O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.09.2017 Kosiniak-Kamysz: Pogorszy się dostępność do opieki pediatrycznej

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że wchodzący w życie w niedzielę nowy model nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, utrudni pacjentom dostęp do leczenia pediatrycznego. Zaapelował o zwiększenie środków na ten cel.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Rafalska do seniorów: Dziękuję za poświęcenie w wychowaniu pokoleń Polaków

Minister rodziny Elżbieta Rafalska, z okazji przypadającego w niedzielę Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, złożyła seniorom życzenia i podziękowania za poświęcenie w wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie są cennym drogowskazem - podkreśliła.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Łapiński: Prezydent nie zgodzi się na poprawki, które 'wypaczą' jego projekty dot. sądownictwa

Jeżeli zmiany, czy poprawki, które zostaną naniesione w Sejmie do projektów prezydenta dot. KRS i SN 'wypaczą' je, będą niezgodne z intencjami prezydenta, to na to zgody prezydenta nie będzie - powiedział w sobotę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Makowski: Hanna Gronkiewicz-Waltz obciąża wizerunkowo PO

Hanna Gronkiewicz-Waltz obciąża wizerunkowo PO z tego prostego powodu, że cały czas trzeba się za nią tłumaczyć - powiedział PAP publicysta Marcin Makowski. 'W sytuacji tak oczywistej, w której państwo sobie nie poradziło, czyli dzikiej reprywatyzacji, chcąc nie chcąc, to ona jest twarzą w mediach ...
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 ONZ wyśle ekspertów, by zbadali doniesienia o zbrodniach w Jemenie

Rada Praw Człowieka ONZ uzgodniła wysłanie ekspertów do pogrążonego w wojnie domowej Jemenu; mają oni zbadać doniesienia o zbrodniach wojennych popełnianych w tym kraju przez wszystkie strony konfliktu.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Od 1 października ruszy rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym

Od niedzieli rusza powszechny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym - przypomniał w sobotę resort sprawiedliwości. Według szacunków, tego dnia w rejestrze zostaną zamieszczone dane ok. 800 takich przestępców; dostęp do tych danych będzie ograniczony.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 5 października sąd zaplanuje terminy rozpraw w procesie byłego prezydenta Olsztyna

5 października Sąd Rejonowy w Olsztynie zaplanuje terminy rozpraw w rozpoczynającym się ponownym procesie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. Odpowiada on za zgwałcenie urzędniczki. Poprzedni wyrok bezwzględnego więzienia, sąd II instancji po apelacji uchylił.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Podatek od nieruchomości 2018. O ile wzrosną opłaty?

Jesteś właścicielem mieszkania, działki czy garażu? Twoim obowiązkiem jest zapłata podatku od nieruchomości. Dowiedz się, o ile wzrosną stawki maksymalne w 2018 r.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Syria: Co najmniej 74 żołnierzy sił rządowych zginęło w kontratakach IS

Co najmniej 74 żołnierzy armii syryjskiej (SAA) zginęło w Syrii w kontratakach przeprowadzonych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - poinformowało w piątek wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 'Po co w ogóle jesteście w UE?' Polska, nieznośny kraj z Europy Wschodniej

Jak cię widzą, tak cię piszą? Jeśli w tym powiedzeniu jest źdźbło prawdy, to na europejskich salonach jesteśmy postrzegani jako ktoś, kto wszedł na perski dywan w znoszonych gumofilcach
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Rosja: Nie żyje żołnierz, który na poligonie zabił trzech wojskowych

Na wschodniej Syberii zastrzelono żołnierza, który wcześniej zabił na poligonie trzech wojskowych, w tym oficera - poinformowały w nocy z piątku na sobotę rosyjskie agencje prasowe.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Małopolskie: Nocna akcja policji w Pcimiu, nie żyje kobieta

Ciało kobiety z ranami głowy i klatki piersiowej znaleziono w Pcimiu (woj. małopolskie) – poinformowało w piątek w nocy radio RMF FM. Na miejscu są funkcjonariusze policji, w tym policyjni antyterroryści, prokurator i negocjatorzy.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 USA: Szef resortu zdrowia zmuszony do rezygnacji z powodu prywatnych podróży na koszt podatników

