Czcionki:
Kontrast:

Subregion Zachodni na targach turystycznych

Dodano: 22.03.2018
Subregion Zachodni na targach turystycznych

Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu to jedno z największych turystycznych wydarzeń targowych w Polsce. Śląska Organizacja Turystyczna od lat organizuje podczas targów stoisko regionalne Woj. Śląskiego.  W dniach 9-11 lutego br. właśnie w Poznaniu rozpoczęliśmy tegoroczną promocję naszego regionu podczas największych targów turystycznych w Polsce. Następnie w dniach 23-25 lutego stoisko Woj. Śląskiego ponownie, promowało region podczas Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu. Z okazji – 10 lecia targów Śląskie zostało partnerem wydarzenia. Zaś dnia 18 marca br. zakończyła się kolejna w tym roku edycja Targów Regiony Turystyczne Na Styku Kultur w Łodzi.

Podczas wszystkich imprez targowych na stoisku regionalnym Województwa Śląskiego można było zapoznać się z ofertą turystyczną Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, a także: Śląska Cieszyńskiego, Beskidów, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, miasta Katowice – stolicy regionu oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Oprócz stałej wystawy przygotowano dodatkowe atrakcje dla odwiedzających: konkursy z ciekawymi nagrodami przygotowanymi przez wystawców, pokazy przygotowane przez Westernowy Park Rozrywki Twinpigs w Żorach, występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz w Łodzi warsztaty dla dzieci przygotowane przez Gminę Żarki.

Prezentowane przez Województwo Śląskie oferty spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających, okazuje się, że mieszkańcy sąsiednich województw nie tylko znają nasz region, ale także planują letni wypoczynek właśnie u nas.  Obsługa stoiska miała wiele pracy, odwiedzający chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu w regionie, a także przejawiali chęć poznania nieodkrytych jeszcze regionów Województwa Śląskiego.

Zarówno stoisko Województwa Śląskiego jak i sama oferta zostały docenione wieloma nagrodami między innymi we Wrocławiu głosami wystawców stanowisko Województwa Śląskiego uznane zostało najatrakcyjniejszym i uhonorowane statuetką, w Łodzi otrzymało dwa wyróżnienia za najbarwniejsze stoisko oraz za najciekawszy gadżet promocyjny „pakiet promocyjny Śląskie Smaki”.

Już w najbliższy weekend tj.  23-25  marca zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego „Globalnie” do Katowic, gdzie oferta Subregionu Zachodniego również będzie prezentowana na stoisku regionalnym Województwa Śląskiego.

Subregion Zachodni na targach turystycznych

Subregion Zachodni na targach turystycznych

Subregion Zachodni na targach turystycznych

Subregion Zachodni na targach turystycznych

Subregion Zachodni na targach turystycznych

Zdjęcia: Natalia Wójcik, Śląska Organizacja Turystyczna