O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


24.03.2018 USA: Trump rezygnuje z pełnego zakazu przyjmowania osób transpłciowych do armii

Prezydent USA Donald Trump zrezygnował z wprowadzenia całkowitego zakazu przyjmowania osób transpłciowych do wojska. Pozostawił ministrowi obrony Jamesowi Mattisowi możliwość rozpatrzenia każdego przypadku z osobna.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 'Czarny Protest' przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości

Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości zakończyły się warszawskie protesty „Czarnego Piątku”. Tysiące osób demonstrowało przeciw zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. W Sejmie toczą się prace nad społecznym projektem, który delegalizuje przerwanie ciąży ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu. Pro...
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 Szczerski: Rozmowy potwierdziły, że Polacy i Węgrzy po prostu się lubią

Rozmowy prezydentów Polski i Węgier dotyczyły bardzo konkretnych projektów, jak działania dla przyszłości Europy, energetyka, rozwój infrastruktury - powiedział w sobotę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w Veszprem na Węgrzech, gdzie obchodzono Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 Węgierska prasa po wizycie Dudy: Polska może liczyć na weto Węgier

Słowa prezydenta Węgier Janosa Adera, że Polska może liczyć na weto Węgier w razie niesprawiedliwej procedury Brukseli, wybija w sobotę na pierwszy plan prasa węgierska po jego spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą na Węgrzech.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 Haładyj o Konstytucji Biznesu: Krok milowy w relacjach między administracją a biznesem [WIDEO]

Konstytucja Biznesu ma już podpis prezydenta. To nowe ramy prawne do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce; tak jak deklarował premier Mateusz Morawiecki, budujemy nowy system wartości, robimy krok milowy w relacjach między administracją a biznesem - mówi PAP wiceszef MPiT Mariusz Haładyj.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni

W nocy z 24 na 25 marca zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W tę noc będzie kursować 18 pociągów PKP Intercity. Zmiana nie wpłynie na ich czas przejazdu.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 Atak w Trebes: Zmarł policjant, który zgłosił się do wymiany za zakładnika

Zmarł policjant, który w piątek dobrowolnie zgłosił się na wymianę za jednego z zakładników, przetrzymywanych przez uzbrojonego napastnika w Trebes na południu Francji - poinformował w sobotę rano szef francuskiego MSW Gerard Collomb.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 Polscy Sprawiedliwi o swoim udziale w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej

6706 Polaków zostało dotąd uhonorowanych tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyznawanym przez izraelski Instytut Yad Vashem za bezinteresowną pomoc okazaną Żydom podczas II wojny światowej. Polacy tworzą największą grupę Sprawiedliwych spośród obywateli 51 krajów świata.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 Kończy się czteroletnia batalia o Prawo łowieckie. Kto może mówić o zwycięstwie?

Od wyroku TK ws. niekonstytucyjności części przepisów Prawa łowieckiego minęło blisko 4 lata. Po tym czasie o zwycięstwie mogą mówić ekolodzy, ponieważ większość ich postulatów m.in. zakaz udziału dzieci w polowaniach, znalazły się w znowelizowanych przepisach.
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 Odszkodowanie od ZUS nie przejdzie na spadkobierców

Kilka miesięcy temu mój ojciec uległ śmiertelnemu wypadkowi w pracy. Pracodawca uznał zdarzenie za wypadek przy pracy. Mama nie zdążyła jednak złożyć wniosku o jednorazowe odszkodowanie, bo miesiąc temu zmarła. Czy prawo do jednorazowego odszkodowania pieniężnego z tytułu wypadku przy pracy, jakiemu...
www.gazetaprawna.pl
24.03.2018 Niemcy: Pijany pilot samolotu pasażerskiego zatrzymany tuż przed odlotem

Na lotnisku w Stuttgarcie, tuż przed odlotem do Lizbony samolotu ze 106 pasażerami, zatrzymano siedzącego za sterami maszyny drugiego pilota, gdyż był on pod wpływem alkoholu - poinformowała w piątek późnym wieczorem miejscowa policja.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Projekt PiS: Dwustopniowa konsultacja przy odwołaniu prezesów sądów

Dwustopniową procedurę konsultacji przy odwołaniu prezesa lub wiceprezesa sądu - przewiduje projekt PiS dot. zmian w ustawach o ustroju sądów powszechnych i o Sądzie Najwyższym. Według projektu, minister sprawiedliwości najpierw zasięga opinii kolegium sądu, a jeżeli ta jest negatywna - zwraca się d...
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Premier Danii: Rozważamy swoje kroki wobec Rosji po ataku na Skripala

Poza wspólną reakcją uzgodnioną przez UE Dania rozważa możliwość podjęcia swoich kroków wobec Rosji po ataku w Wielkiej Brytanii na byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala - oświadczył w piątek duński premier Lars Lokke Rasmussen.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Schetyna: Nie ma rządu, który wygrałby w sprawach aborcyjnych

Nie ma rządu, który wygrałby w sprawach aborcyjnych; my mówimy o tym i uważamy, że PiS na tym politycznie przegra - już przegrywa - podkreślił w piątek lider PO Grzegorz Schetyna.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 6,8 proc. vs 6,9 proc. w styczniu

Stopa bezrobocia w lutym 2018 r. wyniosła 6,8 proc. wobec 6,9 proc. w styczniu - podał GUS.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Ziobro: Karanie za negowanie zbrodni ukraińskich niekonstytucyjne

W stanowisku dla TK, dotyczącym nowelizacji ustawy o IPN Prokurator Generalny wskazał na niekonstytucyjność uniwersalności karania za negowanie zbrodni nacjonalistów ukraińskich - mówił w piątek wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Politico: wyłączenie UE z ceł USA na stal i aluminium na razie do 1 maja

Wyłączenie krajów Unii Europejskiej z amerykańskich ceł ochronnych na stal i aluminium wygaśnie 1 maja, ale prowadzone będą dalsze rozmowy – informuje w piątek portal Politico, powołując się na proklamację wydaną przez prezydenta USA Donalda Trumpa.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Amerykańska Izba Reprezentantów wydzieliła ponad 620 mln dolarów dla Ukrainy

Izba Reprezentantów Kongresu USA w przyjętej w czwartek ustawie budżetowej wydzieliła 620,7 mln dolarów na wsparcie dla Ukrainy – poinformowała amerykańska ambasada w Kijowie. Jest to o 10 mln dolarów więcej niż w poprzednim roku – podkreślono w komunikacie.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Szef MSZ o projektach PiS: To wyjście naprzeciw oczekiwaniom KE; rząd chce kompromisu

Projekty PiS dot. zmian w ustawach o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym oraz Trybunale Konstytucyjnym są wyjściem naprzeciw oczekiwaniom Komisji Europejskiej; rząd poszukuje i chce kompromisu z KE - nie jesteśmy zamknięci na argumenty - oświadczył w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Dera: Projekty PiS ws. sądownictwa wychodzą naprzeciw oczekiwaniom UE

Projekty zmian w ustawach o ustroju sądów powszechnych i o SN wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Unii Europejskiej; myślę, że jest coraz bliżej do odstąpienia od procedury z art. 7 - powiedział w piątek prezydencki minister Andrzej Dera.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Schetyna: Praworządność w Polsce dalej jest łamana, odchodzimy od demokracji

Praworządność w Polsce dalej jest łamana, nie ma standardów demokratycznych, nasz kraj odchodzi od demokracji - powiedział w piątek lider PO Grzegorz Schetyna, pytany o przygotowane przez PiS projekty zmian w sądownictwie. Jego zdaniem, projekty PiS, nie zbudują porozumienia z KE.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Czy skazany za kradzież sędzia powinien zostać wyrzucony z zawodu?