Szef resortu zdrowia Tom Price złożył w piątek rezygnację z tego stanowiska. Znalazł się on pod pręgierzem opinii publicznej po tym, jak media ujawniły, że jego podróże służbowe prywatnymi i wojskowymi samolotami kosztowały podatników ponad milion dolarów.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 Włochy: Kopanie w ogródku karą dla niezdyscyplinowanych uczniów

Niezdyscyplinowani uczniowie technikum z Mediolanu za karę kopią i grabią szkolny ogródek. Tę metodę wychowawczą wprowadził dyrektor placówki o profilu artystyczno-medialnym.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2017 FTSE Russell zakwalifikował Polskę do grupy rynków rozwiniętych

FTSE Russell, dostawca indeksów należący do grupy London Stock Exchange, w wyniku corocznej klasyfikacji krajów pod względem statusu rozwoju przesunął Polskę z grona rynków zaawansowanych wschodzących do grupy rynków rozwiniętych - poinformował FTSE Russell w komunikacie na stronie internetowej.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Premier May: W. Brytania czuje się 'bezwarunkowo zobowiązana' do ochrony UE

Wielka Brytania będzie nadal czuła się "bezwarunkowo zobowiązana" do zapewnienia ochrony Europie, także po wyjściu z Unii Europejskiej - zapewniła w piątek premier Theresa May, wspominając o potrzebie wspólnych działań w obliczu zagrożenia ze strony Rosji.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 MŚ: materiały KE ws. Puszczy Białowieskiej nie mają wartości dowodowej

Dodatkowe materiały, jakie KE przesłała Polsce ws. nałożenia kar za wycinkę w Puszczy Białowieskiej, nie mają wartości dowodowej - tak brzmi odpowiedź resortu środowiska do Trybunału Sprawiedliwości UE. Nie wiadomo, gdzie i kiedy zrobiono zdjęcia, na które powołuje się Komisja - dodano.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Mazurek: Święto Niepodległości powinno łączyć, a nie dzielić

Święto Niepodległości powinno łączyć, a nie dzielić; nie powinno się ono zbiegać z wyborami samorządowymi czy z referendum konstytucyjnym, ale to nasza opinia, nie mamy żadnych planów w tej kwestii - podkreśliła w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Grzegrzółka: interwencja ws. pakunku przed Sejmem - natychmiastowa; wszyscy bezpieczni

Interwencja ws. niezidentyfikowanego pakunku przed Sejmem była natychmiastowa; wykluczono, że w paczce są materiały wybuchowe - poinformował PAP dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Wszyscy uczestniczący w posiedzeniu Sejmu, a także przebywający na ul. Wiejskiej, są bezpieczni - zapewnił.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Sellin: podzielam troskę o niezawisłość sędziowską i trójpodział władzy

Podzielam troskę kard. Nycza o to, żeby SN był instytucją, w której realizowana jest zasada niezawisłości sędziowskiej i trójpodział władzy - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że obecnie zasada ta jest łamana, ponieważ sędziowie są poza wszelką kontrolą.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Jaki: Wszystkie sprawy nieruchomości przekazanych osobom, które nie żyły, będą badane

Komisja weryfikacyjna zbada wszystkie sprawy dot. warszawskich nieruchomości przekazywanych osobom, które - jak się okazało - nie żyły - poinformował w piątek przewodniczący komisji Patryk Jaki. Komisja wystąpiła o listę takich nieruchomości do prezydent m.st. Warszawy.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Foonsy®ERP – oprogramowanie dla kancelarii prawnej

Programy wspomagające zarządzanie kancelarią to w dzisiejszych czasach nie tyle dobra praktyka, co wręcz konieczność. Niezależnie od skali działalności czy zakresu świadczonych usług prawnych, procesy zachodzące w firmie bez odpowiedniego wsparcia stają się nieefektywne, co prędzej czy później negat...
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Departament Stanu USA: polskie reformy muszą być zgodne z konstytucją

