O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


19.01.2018 Polska rezydencja podatkowa – czy można ją skutecznie utracić?

Jeżeli ktoś chce dokonywać rozliczeń fiskalnych poza granicami Polski i poza jej jurysdykcją, musi zmienić rezydencję podatkową. Jednak przedsiębiorcy i pracownicy rozliczający się ze swojej działalności i zarobków za granicą często napotykają problemy ze strony polskich organów skarbowych.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: Sytuacja stabilizuje się

O godz. 6 rano bez prądu pozostawało 29 178 odbiorców, najwięcej w województwie wielkopolskim - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 673 razy - poinformował rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Skarga Nawalnego nie została przyjęta. Wzywa do 'strajku wyborców'

Rosyjski Sąd Konstytucyjny poinformował, że nie przyjął do rozpatrzenia skargi złożonej przez opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego, który kwestionował decyzję CKW o niedopuszczeniu go do wyborów prezydenckich z powodu ciążących na nim wyroków.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Rosja: 'Kommiersant': ustawa o Donbasie odejściem od porozumień mińskich

Przyjęta przez parlament Ukrainy ustawa o reintegracji Donbasu jest odejściem od porozumień mińskich; zdaniem ekspertów władze w Kijowie uznały, że Niemcy i Francja nie zdołały zapewnić realizacji porozumień - ocenia w piątek rosyjski dziennik "Kommiersant".
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Gasiuk-Pihowicz: Walka polityczna nie może przybierać drastycznych form. Nie ma zgody

Nie ma naszej zgody na ataki na biura poselskie; walka polityczna nie może przybierać tak drastycznych form - powiedziała przewodnicząca klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk Pihowicz.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Zaremba: Hasło samozaorania opozycji wciąż powraca, ale czy ma sens?

Liderzy partii liberalno-lewicowych, będący dwa lata temu częścią wiecznego, zdawałoby się, establishmentu, stali się dziś pociesznymi figurami, które z woli autorów internetowych memów potykają się co i rusz o własne nogi. A im częściej przewracają się w memach, tym częściej przydarza im się to nap...
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Nie żyje 14-latek, który wpadł pod lód w Rudzińcu

Zmarł 14-letni chłopiec, który w poniedziałek w Rudzińcu w soj. śląskim wpadł pod lód. Nastolatek przebywał pod wodą kilkadziesiąt minut, nie miał krążenia ; po wypadku jego stan był bardzo ciężki.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Kopcińska: o 9. narada premiera z ministrami energii, obrony i zdrowia

W piątek o godz. 9 odbędzie się narada premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami: obrony Mariuszem Błaszczakiem, zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz energii Krzysztofem Tchórzewskim na temat sytuacji po przejściu orkanu Fryderyka - poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Zagórski: służba zdrowia i zamówienia publiczne priorytetami resortu cyfryzacji

Cyfryzacja służby zdrowia i systemu zamówień publicznych to najbliższe cele dla Ministerstwa Cyfryzacji - powiedział Marek Zagórski, który aktualnie kieruje pracami tego resortu.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Podkarpackie: Wichura zerwała dach, ok. 300 odbiorców bez prądu

Strażacy i służby energetyczne kilkanaście razy interweniowali ostatniej nocy na Podkarpaciu. W woj. podkarpackim prądu nie ma blisko 300 odbiorców.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Policjanci z Wołomina i CBŚP z Olsztyna rozbili grupę przestępczą

Czterech mężczyzn podejrzanych m.in. o udział w grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z komendy powiatowej w Wołominie i CBŚP z Olsztyna - dowiedziała się PAP w komendzie stołecznej policji.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 MF o kłopotliwych transakcjach z małymi podatnikami VAT. Nie ma korzyści bez ryzyka

Zawieranie umów z małym podatnikiem VAT może być bardzo opłacalne podatkowo, ale wiąże się też z ryzykiem. I to dla obu stron transakcji.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Teresa Czerwińska nie tylko ekonomistka, przede wszystkim zaufany człowiek premiera

