Czcionki:
Kontrast:

Ekspert Śląskich Smaków poszukiwany!

Dodano: 13.04.2012
Śląskie smakuje wybornie

Uwielbiasz gotować? Nieobce są Ci dania kuchni regionalnej? Chcesz w praktyce sprawdzić swoje kulinarne umiejętności? Już dziś zgłoś się do konkursu kulinarnego VII Festiwalu „Śląskie Smaki”®.

Organizatorzy zapraszają zarówno gotujących amatorów i profesjonalnych kucharzy, jak i uczniów szkół gastronomicznych. Warunek jest jeden – przygotowywane potrawy muszą być związane z bogatymi tradycjami kulinarnymi województwa śląskiego.

Ekspert Śląskich Smaków poszukiwany!

Konkurs kulinarny jest główną atrakcją organizowanego już od siedmiu lat Festiwalu „Śląskie Smaki”®. W tym roku impreza odbędzie się wcześniej niż zazwyczaj, bo już 26 maja w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Kucharze rywalizować będą o zaszczytny tytuł Eksperta Śląskich Smaków, nagrodę Złotego Durszlaka i liczne nagrody rzeczowe.

W konkursie mogą wziąć udział 24 drużyny podzielone na trzy kategorie.  – Zapraszam gotujące rodziny, panie z kół gospodyń wiejskich, zawodowych kucharzy i uczniów szkół gastronomicznych, dla których w tym roku utworzyliśmy osobną kategorię konkursową. Na zgłoszenia drużyn czekamy do 30 kwietnia – mówi Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, która jest głównym organizatorem Festiwalu.

Obok atrakcji kulinarnych – konkursu oraz pokazów kuchni  poszczególnych części województwa śląskiego – częstochowskiej, zagłębiowskiej, góralskiej i górnośląskiej, na imprezie nie zabraknie występów artystycznych. – Na scenie zagoszczą lokalne zespoły i kabaret o smakowitej nazwie Słoiczek Po Cukrze. Jestem pewna, że tłumy przyciągnie też Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który tradycyjnie już wystąpi na zakończenie imprezy. Takie atrakcje i sam Park, w którym odbędzie się Festiwal gwarantują niezapomniane, nie tylko kulinarne, doznania – zapewnia Sikorska.

Ekspert Śląskich Smaków poszukiwany!

Zapraszamy serdecznie! VII Festiwal „Śląskie Smaki”®, 26 maja 2012 r., Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, teren obok Hali Kapelusz, początek konkursu kulinarnego już o 13.00.

* * * VII Festiwal „Śląskie Smaki”®  jest organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną oraz Miasto Chorzów. Partnerem imprezy jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.Regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe są dostępne na www.slaskiesmaki.pl. Zgłoszenia można przesyłać pocztą lub mailem (adresy w regulaminie).