Wprowadzane przez polskie władze reformy sądownictwa powinny być zgodne z konstytucją RP i z międzynarodowym prawem; Polska powinna szanować niezawisłość sądów i podział władzy - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Gliński zapowiada zwiększenie limitu kosztów uzyskania przychodu dla twórców. I to dwukrotnie

Limit dla twórców, od którego będzie można liczyć 50-proc. koszty uzysku, zostanie dwukrotnie zwiększony - poinformował w piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Premier Szydło dla 'Le Figaro': pomysł Europy wielu prędkości pogłębia podziały

"Polska uważa, że jeśli wykreujemy Europę wielu prędkości, to wzmocnimy podziały i zaszkodzimy wszystkim" – powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla piątkowego "Le Figaro". Polska jest gotowa na dialog i będzie broniła swego stanowiska - zaznaczyła.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Sellin: weto prezydenta dla ustaw reformujących sądownictwo to mocna akcja polityczna

Weto prezydenta to mocna akcja polityczna, jednak nie dojdzie do trwałego podziału obozu "dobrej zmiany" - powiedział sekretarz stanu w MKiDN Jarosław Sellin w piątek na antenie radiowej Trójki. Dodał, że rząd i prezydent chcą prawdziwej reformy sądownictwa.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Prezydent Gdańska: Nie umieszczałem w oświadczeniach majątkowych wszystkich danych

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oskarżony o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012, przyznał w piątek przed Sądem Rejonowym w Gdańsku, że nie umieszczał w nich wszystkich informacji o majątku.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Wybory samorządowe nie odbędą się 11 listopada? PiS będzie musiało zmienić kodeks wyborczy

Termin 11 listopada na wybory samorządowe nie jest dobry - ocenił w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak dodał, bardziej prawdopodobne jest nieznaczne wydłużenie kadencji samorządów, niż jej skrócenie.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Krasnodębski: prezydent zrozumiał, że jeśli ma się na kimś oprzeć, to na większości parlamentarnej

Myślę, że prezydent Andrzej Duda zrozumiał, że jeśli ma się na kimś opierać, to musi to być większość parlamentarna - uważa europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. Jego zdaniem powinna nastąpić rekonstrukcja rządu po przeprowadzeniu "ścisłego audytu".
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Sellin: lepiej nie organizować referendum ws. konstytucji i wyborów samorządowych 11 listopada

11 listopada 2018 r. to powinien być dzień świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości; lepiej nie wprowadzać w takim dniu emocji politycznych związanych z referendum ws. konstytucji i wyborami samorządowymi - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2017 Rowerem do Grodna. Szlakiem „August Velo” z Mikaszówki do Grodna

Samorząd Podlasia podpisał z obwodem grodzieńskim porozumienie o utworzeniu szlaku rowerowego "August Velo" z Mikaszówki do Grodna
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Oko na edukację. Podkomisja rozpatrzy projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych

Projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych został przekazany pod obrady podkomisji nadzwyczajnej
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Droższe przetargi. Rynek zamawiającego zmienił się w rynek wykonawcy

Coraz więcej samorządów musi powtarzać przetargi, bo oferty wykonawców przekraczają kosztorysy inwestorskie. Jeszcze niedawno sytuacja była odwrotna.
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Głos samorządów. MIB: rozpoczynamy konsultacje z JST ws. gruntów pod Mieszkanie Plus

Rozpoczynamy konsultacje z samorządami ws. lokalizacji gruntów pod Mieszkanie Plus - informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Smog pod kontrolą. Sieć sensorów jakości powietrza w Tomaszowie

Ponad 40 sensorów będzie badać jakość powietrza w Tomaszowie Mazowieckim; inwestycja kosztuje prawie 50 tys. zł
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Wyludnione miasta. PAN: szacowany spadek liczby ludności w miastach – katastrofalny