Teresa Czerwińska na czele MF musi nauczyć się mówić „nie”. Wykształcenie jej w tym pomoże, a pozycję polityczną jeszcze zdąży zbudować.
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Wróbel: Ach, tak mieć choć trochę normalności

 Nie jestem systematycznym czytelnikiem komentarzy pod tekstami w internecie, nawet własnymi. Zdziwiłem się jednak, że pod moją, jak najbardziej przewidywalną przecież, opinią na temat słów Ryszarda Czarneckiego o Róży Thun pojawiło się sporo komentarzy – a jeszcze bardziej zdziwiło mnie to, że...
www.gazetaprawna.pl
19.01.2018 Urlop dyrektora. Wynagrodzenie za dzień urlopu nauczyciela na stanowisku kierowniczym

Resort edukacji określił, jak ustalać wynagrodzenie za jeden dzień urlopu dyrektora lub wicedyrektora szkoły. Jest projekt rozporządzenia
www.samorzad.pap.pl
19.01.2018 Dodatek specjalny. Dodatek za zwiększone obowiązki służbowe

Przyznanie dodatku specjalnego musi opierać się na precyzyjnym uzasadnianiu zawierającym informację o dodatkowych zadaniach lub zwiększonych obowiązkach pracownika
www.samorzad.pap.pl
19.01.2018 O nowych zadaniach. Czytelnicy komentują zmiany w ustawach samorządowych

W przypadku konfliktu przewodniczącego z wójtem powstanie sytuacja patowa. Jeden wyda polecenie A, drugi je anuluje poleceniem B - pisze Czytelnik
www.samorzad.pap.pl
19.01.2018 Błędy w dotacjach

Jakie błędy robią samorządy w nowych uchwałach ws. trybu udzielania i rozliczania dotacji oświatowych? Czego na początku nie przeoczyć?Rozmawiamy z Wojciechem Lachiewiczem, ekspertem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie
www.samorzad.pap.pl
18.01.2018 Rozpoczęła się apelacja ws. katastrofy kolejowej pod Szczekocinami

Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach rozpoczęła się w czwartek rozprawa odwoławcza dotycząca katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, gdzie w marcu 2012 r. w wyniku czołowego zderzenia dwóch pociągów zginęło 16 osób, a ponad 150 zostało rannych.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Rosyjska gazeta: Niemcy bronią Nord Stream 2 przed KE

Niemcy przekazały Komisji Europejskiej swą opinię prawną kwestionującą konieczność zaproponowanych wcześniej przez KE poprawek w dyrektywie gazowej, które uderzyłyby w projekt gazociągu Nord Stream 2 - podał rosyjski dziennik 'Wiedomosti'.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Senacka komisja rekomenduje ustawę o elektromobilności bez poprawek

Senacka Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności zarekomendowała w czwartek przyjęcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych bez poprawek.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Gasiuk-Pihowicz: Chcemy, żeby 'Plan Petru' był pod szyldem Nowoczesnej

'Plan Petru' jest potrzebny i wszyscy będziemy namawiali Ryszarda Petru, aby ten projekt został zaprezentowany pod szyldem Nowoczesnej - powiedziała w Radiu Zet szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Kempa: stanowisko rządu w sprawie polityki migracyjnej się nie zmienia

Stanowisko polskiego rządu w sprawie polityki migracyjnej oraz relokacji uchodźców się nie zmienia - oświadczyła w czwartek minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa. Jej zdaniem, "pomoc na miejscu" jest najbardziej właściwa.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Karczewski: Bardzo źle, że opozycja nie chce brać udziału w wyborze członków KRS

