O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


17.02.2018 Jerozolimski fiskus uderzył w chrześcijańskie kościoły

To próba wyrugowania chrześcijaństwa z miasta – tak prawosławny patriarcha Jerozolimy określił najnowsze plany izraelskiego fiskusa.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Łapiński: Prezydent zaproponował rozwiązanie optymalne ws. noweli ustawy o IPN

Rozwiązanie, które zaproponował prezydent Andrzej Duda w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, było optymalne; gdyby zawetował tę ustawę, Sejm nie mógłby jej poprawić - mówił w sobotę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Świętokrzyskie: Dwie osoby ranne w wypadku busa; utrudnienia na S74

Dwie osoby zostały ranne w wypadku busa, do którego doszło w sobotę na drodze S74 w Cedzynie (Świętokrzyskie) – poinformował PAP asp. Mariusz Bednarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Policja wyznaczyła objazdy w stronę Kielc.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Szef MSWiA chce powołania zespołu ds. przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu

Szef MSWiA Joachim Brudziński zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o powołanie międzyresortowego zespołu ds. przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom inspirowanym nienawiścią - podało MSWiA w komunikacie.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 USA: Po strzelaninie w Parkland prokurator generalny chce kontroli w FBI

Prokurator generalny USA Jeff Sessions nakazał kontrolę w Federalnym Biurze Śledczym (FBI), które przyznało, że nie zareagowało na ostrzeżenie sprzed ponad miesiąca w sprawie sprawcy strzelaniny w szkole w Parkland. Pojawiają się apele o dymisję szefa FBI.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Radykalny nacjonalizm w ojczyźnie swastyki. Indie wkraczają na brunatną drogę

Jeżeli myśleliście, że brunatno-populistyczna fala wzbiera w Europie, to coś umknęło waszej uwadze. Radykalny nacjonalizm przybiera na sile – i to już od dobrych trzech dekad – w ojczyźnie swastyki: Indiach.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Przedstawiciel UOKiK: Interwencje urzędu w sprawie reklam mają walor edukacyjny

Decyzje, kwestionujące reklamy, mają walor edukacyjny - dzięki nim producenci np. suplementów diety wiedzą, jak nie należy reklamować swojego produktu, jeśli nie chcą narazić się na reakcje Urzędu - mówi PAP Krzysztof Lehmann z UOKiK.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Odroczenie terminu płatności składki ZUS. Kiedy i jak można wnioskować?

Płatnik składek na ZUS, który ma chwilowe kłopoty z terminowym regulowaniem bieżących zobowiązań wobec państwowego ubezpieczyciela może wnioskować o odroczenie terminu płatności składki. Wniosek należy złożyć najpóźniej w dniu terminu płatności składek. Korzystający z takiej ulgi płaci dodatkowo jed...
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 MSP nie będą musiały stosować niektórych przepisów RODO

Wyłączenie MSP z obowiązku stosowania niektórych przepisów RODO - co zaproponowano w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych - wynika z trudności ich realizacji w praktyczniej działalności przedsiębiorców - tłumaczy resort cyfryzacji. Rozwiązanie to krytycznie ocenia Fundacja Panoptykon.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Bartoszewicz o podatkach: Warto się wzorować na systemie anglosaskim [WIDEO]

System anglosaski jest takim systemem, na którym warto się wzorować, bo on uznaje przedsiębiorcę za realnego partnera państwa – powiedział PAP ekonomista dr Artur Bartoszewicz, odnosząc się do zapowiadanego przez premiera Morawieckiego uproszczenia systemu podatkowego w Polsce.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Morawiecki: Bez współpracy Polski i Niemiec ciężko byłoby rozwiązać problemy w całej UE

Jest jasne, dla Polski i dla Niemiec, że bez naszej współpracy ciężko byłoby rozwiązać współczesne problemy w całej Unii Europejskiej - mówi premier Mateusz Morawiecki w spocie zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera po piątkowej wizycie w Berlinie.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Meksyk: Rozbił się śmigłowiec armii z szefem MSW na pokładzie

Śmigłowiec należący do meksykańskiej armii z szefem MSW Alfonsem Navarretem i gubernatorem stanu Oaxaca Alejandrem Muratem na pokładzie rozbił się w piątek lokalnego czasu, gdy przedstawiciele władz sprawdzali, jakie szkody wywołało wcześniejsze trzęsienie ziemi.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Ile wynoszą świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych w 2018 roku

Osoba, która rezygnuje z pracy, aby opiekować się niepełnosprawnym członkiem rodziny, może otrzymać świadczenie pielęgnacyjne i  specjalny zasiłek opiekuńczy, a po śmierci podopiecznego  - zasiłek dla bezrobotnych.
www.gazetaprawna.pl
17.02.2018 Porozumienie KE-Mercosur może zagrozić unijnemu rolnictwu

Negocjowane między Komisją Europejską a krajami Ameryki Południowej (Mercosur ) porozumienie ws. handlu może negatywnie wpłynąć na unijne rolnictwo, jak również na branżę spożywczą - uważa dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności Andrzej Gantner.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Trzaskowski: Porozumienie programowe z Nowoczesną dot. samorządów powinno być poszerzone o lewicę

Porozumienie programowe PO z Nowoczesną dotyczące samorządów powinno być poszerzone o lewicę - uważa kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Zapewnił, że nie chodzi o tworzenie nowej partii tylko o program, który pozwoli na współpracę.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Ukraina: Opozycja domaga się umożliwienia Saakaszwilemu powrotu do kraju

Dziewięć opozycyjnych partii na Ukrainie zażądało od władz zapewnienia powrotu do kraju wydalonego w poniedziałek do Polski byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego i oskarżyło prezydenta Petra Poroszenkę o stosowanie represji wobec swoich przeciwników.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Solidarność: Dyrektywa ETS to kolejny etap eliminacji węgla z gospodarki

Przyjęta przez Parlament Europejski dyrektywa ETS ws. unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 to kolejny etap eliminacji węgla z gospodarki - ocenia zespół Komisji Krajowej NSZZ Solidarność ds. polityki klimatycznej. Związkowcy chcą spotkać się w tej sprawie z premierem.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Źródło: Ankara proponuje, by siły USA i Turcji stacjonowały razem w rejonie Manbidżu

Turcja zaproponowała USA, by kurdyjska milicja Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) wycofała się na wschód od Eufratu w Syrii oraz by siły tureckie i amerykańskie razem stacjonowały w rejonie miasta Manbidż - powiedział w piątek przedstawiciel władz w Ankarze.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Romaszewska: Nowela o IPN jest idiotyczna - prawdopodobnie zostanie zmieniona

Nowela ustawy o IPN jest idiotyczna; prawdopodobnie zostanie zmieniona - powiedziała doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska. W jej ocenie zapisy noweli należy 'uściślić'.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Wynagrodzenie w styczniu rdr wzrosło o 7,3 proc. - GUS

Przeciętne wynagrodzenie brutto w styczniu 2018 roku wyniosło 4.588,58 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 7,3 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rdr wzrosło o 3,8 proc.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Szef 'S': Ocenimy projekt o PPK, ale zmiany wymaga powszechny system emerytalny

Będziemy oceniać projekt Pracowniczych Planów Kapitałowych; jeżeli uznamy, że jest zły, to będziemy pracowników namawiać, aby nie przystępowali do tego programu - powiedział w piątek przewodniczący Solidarności Piotr Duda. Dodał, że zmiany wymaga powszechny system emerytalny.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Dworczyk: Jest pełne wsparcie dla działań upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej

Jest pełne wsparcie rządu dla wszystkich działań, których celem jest upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej - zadeklarował w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Gowin przegrał w sądzie przez Rydzyka: Sąd odmówił rejestracji Porozumienia

Dziwi nas, że odmawiając rejestracji Porozumienia, sąd wziął pod uwagę nazwę partii, która jest nieczynna - powiedział w piątek PAP wiceszef Porozumienia Zbigniew Gryglas. Jak dodał, w nowym wniosku o rejestrację, nazwa partii jest uzupełniona o nowy człon.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Premier: ważne, aby kontynuować walkę z przestępcami podatkowymi

Bardzo ważne jest, abyśmy kontynuowali walkę z przestępcami podatkowymi, nie możemy spocząć na laurach; aby kontynuować politykę społeczną, musimy być skuteczni gospodarczo i finansowo - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Morawiecki: Polska w Libanie pokazała najlepszy sposób reagowania na kryzys migracyjny

