O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.07.2017 Ołdakowski do powstańców: Służyliście wolności z najwyższym poświęceniem

Wiedzieliście, że wolność jest wartością najcenniejszą i potrafiliście jej służyć z największym poświęceniem - powiedział dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, podczas poniedziałkowych obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 PO: Niech Sejm szybko zajmie się projektem dot. pomocy dla uczestników Powstania Warszawskiego

Politycy PO zaapelowali w poniedziałek do marszałka Sejmu i wszystkich sił politycznych, aby Sejm na najbliższym posiedzeniu we wrześniu zajął się projektem Platformy, dotyczącym pomocy dla uczestników powstania warszawskiego. Ich zdaniem, to skandal, że projekt jest 'zamrożony' w Sejmie.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Radom: Dozór policyjny dla 31-latka, który zaatakował trzech obywateli Indii

Dozór policyjny zastosowała prokuratura wobec 31-letniego mieszkańca Chorzowa, który zaatakował w Radomiu trzech obywateli Indii. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej na tle rasistowskim.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 KNF uważa, że wprowadzenie noweli CIT negatywnie wpłynie na gospodarkę

KNF uważa, że wprowadzenie noweli CIT w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Finansów negatywnie wpłynie na gospodarkę.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Rafalska: 2100 zł płacy minimalnej w 2018 roku to racjonalna i umiarkowana propozycja

Złożona przez resort rodziny i pracy propozycja, aby w 2018 r. minimalne wynagrodzenie wynosiło 2100 zł, przy obecnych 2000 zł to kwota racjonalna i umiarkowana - powiedziała szefowa resortu minister Elżbieta Rafalska.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 W oczekiwaniu na nową ordynację: Kluczowe zmiany mogą być trzy

Zbliża się wrzesień i wraca temat nowej ordynacji podatkowej, bo wszyscy się spodziewają, że wreszcie poznamy jej ostateczny kształt. Komisja Kodyfikacyjna Ogólnego Prawa Podatkowego przedstawi wtedy projekt nowej ordynacji podatkowej wraz z uzasadnieniem i przepisami wykonawczymi, a także projektem...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Nie będzie jednak masowej wymiany na e-kasy

Ministerstwo Rozwoju nie zamierza narzucać podatnikom zakupu 2 milionów kas fiskalnych, komunikujących się z centralnym repozytorium paragonów fiskalnych.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Poradnia podatkowa z 31 lipca 2017

● W jaki sposób trzeba zawiadomić fiskusa o korekcie podatku● Czy po zapłacie przez kontrahenta konieczna jest powtórna korekta podatku● Dlaczego informowanie dłużnika o skorzystaniu z ulgi na złe długi nie jest konieczne● Pod jakimi warunkami w okresie zawieszenia działalności można skorzystać z ul...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Ściągawka dla księgowych

www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Zaliczka na podróż służbową. Jak ją ująć w księgach rachunkowych?

Pracownik zgodnie z dyspozycją pracodawcy potwierdzoną wystawieniem polecenia wyjazdu służbowego wyjeżdża w trzydniową delegację. Na jego wniosek pracodawca wyraził zgodę na wykorzystanie w podróży służbowej samochodu osobowego będącego własnością pracownika. Zwrócił się on z wnioskiem o wypłacenie ...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 KSR uporządkował niektóre rozliczenia w formie niepieniężnej

Prawo bilansowe nie zawiera szczegółowych wskazówek, kiedy i w jakiej wartości rozliczyć transakcje zamiany aktywów pomiędzy jednostkami. Nowe stanowisko Komitetu Standardów Rachunkowości wyjaśnia, jak to zrobić.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Jak klasyfikować wydatki pośrednie związne z systemem gospodarowania odpadami?

Jestem skarbnikiem gminy, w której zmieniono budżet. Są nowe wydatki na usuwanie odpadów komunalnych w dziale 900 (Gospodarka komunalna i ochrona środowiska) w rozdziale 90002 (Gospodarka odpadami), a dodatkowo nowe wydatki na koszty pośrednie, np. wynagrodzenia, opłaty za program rozliczeniowy itp....
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Jak wycenić wartość wyhodowanych zwierząt

Rozpoczęliśmy działalność gospodarczą polegającą na uprawie zbóż i hodowli zwierząt. Jesteśmy spółką z o.o. i prowadzimy ewidencję kosztów w układzie rodzajowym i kalkulacyjnym. Koszty utrzymania zwierząt gromadzimy na koncie 510 Koszty hodowli. W jaki sposób będziemy musieli wycenić wartość zwierzą...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Rada Etyki Mediów: Magdalena Ogórek złamała zasadę szacunku i tolerancji

Redaktor Magdalena Ogórek złamała zasadę szacunku i tolerancji, która stanowi jedną z podstawowych zasad etyki dziennikarskiej zapisanych w Karcie Etycznej Mediów - stwierdziła w poniedziałek Rada Etyki Mediów, odnosząc się do wpisów Ogórek na Twitterze dotyczących senatora Marka Borowskiego.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Moody’s: Reforma sądownictwa może negatywnie wpłynąć na inwestycje

Reforma sądownictwa w Polsce znacząco zagraża niezależności sądownictwa, a poprzez jej potencjalny wpływ na wzrost ryzyka korupcji, może negatywnie wpłynąć na poziom inwestycji w Polsce – oceniła w raporcie z 31 lipca agencja ratingowa Moody’s. Inwestycje w Polsce mogą także ucierpieć przez dalszą e...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2017 Rusza konkurs Gmina przyjazna rodzinie

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił IV edycję konkursu „Gmina przyjazna rodzinie 2017”
www.slaskie.pl
31.07.2017 Nie będzie zwolnień. MEN: reforma edukacji przyczyni się do zwiększenia liczby etatów nauczycieli

W nowym roku szkolnym na nauczycieli czeka o 3 tys. więcej etatów  – stwierdziła wiceminister edukacji Marzena Drab
www.samorzad.pap.pl
31.07.2017 Dochody JST. Jednolity tekstu ustawy o dochodach samorządów

Ukazał się jednolity tekstu ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, który uwzględnia zmiany w przepisach z ostatnich kilkunastu miesięcy
www.samorzad.pap.pl
30.07.2017 Niemcy: Jedna osoba nie żyje, trzy ranne po strzałach w dyskotece

Jedna osoba zginęła, a trzy są ciężko ranne, po tym jak w nocy z soboty na niedzielę w dyskotece w Konstancji na południowym zachodzie Niemiec padły strzały - poinformowała policja. Po wymianie ognia z funkcjonariuszami zginął również domniemany napastnik.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Straszenie Trybunałem Stanu już nie wystarczy. Nastał czas wykorzystania prawa karnego

Każda dyskusja wokół reformy wymiaru sprawiedliwości sprowadza się do wzajemnych zarzutów. Opozycja gardłuje, że rządzący chcieliby powsadzać nieprzychylnych im polityków do więzienia. Rządzący wykrzykują, że najwyższy czas skończyć z brakiem odpowiedzialności za przekręty.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Nie taki zły ten obcy kapitalista. Czy polska gospodarka jest drenowana przez zagranicznych inwestorów?

Nasza gospodarka jest uzależniona od zagranicznego kapitału. Co do tego nie ma wątpliwości. Jednak mówienie o drenowaniu jej przez inwestorów z zewnątrz to niepotrzebna histeria.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Niemcy: Strzały w dyskotece. Kilka osób rannych

Kilka osób zostało rannych w jednej z dyskotek w Konstancji na południowym zachodzie Niemiec, gdzie padły strzały - poinformowała w niedzielę policja. Okoliczności zajścia, w tym liczba napastników, są ustalane. Policja zapewnia, że obecnie nie ma zagrożenia.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Państwowa Służba Ochrony zamiast BOR? Rząd zajmie się projektem dot. nowej formacji

Rząd zajmie się w poniedziałek projektem ustawy powołującym Państwową Służbę Ochrony w miejsce Biura Ochrony Rządu. Nowa formacja ma liczyć 3 tys. funkcjonariuszy, którzy będą mogli wykonywać działania operacyjno-rozpoznawcze.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Na Majorce protest przeciw masowemu napływowi turystów

Na hiszpańskiej Majorce organizacja obywatelska Ciutat Per Qui L'Habita (miasto dla mieszkańców) zorganizowała protest siedzibą ministerstwa turystyki, sprzeciwiając się masowemu napływowi turystów kosztem miejscowej ludności.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Indie: Bunt służących [REPORTAŻ]

Służący w domach delhijskiej klasy średniej coraz częściej buntują się przeciwko przemocy pracodawców. Dlatego sprawa Zohry Bibi z luksusowego osiedla w Noidzie, mieście satelickim Delhi, wywołała zamieszki. Władze stanęły po stronie mieszkańców osiedla.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Mijają dwa lata od powołania prezydenckiego kapelana. Ks. Kras: Jestem tu potrzebny [WYWIAD]