To bardzo źle, że opozycja nie chce brać udziału w wyborze członków KRS; takie obrażanie się na demokrację jest zupełnie nie na miejscu - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ma on nadzieję, że jeszcze przyjdzie czas na refleksję i zmianę decyzji.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Trading Złotem i Srebrem

W ciągu ostatnich lat handel złotem i srebrem stał się coraz bardziej popularny. Coraz większa ilość brokerów forex oferuje trading w złocie i srebrze, jak również w innych wartościowych metalach jak platyna czy pallad. Jednak złoto i srebro jest najbardziej spekulatywnym interesem w tej kategorii. ...
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Bałkańska beczka prochu

Zabójstwo polityka w Kosowie i doniesienia o rosyjskich instruktorach w Bośni i Hercegowinie świadczą, że region wciąż jest niestabilny.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Fala migracji opadła...chociaż gdzieniegdzie wezbrała

Stary Kontynent ma już za sobą kryzys migracyjny. Tak przynajmniej wynika ze statystyk, zarówno prowadzonych przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex), jak i wchodzącą w skład systemu ONZ Międzynarodową Organizację ds. Migracji. Liczby uzasadniają ostrożny optymizm. Nielega...
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Héjj: To nie zdrada, to zimna kalkulacja

 Viktor Orbán rozważa udział w nowym mechanizmie relokacji, a Węgry w ubiegłym roku przyjęły 1291 uchodźców. Zdrada – zakrzyknęli jedni. Pragmatyzm – wskazują drudzy. W co gra Budapeszt?
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Demokraci idą po wielkie zwycięstwo

Partia spod znaku osiołka chce zdobyć większość w Senacie i Izbie Reprezentantów oraz odbić fotele kilkunastu gubernatorów.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Prezes PGZ pod ostrzałem

Dziś odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Możliwa jest zmiana szefa.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Gonimy bogatych, ale sąsiedzi robią to szybciej

Nasz eksport w ciągu kilkunastu lat zanotował gigantyczny skok i pozwolił skrócić dystans dzielący nas od Niemiec. Jednak Węgry, Słowacja, Czechy mają lepszy wskaźnik eksportu per capita.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Większa inwigilacja czy bezpieczeństwo. Służby specjalne dostaną wkrótce większe uprawnienia

Służby specjalne wkrótce dostaną łatwiejszy dostęp do informacji z rejestru stanu cywilnego i danych o kierowcach.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Ostra rozgrywka o jesienne wybory. PKW kwestionuje konstytucyjność przepisów kodeksu wyborczego

PKW kwestionuje konstytucyjność przepisów i sygnalizuje problemy mogące zagrozić sprawnemu przeprowadzeniu elekcji.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Najbliższa szkoła. MEN ws. dowozu uczniów niepełnosprawnych

Trzeba uregulować termin "najbliższa szkoła” w kontekście zapewnienia przez gminę bezpłatnego dowozu uczniów niepełnosprawnych do szkół i ośrodków – przyznaje MEN
www.samorzad.pap.pl
18.01.2018 Pomysły na zdrowie. Związek Powiatów Polskich o sytuacji w służbie zdrowia

Ułatwienia w uznawaniu kwalifikacji osób zza wschodniej granicy czy lepsze wykorzystanie potencjału POZ – to propozycje ZPP na rzecz poprawy sytuacji w służbie zdrowia
www.samorzad.pap.pl
18.01.2018 Wiceminister MSWiA. Paweł Majewski sekretarzem stanu

Premier Mateusz Morawiecki powołał Pawła Majewskiego na stanowisko sekretarza stanu w MSWiA. Będzie odpowiadał za teleinformatykę oraz dokumenty tożsamości
www.samorzad.pap.pl
18.01.2018 Zadanie na potem

Nowe obowiązki wynikające z nowelizacji ustaw samorządowych jednostki samorządu terytorialnego będą musiały wypełniać od następnej kadencji.Kwestie te reguluje art. 15 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli – wskazuje MSWiA
www.samorzad.pap.pl
18.01.2018 Więcej pasażerów i nowości.

