Czcionki:
Kontrast:

Śląskie Smaki 2011 – Czyli kucharzenie czas zacząć.

Dodano: 16.05.2011
Śląskie Smaki 2011

Śląskie smakuje wybornie
Uwielbiasz gotować? Nieobce są Ci dania kuchni regionalnej? Już dziś zgłoś się do konkursu kulinarnego organizowanego w ramach VI Festiwalu „Śląskie Smaki”®. Organizatorzy zapraszają zarówno gotujących amatorów, jak i profesjonalnych kucharzy. Smaczna zabawa gwarantowana!

Konkurs kulinarny jest główną atrakcją organizowanego już od sześciu lat festiwalu. W tym roku impreza odbędzie się 18 czerwca w Gliwicach. Kucharze rywalizować będą o zaszczytny tytuł Eksperta Śląskich Smaków, nagrodę Złotego Durszlaka i liczne nagrody rzeczowe. – Na zgłoszenia drużyn czekamy do 27 maja. Zapraszam gotujące rodziny, panie z kół gospodyń wiejskich, uczniów szkół gastronomicznych i zawodowych kucharzy. Mam nadzieję, że smakowity aromat potraw i wiele innych atrakcji, które przygotowaliśmy, przyciągnie na imprezę nie tylko mieszkańców Gliwic – mówi Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, która jest głównym organizatorem festiwalu.

Obok atrakcji kulinarnych – konkursu oraz niezwykle efektownych pokazów kuchni molekularnej w wykonaniu mistrza kuchni Jean’a Bos’a, na imprezie nie zabraknie występów artystycznych i atrakcji dla dzieci. – Na scenie zagoszczą zespoły i kabarety, które będą bawiły publiczność aż do wieczora. Wystąpią m. in. zespół Sweet Garden i kabaret Czesuaf. Jestem pewna, że tłumy przyciągnie też legendarny Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który tradycyjnie już wystąpi  na zakończenie imprezy – zapewnia Sikorska.

Zapraszamy serdecznie! VI Festiwal „Śląskie Smaki”®, 18 czerwca 2011 r., Park im. Chopina w Gliwicach, początek już o 14.00.

Ilość osób startujących w konkursie kulinarnym jest ograniczona – łącznie może w nim wziąć udział  20 drużyn. Zgłoszenia można przesyłać pocztą, faksem lub mailem (adresy w regulaminie konkursu). Regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe są dostępne na www.slaskiesmaki.pl VI Festiwal „Śląskie Smaki”®  jest organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną, Miasto Gliwice i Beskidzki Klub Kulinarny.

Informacje o festiwalu na bieżąco ukazują się również na stronie www.slaskiesmaki.pl