Czcionki:
Kontrast:

Promocja turystyczna Subregionu tym razem w stolicy

Dodano: 04.04.2011
Promocja turystyczna Subregionu tym razem w stolicy

W dniach od 1 do 3 kwietnia odbyły się w Warszawie XVI Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2011. Wyjazd na tą imprezę targową stanowił doskonałą okazję do zaprezentowania oferty turystycznej oraz atrakcji Województwa Śląskiego i jego poszczególnych regionów. Targi Lato w zeszłym roku odwiedziło ponad 23 tyś zwiedzających.

Przybliżanie mieszkańcom stolicy odmiennego od stereotypowego, obrazu województwa śląskiego stało się udziałem pracowników Euroregionu Beskidy, Związku Gmin Jurajskich, Śląskiej Organizacji Turystycznej, Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej OLZA, a także Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. Na wspólnym stoisku Województwa Śląskiego sfinansowanym ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w ramach projektu „Śląskie. Pozytywna energia. Promocja turystyczna województwa śląskiego na targach krajowych wraz z publikacją materiałów informacyjnych i promocyjnych” prezentowało się także gościnnie miasto Częstochowa.

Największym zainteresowaniem targowych gości cieszyły się foldery Szlaku Zabytków Techniki, którzy z uznaniem wypowiadali się o pomyśle promowania zabytków przemysłowych. Szerokie zainteresowanie wzbudzało również wydawnictwo “Śląskie z dzieckiem”.W przypadku Subregionu Zachodniego, największą popularnością cieszyły się mapy i plany miast, przekazane przez poszczególne urzędy. Bardzo duże zainteresowanie wzbudzał także “Atlas Rowerowy Subregionu Zachodniego” wraz z mapą ścieżek rowerowych. Możliwości intensywnego spędzania wolnego czasu i turystyki aktywnej, były tematami najczęściej poruszanymi przez odwiedzających nasze stoisko. Stąd należy sądzić, że sezon turystyczny w roku 2011 Polacy będą spędzali w miejscach gdzie istnieje możliwość zakosztowania aktywnego wypoczynku.

Promocja turystyczna Subregionu tym razem w stolicy

Promocja turystyczna Subregionu tym razem w stolicy