Koleje Śląskie podsumowały rok
www.slaskie.pl
17.01.2018 Komisja etyki zdecydowała ws. lekarza, który 'nie przyjmuje pacjentów z PiS'

Lekarz, który na drzwiach swego gabinetu miał wywiesić informację, że 'nie obsługuje pacjentów z PiS', już nie współpracuje z przychodnią Panaceum w Rumi (Pomorskie). Sprawą zajmuje się Komisja Etyki Lekarskiej Wojskowej Izby Lekarskiej, do której należy lekarz.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Juncker: Art. 7 nie oznacza sankcji. To ostrzeżenie

Prowadzimy konstruktywny dialog w sprawie praworządności z polskim rządem, a uruchomienie artykułu 7 traktatu UE nie oznacza sankcji, gdyż jest to artykuł, który ma być ostrzeżeniem - oświadczył w PE szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Łapiński: nowela Kodeksu wyborczego wypełnia postulaty prezydenta

Prezydent Andrzej Duda miał wątpliwości do pierwotnego kształtu noweli Kodeksu wyborczego, ale została ona w znacznym stopniu poprawiona, wypełnia pewne postulaty zgłoszone przez niego i dlatego prezydent ją podpisał - powiedział w środę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Sprawa gen. Kraszewskiego. Łapiński: Prezydent nie naciska

Prezydent Andrzej Duda od początku mówił, że zależy mu na zakończeniu sprawy gen. Jarosława Kraszewskiego, natomiast w żaden sposób nie ingeruje, nie naciska na to, w jaki sposób będzie ona zakończona - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Trzaskowski: Jestem zawiedziony decyzją prezydenta

Nowelizacja Kodeksu wyborczego prowadzi do upolitycznienia wyborów samorządowych, a nadzór nad nimi pozostawi dużo do życzenia - powiedział poseł PO Rafał Trzaskowski. Przyznał, że jest zawiedziony decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu noweli.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Czarnecki: Jest bardzo silny nacisk by mnie odwołać

W czwartek ma obradować konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego na temat mojego odwołania z funkcji wiceszefa PE - powiedział wiceszef europarlamentu Ryszard Czarnecki (PiS). Podkreślił, że trwa duża akcja w jego obronie.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 'Die Welt': Polski minister ma w Berlinie trudną misję

Nowy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz będzie miał w Berlinie trudną do wykonania misję poprawienia 'zaburzonych relacji' między Polską a Niemcami i dlatego unika drażliwych kwestii takich jak reparacje wojenne - ocenia niemiecki dziennik 'Die Welt'.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Apel kobiet i Obywateli RP do opozycji ws. aborcji. 'Złóżcie projekt'

Złożenie poselskiego projektu, liberalizującego przepisy dot. aborcji oraz zainicjowanie kampanii medialnej przeciwko ich zaostrzeniu - to postulaty, które w liście otwartym do przewodniczących klubów PO i N skierowały organizacje kobiece i Obywatele RP.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Kodeks wyborczy podpisany. Za 10 miesięcy głosowanie na nowych zasadach

Opozycja zapowiada zaskarżenie nowych przepisów i utworzenie ruchu obrony wyborów. Samorządowcy też nie składają broni i będą prosić Andrzeja Dudę, żeby skierował pytania do Trybunału Konstytucyjnego.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Bankowcy objaśnią przedsiębiorcom split payment w VAT

Na maj Ministerstwo Finansów zaplanowało początek kampanii informacyjnej w sprawie stosowania split payment w VAT. Resort liczy na to, że zaangażują się w nią banki.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Baltic Pipe wzmocniona specustawą

URE będzie mógł uwzględnić koszty gazociągu podmorskiego w taryfie przesyłowej Gaz-Systemu – wynika z projektu skierowanego do konsultacji.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Archiwum

2018: styczeń
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys