Czcionki:
Kontrast:

Dzień otwarty z Kopalnią Ignacy w Rybniku!

Dodano: 24.09.2020
Kopalnia Ignacy

Zapraszamy na dzień otwarty z Kopalnią Ignacy w Rybniku!

 

Zapraszamy na dzień otwarty w Krainie Górnej Odry z Zabytkową Kopalnią „Ignacy” w Rybniku!

Kiedy? Sobota,  10.10.2020 r.  w godzinach od 10:00 do 17:00

Adres: ul. Mościckiego 3, 44-273 Rybnik

Zapraszamy na dzień otwarty w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. W tym wyjątkowym dniu przygotowaliśmy dla Was m.in. bezpłatne spacery z przewodnikami, warsztaty tematyczne oraz wystawę prac lokalnego artysty! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia i rejestracji on-line.

!PAMIĘTAJ Jeśli chcesz zgłosić kilka osób do udziału w wydarzeniu musisz wypełnić formularz dla każdej osoby osobno. 

!UWAGA! – Jeśli będziesz brał udział w warsztatach lub spacerach to zostaw nam swój numer telefonu. Jeśli nie będzie wolnych miejsc na wybraną przez Ciebie godzinę – skontaktujemy się z Tobą!

Rejestracja on-line trwa do wyczerpania zgłoszeń jednakże nie dłużej aniżeli do 8 października 2020 r.

!UWAGA!  W dniu wydarzenia tzn. 10 października od godz. 9:30 należy najpierw zgłosić się do organizatora (Subregion Zachodni) w celu pobrania bonów na wybrane przez siebie atrakcje.

Do zobaczenia!

Program wydarzenia

  1. Zwiedzanie kopalni „Ignacy” z przewodnikiem.

Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie: 10:00    11:00    15:00    16:00 

Zapisz się na zwiedzeni już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w zwiedzaniu wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

  1. Warsztaty pt. „Tworzenie kartki okolicznościowej z wieżą”– warsztaty skierowane do dzieci powyżej 10 roku życia oraz dorosłych. Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty rozpoczną się o godzinie: 10:00   13:00   15:00

Zapisz swoje dziecko na warsztaty już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

  1. Warsztaty malowania kamyków oraz tworzenia drewnianych zawieszek– dla dzieci od 5 roku życia i młodzieży.  

Malowanie kamieni – warsztat podczas którego uczestnik będzie miał okazję, by zostawić swój własny ślad na kamieniu. Za pomocą farb i pędzla będą zdobione zwykłe kamyki, z których powstaną kolorowe pamiątki (od 5 lat)

Drewniane breloki – warsztat, w czasie którego każdy uczestnik stworzy swój własny, unikatowy breloczek na drewnianej zawieszce (od 5 lat).

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty rozpoczną się o godzinie:  10:00   11:00   12:00   13:00   14:00   15:00

Zapisz swoje dziecko na warsztaty już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

  1. Warsztaty pt. „Rękodzielnicze wariacje” –dla dzieci i młodzieży. Czas trwania warsztatów: 1 godzina. Opis poszczególnych warsztatów poniżej.

T-shirty diy –  w czasie warsztatów uczestnicy poznają proces powstawania koszulek od projektu do realizacji. Własnoręcznie przygotują projekt nadruku inspirowany Zabytkową Kopalnia Ignacy, pod okiem instruktorek, wykorzystując odpowiedni oprogramowanie i sprzęt (ploter) przeniosą go na folię, która później naniesiona zostanie na t-shirt.

Wiek: od 8 do 15 lat

Magiczne breloczki – podczas warsztatów uczestnicy przygotują breloczki z folii termokurczliwej inspirowane Zabytkową Kopalnią Ignacy.

Wiek: od 7 lat

Kubki Ignacego –  w czasie warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia personalizowanych kubeczków z motywem kopalnianego szybu. Powstałe podczas zajęć kubki będą trwałą pamiątką z wydarzenia.

Wiek: od 6 lat

Kopalniane witraże –  na stanowisku warsztatowych uczestnicy przygotują witraże na szkle z wykorzystaniem charakterystycznych dla kopalni elementów (szyb, budynki, otoczenie).

Wiek: od 7 lat

Obrazki 3D z kopalnią tle –  uczestnicy tego warsztatu przygotują trójwymiarowe pejzaże z kopalnią w tle z wykorzystaniem naturalnych materiałów-kamieni, gałązek itd.

Wiek: od 7 lat

Węglem malowane – warsztat przeznaczony dla najmłodszych uczestników wydarzenia. W czasie zajęć maluchy pod okiem instruktora przeniosą wzór z szablonu (inspirowany motywami związanymi z kopalnią) na kartkę za pomocą węgla.

Wiek: od 2 lat

Warsztaty rozpoczną się o godzinie:  10:00   11:00   12:00   13:00   14:00   15:00

Zapisz swoje dziecko na warsztaty już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

  1. Wystawa prac lokalnego artysty p. Sławomira Kubata pt. „Wystawa rzeczy psychicznie niezrównoważonych” –wystawa będzie udostępniona na sali wystawowej w godzinach od 10:00 do 17:00

Brak zapisów on-line na wystawę.

 

Zapraszają:

Związek Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Industrialne Centrum Kultury w Rybniku- Niewiadomiu

Dzień otwarty dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.