Polska przez praktyczną pomoc w Libanie potwierdziła, że to najlepszy sposób reagowania na kryzys migracyjny - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że polska pomoc logistyczno-operacyjna jest dostrzegana i pozytywnie przyjmowana w Libanie.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Kubicki: Komisja weryfikacyjna zbada zwroty nieruchomości przedwojennych spółek

Komisja weryfikacyjna zbada sprawy zwrotów nieruchomości należących do przedwojennych spółek - zapowiedział w piątek rzecznik komisji Oliwer Kubicki.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Premier: Relacje polsko-niemieckie są całkiem niezłe - nie potrzebujemy nowego otwarcia

Relacje polsko-niemieckie w aspektach gospodarczych i w innych obszarach są całkiem niezłe; nie potrzebujemy nowego otwarcia ani resetu; potrzebujemy jak najlepiej się rozumieć - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Kanada: Fiskus ściga oszustów podatkowych z Panama Papers

Kanadyjskie służby skarbowe dokonują rewizji w firmach ukrywających dochody – to ujawniona właśnie część śledztwa związanego z aferą Panama Papers. Budżet Kanady co roku traci 15 mld dolarów kanadyjskich z podatków niezapłaconych przez największe koncerny.
www.gazetaprawna.pl
16.02.2018 Edukacja regionalna – start!

Ponad 50 nauczycieli z całego regionu wzięło udział w uroczystej inauguracji studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim z wiedzy o regionie
www.slaskie.pl
16.02.2018 Ocalić i upowszechnić górnicze skarby

Zbiory Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zostaną zdigitalizowane i udostępnione. To efekt podpisanej umowy i współpracy Województwa Śląskiego, Miasta Zabrze i Muzeum Górnictwa Węglowego
www.slaskie.pl
16.02.2018 Na trzeźwo. Nadużywanie alkoholu najbardziej uderza w dzieci

„Koszty pijaństwa przewyższają przynajmniej trzykrotnie zyski z obrotu alkoholem” – mówi prof. Krzysztof Wojcieszek, autor Narodowego Programu Trzeźwości
www.samorzad.pap.pl
16.02.2018 VAT w przedszkolu. Resort finansów analizuje sprawę podatku VAT od opłat przedszkolnych

Ministerstwo Finansów analizuje sprawę podatku VAT od opłat przedszkolnych. Od początku roku na mocy ustawy opłaty te mają charakter publicznoprawny
www.samorzad.pap.pl
16.02.2018 Przeciw przemocy. Ekspertka: Te lokalne działania są najbardziej skuteczne

„To samorządy mają pieniądze, programy, żeby temu zjawisku przeciwdziałać” – mówi o przemocy wobec kobiet Joanna Piotrowska, prezeska Fundacji Feminoteka
www.samorzad.pap.pl
16.02.2018 Maluch działa. W 102 gminach bez żłobka powstaną instytucje opieki nad małym dzieckiem

W 102 gminach, w których nie było żłobka, powstanie w tym roku instytucja opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3. Najwięcej takich samorządów jest na Podkarpaciu
www.samorzad.pap.pl
15.02.2018 W razie potrzeby ustawa o handlu w niedziele zostanie znowelizowana - Rafalska

Jeśli pojawią się jakieś problemy wynikające z ustawy ograniczającej handel w niedziele, to zostanie ona znowelizowana - poinformowała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Komisja weryfikacyjna rozpoczęła badanie sprawy kamienicy przy Lutosławskiego 9

W czwartek po godz. 10. komisja weryfikacyjna rozpoczęła badanie reprywatyzacji kamienicy przy ul. Lutosławskiego 9 na warszawskim Żoliborzu.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Certyfikat, który zobowiązuje

Tytuł Top Employers to nie tylko wyróżnienie, lecz także zobowiązanie na przyszłość. Tak przynajmniej traktuje go firma Accenture, która kolejny rok z rzędu znalazła się w elitarnym gronie najlepszych polskich pracodawców wyróżnionych tym tytułem. Ten sukces zawdzięcza m.in. wprowadzeniu nowoczesnyc...
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 PK: przeprowadzono 66. i 67. ekshumację ofiar katastrofy smoleńskiej

