Czcionki:
Kontrast:

Ruszył nowy portal turystyczny Województwa Śląskiego

Dodano: 20.03.2014
Ruszył nowy portal turystyczny Województwa Śląskiego

Od marca bieżącego roku można korzystać z nowego portalu turystycznego województwa śląskiego. Jest to największa baza informacji turystycznych o regionie. Turyści i mieszkańcy województwa oprócz informacji o najważniejszych produktach, atrakcjach i szlakach turystycznych śląskiego odnajdą w nim informacje praktyczne o tym gdzie zjeść, nocować, na jaką imprezę się wybrać i co zobaczyć w kinie.

Wirtualne panoramy

Portal turystyczny składa się z tzw. mulitsiteów tematycznych, są to podstrony poświęcone regionom śląskiego tj. Beskidom i Śląskowi Cieszyńskiemu, Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, Metropolii, Subregionowi Zachodniemu a także szlakom tematycznym: Zabytków Techniki, Architektury Drewnianej, Orlich Gniazd, a także turystyce kulinarnej. O walorach śląskiego można się przekonać już przed przyjazdem, oglądając dostępne w portalu wirtualne panoramy, odsłuchując audiowycieczki czy przeglądając filmy i galerie zdjęć.

Oprócz wspomnianych nowych funkcjonalności turyści znajdą w portalu funkcjonalności platformy społecznościowej, wizualizacje obiektów i tras turystycznych w 2D i 3D, komunikaty głosowe, fotokody, czy planner podróży.

Ruszył nowy portal turystyczny Województwa Śląskiego

Prezentacja atrakcji

„Śląski System Informacji Turystycznej ” realizowany był w ramach Działania 3.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 „Systemy Informacji Turystycznej”.

Śląskie.travel tworzy nie tylko Śląska Organizacja Turystyczna, partnerzy regionalni projektu: Związek Gmin Jurajskich, Górnośląski Związek Metropolitalny, Stowarzyszenie Region Beskidy, Stowarzyszenie Olza, Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku, ale również przedstawiciele wszystkich 67 punktów informacji turystycznej skupionych w Śląskim Systemie Informacji Turystycznej. Dzięki temu w portalu znajdują się bieżące informacje dotyczące wszystkich zakątków województwa śląskiego.

Ruszył nowy portal turystyczny Województwa Śląskiego

Mapa atrakcji

Projekt: “Śląski System Informacji Turystycznej”. Beneficjent: Śląska Organizacja Turystyczna. Wartość projektu: 14 530 000 PLN. Wartość dofinansowania 12 350 500 PLN.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Program Regionalny