Chcesz mieć wpływ na to, jakie inwestycje w transporcie będą realizowane w najbliższych latach w Twojej okolicy? Weź udział w konsultacjach Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej!
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
Lepszy transport publiczny, nowe węzły przesiadkowe, nowa infrastruktura i trasy rowerowe, a także przyjazne przestrzenie publiczne – to rozwiązania, na które czekamy od lat.
Zapraszamy, włącz się dyskusji o transporcie w regionie!
Terminy i miejsca konsultacji (3 etap)
Zainteresowani mogą zgłaszać uwagi i wnioski:
– pisemnie lub ustnie w siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, ul. Rudzka 13C, 44-200 Rybnik;
– pisemnie lub ustnie w trakcie spotkania konsultacyjnego online;
– za pomocą środków komunikacji elektronicznej, bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, na adres: mobilnosc@subregion.pl.
Uwagi i wnioski należy składać w terminie do 27 listopada 2023 r.
Terminy i miejsca konsultacji (2 etap)
Nie możesz przyjść na konsultacje?
Wypełnij formularz zgłaszania uwag do Wstępnego projektu Planu mobilności
Terminy i miejsca konsultacji (1 etap)
Ankieta
Nie możesz być na konsultacjach ? ->> Wypełnij ankietę <<-
Na tej stronie będą pojawiać się dodatkowe informacje nt. opracowania Planu.
Napisz do nas: mobilnosc@subregion.pl
Ogłoszenie o przystąpieniu do opracowania projektu dokumentu
Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1029 z późn. zm.) zawiadamiamy o przystąpieniu do opracowywania projektu dokumentu „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego” oraz sporządzenia prognozy jego oddziaływania na środowisko.
Przedmiotem tego dokumentu będzie koncepcja zintegrowanego i zrównoważonego planowania mobilności, mająca na celu podnoszenie jakości życia mieszkańców oraz obniżenie negatywnego wpływu transportu na środowisko.
Głównym celem dokumentu będzie zidentyfikowanie działań i wskaźników, prowadzących do zmniejszenia zapotrzebowania na korzystanie ze środków indywidualnego transportu samochodowego, przy jednoczesnym zwiększeniu udziału przyjaznych dla środowiska środków transportu zbiorowego, a także form aktywnej mobilności.
Zgodnie z art. 40 ww. ustawy, mieszkańcy do dnia 10 marca 2023 r. mogą zgłaszać uwagi i wnioski. Szczegółowe informacje w załączeniu.
DO POBRANIA: