Czcionki:
Kontrast:

Spotkanie z przedstawicielami Moravian-Silesia Tourism z Ostrawy w Rybniku!

Dodano: 17.01.2020
MS-Tourism w Rybniku i Rudach

14 stycznia br. Związek Subregionu Zachodniego gościł delegację z Moravian-Silesia Toursim z Ostrawy. Tym razem Goście przyjechali do Rybnika na zaproszenie Dyrektora Biura Związku p. Adama Wawocznego.

Pierwsza część wizyty obejmowała ustalenia dot. współpracy w ramach projektów polsko-czeskich oraz wspólnej promocji Kraju Morawsko-Śląskiego i Krainy Górnej Odry podczas różnych wydarzeń branżowych. W drugiej części spotkania Goście zostali zaproszeni na mały study-tour w celu pokazania części Krainy Górnej Odry.

Zwiedzanie naszego obszaru rozpoczęto od spaceru po Rybniku. Dyrektor Biura p. Adam Wawoczny pokazał gościom Park nad Nacyną, Rynek oraz zaprosił do najlepszego w Polsce w 2019 roku, punktu informacji turystycznej w kategorii ** halo! Rybnik. W drodze do Rud Goście zobaczyli również Zalew Rybnicki wraz z jego infrastrukturą turystyczną. Zwiedzanie Rud rozpoczęto od Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej, po  której bardzo szczegółowo oprowadził nas pan Krzysztof Kopeć pokazując gościom m.in.: halę lokomotywowni i wagonowni, kuźnię oraz izbę regionalną. Kurs Kolejką poprzez Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe do stacji Stanica wzbudził w naszych gościach zachwyt. Ostatnim punktem krótkiego zwiedzania naszego obszaru był Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy wraz z otaczającym go parkiem i przynależącym do niego Sanktuarium Matki Bożej Pokornej. Infrastruktura turystyczna jaka znajduje się wokół Kompleksu wraz z parkingiem dla kamperów, Punktem Informacji Turystycznej w Rudach, placem zabaw i trasami rowerowymi zrobiła ogromne wrażenie na naszych turystycznych partnerach. Podczas całej wizyty w Rudach towarzyszył nam Burmistrz Gminy Kuźnia Raciborska pan Paweł Macha wraz z pracownikiem Urzędu Gminy odpowiedzialnym za turystykę i promocję panem Marcinem Gałuszką-Biernackim. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i współpracę!