Czcionki:
Kontrast:

Śląskie smaki opanują Gliwice

Dodano: 14.06.2011
Śląskie smaki opanują Gliwice

Trzecia sobota czerwca to dzień kulinarnych doznań. Właśnie wtedy zapraszamy wszystkich miłośników dobrej kuchni na VI Festiwal „Śląskie Smaki”. W gliwickim parku im. Chopina zagoszczą kabaretowe skecze i dobra muzyka. A wszystko to okraszone będzie  niezwykłym aromatem konkursowych potraw.

Główną atrakcją Festiwalu będzie konkurs kulinarny. W szranki o Złoty Durszlak i tytuł Eksperta Śląskich Smaków staną drużyny amatorów i profesjonalistów. Po raz pierwszy w sześcioletniej historii imprezy ci pierwsi będą w mniejszości (gotować będzie 9 drużyn amatorskich i aż 12 profesjonalnych). – Cieszy nas fakt, że nasz konkurs jest coraz bardziej znany również wśród profesjonalistów. Możemy śmiało powiedzieć, że Festiwal „Śląskie Smaki”® jest już najważniejszą imprezą kulinarną w śląskim. Uczestniczą w nim nie tylko przedstawiciele kuchni śląskiej, ale również góralskiej, częstochowskiej, zagłębiowskiej. Mamy przegląd wszystkich kuchni regionu – mówi Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, która wraz z Miastem Gliwice organizuje imprezę.

Festiwal „Śląskie Smaki” jest również okazją do zabawy przy wtórze doskonałych zespołów i kabaretów. W tym roku wystąpią zespoły The Bottles i Sweet Garden oraz kabaret Czesuaf. Na scenie zaprezentuje się również mistrz kuchni molekularnej – Jean Bos. W przerwie pomiędzy swoimi pokazami ten znakomity kucharz będzie oceniał konkursowe dania. W jury obok niego zasiądą kucharze i eksperci kulinarni nie tylko z województwa śląskiego, m. in. znana z wielu popularyzujących kulinaria wydawnictw Hanna Szymanderska.

Ostatnim punktem programu będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. – Zespół „Śląsk” towarzyszy nam od pierwszej edycji Festiwalu. Jestem przekonana, że podobnie jak w latach poprzednich, jego występ i do Gliwic przyciągnie tłumy – podsumowuje Sikorska.

Informacje o festiwalu na bieżąco ukazują się na stronie www.slaskiesmaki.pl

Zapraszamy serdecznie! VI Festiwal „Śląskie Smaki”®, 18 czerwca 2011 r., Park im. Chopina w Gliwicach, początek już o 14.00.

VI Festiwal „Śląskie Smaki”®  jest organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną, Miasto Gliwice i Beskidzki Klub Kulinarny.
Impreza objęta patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Marszałka Województwa Śląskiego.