Czcionki:
Kontrast:

Film animowany o rozbójniku Ramża

Dodano: 29.11.2012

Ruszyła produkcja filmu animowanego o Rozbójniku Ramży, bohaterze lokalnej legendy. To unikatowe przedsięwzięcie, które będzie promować region powiatu rybnickiego i mikołowskiego. Scenariusz bajki opiera się na legendzie Rozbójnika Ramży, który ponoć zbójował na Wzgórzu nazwanym dzisiaj jego imieniem w rejonie Czerwionki-Leszczyn oraz Orzesza. Bajkę będzie można obejrzeć już na początku przyszłego roku. Głosów bajkowym bohaterom użyczyli aktorzy Teatru Starego w Krakowie, a piosenkę przewodnią nagra rybnicki zespół Dash Channel.

Film o legendarnym rozbójniku to pomysł grupy multimedialnej Eye Group. – Pomysł powstał na początku zeszłego roku. Postanowiliśmy wykorzystać lokalną legendę o Rozbójniku Ramży, która jest  niewątpliwie atrakcyjnym materiałem na film animowany, a jednak jest mało znana w regionie. Historię postanowiliśmy przedstawić w nowoczesnej formie animacji 3D wspomaganą techniką 2D i pełnym udźwiękowieniem z głosami lektorów. Zakładamy, że film będzie trwał od 15 do 20 minut – mówi Piotr Żyła z Eye Group.

Przedsięwzięcie powstaje dzięki wsparciu z projektu grantowego Działaj lokalnie, dzięki któremu zrealizowany został zwiastun. We współpracę już zaangażowały się gminy Czerwionka-Leszczyny, Orzesze, Starostwo Powiatowe w Rybniku oraz Fundacja Zamku Chudów. Jednym z głownych sponsorów została firma Tauron Wytwarzanie.