Czcionki:
Kontrast:

Wspólne stoisko Województwa Śląskiego znowu nagrodzone – tym razem w Gdańsku.

Dodano: 20.04.2011

W dniach od 15 do 17 kwietnia w Gdańsku odbyły się Gdańskie Targi Turystyczne. Podczas imprezy swoje oferty przedstawiało ponad trzystu wystawców, zaś ekspozycje zobaczyło kilka tysięcy zwiedzających. W tym samym czasie co Gdańskie Targi Turystyczne odbywał się KAJAK EXPO Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych. Co godne zauważenia krajem partnerskim Gdańskich Targów Turystycznych 2011 była Słowacja, która na swoim stoisku prezentowała specjały miejscowej kuchni, atrakcje turystyczne oraz pokazy artystyczne związane z kulturą tego Małego Wielkiego Kraju.

Na Gdańskich Targach Turystycznych nie mogło również zabraknąć wspólnego stoiska Województwa Śląskiego. Stoisko finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013 w ramach projektu „Śląskie. Pozytywna energia. Promocja turystyczna województwa śląskiego na targach krajowych wraz z publikacją materiałów informacyjnych i promocyjnych” cieszy się nie słabnącym zainteresowaniem. Swoje oferty podczas targów prezentowali: Związek Gmin Jurajskich, Śląska Organizacja Turystyczna, Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, Euroregion Beskidy oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej OLZA. Na stoisku gościli również członkowie chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z Koszęcina, którzy prezentowali najpiękniejsze pieśni z regionu Śląska Cieszyńskiego, Ziemi Pszczyńskiej, Górnego Śląska oraz najpopularniejsze pieśni z Województwa Śląskiego.

Wspólne stoisko Województwa Śląskiego znalazło uznanie w oczach odwiedzających, którzy w głosowaniu uznali je za najlepsze stoisko regionalne na Gdańskich Targach Turystycznych 2011 r. Wyróżnienie zostało odebrane ostatniego dnia targów przez przedstawiciela lidera projektu czyli Śląskiej Organizacji Turystycznej. Nagroda ta cieszy tym bardziej, że stanowi dowód uznania odwiedzających czyli potencjalnych turystów, którzy być może już wkrótce zawitają do Województwa Śląskiego.

Punkty IT już wyposażone