Czcionki:
Kontrast:

W Rydułtowach o zrównoważonej gospodarce

Dodano: 12.02.2024
Logo projektu JUSTEM

Neutralność klimatyczna to obecnie najważniejsze wyzwanie, przed którym stoją gospodarki zjednoczonej Europy. O tym jak skutecznie dążyć do tak ambitnego celu i jak go osiągnąć w praktyce do 2050 roku będą dyskutować uczestnicy panelu pn. „Subregion Zachodni w procesie dążenia do zrównoważonej gospodarki” :

  • Pan Marcin Połomski – Burmistrz Miasta Rydułtowy,
  • Pan Piotr Masłowski – Senator RP,
  • Pani Anna Hetman – Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój, Przewodnicząca Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce,
  • Pani Stefania Koczar-Sikora, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju i Transformacji Regionu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Panel odbędzie się 20 lutego 2024 r. w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks (ul. Strzelców Bytomskich 9a, Rydułtowy). Początek o godz. 10:00.

Do aktywnego udziału w spotkaniu i dyskusji o szansach rozwojowych transformacji zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Subregionu Zachodniego, przedstawicieli administracji lokalnej, organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych.

Pełna agenda spotkania znajduje się tutaj.

Link do rejestracji na spotkanie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbndnyKzPxTAFFp68p6qcV8JeDyaCEmAeRU61jqf-Zw5OJ6g/viewform

Organizatorami spotkania są Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. i Miasto Rydułtowy. Wydarzenie odbędzie się w ramach europejskiego projektu Justem, realizowanego przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. w programie LIFE.