Czcionki:
Kontrast:

Przewodniczący Związku Adam Fudali „Liderem Samorządu 2014

Dodano: 18.09.2014
Przewodniczący Związku Adam Fudali „Liderem Samorządu 2014

Prezydent Rybnika Adam Fudali został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Lider Samorządu 2014”. Wyróżnienie odebrał podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Prezydent Adam Fudali wyróżniony został w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrał w środę, 3 września w Krynicy podczas uroczystej gali odbywającej się w ramach trwającego tam Forum Ekonomicznego.

„Praca dla wszystkich mieszkańców mojego miasta to sama przyjemność” – powiedział prezydent Adam Fudali odbierając to ważne wyróżnienie.Wraz z prezydentem Rybnika wyróżnienie odebrał również ojciec polskiego samorządu, prof. Jerzy Regulski, który został uhonorowany specjalnym tytułem „25 lat wolności”, za szczególne zasługi dla rozwoju samorządności w Polsce.

„Lider samorządu 2014″ to konkurs organizowany przez redakcję „Rzeczpospolitej” oraz Forum Ekonomiczne w Krynicy. Kapituła konkursu, pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka, wybiera tych samorządowców, którzy najlepiej realizują ideę społeczeństwa obywatelskiego.

Oceniane jest m.in. zarządzanie finansami, dbałość o rozbudowę miejskiej infrastruktury, jakość oferty oświatowej i kulturalnej, współpraca z innymi samorządami i organizacjami pozarządowymi, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i pozyskiwanie inwestorów. Ważnym elementem oceny był również dialog z mieszkańcami oraz angażowanie ich w życie samorządu.

W tym roku wyróżnienia Lider Samorządu zostały wręczone po raz czwarty. W poprzednich edycjach laureatami zostali prezydenci Gdyni, Poznania i Sopotu.

źródło: www.rybnik.eu

Fot. L. Tyl