W ciągu 30 lat wszystkie z 66 największych miast w Polsce odnotują spadek liczby ludności - przewiduje prof. Przemysław Śleszyński z PAN
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Odebrany mandat. Radny PSL straci mandat za fałszerstwo wyborcze

Wygaśnie mandat wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Oleśnie, który został skazany za fałszowanie list poparcia przed wyborami 2014 r
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Proces Adamowicza. Rozpoczął się proces prezydenta Gdańska ws. oświadczeń majątkowych

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przyznał przed sądem, że nie umieszczał w oświadczeniach majątkowych wszystkich informacji
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Wrocław pionierem. Wypożyczanie aut elektrycznych sposobem na smog i korki

Za miesiąc w stolicy Dolnego Śląska ruszy pierwsza w kraju wypożyczalnia aut elektrycznych, działająca na zlecenie samorządu
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Kiedy wybory?. Karczewski o możliwym wydłużeniu kadencji JST

Termin 11 listopada na wybory samorządowe nie jest dobry - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski
www.samorzad.pap.pl
29.09.2017 Dzień Otwarty Stadionu Śląskiego

1 października o godzinie 10.00 zostanie otwarty dla publiczności Stadion Śląski. W tym dniu do godz. 18.00 będzie można bezpłatnie wejść na obiekt i zobaczyć, jak wygląda po modernizacji
www.slaskie.pl
29.09.2017 Marszałek pozostaje na stanowisku

Podczas sesji Sejmiku Śląskiego na wniosek radnych klubu PiS głosowano w sprawie odwołania Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi
www.slaskie.pl
29.09.2017 Trasa N-S pomoże Rudzie Śląskiej w rozwoju

Miasto Ruda Śląska podpisało z Województwem Śląskim umowę o dofinansowanie kolejnego etapu budowy trasy N-S, która ma połączyć DTŚ z autostradą A4
www.slaskie.pl
28.09.2017 Mniej więcej. Oettinger: polityka spójności kluczowa dla przyszłości Europy

Wpływy do budżetu UE na poziomie 1 proc. dochodu narodowego brutto nie wystarczą i powinny być wyższe – ocenił unijny komisarz Gunther Oettingermutex/ocfipreoqyfb/mutex
www.samorzad.pap.pl
28.09.2017 Wassermann o aferze Amber Gold: bardzo duża wina służb specjalnych

Mogę powiedzieć, że bardzo duża wina jest po stronie służb specjalnych - podkreśliła Małgorzata Wassermann (PiS), odnosząc się do działań ABW ws. Amber Gold. Zobaczymy, czy było to działanie celowe, czy nieudolne - dodała.
www.gazetaprawna.pl
28.09.2017 Metropolitalna Noc Teatrów 2017

Nie spać, zwiedzać! 30 września wyjątkowa noc w teatrze
www.slaskie.pl
27.09.2017 Trzy osoby - w tym dwaj policjanci - ranne po strzelaninie w Inowrocławiu

Trzy osoby, w tym dwaj policjanci, są ranne po strzelaninie, do której doszło we wtorkowy wieczór w Inowrocławiu - powiedział PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka. W mieście miało dojść do wymiany ognia między funkcjonariuszami CBŚP, a przestępcami.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2017 Śląskie inwestuje w talenty

Ruszyła rekrutacja do trzeciej edycji projektu stypendialnego „Śląskie. Inwestujemy w talenty”
www.slaskie.pl
27.09.2017 Najpierw finanse. Przedstawiciele korporacji oceniają postulat NIK dot. zmian w zadaniach zleconych

Przekształcenie zadań zleconych o charakterze stałych w zadania własne powinno być poprzedzone wyceną kosztów ich prowadzenia – uważają przedstawiciele korporacji samorządowych
www.samorzad.pap.pl
27.09.2017 Chwasty zostaną. MIB przeciw zmianom w ustawie o utrzymaniu czystości w gminach

MIB odrzuciło propozycję strony samorządowej KWRiST wprowadzenia przepisów obligujących właścicieli nieruchomości do odchwaszczania działek
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys