ul. Srebrnej należącej do władz Fundacji Lecha Kaczyńskiego to dramatyczna próba przykrycia afery ekshumacyjnej, która ciągle trwa; to wszystko bajki - podkreślił we wtorek wicemarszałek Sejmu, przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Łoziński: KOD musi przestać zajmować się sobą, a zacząć zajmować się Polską

Komitet Obrony Demokracji musi przestać zajmować się sobą, a zacząć zajmować się Polską - mówił we wtorek nowy lider ruchu Krzysztof Łoziński. Zapowiedział, że działalność Komitetu będzie opierać się na pracy edukacyjnej i działalności lokalnej.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 KPMG: 1 na 9 przebadanych firm skorzystała z ulgi na prace badawczo-rozwojowe

Jedynie co dziewiąta przebadana firma skorzystała z ulgi na prace badawczo-rozwojowe za 2016 rok, wynika z analizy KPMG pt. 'Ulga podatkowa na badania i rozwój'.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Uczestnik Kongresu Prawników Polskich: Dałem plamę [ROZMOWA]

Dlaczego nikt nie spróbował odeprzeć zarzutów wiceministra?  – Nie było konkretnej osoby odpowiedzialnej za kongres, więc każdy myślał, że ktoś inny powinien zareagować – mówi mec. Zbigniew Krüger
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Gdzie jest centrum wymiaru sprawiedliwości

 Od Kongresu Prawników Polskich minął już przeszło tydzień. Emocje zaczynają opadać, entuzjazm prawników przygasać. Wydaje się, że już nawet politycy stracili impet w krytykowaniu wydarzenia jako „antyrządowej ustawki”.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Sędzia TK Piotr Tuleja: Asystenci specjalnego znaczenia [OPINIA]

Oczekiwanie, że sędzia konstytucyjny sam od początku do końca będzie pracował nad aktami sprawy, jest tak samo nierealne jak to, że poseł, nawet prawnik, bez niczyjej pomocy napisze projekt ustawy, a adwokat nie skorzysta ze wsparcia, prowadząc skomplikowany spór zbiorowy.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Abolicja podatkowa. Komu przysługuje?

Abolicja dla skruszonych podatników umożliwiłaby tym, którzy nie byli organizatorami procederu unikania opodatkowania powrót na normalny, legalny rynek . Mogłoby to być korzystnym rozwiązaniem dla gospodarki. Aplikacje, rozszerzenie uprawnień i toga dla doradców podatkowych podniosłyby rangę zawodu ...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Rosja: Dentystka usunęła pacjentce 22 zdrowe zęby

W Petersburgu wszczęło śledztwo przeciwko dentystce z prywatnej kliniki, która wyrwała pacjentce 22 zdrowe zęby - podały lokalne media. Za swoje 'usługi' lekarz stomatolog zainkasowała 843 tys. rubli (15 tys. dolarów).
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Neumann: Ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być pochowane we wspólnym grobie

Po latach widać, że byłoby najrozsądniej, gdyby wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej, były pochowane we wspólnym grobie; wtedy nie mielibyśmy podziału na dwie Polski, mielibyśmy wspólne obchody i wspólną dobrą pamięć - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Łódzkie: Pożar hali z tekstyliami, zablokowany fragment DK 71

Ponad 20 zastępów straży pożarnej gasi pożar hali z tekstyliami w Pabianicach. W związku z akcją gaśniczą zablokowany jest fragment drogi krajowej nr 71 na odcinku między ul. Konstantynowską a Piłsudskiego.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Rosyjska prasa o spotkaniu Putin-Macron: Sukces, który nie od razu da efekt

Poniedziałkowe spotkanie prezydentów Francji i Rosji, Emmanuela Macrona i Władimira Putina to sukces, który jednak nie od razu przyniesie owoce - pisze we wtorek gazeta 'RBK'. 'Niezawisimaja Gazieta' ocenia zaś, że Macron nie stanie się 'drugim Chirakiem'.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2017 Efektywne urzędy. Powiatowe urzędy pracy efektywnie wydają środki z UE

Powiatowe urzędy pracy efektywnie wykorzystują środki unijne na walkę z bezrobociem - informuje Najwyższa Izba Kontroli
www.samorzad.pap.pl
30.05.2017 Zmiany w Kontrakcie Terytorialnym dla Śląskiego

Ministerstwo Rozwoju przyjęło postulaty marszałka: zwiększyła się lista planowanych inwestycji w kulturę. Rząd i samorząd chcą wspierać energetykę lokalną. Wbrew postulatom DTŚ Wschód nadal na liście projektów warunkowych
www.slaskie.pl
29.05.2017 Komisarz UE ds. zdrowia: Kujawsko-pomorskie bardzo dobrze współpracuje z KE

Województwo kujawsko-pomorskie bardzo dobrze współpracuje z Komisją Europejską, jest jednym z liderów w tym zakresie w Polsce - podkreślił w Toruniu komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Karczewski: Mam nadzieję, że wygramy wybory prezydenckie w Warszawie

Mam nadzieję, że PiS wygra wybory prezydenckie w Warszawie i będziemy zmieniać Warszawę - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał jednocześnie, że podczas nadchodzącego kongresu partii nie są przewidziane żadne zmiany personalne.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Mandat zapłacisz na miejscu - kartą

Policja zostanie wyposażona w terminale płatnicze, dzięki którym będzie można zapłacić mandat bezpośrednio u funkcjonariusza drogówki. Kierowca nie będzie jednak zobligowany do natychmiastowej zapłaty grzywny.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Policjant nie zabierze prawa jazdy kierowcy spieszącemu się do szpitala

Przepisy o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h nie uwzględniają stanu wyższej konieczności. To ma się wreszcie zmienić.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 5 lat za ucieczkę przed policyjnym pościgiem

Ucieczka przed policyjnym radiowozem będzie traktowana o wiele surowiej. Dziś niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest wykroczeniem, za które grozi 30 dni aresztu.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Obligatoryjne więzienie dla pijanych sprawców ciężkich wypadków

Sądy są zbyt pobłażliwe dla sprawców wypadków, których ofiara zmarła lub doznała ciężkich obrażeń – uznało Ministerstwo Sprawiedliwości. Od 1 czerwca to się zmieni.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Niemcy: Nowa ekspertyza uzasadnia płacę minimalną dla kierowców

Niemieckie związki zawodowe oraz stowarzyszenia przewoźników obstają przy wprowadzeniu płacy minimalnej dla kierowców firm z Europy Środkowej i Wschodniej, przejeżdżających tranzytem przez Niemcy. Ekspertyza prawnika z Hamburga dostarcza im nowych argumentów.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Wielka Brytania: Pozostaniemy silnym sojusznikiem UE

Wielka Brytania pozostanie silnym sojusznikiem Unii Europejskiej także po wyjściu ze Wspólnoty - oświadczyła w poniedziałek szefowa MSW Amber Rudd. W niedzielę kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła, że UE nie może już w pełni polegać na USA i W. Brytanii.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Karczewski: Jestem umówiony z prezydentem, będę rozmawiał o referendum

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że jest umówiony z prezydentem Andrzejem Dudą, z którym na pewno będzie rozmawiał w sprawie referendum dotyczącego zmiana w konstytucji . Zapytam jakie przewiduje pytania i zaproponuje przeprowadzenie konsultacji społecznych - dodał.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Szef Pentagonu: Gdyby Rosja dokonała cyberataku, USA musiałyby zareagować

Minister obrony USA James Mattis oświadczył w swoim pierwszym dużym wywiadzie telewizyjnym, że Stany Zjednoczone będą musiały zareagować, jeśli Rosja dokona cyberataku lub będzie starała się zmieniać przebieg granic innych państw przy użyciu sił zbrojnych.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Duda: Polska może być spokojna o swoje bezpieczeństwo

Polska może być spokojna o swoje bezpieczeństwo, zwiększenie nakładów na obronność w Europie jasno pokazuje, że art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego będzie skutecznie realizowany - ocenił prezydent Andrzej Duda, nawiązując do niedawnego szczytu NATO w Brukseli.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Poradnia rachunkowa z 29 maja 2017 r.

● Czy kod 73 jest odpowiedni dla pomocy dydaktycznych zakupionych ze środków bieżących
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Konto „Rachunek bankowy akredytywy” może wykazywać wyłącznie saldo debetowe

Spółka otworzyła akredytywę na przybliżoną kwotę związaną z zakupem środka trwałego, która będzie zrealizowana dopiero w 2018 r. Czy koszty uruchomienia akredytywy zwiększają wartość początkową środka trwałego? W jaki sposób zaprezentować tę pozycję w bilansie?
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Księgowy czasem uczestniczy w walnym zgromadzeniu właścicieli

Przedstawia wtedy treść sprawozdania finansowego i odpowiada na pytania wspólników. Może jednak odmówić odpowiedzi, jeśli przekazane w ten sposób informacje mogą wyrządzić spółce szkodę
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Jak zaewidencjonować premię inwestycyjną

Spółka zaczęła działać w specjalnej strefie ekonomicznej. Będzie mogła więc rozliczyć premię inwestycyjną. W jaki sposób premia wpływa na sprawozdanie finansowe? Czy jest ujmowana w rachunku zysków i strat?
www.gazetaprawna.pl
29.05.2017 Święto muzealnictwa

Poznaliśmy laureatów nagród marszałka za wydarzenie muzealne 2016 roku
www.slaskie.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys