Czcionki:
Kontrast:

Zakończono konkurs “Nie truj sąsiada!”

Dodano: 25.01.2018
Zakończono konkurs „Nie truj sąsiada!”

Zakończono konkurs „Nie truj sąsiada!”, który był jedną z inicjatyw w ramach międzygminnej kampanii edukacyjno-ekologicznej „Gmina z (dobrą) energią!”, za którą odpowiadają Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz partner – Planergia Sp. z o.o.

 

W konkursie wzięło udział ponad 170 szkół z terenu Subregionu Zachodniego. Zmagania mające wyłonić najbardziej kreatywną w nagłośnianiu zjawiska niskiej emisji wśród lokalnej społeczności szkołę trwały od stycznia 2017 roku do końca grudnia 2017 roku.

 

Podstawą do oceny danej placówki była aktywność jej społeczności. Liczyła się kreatywność powiązania z tematem niskiej emisji. Dzieci i młodzież przedstawiały swoje pomysły na pokazanie przyczyn powstawania tego zjawiska, konsekwencji i metod walki.

 

Komisja wyznaczona przez organizatorów oceniła nadesłane raporty kwartalne zawierające wyszczególnienie aktywności wraz z przykładami prac w oparciu o pięć kategorii. Są to: i) liczba podjętych działań, ii) pomysłowość, różnorodność i jakość ich wykonania/realizacji, iii) wartość merytoryczna przekazu (zgodność z tematyką kampanii), iv) liczba zaangażowanych osób oraz v) zasięg działań.

 

Poniżej prezentujemy listę laureatów zapraszając jednocześnie po 4 przedstawicieli, z niżej wymienionych placówek, na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 16 lutego br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku, ul. Szafranka 7 o godzinie 10.00.

 

Tego dnia ogłosimy zwycięzców i pozostałych nagrodzonych oraz przyznamy wyróżnienia.

 

Oto lista laureatów w przypadkowej kolejności:

Publiczne przedszkole nr 8 im. Krasnala Hałabały w Czerwionce – Leszczynach.

Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach

Publiczne Przedszkole w Nędzy

Publiczne Przedszkole nr 5 w Wodzisławiu Śląskim

Publiczne Przedszkole nr 6 w Wodzisławiu Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu

Szkoła Podstawowa nr 5 w Rybniku

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach

Szkoła Podstawowa w Jankowicach

Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śląskim

Gimnazjum w Kornowacu

Gimnazjum w Lyskach

Gimnazjum w Mszanie

Gimnazjum nr 13 w Rybniku

Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu Śląskim

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wodzisławiu Śląskim

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (Tischner) w Wodzisławiu Śląskim

Zespół Szkół Zawodowych w Radlinie

Zespół Szkół Specjalnych w Czerwionce – Leszczynach

Zespół Szkół Zawodowych w Czerwionce – Leszczynach

Należy podkreślić, że na wyróżnienie zasługuje mnóstwo innych prac, co znalazło już odzwierciedlenie w konkursowej punktacji.

Dyrekcjom, Gronom Pedagogicznym oraz Uczniom i Przedszkolakom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Wyniki wszystkich biorących udział w konkursie szkół zostaną zamieszczone na stronie www.gminazenergia.pl w dniu 16 lutego br.