Czcionki:
Kontrast:

V Festiwal Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego na Wodzisławskim rynku – wielkim sukcesem!

Dodano: 18.05.2017
V Festiwal Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego

W sobotnie przedpołudnie 13 maja br., przedstawiciel Biura Związku Subregionu Zachodniego, na zaproszenie Starosty Powiatu Wodzisławskiego Pana Ireneusza Serwotki, wziął udział w kolejnej edycji Festiwalu Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego.

W trakcie imprezy prezentowały się 32 organizacje z obszaru całego Subregionu. W imprezie brali również udział przedstawicieli delegacji samorządowych współpracujących z Powiatem Wodzisławskim, a to z Niemiec , Szwecji oraz Łotwy. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli z Powiatu Tczewskiego.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się prezentowane na stoiskach wystawy osiągnięć organizacji pozarządowych. Prezentowano również rękodzieło oraz szeroko informowano o tym co udało się zrobić, a także o planach na przyszłość.

W trakcie festiwalu można było wziąć udział w warsztatach florystycznych dla dzieci oraz warsztatach z szyfrowania kłódek. Nadto było można obserwować niebo przy użyciu profesjonalnego sprzętu za sprawą Fundacji Astrohunters. O barwne pokazy broni i umundurowania zadbała Jednostka Strzelecka 2023.

Każdy z odwiedzających festiwal znalazł coś ciekawego dla siebie.

Staroście Powiatu Wodzisławskiego gratulujemy sukcesu frekwencyjnego oraz znakomitej organizacji festiwalu.

(Zdjęcia wykonane przez Pracowników Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, opublikowane za ich zgodą.)