W czwartek rano ekshumowano kolejną, 67. ofiarę katastrofy smoleńskiej - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. We wtorek odbyła się ekshumacja 66. ofiary katastrofy. Do kwietnia zaplanowano jeszcze 16 ekshumacji.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 L. Miller ws. Frasyniuka: środki przymusu muszą być stosowane proporcjonalnie i to przekroczono

Polskie prawo nie zna pojęcia nieposłuszeństwa obywatelskiego, natomiast środki przymusu muszą być stosowane proporcjonalnie i to przekroczono. Policja nie musiała zakładać kajdanek Władysławowi Frasyniukowi - powiedział w czwartek b. premier Leszek Miller.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Ambasador Rosji: Relacje z Polską gwałtownie pogorszyły się wiosną 2014 r.

Relacje polsko-rosyjskie są trudne, gwałtowne pogorszyły się od wiosny 2014 r., po kryzysie ukraińskim - ocenił w czwartek ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew. Dodał, że jeszcze mocniej wpłynęło na nie m.in. odwołanie małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Nowacka: do wyborów parlamentarnych opozycja powinna iść w dwóch blokach

Opozycja powinna iść do przyszłych wyborów parlamentarnych w dwóch blokach - konserwatywnym i liberalno-lewicowym - uważa liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbara Nowacka. Nie wyklucza rozmów o koalicji z PO i Nowoczesną.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Rzeczniczka rządu: Premier w Berlinie będzie rozmawiał o reparacjach, jeśli temat zostanie wywołany

Premier Mateusz Morawiecki nie unika trudnych tematów; jeśli temat reparacji wojennych dla Polski zostanie wywołany w rozmowie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, to premier będzie na ten temat rozmawiał - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Wiceminister o zatrzymaniu Frasyniuka: Gdyby to ode mnie zależało...

Gdyby to ode mnie zależało, nie uruchamiałbym procedury doprowadzenia Władysława Frasyniuka na przesłuchanie o 6 rano - przyznał wiceszef MS Michał Woś. Jednocześnie chcemy żyć w państwie praworządnym, w którym nie ma 'świętych krów' - podkreślił.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Ambasador Rosji pytany o wrak Tu-154M: Ktoś upolitycznia temat. Nie wiem dokładnie kto

W Polsce atmosfera wokół sprawy zwrotu wraku Tu-154M jest upolityczniona - uważa ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew. Dodał, że ocena Rosji ws. wraku jest od dawna, bardzo detalicznie wyjaśniona.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Potocki: Im więcej znajomych Trumpa w polskiej ambasadzie, tym lepiej

Doniesienia, że nową ambasador USA w Polsce ma zostać bizneswoman i autorka poradników motywacyjnych Georgette Mosbacher, jedna z osób zarządzających komitetem finansowym Partii Republikańskiej, wywołały komentarze, że oto nadszedł ostateczny dowód, iż Waszyngton przestał traktować nas poważnie. Tyl...
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Gospodarka utrzyma dobre tempo?

Pod koniec 2017 r. mieliśmy wzrost PKB najwyższy od kilku lat. To dobry punkt wyjścia.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Są pieniądze na innowacyjne projekty

Ułatwienia w konkursach na środki unijne mają zwiększyć poziom inwestycji.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Prezes ArcelorMittal Poland: Jeśli UE zaostrzy przepisy o emisji CO2, przeniesiemy miejsca pracy

Jeśli przepisy dotyczące emisji CO2 zostaną zaostrzone, przeniesiemy miejsca pracy poza Unię – mówi Sanjay Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Jóźwik: Inwestorzy przegrali z tajemnicą zawodową

Rynek kapitałowy to wzorzec rynku: transparentny, z najwyższymi standardami. Tak przynajmniej chcielibyśmy o nim myśleć.
www.gazetaprawna.pl
15.02.2018 Jakość napędza rozwój

Ponad osiem tysięcy gości, trzystu wystawców i dwadzieścia pięć tysięcy spodziewanych odwiedzających w trakcie dnia otwartego – to szacunki dotyczące trzeciej odsłony 4 Design Days.
www.slaskie.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys