Czcionki:
Kontrast:

Drugie w tym roku targi turystyczne już za nami.

Dodano: 01.03.2011

Drugie w tym roku targi turystyczne już za nami. W dniach 25-27 lutego gościliśmy w Łodzi. Promowanie atrakcji Subregionu Zachodniego oraz całego województwa Śląskiego jest możliwe dzięki projektowi „Śląskie. Pozytywna energia.Promocja turystyczna województwa śląskiego na targach krajowych wraz z publikacją materiałów informacyjnych i promocyjnych”, który jest finansowany ze środków uzyskanych w ramach działania 3.4 Promocja Turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Tym razem poza liderem projektu czyli Śląską Organizacją Turystyczną, a także partnerami: Związkiem Gmin Jurajskich, Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Regionalnej „OLZA”, Stowarzyszeniem Region Beskidy i oczywiście Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, na wspólnym stoisku województwa Śląskiego, prezentowały się : Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny z Chorzowa, Urząd Miasta Zabrze wraz z zabytkową kopalnią węgla kamiennego „Guido” oraz Starostwa Powiatowe w Żywcu i Bielsku-Białej.

Ponadto ciekawego kolorytu naszemu stoisku dodali artyści z zespołu Pieśni i Tańca Śląska im. Stanisława Hadyny z Koszęcina, którzy barwnymi strojami i przede wszystkim pokazem kunsztu wokalnego przyciągali do stoiska prawdziwe tłumy zwiedzających. Soliści wykonywali ludowe utwory pochodzące z rożnych rejonów województwa. Można było usłyszeć pieśni i zobaczyć stroje rodem z ziemi pszczyńskiej, cieszyńskiej oraz Górnego Śląska. Występy artystów na długo zapadały w pamięć i za każdym razem wywoływały burzę oklasków.

Subregion Zachodni podczas targów oferował zwiedzającym informatory, foldery i gadżety promocyjne udostępnione przez jednostki samorządu terytorialnego tworzące Związek. Ponadto rozdzielano przewodniki wraz z mapami rowerowymi, odblaski i dzwonki do rowerów przygotowane przez Subregion Zachodni.

Jesteśmy przekonani iż intensywna promocja naszego regionu, która miała miejsce w Łodzi wkrótce przyniesie skutek w postaci wielu turystów chcących odkryć na nowo ofertę turystyczną naszego obszaru.

Punkty IT już wyposażone