Sędzia powinien być wzorem cnót moralnych. Ba, wzorami powinni być też dziennikarz, polityk, a nawet woźny w pobliskiej szkole. Ale jeśli nie są, czy naprawdę muszą być wyrzucani z zawodu?
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Wiarygodność badania DNA to 99,99999 proc. Ale ślepa wiara w matematykę może prowadzić do niesłusznych skazań

Dowód z opinii biegłego w zakresie badań DNA to mocny dowód, ale nie musi przesądzać o winie oskarżonego. Sam fakt znalezienia czyichś śladów na ciele ofiary lub w jej mieszkaniu nie świadczy o tym, że ta osoba popełniła przestępstwo.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Tajemnica sukcesu Kanady? Ottawa konsekwentnie od lat budowała wizerunek kraju bez konfliktów

Państwa budują wizerunek latami, a tracą w kilka sekund. Tyle wystarczy, żeby zapamiętać symboliczne zdjęcie czy internetowy mem.
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Woś: Zachód traci na globalizacji

Kto czerpie największe zyski z globalizacji ostatnich kilku dekad? Odpowiedź na to pytanie stanowi klucz do zrozumienia politycznej dynamiki w większości krajów świata, od Panamy po Polskę. Rozumie to coraz więcej instytucji, wśród nich Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który wypuścił właśnie intrygu...
www.gazetaprawna.pl
23.03.2018 Cudze chwalicie? Swoje poznajcie

Szlak Zabytków Techniki zaprezentuje się na Międzynarodowych Targach Turystycznych GLOBalnie, które rozpoczynają się dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
www.slaskie.pl
23.03.2018 Będą cięcia. Oettinger: cięcia w polityce spójności na poziomie bliskim 5 proc.

Po 2020 r. może być mniej pieniędzy na unijną politykę spójności. Cięcia nie będą jednak duże – jak wynika z czwartkowej wypowiedzi komisarza UE ds. budżetu Guenthera Oettingera.
www.samorzad.pap.pl
23.03.2018 Ściągnąć kadry. Miasto Opole oferuje młodym specjalistom korzystny wynajem mieszkań

Gmina Opole chce ściągnąć do siebie młodych specjalistów. W tym celu opolski TBS będzie wynajmował im mieszkania po cenach niższych od rynkowych.
www.samorzad.pap.pl
22.03.2018 NFOŚiGW na walkę ze smogiem wyda 25 mld zł

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na walkę ze smogiem do 2023 roku wyda 25 mld zł - poinformował w czwartek wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Rafalska: Z programu '500 plus' korzysta 3,6 mln dzieci

Z programu 'Rodzina 500 plus' korzysta obecnie 2 mln 400 tys. rodzin, ponad 3 mln 600 tys. dzieci - podała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Największy udział wśród rodzin objętych wsparciem mają rodziny z dwójką dzieci.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 GPW chce, aby włączyć część lub całość aktywów OFE do funduszy tworzących PPK

Giełda Papierów Wartościowych postuluje, aby włączyć część lub całość aktywów OFE do funduszy tworzących PPK - napisała giełda w opinii do projektu ustawy o PPK.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Amerykańskie cła na stal uderzą w polskich producentów

Amerykańskie cła na stal i aluminium uderzą także w polskich producentów tych wyrobów, głównie w sferze stali dla budownictwa - ocenia Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa w Katowicach. Powodem jest spodziewany wzrost importu stali do krajów UE, co może wyprzeć z rynku rodzime wyroby.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Chiny powinny szykować się na wojnę w związku z Tajwanem

ChRL powinna szykować się na wojnę w Cieśninie Tajwańskiej i ukarać USA za przyjęcie ustawy Taiwan Travel Act, promującej wzajemne kontakty z Tajpej – ocenia w czwartek państwowy chiński dziennik 'Global Times'.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Jak umowę-zlecenie zawartą z własnym pracownikiem wliczyć do podstawy wymiaru zasiłku

Pracownik jest zatrudniony od 1 marca 2017 r. z wynagrodzeniem 5000 zł oraz dodatkiem funkcyjnym 1000 zł. Od 17 kwietnia 2017 r. zawarł z pracodawcą dodatkowe zlecenie z wynagrodzeniem zależnym od efektów pracy. Chorował w maju 2017 r. (5 dni) i w czerwcu 2017 r. (23 dni). Zachorował także w marcu 2...
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 ZUS przekaże więcej informacji sądom rejestrowym

Organ rentowy musi podać dane niezbędne do ustalenia, czy płatnik ma zbywalny majątek i prowadzi działalność
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Poradnia ubezpieczeniowa z 22 marca

● Co musi zrobić prezes zarządu, aby uniknąć odpowiedzialności za długi wobec ZUS
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Ograniczenie handlu: PIP skontrolowała ok. 2 tys. sklepów

18 marca, w drugą niedzielę objętą zakazem handlu, inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy skontrolowali ok. 2 tys. sklepów - poinformował szef PIP Wiesław Łyszczek. Dodał, że na telefony dyżurne PIP wpłynęło 416 zgłoszeń dot. łamania zakazu handlu, jednak większość z nich nie była zasadna.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Neumann: Ujazdowski dobrym kandydatem na prezydenta Wrocławia

Kazimierz Michał Ujazdowski to byłby dobry kandydat na prezydenta Wrocławia, jeśli byłoby porozumienie wszystkich sił opozycyjnych w tym mieście - mówił w czwartek szef klubu PO Sławomir Neumann. Zaznaczył jednak, że dzisiaj kandydatem PO na prezydenta Wrocławia jest prof. Alicja Chybicka.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Szczerski: Prezydent USA chce spotkać się z Dudą w tym roku

W Waszyngtonie usłyszałem, że jest wola ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa, żeby spotkanie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą odbyło się w tym roku; teraz szukamy kalendarzowego terminu - poinformował w czwartek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Neumann: będziemy bronić posła Gawłowskiego

Będziemy bronić posła Gawłowskiego - zapowiedział w czwartek w TVN 24 Sławomir Neumann szef klubu Platformy Obywatelskiej. Jak dodał: Gawłowski przedstawi dzisiaj dowody na swoja niewinność.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Szef BBN w Norwegii o NATO i współpracy dwustronnej

Wzmacnianie północnych i wschodnich obrzeży NATO, w tym nowe dowództwa Sojuszu, dwustronna współpraca polsko-norweska, a także relacje NATO-UE i europejska polityka obronna były tematami rozmów szefa BBN Pawła Solocha w Norwegii.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Niedzielny zakaz handlu nie uderzy w konsumpcję

Wpływ nowych przepisów na sprzedaż detaliczną nie będzie znaczny, chociaż mniej dni roboczych może obniżyć dynamikę wzrostu. Sklepy wciąż mają wsparcie z rynku pracy
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Banki spowolniły wzrost gospodarczy

Wartość dodana w branży finansowej w ubiegłym roku spadła. To przede wszystkim efekt zmniejszenia zatrudnienia.
www.gazetaprawna.pl
22.03.2018 Obniżka za toaletę. Toruń obniża stawki czynszu za letnie ogródki w zamian za udostępnienie turystom toalet

Tym restauracjom i kawiarniom na toruńskiej Starówce, które udostępnią turystom bezpłatnie swe toalety, miasto obniży czynsz za letnie ogródki.
www.samorzad.pap.pl
22.03.2018 Inaczej dzielić. Nowa propozycja Związku Samorządów Polskich

Związek Samorządów Polskich proponuje wprowadzenie „wskaźnika obciążenia demograficznego” przy dzieleniu środków z budżetu państwa dla samorządów.
www.samorzad.pap.pl
22.03.2018 Radni w prezydenta. Konflikt w opolskim samorządzie miejskim

Klub radnych „Razem dla Opola” skierował pod głosowanie uchwałę, ograniczającą prawo prezydenta Opola do dysponowania nieruchomościami miasta.
www.samorzad.pap.pl
22.03.2018 Zadbać o zdrowie seniora

Ponad dwustu uczestników wzięło udział w piątej edycji Forum Seniora w Jastrzębiu-Zdroju pod hasłem „Senior – zdrowy i aktywny”
www.slaskie.pl
22.03.2018 „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018”

Wyjątkowa historia wyjątkowego stadionu w wyjątkowej książce
www.slaskie.pl
21.03.2018 Szymański: Jest szansa na obronę istoty reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce

Jest szansa na dobre rozwiązania, które obronią istotę reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz na wyjście z klinczu UE z Polską - powiedział w środę wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.
www.gazetaprawna.pl
21.03.2018 Dodatkowe środki na naukę w 2019 na badania i sprzęt

Dodatkowe środki - niemal 4 mld zł, które w przyszłym roku będą przeznaczone na naukę - trafią m.in. na projekty badawcze i zakup sprzętu - mówił rano w radiu RDC wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys