Czcionki:
Kontrast:

Gminy Subregionu Zachodniego liderem Programu Czyste powietrze

Dodano: 22.11.2021
mapa dotacji

Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprezentował nowe informacje dotyczące liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w programie „Czyste Powietrze” w 2477 gminach w Polsce. Najnowsze dane obejmują III kwartał 2021 roku.

Na uwagę zasługuje dobra postawa gmin z województwa śląskiego, które zdecydowanie dominuje w zestawieniu, a zwłaszcza gmin z Subregionu Zachodniego, który w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu posiada aż siedmiu przedstawicieli.

Zwycięzcą trzeciej edycji rankingu została gmina Godów, której mieszkańcy złożyli 262 wnioski do programu na łączną liczbę budynków jednorodzinnych wynoszącą 3721. Drugą pozycję zajęła gmina Czerwionka-Leszczyny, trzecią Jejkowice. Tradycyjnie już – również w tej (trzeciej) edycji – największą liczbę wniosków złożono w Rybniku: aż 726.

Ranking obejmuje gminy z całej Polski uszeregowane według liczby złożonych wniosków w odniesieniu do liczby budynków jednorodzinnych.

Kliknij w poniższy obraz, aby otworzyć raport.