Właśnie minęły dwa lata, jak pracuje w Kancelarii Prezydenta; odprawia msze św., spowiada, jeśli trzeba doradza - ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy. Jestem nie tylko kapelanem prezydenta, lecz wszystkich pracowników pałacu - mówi PAP.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Płatność kartą za mandaty: Jest projekt ws. formularza mandatowego

Policja uzyska uprawnienia do pobierania opłat za mandaty za pomocą terminali płatniczych; na początek do policjantów trafi około 2 tys. takich urządzeń. Projekt rozporządzenia zmieniającego formularz mandatowy jest już w uzgodnieniach.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Rząd w poniedziałek o monitorowaniu przewozu towarów przy pomocy GPS

Przewóz towarów 'wrażliwych' jak paliwa, czy wyroby zawierające alkohol etylowy, ma być nadzorowany elektronicznie za pomocą systemów satelitarnych GPS - zakłada projekt nowelizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, którym w poniedziałek ma zająć się rząd.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Witold Słowik: Stawiamy na rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego [WYWIAD]

Rząd stawia na rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego; do 2020 r. zainicjujemy 10 inwestycji rządowo-prywatnych, w tym rozbudowę Muzeum Narodowego w Warszawie, czy budowę ambasady polskiej w Berlinie - powiedział w wywiadzie dla PAP wiceminister rozwoju Witold Słowik.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Francja: Rolnictwo ekologiczne ofiarą własnego sukcesu?

Francuska federacja rolnictwa ekologicznego twierdzi, że wspólna polityka rolna UE jest niedopasowana do dynamiki rozwoju tego sektora, co powoduje, że stał się on ofiarą własnego sukcesu.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Hiszpania: Pożar na koncercie w Barcelonie. Ewakuowano 22 tysiące osób

W związku z pożarem, jaki wybuchł w nocy z soboty na niedzielę na scenie festiwalu Tomorrowland Unite Spain w Barcelonie, służby ratownicze ewakuowały 22 tys. widzów. Akcję przeprowadzono sprawnie. Nie było ofiar śmiertelnych, ani rannych.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Chiny: Wielka parada wojskowa z udziałem Xi Jinpinga w 90-lecie utworzenia armii

Prezydent Chin Xi Jinping dokonał w niedzielę rano przeglądu wojsk w bazie wojskowej Zhurihe w prowincji Mongolia Wewnętrzna. Parada wojskowa została zorganizowana w 90. rocznicę utworzenia Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2017 Wenezuela: Maduro nie kryje, że chodzi mu tylko o ukaranie oponentów

W swym sobotnim wystąpieniu telewizyjnym - ostatnim przed wyborami do Konstytuanty, prezydent Wenezueli Nicholas Maduro dał jasno do zrozumienia, że wybory zostały wymyślone tylko po to, by pozbawić liderów opozycji immunitetu i wsadzić ich do więzienia.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2017 Rzeszów: Mężczyzna zdetonował na sobie ładunek wybuchowy

35-letni rzeszowianin, w sobotę we wczesnych godzinach rannych, zdetonował na sobie w centrum Rzeszowa ładunek wybuchowy. Policjantom oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2017 Luc Besson: jako dziecko byłem fanatykiem komiksów (wywiad)

Jako dziecko nie byłem fanem komiksów - byłem absolutnym fanatykiem. Kochałem je całkowicie i zupełnie bezkrytycznie. Zwłaszcza "Valeriana" - powiedział PAP francuski reżyser Luc Besson o swoim nowym filmie "Valerian i Miasto Tysiąca Planet".
www.gazetaprawna.pl
29.07.2017 Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami. Poznaj nowe przepisy

Już obowiązuje nowa ustawa o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Określa zasady i tryb wymiany informacji podatkowych z innymi państwami, obowiązki instytucji finansowych w zakresie automatycznej wymiany informacji podatkowych i kontrolę ich wykonywania.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2017 Ministerstwo Finansów: Od 2018 roku stopniowe wycofywanie kas fiskalnych z paragonami papierowymi

Od stycznia 2018 r. będą stopniowo wycofywane kasy fiskalne z paragonami papierowymi, kasy on-line obligatoryjnie będą stosowały branże szczególnie narażone na ryzyko nadużyć podatkowych - wynika z odpowiedzi wiceministra finansów Pawła Gruzy na interpelację poselską.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2017 Rozłam w obozie dobrej zmiany i wcześniejsze wybory? Wszystko zależy od ustaw Dudy o sądach

Zapowiedziane przez prezydenta własne projekty ustaw zdecydują nie tylko o przyszłości polskiego sądownictwa, lecz także o tym, czy w obozie „dobrej zmiany” nie dojdzie do rozłamów i w konsekwencji – przedwczesnych wyborów.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2017 Romaszewska: Sądownictwo to wrzód w naszym kraju, którego nigdy nie można było zacząć leczyć (WYWIAD)

- Reforma sądownictwa nie została pogrzebana, bo prace będą się toczyć. Jest podpisana zasadnicza ustawa o Ustroju Sądów Powszechnych i pan prokurator, minister sprawiedliwości może wszystkich prezesów sądów powszechnych zacząć zmieniać. Wszystkich, na wszystkich szczeblach. Prezydent chce naprawić ...
www.gazetaprawna.pl
29.07.2017 Sąd nie wstaje! Ważniejsze od przepisów jest poczucie godności

Niezawisłości stanu sędziowskiego nie warunkują jedynie ustawy. Więcej zależy od poczucia godności, przywiązania do etosu oraz szacunku dla togi.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 KE broniąca Rosji stanęłaby po złej stronie barykady

Postawienie w jednej linii Rosji z takimi krajami jak Korea Płn. i Iran pokazuje jakim partnerem, a raczej rywalem staje się Rosja dla USA - powiedziała PAP dr hab. Agnieszka Legucka z PISM. Stąd, gdyby Komisja Europejska zaczęła bronić Rosji, stanęłaby po nie tej stronie barykady co trzeba - dodała...
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 RPD do MS: Potrzeba regulacji przepisów o przymusowym odebraniu dziecka

Brakuje rozwiązań prawnych, które w sposób precyzyjny określałyby kompetencje osób uczestniczących w procedurze odebrania dziecka od rodziny biologicznej - podkreślił rzecznik praw dziecka Marek Michalak w piśmie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 Witek: Nie odstąpimy od reformy sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości

Nie odstąpimy od reformy sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości - mówiła w piątek szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek. Jak wskazała, obecnie za tę reformę odpowiedzialność wziął na siebie prezydent Andrzej Duda i należy poczekać na projekty ustaw, które zapowiedział.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 Powodzie w Indiach: 120 zabitych, straty rolnictwa i przemysłu

Ponad 120 osób zginęło w stanie Gudźarat na zachodzie Indii na skutek powodzi wywołanych deszczami monsunowymi w ostatnich tygodniach, paraliżując transport oraz zagrażając uprawom i przemysłowi - poinformowały w piątek lokalne władze.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 Malezja: W październiku ruszy proces ws. śmierci Kim Dzong Nama

Proces dwóch kobiet, które są oskarżone o zabicie w lutym Kim Dzong Nama, przyrodniego brata przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, rozpocznie się 2 października - poinformował w piątek malezyjski sąd.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 Schetyna: Wywiad Kaczyńskiego skierowany do Dudy i jego środowiska

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TV Trwam, którego adresatem był prezydent Andrzej Duda pokazał jakie będzie pisał scenariusze swoich działań - uważa szef PO Grzegorz Schetyna. Ocenił, że jeśli Duda będzie budował podmiotową prezydenturę siłą rzeczy będzie alternatywą dla Kaczyńskiego.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 KRD: Coraz mniej firm ogłasza upadłość

Od lipca 2016 r. do końca czerwca 2017 r. w Polsce ogłoszono upadłość ponad 560 firm - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Liczba upadających firm w Polsce maleje - powiedział PAP prezes KRD Adam Łącki.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 Nienawiść na deser. Dlaczego polityczne spory dzielą rodziny i niszczą przyjaźnie

Polityczne spory już od dawna dzielą rodziny, niszczą wieloletnie przyjaźnie. Co musiałoby się stać, aby Polak do Polaka znów mógł powiedzieć „bracie”?
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 Jaki: Jesteśmy rozczarowani decyzją prezydenta. Silne państwo wymaga pójścia pod prąd

Będziemy skoncentrowani na tym, aby relacje z prezydentem Andrzejem Dudą jakoś ułożyć, mimo tego, że jesteśmy zawiedzeni wetem ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym - oświadczył w piątek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2017 75 lat temu w getcie warszawskim powstała Żydowska Organizacja Bojowa

75 lat temu, 28 lipca 1942 r., w reakcji na rozpoczętą przez Niemców wielką akcję likwidacyjną w warszawskim getcie utworzono Żydowską Organizację Bojową. ŻOB – obok Żydowskiego Związku Wojskowego – walczyła w powstaniu w getcie, stłumionym przez Niemców w maju 1943 r.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys